Červenec 2012

Magická noc ve Studénce 21.7.2012

23. července 2012 v 18:29 | vladababka |  Akce
Sobotní (21.7.2012) večer a noc patřila v hostinci Helvétia ve Studénce nedaleko Nové Paky kouzelníkům. Hostinec provozují manželé Radek a Simona Černých a právě toto známé kouzelnické duo oslovilo několik současných českých mágů se žádostí, zda by vystoupili na jejich Magické noci. Patřil jsem společně s Milošem Malým a Romanem Benýškem mezi vyvolené. V Magické noci 2012 ve Studénce ještě vystoupilo Duo Radek a Simona a Verunka Černá. S mikromagií a svými zázraky u stolu se předvedl Jožka Benko. Program začal ve 20,00 hodin a vše zahájil moderátor večera Roman Benýšek, který rozehřál diváky v sále i "na balkónech". Za své celovečerní moderování i kouzla, sklízel Roman od diváků vyprodaného sálu bouřlivé potlesky a salvy smíchu. Duo R+S svými iluzemi prolínalo celý kouzelný večer a udivovalo i bavilo přítomné hosty na jedničku. Příjemné a hezké bylo vystoupení malé Verunky Černé se svým programem v duchu písniček skupiny ABBA, které ji připravil její dědeček (kouzelník) Vašek Černý. Současný Mistr České republiky v mikromagii Miloš Malý uvedl v úžas přítomné hosty svými triky a mnozí si mysleli, že se s kartami v ruce i narodil. Jeho karetní vystoupení, bylo prostě brilantní a po zásluze se pyšní titulem Mistr republiky. Vláďa Babka předvedl úvodem svoji českou premiéru " trhání cikánské nitě" s létajícím balónkem a diváci doslova oněmněli při jeho úkázce "Úžasné paměti" s 25 přítomnými hosty. Parketový program byla tříhodinová ukázka, kouzel, humoru, zábavy a "zázraků na dosah". Nebylo se proto co divit, když po skončení této části v cca 23,15 hodin nikdo, opakuji nikdo, neodešel a zábava a kouzlení pokračovalo přímo mezi hosty u jejich stolů. Zde exceloval Jožka Benko svými "Benkovina" nad kterými zůstával rozum stát, což hosté bouřlivými potlesky dávali plně najevo. Dále "perlil" Miloš Malý - po celý večer s pouze jediným balíčkem karet- také něco úžasného. Vláďa Babka předvedl celou škálů svého umění v oboru mikromagie, mentální magie, falešných her a věštby z kostek. Ani Roman Benýšek nezůstal pozadu a též hezky kouzlil. Radek a Simona se společně s personálem starali o přísun pití a výborného jídla.
Vzkaz - Simčo, na tvoji masovou lahůdkovou směs, kterou jsem ochutnal v neděli v 01,30 hod. ráno si určitě ještě někdy k Vám zajedu - byla prostě kouzelná!!
Co dodat - celá Magická noc 2012 ve Studénce se prostě povedla se vším všudy - pro představu - přestal jsem kouzlit v půl čtvrté v neděli ráno, Jožka Benko to samé, Roman Benýšek ve čtyři ráno a Miloš Malý o půl sedmé ráno a to jsme měli stále plno diváků, kteří v Helvetii kvůli kouzlům zůstali. Nádherná, úžasná atmosféra, na které mají zásluhu kouzelnici i přítomní hosté. Samozřejmě největší zásluhu mají Radek a Simona, kteří vše zorganizovali, navařili, vybrali vystupující, sami kouzlili a postarali se o to, aby všem přítomným nic nechybělo a cítili se u nich v Helvetii příjemně. A to se jim povedlo na podtrženou jedničku.
Radko - Simono, a všem co vám při Magické noci pomáhali - DĚKUJI - Vláďa Babka
Příprava rekvizit a vystupujících před začátkem představení. Zleva Roman Benýšek, Miloš Malý, Verunka Černá, v bedně Radek Černý a na vše dohlíží Simona Černá.
20,00 hodin - plný sál a představení může začít. Roman Benýšek spouští svoji "One Man Show".
Radek a Simona při komické iluzi Vězeň a policajtka s "Metamorfozou" - záměna osob v bedně.
Pokračovatelka rodiné tradice - Verunka Černá - ABBA show.
Lidé se smějí a baví a Roman je ve svém moderátorském živlu.
Miloš Malý nejprve všechny zvedl ze sedadel.
Miloš nezapomněl ani na malé diváky a kouzlil i pro ně.
Při svém posledním čísle, zase doslova přišpendlil diváky na jejich židle. Kouzlil naslepo se zavázanýma očima a byla to nevídaná podívaná. Miloš je s kartami prostě vynikající!!
Radek a Simona při iluzi divák a sako. Divák kontroluje svázanou Simonu a má na sobě své sako.
A je hotovo - svázaná Simona má na sobě divákovo sako!!
Radek při komickém výstupu jako vynálezce.
Roman při jednom za svých kouzel
Sako Show
Vláďa Babka - úvodní kouzlo s balónkem na provázku.
Mentální ukázka sugesce - 4 židle a tři ženy.
Ukázka úžasné paměti za asistence 25 přítomných diváků. Nepochopitelné, excelentní - to byly následné ohlasy diváků.
Roman Benýšek a jeho Brum Brum medvědí Sex Iluze - kdo neviděl, může jen litovat!!
Hostitelé- Radek a Simona v akci.
A ještě jednou Radek a Simona s cik-cakem.
Závěrečná, téměř půlnoční, děkovačka všech vystupujících.
V průběhu celého představení se též nepřetržite "kouzlilo" u výčepu i v kuchyni.
Spokojená hostitelka Simona- u výčepu je prázdno a všichni koukají na kouzla v sále.
Také spokojený, ale unavený, Radek. On totiž - kouzlil, obsluhoval, pouštěl hudbu, převlékal se, roznášel, pomáhal v kuchyni, bavil přítomné hosty, uklízel, připravil sál a plnil funkci pozorného manžela. Uuuh, to byla fuška!!
Po půlnoci přišla chvíle pro Jožku Benka, který opravdu doslova uchvátil zájemce o kouzla svými - "Benkovinami". Měl veliký úspěch a všichni jsme mu ho přáli. Jožko, příště nebuď tak skromný - kouzlíš velmi pěkně a máš originální nápady!!
A potom Roman Benýšek udělal Čáry máry fuk a Magická noc 2012 ve Studénce skončila.

