České kouzelnické legendy

17. února 2009 v 15:22 | vladababka |  Fotogalerie
Na české kouzelnické scéně jsem měl tu čest se potkat a pohovořit m.j. i s těmito kouzelníky, kterých si velmi vážím a jsem rád, že jsem je viděl při předvádění jejich kouzel. Byl to pro mne vždy velký zážitek. V této rubrice uvádím pouze ty kouzelníky se kterými jsem měl možnost se osobně setkat a jistě je ještě mnoho dalších, které jsem zde neuvedl a proto se jim omlouvám dopředu. Setkal jsem se m.j. s těmito kouzelníky:
Karel Ocelík - Absolon a jeho manželka Blanka se jako DUO ABSOLON nesmazatelně zapsali do dějin české moderní magie a šířili její slávu po celém světě. Karel na obrázku se mnou a jeho kamarádem Magic Christianem - mistrem světa v karetní magii.

Karel Vaverka - "doživotní prezident ČMS" -malý postavou, velký duchem a obrovskými znalostmi s jevištní magie a mikromagie. Setkání s ním je vždy velkým "nábojem energie"

Jan Mazáč - mistr ČR v mikromagii,výrobce kouzel, neúnavný nadšenec a propagátor magického umění a v neposlední řadě výborný, spolehlivý kamarád a majitel "Miliónových kouzelných ručiček"

MARVIN-Jaroslav Randáček, bývalý prezident ČMS, profesionální kouzelník s 30-letými zkušenostmi z cest po celém světě.Ve svém věku stále šarmantní a elegantní při vystoupeních. Výborný kamarád a pořadatel v současné době největšího festivalu pro mládež v Evropě - MARVIN CUPu v Nymburku.

Zdeněk Schejbal - mistr republiky v mikromagii, výborný kouzelník a znalec kouzel. Člověk se srdcem na pravém místě.

Mr.PETRANO - Miloš Petránek, neúnavný milovník a předvaděč kouzel. Chodící magická encyklopedie, který mne při každém setkání překvapuje svými znalostmi z oboru kouzel.

Ing. Vláďa Kotík-preziden Unie pražských magiků, pořadatel Interfestivalu Praha, dnes již legenda českých kouzelníků.
Přemek Rajdl - výborný, elegantní kouzelník z Liberce,dlouholetý pořadatel Ještědského Crystalu. Přemek nechybí snad na žádné významější magické akci v ČR

Mgr. Petr Kravčik - pětinásobný mistr České republiky z Ostravy. Velký milovník a propagátor kouzel, kterého si velmi vážím a uznávám.
Jaroslav Kunz- předseda KIM klubu, výborný sympatický kouzelník, propagátor,iniciátor a organizátor kouzelnických akcí. Zřejmě vlastní kouzelnou formuli na "věčné mládí".

Ivo Ouřada, kouzelník z Karlových Varů, majitel Divadla divů v Ostrově nad Ohří a syn legendárního kouzelníka pana Josefa Ouřady, pořadatele "Magiálesu Šari-Vary"
Pavel Kožíšek -v současnosti mediálně nejznámější český kouzelník, mistr světa bavičů z Japonska a vlastník Kouzelného divadla v Líbeznici u Prahy
Kouzelník pan František Knapovský, vynikající vynálezce a zlepšovatel kouzelnických rekvizit a živá legenda encyklopedie kouzel.

Splnil se mi jeden sen - učím pana Knapovského kouzlo!
Pavel Langer, profesionální kouzelník, sběratel kouzelnických rekvizit, pořadatel "Školy starých mistrů", učitel mladých kouzelníků, prostě KOUZELNÍK srdcem i tělem.


Zdeněk Seemann, kouzelník mikromagista, mistr republiky v této kategorii a držitel mnoha cen z různých festivalů. Dlouholetý předseda Magického klubu Motorlet.


