Srpen 2010

Zábavné odpoledne a kouzlení v Tojicích

31. srpna 2010 v 17:51 | vladababka |  Akce
V sobotu 28. srpna 2010 jsem byl pozván zakouzlit na sportovně zábavné odpoledne do obce Tojice v jihozápadních Čechách, nedaleko mé chalupy. Akce se konala jako oslava konce  prázdnin. Konal se turnaj v nohejbalu, poté vystoupil kouzelník a hrála country kapela. Celá akce byla podbarvena dobrým pitím - peklo se selátko, udily klobásky, vařil gulášek a další dobroty. K pití bylo, kdo si co přál. Po setmění byl krásný ohňostroj. Já kouzlil odpoledne pro všechny přítomné, kterých bylo kolem stovky na místním fotbalovém hřišti. Dále ještě celý večer v přístřešku vedle květnové májky. Končil jsem až po půlnoci a opravdu jsem byl za celý den " vykouzlený".
Při příjezdu do Tojic mne přivítala "kouzelná" duha.
Kouzlení jsem zahájil klasickým "Mé ruce jsou prázdné a začínám kouzlit"
Malá slečna si vykouzlila cukroví a poté "vybarvila" Šmoulinku.
Ano, v tom prázdném sáčku se opravdu objevilo opravdové vajíčko - nevěří!!!!
Diváci v Tojicích byli úžasní
Asistující divák uprostřed přestřihl provaz, ale kouzelník jej zcelil zpět v jeden kus. Divák  tomu nemohl uvěřit a celý večer za mnou chodil se slovy "To přeci není možný, nechtějte mi namluvit na stará kolena, že děláte opravdová kouzla". Řeknu Vám, to se kouzelníkovi dobře poslouchá!!!!
Králíci v klobouku jsou překvapením pro malé i velké diváky. Je to úžasné kouzlo a já mám krásné králíčky od Marvina - Jardo díky!!
Useknout ruku gilotinou se musí jedině starostovi-stejně tak i v Tojicích.
Co by to bylo za kouzelníka, kdyby neukázal kouzlo s kartami - tedy velkými.
Jestlipak tam bude můj prstýnek v těch nekonečných zagumičkovaných krabičkách. Samozřejmě že byl a zase je o čem přemýšlet. Jak jen tam kouzelník ten můj prstýnek dostal. To je tedy záhada a velké kouzlo!!! A potom se ještě dlouho kouzlilo až nastala noc a byl čas jít spát.
A je tady neděle ráno a hřiště, stany a přístřešek je opuštěn. Lidé ještě po příjemné sobotě vyspávají a přemýšlí, jak jen to ten neznámý kouzelník všechno dělal. Dle ohlasů se vystoupení líbilo a starosta si mi zamluvil již dnes, na oslavu konce prázdnin v příštím roce.

                                                Dnes se s Vámi loučí - Vláďa Babka


Setkání fotbalových a hokejových internacionálů

31. srpna 2010 v 17:00 | vladababka |  Akce
V pátek 27. srpna 2010 proběhlo ve sportovním centru Domino v budově El Toda na Praze 4 - Libuš setkání fotbalových a hokejových legend uplynulých let. Celé setkání uváděl sportovní moderátor Štěpán Škorpil, který postupně vyzpovídal nejen nejednu sportovní legendu, ale i jejich manželky, které jim na setkání dělaly milou společnost. Mezi zůčastněnými byl Tonda Panenka a s ním většina mistrů Evropy z roku 1976 v Bělehradě. Fotbalové mužstvo olympijských vítězů z olympiády v Moskvě v roce 1980 s Janem Bergrem. Dále hokejoví několikanásobní mistři světa - Augusta, Richtr, Bubník a mnozí další. Milou návštěvou byl i olympijský vítěz a mistr světa v hodu diskem Imrich Bugár a další legendy československého sportu. Celý příjemný večer hudebně doprovázel latinoamerický zpěvák s kytarou. V průběhu večera jsem vystoupil  na parketu jako kouzelník a poté bavil vzácné hosty u mikromagického stolku. Celá akce byla velmi zajímavá a příjemná. Měl jsem možnost poznat a spřátelit se s mnoha zajímavými lidmi, které jsem znal pouze z médií. Někteří z nich byli za mého mládí i mými vzory. I proto důvodu jsem rád, že se mé kouzlení líbí a takovýto Mistři mi vzdávají "mé umění" hold. To opravdu potěší.
Vláďa Babka a hokejoví mistři světa a fotbaloví olympijští vítězové

Moje karetní kouzla učastněné Mistry opravdu bavila
Kouzlům přihlížely i ženy Mistrů  včetně fotbalového reprezentanta Korola Dobiáše
Nakonec ještě jedna památeční fotografie -
Jan Berger, Vláďa Babka, Imrich Bugár a pan fotbalista Pelc

Z této akce jsem měl velmi hezký a příjemný pocit a jsem vděčen, že se díky mému "koníčku - kouzlení" - setkávám právě s takovými osobnostmi.