P.S. - Kdo tam opravdu byl, tak ví, že když jsme se v neděli dopoledne vrátili pro rekvizity do Helvétie, tak jsme zase začali s mistními štamgasty kouzlit a kdybych nemusel být odpoledne doma v Praze, tak tam kouzlíme do teď - a nelitoval bych!!!

Krásné a klidné prožití dnů současných i budoucích přeje Vláďa Babka


Červenec 2012 s kouzly i bez nich

17. července 2012 v 16:20 | vladababka |  Akce
Léto je v plné síle, lidé jezdí na dovolenou a kouzelníci stále kouzlí. Já byl v Paříži, kde jsem navštívil dva pěkné kouzelnické obchůdky a přivezl si zajímavé triky. Po návratu jsem zakouzlil pro pionýry na jejich letním táboře v Přebudově v jihozápadních Čechách. Proběhlo kouzelnické mistrovství světa v anglickém Blackpoolu (beze mne-lituji), kterého se zúčastnilo (dle doslechu) přes 20 českých a slovenských kouzelníků. Víkend 14.-15.7. jsem trávil (a kouzlil) v příjemné společnosti úžasných lidí nedaleko Vejprnic na Plzeňsku- tímto zdravím "jednorukou" Lenku jejího Pavlíka a Ginu. V pondělí 16.7. jsem s Casinem falešných hráčů brázdil řeku Vltavu na lodi Czechie, kde jsme vystupovali pro velkou obchodní společnost. Dnes 17.7. se těším do Magického klubu Motorlet, kde večer od 19,00 hod. bude ing. Karel Ocelík - ABSOLON sdělovat své dojmy z Mistrovství v Blackpoolu. Již se moc těším. To je zatím krátce vše a tak zase příště - zdravím Vláďa Babka
Chlouba Francie - na vrcholu Eiffelovy věže.
Kouzelnický obchůdek Magic Dream v Paříži a jeho majitelé.
U dalšího obchůdku MAGIC MAYETTE v Paříži.
Praha- Vltava- loď Czechie a Falešní hráči.
Na lodi jsem měl premiéru se svými Maxi skořápkami, které jsem si přivezl z Francie.
Jakub Kroulík a Jirka Levínský nemohli na lodi chybět.
Lidé se na lodi bavili nejen při našich kouzlech, ale i s exotickým bubeníkem, který je učil bubnovat.
Barmanská show též neměla chybu.
Proč se ti pánové přede mnou uklánějí. No, přeci chtějí přijít na to, jak to ten falešný hráč dělá!
Závěrečná klasická dražba o zahraniční zájezd v ceně 50 000,-Kč v režii Jakuba Kroulíka.

