Září 2011

Posezení s vícemistrem světa v jevištní magii Davidem Sousou

19. září 2011 v 18:13 | vladababka |  Akce
V neděli 18.září 2011 přijal pozvání Magické Akademie Praha David Sousa, který byl hostem Mistrovství České republiky v moderní magii 2011 jenž proběhlo od 15.-17. září v Týnu nad Vltavou. Setkání s tímto portugalským magikem se uskutečnilo v Magic baru Pavla Langra v Praze. Setkání zajistil hostitel Davida Sousy v Praze pan Karel Ocelík. Tento "kouzelný" nedělní podvečer byl opravdu úžasný. David přítomným kouzelníkům převedl něco ze svého mistrovského repertoáru z oblasti manipulace a opravdu vše bylo na světové úrovni. Pavel Langer, Davidovi ukázal své skvosty z historie kouzelnických rekvizit a David byl těmito exponáty naprosto nadšen a unesen. Po ukázkách manipulací ze strany mistra Sousy mu na oplátku ukázali něco ze svého umění čeští kouzelníci - Ján Mazáč, Vláďa Babka a Karel Vaverka. David Sousa byl potěšen a velmi pochvalně se o vystupujících a jejich kouzlech vyjadřoval. Samozřejmě taková chvála z úst Mistra, který vystupuje po celém světě na největších kouzelnických akcích, velmi potěší. Celé toto setkání proběhlo ve velmi srdečné a přátelské kouzelnické atmosféře a opět se zde potvrdilo pravidlo, že čím větší mistr - tím skromnější člověk. Po skončení tohoto setkání odjel David Sousa s Karlem Ocelíkem na večerní představení v pražském divadle. V pondělí odcestoval David Sousa přes Bratislavu do Budapešti, kde měl na programu m.j. i setkání se současným mistrem světa z Pekingu Maďarem Šomou. Pro všechny zúčastněné kouzelníky bylo setkání s Davidem Sousou nezapomenutelným magickým zážitkem.
Vláďa Babka a David Sousa při setkání na MR ČR v Týnu nad Vltavou
Akademici v Magic baru Pavla Langra očekávají příchod vzácného hosta.
ABSOLON-Karel Ocelík jako hostitel Davida Sousy.
Pavel Langer ukazuje Davidovi jednu ze svých vzácných rekvizit
V družné zábavě s Davidem, kde jazyková bariéra opravdu nebyla překážkou.
David nám předváděl některé ze svých úžasných palmáží.
Asistoval mu Jožka Benko a úplně přitom nadšení zapomněl, že nemá své charakteristické hole!!!
Ján Mazáč předvedl Davidovi svůj mikro MATRIX s 10 haléři, ze kterého byl host nadšen.
Karel Vaverka pobavil Davida mentální "ptákovinou" a Vláďa Babka ukázal Davidovi prostupování třech kuliček třemi poháry v provedení "ala Babka". Za toto kouzlo jsem byl Davidem pochválen a toho si velmi cením.
Nesmělo chybět společné foto na památku.
Poté již došlo na loučení, které bylo opravdu srdečné. Z původní zamýšlené hodinky se toto setkání prodloužilo na 3,5 hodinové povídání a kouzlení, které opravdu za to stálo!!!!

O tento zážitek se s Vámi rád podělil Vláďa Babka - zdravím!!

Mistrovství České republiky v moderní magii 2011

19. září 2011 v 17:18 | vladababka |  Akce
Ve dnech 15. - 17. září 2011 se v Týnu nad Vltavou uskutečnilo Mistrovství ČR v moderní magii. Po čtyřech letech se sjeli kouzelníci z celé České republiky, aby poměřili své dovednosti a soutěžili o titul Mistra v jevištní a mikro magii. Byli to tři dny plné nervů, zákulisní nervozity a naplno odvedených výkonů před diváky ze strany soutěžících. Tři dny - mistrně zvládnuté organizátory letošního mistrovství - pod vedením vice prezidenta ČMS Tomáše Hrdličky a Renaty Jůzové-Táborské. Jejich organizátorské zákulisní strarosti bych nechtěl mít na svých bedrech, ale navenek vše klapalo a hosté i diváci byli spokojeni. Velmi vydařené bylo páteční maškarní setkání všech zůčastněných pod vedení kardinála Toma Gryfa zakončené půlnoční ohňovou show Petra Brauna se svými kolegy. Mistrem ČR v jevištní magii se stala na další 4 roky Iveta Žvaková se svým dnes již brilantně prováděným "deštníkovým" programem. Mikromagické žezlo si vybojoval naprosto zaslouženě Miloš Malý, který předvedl nádherné číslo jak ovládat jednu z nejfrekventovanějších rekvizit mikromagika - karty. Galavečer komentoval s noblesou a přehledem Tom Gryf a prezident ČMS Pavel Kožíšek vyhlásil nové kouzelnické Mistry České republiky. Porota sestavená z vynikajících českých a slovenských kouzelníků pod vedení Mgr. Petra Kravčíka jistě rozhodovala dle svého nejlepšího uvážení a Mistry se tak stali Ti nejlepší. Někdo odjížděl z mistrovství překvapen, někdo smuten, někdo spokojen, ale faktem zůstane, že letošní Mistrovství České republiky v moderní magii 2011 se zapíše do historie dvěma jmény - IVETA ŽVAKOVÁ a MILOŠ MALÝ.
Vzhledem k velkému počtu soutěžících a dalšímu množství doprovodných akcí (tudíž i množství fotografií) vybírám pouze zlomek z toho, co se v Týnu nad Vltavou po tři dny dělo.
Mistři České republiky v moderní magii 2011 slečna Iveta Žvaková a pan Miloš Malý
Vítězem v kategorii junior II. se stal po zásluze Aleš Hrdlička se svým Pierotem. 2. místo obsadila
Jitka Doubková a 3. místo Pavel Wurcel.
Jitka Doubková se svým programem se umístila druhá ve své kategorii.
Trio z Poděbrad - velmi sympatické bylo nesoutěžní vystoupení těchto třech "kouzelných magiků", kteří své číslo nacvičili pod vedením pánů Jaroslava Kunce a Richarda Nedvěda. Obdiv a uznání si zaslouží celá tato pětice.
Jirka Hadaš a Vendy se svým převlékacím programem vyhráli 1. místo v kategorii Ostatní.
2. místo obsadilo Duo Solawa se svým fakýrským programem a 3. místo obsadil Lukáš Jašek
Vítězem v kategorii Iluze se stal Jirka Marek z Kim clubu Praha
Duo RASCALS skončilo v kategorii Iluze na krásném 2. místě

Aleš Březina se svojí dívčí skupinou skončil v iluzích na 3. místě.
Vítězové v kategorii Všeobecné magie zleva 1. místo - Iveta Žvaková, 2. místo Aleš Březina, 3. místo Radek Bakalář
Vítězové v kategorii Mikromagie 1.místo Miloš Malý, 2. místo Mai Thanh Trung-Magik Petr, 3.místo Jakub Vosáhlo. Cenu předával člen poroty Alexander Gerič z Bratislavy.
Svým Matrixem zaujal a po zásluze skončil na 2. místě v mikromagické soutěži tento mladý 17 letý kouzelník z Brna - Magik Petr - Mai Thanh Trung.

K kategorii Manipulace se na 1. místě umístil Ray Salman-Lukáš Hejdrych, 2.místo obsadil Martin Čejka a na 3. místě se umístil Radek Vylíčil
Seminaristou na letošním Mistrovství byl portugalský vicemistr světa z roku 2006 David Sousa.

Mezi prodejci byli zastoupeni i fa. JUPITER a Istvan Giczi z Maďarska.
Z českých prodejců zde byl m.j. Ladislav Horák a syn z MAGIC Studia 2000.
Na Mistrovství se setkali přátelé, bez rozdílu hranic, pro které je kouzlení celoživotním naplněním. Zleva Ladík Horák junior z Magic Studia 2000, Šaňo Gerič z Bratislavy, Přemek Rajdl z Liberce a Vláďa Babka z Prahy.
Páteční maškarní večer různými maskami jen hýřil
Vše bylo pod taktovkou-(krucifixem) kardinála GRYFA, který měl sebou, pro jistotu, krásnou a neméně svůdnou jeptišku.
Ani jiné masky nebyly přehlédnutelné - paní Adamsová z ADAMS FAMILY a tajemný cizinec v benátské masce.
O vyhlášení bohaté tomboly se postaral kardinál Gryf s asistentkou Renatou Jůzovou-Táborskou
Výborně se celý večer bavilo i DUO ABSOLON a Luckou Absolonovou. Karel Ocelík dojednal a zařídil účast Davida Sousy na tomto Mistrovství.
Nejstarším vystupujícím účastníkem Mistrovství byl MARVIN - Jarda Randáček, který se zúčastnil soutěže v mikromagii ve věku úctyhodných 79 let.
V sobotním galavečeru bavili diváky táta a syn Hadašovi jako 2 OGARS
Dále v gala m.j. vystoupil Ferencz z Maďarska od JUPITERA. Ferencz je čerstvým držitelem titulu Mistr Švýcarska.
Kouzla na světové úrovni předvedl David Sousa z Portugalska, čestný host letošního Mistrovství. Za své vystoupení sklidil douhotrvající potlesk ve stoje od přítomných diváků na slavnostním galavečeru.
Renata Jůzová-Táborská a Tomáš Hrdlička - dva lidé, kteří se s týmem svých spolupracovníků zasloužili o zdárný průběh celého Mistrovství. Právě jim patří velký dík za organizační zvládnutí celého tohoto velkého "kolotoče". Poděkování jim vyjádřil i prezident ČMS doktor Pavel Kožíšek. I já osobně se k těmto díkům připojuji - BRAVO Tomáši a Renato - jste skvělí!!!!
Na konci Mistrovství České republiky v moderní magii 2011 se se všemi zúčastněnými rozloučil prezident Českého magického svazu doktor Pavel Kožíšek, který byl jistě s průběhem Mistrovství spokojen.

Zároveň se s Vámi loučí i Vláďa Babka, který byl též, podobně jako prezident, s Mistrovstvím velmi spokojen!!