Září 2010

Magický koktejl v Týně nad Vltavou-18.9.2010

20. září 2010 v 13:50 | vladababka |  Akce
Již 15. ročník Magického koktejlu proběhl v soboru 18.9.2010 v Týnu nad Vltavou. Přítomen byl i zakladatel tohoto kouzelnického festivalu, výborný a uznávaný magik, pan Tony Mašek. Celým programem provázeli profesionální kouzelník Pavel Langer spolu s kouzelnicí Evou Vejšickou. V programu vystoupilo 9 předních českých kouzelníků, kteří před zaplněným sálem, nově zrekonstrovaného divadla, předvedli naprosto profesionálně svá vystoupení a sklidili za to bouřlivé ovace. Zúčastnil jsem se tohoto festivalu poprvé a byl jsem velmi mile překvapen a odjížděli jsme společně s kouzelnickým kolegou Jožkou Benkem plni kouzelných dojmů. Opravdu to stálo za zhlédnutí a pro mne to byla i pozvánka na příští 16. ročník.
Mezi návštěvníky festivalu bylo možno zahlédnout kouzelnické osobnosti - zleva Jiří Krejčí -alias Veselý Jirka z Ostravy, stále svěží bývalý prezident ČMS Jan Jedlička, předseda Motorletu Praha Pepa Vogl s manželkou, Petr Braun se synem z Mefista clubu z Českých Budějovic a Pepa Poncza - prezident Moravských kouzelníků z Ostravy.
Přijel i Karel Vaverka z Prahy a Zdeněk Schejbal z Děčína.
Pořadem před plným divadlem provázeli Pavel Langer a Eva Vejšická.
První vystoupil jihočeský Libor Tomášek s asistentkou se svým manipulačním programem.
Standa Dvořák - Klamalino bavil diváky svým "peruánským" číslem, ve kterém byly i některé čínské prvky.
Elegantní Mr.Jules - Jula Nemeš, přes problémy s hudebním doprovodem, zvládl své vystoupení, tak jak se od něj čekalo, t.j. s klidem, pohodou a přehledem opravdového profesionála.  
Slečna Veronica Luxová, nezapřela ve svém perfektním vystoupení školu pana Nemeše a její předvedení sklidilo zasloužený potlesk.
Veronice přišli za její vystoupení poděkovat i oba konferenciéři Pavel a Eva.
Aleš Březina dokázal, že již dnes, ve svých 19 letech, patří mezi českou kouzelnickou špičku a jeho vystoupení toho bylo hodno - perfektní.
Za své vystoupení se Aleš nevyhnul malému zpovídání od konferenciérů.
Poté následovala přestávka při které návštěvníci festivalu okupovali a nakupovali u Ládi Horáka - Magic studio 2000.
Ostatní diváci a především děti obdivovali zručnost "balonkáře"při zrodu zvířátek, květin, čepic, šavlí a dalších věcí z nafukovacích balónků.  
Venku mezitím debatovali Ivo Ouřada z Karlových Varů, Jana Ponczová, Lenka Rajdlová a Pepa Poncza
Po přestávce vystoupila Adams family v užším složení, bratrů Aleše a Mikuláše Hrdličkových. Třetí Adams - Michal Nesveda tentokráte chyběl.
Aleš Hrdlička a jeho levitující stolek.
Veselý Jirka - předseda NSM Ostrava pan Jiří Krejčí bavil svým programem pro děti nejen je, ale i dospělé diváky.
V současné době asi není v Česku elegantnějšího kouzelníka, než je pan Přemek Rajdl z Liberce, který předvedl své číslo s elegancí a graciézností sobě vlastní.
Přemek Rajdl s čínskými kruhy
A do třetice Přemek Rajdl při práci s divačkou a levitujícím stolkem - nádherná podívaná!!

Poté se konalo propíchnutí starosty Týna nad Vltavou, kterého se úspěšně zhostil Pavel Langer a asitentka Eva Vejšická.
Posledním vystoupením byl "kouzelnický bonbónek", v podání 6-ti násobného mistra ČR Mgr.Petra Kravčíka se sličnou asistentkou (dcerou),  "Fantom".
V tomto představení Fantom hází ohněm a zapaluje velké svíčky,
Nechá zmizet asistentku v černém, ve skládance origami,
a aby toho ještě nebylo dost, tak ji v té malé bedýnce probodne několika samurajskými meči.
Proč to dělá? To jen proto, aby ji vzápětí objevil naprosto "nepoškozenou" a dokonce i převlečenou do bílého zpět, před užaslým publikem.
Vystoupení "Fantoma" Petra Kravčíka, bylo opravdu důstojným zakončením celého 15. ročníku Magického koktejlu v Týnu nad Vltavou.
Závěrečného rozloučení s diváky se zůčastnili všichni vystupující.
Květinou a vzpomínkovou plaketou byl oceněn i pan Antonín Mašek - zakladatel tohoto kouzelnického festivalu.


Na konec ještě jedno vzpomínkové foto s "Veselým Jirkou" a poté již hajdy domů s příjemným pocitem pěkně prožitého "kouzelného" dne.

                                    Všechny zdravím a přeji též kouzelné dny - Vláďa Babka

MARVIN CUP 2010-11.9.2010

12. září 2010 v 18:48 | vladababka |  Akce
V sobotu 11. září 2010 proběhl v Nymburku 10. ročník kouzelnického festivalu pro mláděž MARVIN CUP 2010. V soutěži na jevišti byly hodnoceny tři kategorie a to do 12 let, dále 12-18 let a 19 - 26 let. Vystoupilo zde 13 soutěžících juniorů, kteří předvedli své programy a některé byly hodny zkušených profesionálů. V mikromagii soutěžili 4 účastníci. Na festivalu byl z důvodu náhlého onemocnění seminaristy Pavla Pomezného ze Švýcarska promítnut jeho seminář na velkoplošném plátně, který se setkal s velkým ohlasem. Po skončení soutěží následoval Galavečer na kterém proběhlo vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií a byl též předán pohár Marvin Cupu pro soutěžícího s nejvyším počtem bodů, kterým se stal ruský junior Vasilij Sibrikov. V průběhu galavečera připomenul pořadatel festivalu MARVIN- Jaroslav Randáček zesnulého vynikajícího kouzelníka Pavla Doubka a předal jeho dceři Jitce Doubkové pamětní plaketu. Též vzpomenul dalšího nedávno zemřelého kouzelníka a  předsedu ČMS Františka Cacha. Při večerním vystoupení předal jeho synovi Richardovi Cachovi upomínkový pohár. Po galavečeru následoval občerstvovací raut v dolním sále, při kterém vystoupili další umělci. Chtěl bych vyzvednout nezapomenutelné vystoupení úžasného žonglera NAVARA, který svým uměním všechny přítomné nadchl. Samotný MARVIN zde též předvedl své vystoupení s Kubus spielem za které sklidil zasloužený potlesk. Celý festival MARVIN CUP proběhl v poklidné a příjemné atmosféře a znovu potvrdil, že patří mezi to nejlepší co na české magické scéně může návštěvník a milovník kouzel spatřit.
MARVIN CUP přišel pozdravit prezident Českého magického svazu Pavel Kožíšek a všemi soutěžními bloky provázel, s lehkosti a humorem jemu vlastním, profesionální kouzelník Tom Gryf
Prvním soutěžícím byl Matěj Říčánek z Brna na jehož vystoupení se bohužel podepsal špatný stav CD s doprovodnou hudbou, kvůli které musel, své jinak velmi pěkné vystoupení několikrát  přerušit, což se samozřejmě podepsalo i na celkovém dojmu a jeho umístění.
Dále vystoupily Dany a Leny, dvě německé slečny, které předvedly své umění v rychlém převlíkání dámských kostýmů.
Svoji premiéru na velkém jevišti zažil Michal Klaus z Divadla kouzel Praha, který se sice neumístil mezi vítězi, ale za svůj výkon obdržel cenu Talent roku, kterou mu na galavečeru chtěl předat Richard Cach, ale Michal, pospíchal na vlak a cenu si bude muset převzít dodatečně.
Dále vystoupil Jakub Kautský s partnerkou, který předvedl i několik hezkých iluzí.
A ještě jednou Jakub Kautský s partnerkou po úspěšně zvládnuté metamorfoze.
Dále soutěžil Vasilij Sibrikov se svým divácky úspěšným programem. Tento mladý ruský kouzelník se stal celkovým vítězem MARVIN CUPu.
A ještě jednou Vasilij Sibrikov.
Poté vystoupil se svým manipulačním programem další cizinec, tentokrát Stefen Kaiser z Německa, který se ve své kategorii umístil na druhém místě.
Takhle to vypadalo v zákulisí, kde se připravovali ti, kteří na své vystoupení ještě čekali.
Přestávky využili návštěvníci k malému občerstvení, prohlídce a nákupu rekvizit u přítomných prodejců, které zastupovali - Magic studio 2000 pánů Horáků, dále Stefan Gisczi z Maďarska, Richard Cach, Yvo Židek a prodejce z Polska.
Všechna vystoupení bedlivě sledovala a dle svého nejlepšího svědomí hodnotila 6-ti členná mezinárodní porota ve složení Jack Batinni z Holandska, Petr Kravčik a Ján  Mazáč z Čech, Stefan Gisczi z Maďarska, Juraj Perec ze Slovenska a Vláďa Babka z Česka. Vše kontroloval a přepočítával Josef Vógl, předsed Magického klubu Motorlet z Prahy.
Po přestávce vystoupil Vojta Zadražil se svým výpravným číslem,
který na závěr vykouzlil svého téměř dvojníka a celé vystoupení se setkalo s příznivým  diváckým ohlasem.
Osmým soutěžícím byl německý Magic Filip, který vystupoval se svojí partnerkou s propichovací iluzí, která byla bravurně předvedena.
A tady je partnerka Magica Filipa po probodnutí.
Dalším vystupujícím byl kouzelník ŠEKLIN - Lukáš Jašek se svojí partnerkou, který předvedl rychlé kostýmové převleky, tentokrát v mužském podání. Teď je v černém!!