A to je zatím vše. Klidné dny současné i budoucí přeje všem - Vláďa Babka

Ohlasy na Magic Fest v Uherském Hradišti a další...

3. července 2012 v 19:09 | vladababka |  Akce
V průběhu minulých dnů jsem dostal různé ohlasy, téměř všechny pozitivní, na Magic Fest v Uherském Hradišti. Mezi ně patřil i milý vzkaz od Věrky Balejové a dalších. Šlo však většinou o kouzelníky. Dnes, 3. 7. 2012, jsem dostal email od rodinného příslušníka jednoho z mladých kouzelníků a měl jsem z něj upřímnou radost. Vzkaz viz níže v přesném znění jak došel:

Byl přidán nový komentář ke článku Magic Fest Uherské Hradiště 15.-16.června na blogu Kouzla a magie Vládi Babky.
Hrdličkova Zdenka babička | hrdlickova.zdenka@seznam.cz | 3. července 2012 9:41
Blahopřeju všem soutěžícím,organizátorům sponzorům,pořadatelům a rodičům, kteří se jistě podílí na úspěších našich dětí a hlavně alespon NĚKDO přináší radost do našeho hektického života děkuju a hodně úspěchů v další práci Hrdličková

Taková slova potěší a proto i touto cestou paní Zdence Hrdličkové za její slova chvály pro všechny výše jmenované, (myslím i jejich jménem) ještě jednou děkuji.

Nyní z jiného soudku. Falešní hráči jsou stále aktivní. 21. června 2012 jsme měli hezké vystoupení na pražském Žofíně. Reportáž nebyla, protože se mi podařilo z celé akce smazat omylem všechny fotky - a že by bylo na co koukat. No, nikdo není dokonalý! Aktivní Jakub Kroulík kouzlil dále společně s Pavlem Dolejškou pro mladé judisty a Jirka Levínský opět brázdil po Slovensku.
V sobotu 30.června 2012 jsem měl sám jako "Vláďa Babka" vystoupení u příležitosti ukončení školního roku a zahájení letních prázdnin v jihozápadních Čechách a večer ještě malou ukázku na oslavě jedněch narozenin.
Zítra ráno t.j. 4.7.2012 odjíždím do Paříže. Jak jsem si zjistil je nedaleko Eiffelovy věže, v ulici 16 Rue George Bernard Shaw, "Magic dream" - kouzelnický obchod. Dále jsem objevil další kouzelnický krámek "Mayette Magie Moderne" nedaleko Sorbony v ulici Rue des Carmes č.8. Takže mimo památek Paříže a francouzských kulinářských pochoutek se velmi těším i na francouzská kouzla. Až se vrátím určitě dám vědět jaká byla.
Všem co jedou do Blackpoolu na Mistrovství světa závidím (prostě to nevyšlo a tak snad příště), ale přeji jim to a doufám, že nikdo udělá o tomto světovém setkání a soutěžení kouzelníků nějaké zajímavé povídání. Budu se těšit.
Přeji všem,aby si užili pěkné léto, dovolenou a vše přečkali ve zdraví.

Klidné dny přítomné i budoucí přeje - Vláďa Babka