                                                               Všechny zdravím  Vláďa Babka

Prezident ČMS v Motorletu

31. srpna 2010 v 16:32 | vladababka |  Magický klub Motorlet
Magický klub Motorlet snad jako jediný kouzelnický klub v Praze nepřerušil přes letní prázdniny svoji činnost a jeho nejvěrnější členové se stále scházeli v Meteoru u Novotných v Libni. Na jednu ze schůzek  se dostavil i prezident Českého magického svazu Pavel Kožíšek společně s viceprezidentem Tomášem Hrdličkou. Předseda MKM Josef Vogl ocenil přítomnost prezidenta a jeho zástupce na schůzce klubu a zároveň se zde při té příležitosti vyřešil menší "zádrhel", který sebou klubový i svazový život přináší. Tohoto večera jsem se též zůčastnil a ocenil jsem příjemnou atmosféru a věcné a konkrétní jednání, které proběhlo zásluhou obou předsedů bez velkých emocí a všichni jsme se rozcházeli celkem uspokojeni.    
členové MKM - Maloš, Mallat, Seemann, předseda Vogl, Randáček a zády sedící Pavel Kožíšek
Prezident ČMS na schůzce Motorletu (zvedá se Tom Gryf)
Paní Hrdličková, Tomáš hrdlička, Pavel Maloš a Jarda Mallat.


                                                                                 Vláďa Babka

Prázdniny jsou za námi a znovu hurá do "práce"

30. srpna 2010 v 15:37 | vladababka |  Akce

     Po delší prázdninové odmlce zdravím všechny přátele a návštěvníky mého kouzelnického blogu. Věřím, že i Vám se letošní letní prázdniny povedly k Vaší celkové spokojenosti a všichni jste si odpočinuli. Někdo trávil léto v zahraničí a jiní doma. Já jsem převážnou část léta strávil na své chalupě v jihozápadních Čechách, kde jsem relaxoval a jelikož jsem zde měl přes léto velké množství různých návštěv, tak jsem samozřejmě i kouzlil. V průběhu července jsem si s Casinem Falešných Hráčů (CFH) "zahrál" na jednom z parníků brázdící vlny Vltavy a akce opět byla velmi kladně hodnocená. Pro všechny, kdo chtějí o CFH vědět více, podívejte se na www.casino-falesnych-hracu.com

     V srpnu jsem měl na chalupě asi 15 přátel se kterými jsme kdysi společně žili v daleké cizině a strávil krásné tři dny plné jídla, her a kouzlení. Zde je pár fotografií:
    
Jídlo je základ žití a proto jsem pro návštěvu naložil dobré papání
Z toho vznikly závitky a bylo toho přes 20 porcí
Pro případ deště jsme postavili na zahradě party stan
Samozřejme základ byla pergola u mojí stodoly.
Stodola posloužila jako pivnice, vinárna, bar i herna.
Ze sportu byl k dispozici ping pong, šipky, kulečník, leasrová střelnice na kachny, vzduchová střelnice, petangue a zahráli jsme si volejbal.
v neposlední řadě se těšila i místnůstka, kam i Císař pán chodil pěšky!!
A potom jsme se sešli a někteří z nás se vyfotili na památku.
a někteří z nás zůstali ve stodole u tekutého zdroje.
Poté se již hrál ping pong a další sporty.

Po celou dobu se dobře jedlo
Byli jsme nakrmit nutrie žijící divoce na nedalekém potoce.
Večer se zpívalo při kytaře a vzpomínalo na společně strávené časy.
Po produkci s létajícím stolkem jsem uvedl další vystoupení malým ohňostrojem.
Půlnoční kouzlo s asistentkou
Jedna hlava, bedna a 12 ostrých nožů, které hlavu propichovaly.
A je to!!   Žena bez hlavy!!
Nakonec vše dobře dopadlo a asistentka odešla s hlavou a po svých zdravá. Uf, to chce panáka!!!!
A zase zábava,
 až do rána bílého. A zase se kouzlilo.

a kouzlilo a jedlo a kouzlilo a jedlo a vzpomínalo a bylo fajn!!!!
A nakonec již nastalo loučení 
a mávaní a postupně všichni odjeli.
Poté jsme vše uklidili a já se již těšil na svojí milovanou pec, kde si již léta vyhřívám svoje  zmožené a unavené tělo. Byla to však překrásná akce, která za to stála.

Přeji i Vám všem takové  kouzelné návštěvy a všechny zdravím - Vláďa Babka