Mr.JULES - pan Jula Neméš, elegantní kouzelník s velkým šarmem - česká kouzelnická legenda

Zdeněk Dlabal - dlouholetý vynikající kouzelník vystupující se svojí manželkou Jitkou po celé Evropě, sběratel kouzelnických hůlek a rekvizit

Jaroslav Melichárek - dlouholetý kouzelník z MKM a žák Vladimíra Beránka

Vláďa Gernát dlouholetý kouzelník, pořadatel "Skleněného magika" v Železném Brodě
Antonín Kohlmann - dlouholetý kouzelník, člen kouzelnické akademie Praha


Míla Trnka - legenda českých kouzelníků a vynikající moderátor
Emanuel Kolenatý-dlouholetý vynikající kouzelník, vysokoškolský profesor
Ing. Jaroslav Mallat - mikromagista a mentalista, velký znalec kouzel
Eduard Mazakian - legenda českých kouzelníků, šířící slávu československé magie po celém světě při přebírání ocenění za celoživotní dílo na Interfestivalu Praha 2005 z rukou Vládi Kotíka a Renaty Jůzové
Ota Aufricht - slovenský kouzelník, vynikající mikromagista a výrobce precizních mikromagických rekvizit.
Václav Zůra - dlouholetý kouzelník a "spisovatel" kouzelnických knih
Ing. Jan Jedlička- dlouholetý prezident ČMS, výborný kouzelník a učitel mladých kouzelnických nadějí
Josef Holub (první zleva) Mistr české republiky 2000 v mikromagii, společne se Zdeňkem Dlabalem a Tondou Kohlmannem
Jan Evangelista Böhm(uprostřed), výborný kouzelník a "vynálezce" kouzel společně s Karlem Vaverkou a Františkem Knapovským.
A ještě jednou Jan Evangelista Böhm
Rudla Deyl, velký dlouholetý přítel všech kouzelníků, výborný hudební klaun a proto jsem ho zařadil mezi lidi, kterých si vážím a považuji je za "legendy"

Bója Šulc-další velký přítel kouzelníků, loutkoherec, vodič Hurvínka a dlouholetý člen Divadla Hurvínka a Spejbla, který do mé "galerie legend" bezesporu patří.

Rudolf Papežík - mim, kouzelník a bavič - učitel na herecké škole

Jaroslav Tomášek, jihočeský kouzelník z Mefisto clubu


Jiří Krejčí - Veselý Jirka, dlouholetý moravský kouzelní a předseda Nové scény kouzel Ostrava- celý život rozdává radost dětem i dospělým
Josef Vogl, dlouholetý kouzelník, zázračný matematik a předseda magického klubu Motorlet
Josef Salinger - Mistr republiky v mikromagii, moravský dlouholetý kouzelník

Josef Poncza- prezident Unie moravských kouzelníků, výborný kouzelník a fakír

Igor Táborský ruský kouzelník, žijící a působící v Čechách. Absolvent Artistického učiliště v Moskvě a vystudoval vysokou školu divadelní a režie. Výborný kouzelník pro děti jako Klaun Bimbo, kdy vystupuje i se svojí manželkou Ljubou. Též vystupuje jako salonní elegantní kouzelník.
Fakír-Vlastimil Moravec, dlouholetý vynikající kouzelník a znalec ohnů a orientální magie
Petr Braun - fakír a kouzelník z Mefisto klubu v Č.B.
Pokračování v představování kouzelníků příště!!!
 


Komentáře

1 magic lecture magic lecture | E-mail | Web | 14. dubna 2014 v 10:50 | Reagovat

Hello,
I am Daniel Rhod, a french pro magician. I will be in Prague the 7 TH of may till the 13th. I am specialized in cards, coins and mentalism and give lectures through Europe. You may know my friend Magic Christian from Austria who could talk about me  as I have lecture in vienna some years ago.
Let me know if you would be interested by a lecture.
Regards
Daniel Rhod

2 Jana Halačková Jana Halačková | E-mail | 5. září 2017 v 12:22 | Reagovat

Dobrý den,
jsem neteř zesnulého Emanuela Kolenatého a velmi mě potěšilo, že jsem našla vaše stránky, kde jeho kouzelnictví zmiňujete. Chtěla jsem vás požádat, máte-li nějaké fotografie mého strýce, zda byste mi je mohl zaslat na moji adresu. Bydlím v Brně a bohužel, o smrti strýce jsem se dozvěděla náhodou také z internetu. Na strýcova syna Petra nemám kontakt a na internetu ani nenacházím. Kdybyste měl   náhodou kontakt i na něho, budu vám velmi vděčna, protože od smrti strýcovy ženy Vendulky a strýce se naše spojení přerušilo.
Přeji vašemu kouzelnickému cechu :-) a vám osobně hodně štěstí, zdraví a úspěchů. Jana Halačková mobil: 739 500 055

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama