Leden 2012

Kouzlení v Brně a v Praze

24. ledna 2012 v 12:03 | vladababka |  Divadlo kouzel Praha
V pátek 20. ledna 2012 jsem strávil příjemné chvíle při kouzlení v brněnském hotelu Sluneční dvůr. Hotel pořádal tradiční ples a zábava zde byla velmi příjemná a uvolněná. Živá hudba omocňovala plesovou atmosféru a dle kladných ohlasů jsem k tomu přispěl i svým parketovým a po zbytek večera i mikromagickým, hráčským a věšteckým vystoupením. Domů jsem odjížděl po půlnoci s dobrým pocitem slušně odvedené "práce". V pondělí 23. ledna 2012 proběhla pravidelná čtrnáctidenní schůzka Divadla kouzel Praha Jardy Randáčka. Tentokráte se zde sešlo méně členů než obvykle a byla to škoda pro nezúčastněné. Proč? Protože Igor Táborský při svém posledním stěhování zjistil, že má doma "hromadu" kouzel, které nashromáždil během své profesionální kariéry a která dnes již nevyužívá. Proto se je rozhodl nabídnout za velmi rozumné ceny k odkoupení. A bylo opravdu z čeho vybírat. Byly zde rekvizity, které jsem viděl poprvé v životě. Stejně tak se vyjádřil i Marvin, který toho zná z kouzelnického světa hodně. Během tříhodinové schůzky jsme stačili prohlédnout a seznámit se jen s částí těchto rekvizit a tak se budeme těšit na další večery v klubu s Igorem. Přes tuto "burzu" stačil ještě zakouzlit Vláďa Babka, Marvin, Bill Hejli, Jindra Malý i Honza Čadil, kterému se omlouvám, za zkomolení příjmení v minulém příspěvku. Honzo Čadile - PROMIŇ!! Jinak oba mladí adepti opět předvedli svá nová kouzla a je na nich vidět jak se zlepšují. Mají i patřičné sebevědomí a chtějí poprvé vystoupit v soutěži v mikromagii na festivalu u Pavla Kožíška v Líbeznici. Tak jim budu držet palce a rád jim, v případě zájmu, pomůžu. Jinak komunikuji s Tomem Jelínkem v Londýně o světových magických novinkách a v pátek 27.ledna 2012 se těším na mikrovečer v Motorletu na kterém kromě mne vystoupí ještě Tom Gryf, Ján Mazáč, Karel Vaverka,Pavel Langer, Pavel Maloš a moderuje Fanda Starý. Dnes večer t.j. 24.1.2012 je v Motorletu salonek, kde také jistě budou zajímavá kouzla. A nakonec tradičně pár fotografií.
Krásný hotel Sluneční dvůr v Brně. Na fotografii zalitý sluncem, při mé návštěvě byl kupodivu, při letošní "jarní" zimě, zapadán sněhem.
Igor Táborský v Divadle kouzel Praha připravuje rekvizity. Jindra s Honzou si ukazují nové karetní manipulace.
Schůzka v DKP pod vedením MARVINA.
To je v krátkosti vše. Zdravím Vláďa BabkaA jedeme dál

18. ledna 2012 v 15:16 | vladababka |  Akce
Leden 2012 je v plném proudu a pomalu se rozbíhají i kouzelnické akce. 9. ledna jsme se sešli v Divadle kouzel Praha pod vedením MARVINA. Na tomto kouzelnickém "spolku" je úžasné, že omlazuje a v poslední době do něj vstoupili 2 noví mladí adepti - Honza Čadil a Jindra Malý. Tito mladíci mají o kouzla zájem a jsou velmi šikovní. Zatím dělají to, co v současnosti všichni zájemci o magii - kopírují a "dřou" kouzla z You tube a DVD. Časem až do předvádění dají trochu své osobnosti, tak se z nich stanou, myslím, dobří kouzelníci. Na pondělním setkání vystoupil s ukázkami nových kouzel "náš Bill Hejli", který je pod "patronátem" celého DKP a vždy se těšíme na jeho vystoupení. Zajímavě vyprávěl Aleš Hrdlička o jeho prosincovém kouzlení v africkém Kamerunu, kde byl na hostování s francouzkými kouzelníky, kteří kouzlí pod patronací UNICEFu.
V úterý 10. ledna proběhl "salónek kouzel" v Magickém klubu Motorlet na kterém vystoupili: Patrik Meca, dále dlouholetý člen a vicepředseda clubu Zdeněk Seeman a Vláďa Babka. Největší diskuse se rozvinula po vystoupení Patrika a myslím, že za faktické připomínky a rady směřující k jeho programu byl rád. Patrik se připravuje na složení klubové přísahy a jeho první veřejné vystoupení na mikrovečeru Motorletu bude v únoru 2012.
V sobotu 14.ledna 2012 proběhla na TV 1 Hodina Pravdy, kde se jako demonstrátor úkolu představil Jakub Kroulík na námi společně zadaném úkolu na principu karetního Faro schufle. Mladá dívka, která měla týden na to se "říznutí" naučit zvládla úkol na jedničku a pro svoji rodinu vyhrála ceny za téměř třičtvtě miliónu korun - blahopřeji.
V tomto týdnu mne opět oslovila TV - Hodina pravdy s požadavkem na dodání dalších úkolů do soutěže a tak právě nyní s Jakubem Kroulíkem připravujeme dvě věci. Natáčet by se mělo ve třetí dekádě února v Kolíně a Poděbradech.
Jinak po celou dobu jsem v kontaktu s Jožkou Benkem a společně stále vymýšlíme a Jožka vyrábí pod značkou "BBC" - Benko-Babka-Company, nová neokoukaná a neznámá kouzla.
Ozval se také prezident ČMS Pavel Kožíšek se žádostí o moji asistenci v podobě fotodokumentace na jeho festivalu v Líbeznici, který se koná 9.-10. března 2012. Pavel mne požádal i o další kouzelnický seminář na základě loňského úspěchu, ale vzhledem k mé velké vytíženosti, jsem to musel letos odmítnout, protože na takovou akci musí být člověk připraven na 100% a to bych časově nezvládl. Opět musím vyzdvihnout profesionalitu Petra Kravčíka s jeho semináři a v tomto směru se mu velmi obdivuji - Petře touto cestou Tě zdravím!!
V pátek 20.ledna 2012 mám vystoupení na jednom plese v Brně a za týden , též v pátek 27. ledna, vystupuji na mikrovečeru v Motorletu. Poslední týden v lednu a začátek února strávím na odpočinku v lázních Piešťany, kde jistě zase naberu mnoho sil na celý letošní rok.
To by bylo v krátkosti od Vládi Babky vše.
Setkání v Divadle kouzel Praha - zleva Honza Vaidiš, Jindra Malý, Honza Čadil a Aleš Hrdlička.
DKP - zprava MARVIN - prezident klubu, Jirka Poledne, Ondra Poledne a Bill Hejli - Martin Staněk, zády sedí Honza Vaidiš.
" Náš" Bill Hejli - při předvádění karetního triku
Salónek v Motorletu - předseda - Pepa Vogl, stojící pod pivem Franta Starý, Marvin-Jarda Randáček a kouzlem zaujatý
Karel Vaverka.
Patrik Meca si za asistenta při svém předvádění vybral "dlouhána" Fandu Starého a takhle to vypadalo.
Po Patrikovi vystoupil Zdenek Seemann, ale Evičku Vejšickou zajímá evidentně něco jiného, než Zdenkova příprava na kouzla.
Dva "malí - velcí" kamarádi.
A tímto obrázkem se loučím - Vláďa Babka

Kouzelný rok 2012

9. ledna 2012 v 14:23 | vladababka |  Akce
Rok 2012 bude kouzelný pro každého příznivce a fanouška magického umění. Zdravím Vás v tomto roce na mém - Vláďa Babka - blogu a krátce zrekapituluji konec toho loňského a začátek letošního. Konec roku byl ve velkém shonu, ale přesto jsem si našel čas 21.prosince 2011 a zaskočil jsem do Café restaurantu Karlínského divadla v Praze, kde od 18,00 hodin proběhlo setkání s velkým znalcem kouzel, výborným kouzelníkem a kamarádem Ondrou Pšeničkou. Ondra je v současné době na studijním pobytu ve Spojených státech amerických. Na tomto setkání, kterého se zúčastnilo 8 dalších milovníků magie, Ondra velmi zajímavě vyprávěl své dojmy z pobytu ve Státech a z jeho působení Magic Castlu, jehož je členem!! Samotný konec roku byl ve znamení různého menšího kouzlení. Silvestr v Aqua Parku v Čestlicích, kde mělo Casino falešných hráčů vystupovat, nakonec nevyšlo (vyhráli Gott, Bíla, Nedvěd atd.- viz TV Prima), ale my jsme toho nakonec vůbec nelitovali. Silvestr jsme prožili v kruhu svých blízkých a i zde jsme všichni samozřejmě čarovali. V úterý 3. ledna 2012 proběhlo setkání kouzelníků v Motorletu, ve čtvrtek 5. ledna jsem navštívil kamaráda-kouzelníka Pepu Slaninu, který mi předvedl svoji úžasnou sbírku kouzelnických rekvizit a 7. ledna jsem společně s dalšími nadšenci odjel do německého Sindelfingenu na jednu z největších a nejlepších burz kouzel v Evropě. Dnes 9. ledna je schůzka Divadla kouzel Praha pod vedením MARVINA na kterou se též velmi těším.
Uvidíme co letošní rok přinese v oblasti kouzel a magie, ale vím, že bude pro nás kouzelníky příznivý - věřte mi - vyšlo mi to v kartách!!
Poznáte, kdo je tento maskovaný Ninja? Ano je to opravdu ON. Kouzelník co umí jako číšník vykouzlit peněz kolik chcete. Dokonce tolik, že mu je i Pavel Kožíšek zaviděl a pozval si ho do svého programu v Divadle kouzel v Líbeznici. Nebudu Vás napínat je to Ondra Pšenička v jeho současné předvánoční podobě.
Setkání s Ondrou v Karlínském divadle se m.j. zúčastnili i Kuba Vosáhlo, Ray Salman, Radim Šoch, Tom Gryf, Karel Pomahač a další. Posezení to bylo velmi příjemné, poučné a zajímavé. Ondrovi přeji za mořem mnoho studijních i magických úspěchů a budu se těšit na další setkání s ním.
Na návštěvě u Pepíka Slaniny s katalogem kouzelnických plakátů, před vitrínou s mikromagickými rekvizitami.
Sobota 7.1.2012 v Sindelfingenu - na otevření burzy čekají - zleva - Pavel Langer, Jakub Kroulík, Vláďa Babka, Ján Mazáč, Eva Vejšická a Honza Vaidiš.Když jedete na kouzelnickou akci s Pavlem Langrem, tak se taková věc samozřejmě neobejde bez pořádné gastronomické návštěvy vybrané restaurace. Stejně tak tomu bylo i v sobotu na zpáteční cestě z Německa a tato návštěva v asijské restauraci za to opravdu stála - jídlo bylo vynikající.

Sobotní nálada byla výborná, kufry vozidel se nedaly zavřít pod náporem zakoupených rekvizit a doporučuji si zapamatovat, kdo byl letos v Sindelfingenu, protože každý z nich si zde zakoupil neuvěřitelná kouzla, která brzy rádi někomu předvedou.

Poprvé v letošním roce Vás zdraví Vláďa Babka