Nyní v modrém!!!
A již je v bílém!!! ŠEKLIN
Iveta Žvaková vystoupila se svým deštníkovým programem se kterým se umístila na druhém místě v kategorii 12-18 let.
Myslím, že v budoucnu bude Iveta sbírat ceny i jako Miss různých festivalů, neboť z holčičky, která kouzlí, vyrostla v krásnou slečnu.
Další nadějnou kouzelnicí je Jitka Doubková, která předvedla i manupulace, které dělal její otec Pavel Doubek.
Třetí slečna v pořadí byla mladá Monika Sailer z Německa, která vyhrála kategorii do 12 let.
Nakonec po třech dívkách vystoulili tři mladíci pod společným názvem Adams family - Aleš a Mikuláš Hrdličkovi a Michal Nesveda.
Adams Family před vystoupením v zákulisí. Aleš-Michal a Mikulášek.
Po krátké přestávce začala mikromagická soutěž o Pohár Jana Mazáče, kde se v porotě sešli Zdeněk Schejbal, Juraj Perec, Vláďa Babka, Ján Mazáč a Petr Kravčik. Tato soutěž probíhala v dolním sále Hálkova divadla v Nymburce.
V mikromagii byl první soutěžící Aleš Hrdlička z Divadla kouzel Praha.
Druhý vystoupil Štěpán Vašíček, též z Divadla kouzel Praha.
Milým překvapením byl Peter Kundis ze slovenského Popradu, který opravdu pobavil přítomné diváky svým precizním vystoupením.
Posledním soutěžícím byl Lukáš Heydrych z KIM Clibu Praha, který též bavil diváky svými kouzly-nekouzly.
Vítězové v soutěži mikromagie : 1. místo Peter Kundis ze Slovenska, 2. místo Lukáš Heydrych z KIM Clubu, 3.místo Aleš Hrdlička a na 4. místě se umístil Štěpán Vašíček.
Celou mikromagickou soutěž opět moderoval Tom Gryf.
Vítěz mikromagie s porotci.
A ještě jednou Peter Kundis s Jánem Mazáčem a svým kolegou a rádcem, slovenským kouzelníkem, panem Ivanem.
Galavečerem provázel, zpíval a ředitele festivalu MARVINA vykouzlil Jan Šmikmátor.
Příjemnou náladu galavečera navodila nymburská taneční skupina pod vedením slečny Terezy.
Vítězem v kategorii do 12 let se stala Monika Seiler z Německa a cenu předal Tom Gryf.
Své číslo excelentně předvedl v galaprogramu Přemek Rajdl z Liberce a bylo potěšení jej sledovat.
Pamětní plaketu MARVIN CUPU pro Pavla Doubka předal jeho dceři Jitce Jaroslav Randáček MARVIN.
Ceny vítězům v kategorii 12-18 let předával za asistence MARVINA Juraj Perec ze Slovenska.
Kategorie 12-18 let. 1.místo Vasilij Sibrikov, 2. místo - Iveta Žvaková, 3. místo Adams Family
Duo Jindras - poctivý zloděj - poctivá zábava.
Vítěze kategorie 19-26 let vyhlásil a ceny předal Vláďa Babka.
Kategorie 19-26 let. 1.místo Magic Filip -Německo, 2. místo Stefen Kaiser - Německo, 3. místo Šeklin - Lukáš Jašek - ČR
Pietní vzpomínkou bylo předání poháru Marvin Cupu synovi zesnulého Františka Cacha - Richardu Cachovi.
Následně Richard Cach v rukou s cenou pro Talent roku, kterou založil jeho otec František. Jak Richard sdělil, chce v této rodinné tradici pokračovat a vyhlásil letošním talentem Michala Klause.
A galavečer MARVIN CUPU pokračoval tanečně
i kouzelně a všechny velmi pobavil Petr Kravčik se svojí gilotinou.

A najednou byl konec gala a začal raut a další kouzlení v dolním sále a náhle byla půlnoc a lidé se rozešli, sály zůstaly osamocené a 10. ročník MARVIN CUPU skončil. Poslední pohled na poháry, které již mají v tuto chvíli své majitele.
A TO JE JIŽ OPRAVDU KONEC a jsem rád, že jsem se tohoto krásného festivalu mohl osobně zúčastnit.
                         
                        Hezké a příjemné budoucí dny Vám přeje Vláďa Babka