Únor 2013

Škola magie ČMS v Praze 23.února 2013

25. února 2013 v 16:39 | vladababka
V sobotu 23.2.2013 se v pražských Kobylisích v Salesiánském divadle, klubu Vrtule, konala letošní první Škola magie pod záštitou Českého magického svazu. Jak již bohužel bývá poslední dobou netradičním zvykem, moc diváků do Prahy nepřijelo. Je pravda, že počasí v sobotu bylo opravdu velmi nepříznivé, ale kdo přišel udělal dobře. Školu zahájil a uváděl viceprezident ČMS Tomáš Hrdlička. Program byl postaven tak, že velmi pěkný dvoudílný seminář na téma "Zásady jevištní komunikace" přednesl pan doktor Milan Kincl. Po jeho první části semináře vystoupil Cirk Cink Aleše Hrdličky a jeho sympatické partnerky Zuzky. Svým velmi pěkně zvládnutým kouzelnicko-žonglérsko-gymnastickým vystoupením potěšili Aleš a Zuzka všechny přítomné. MARVIN-Jaroslav Randáček měl velmi precizně a profesionálně připravený seminář ke svému uměleckému číslu s gramodeskami, které vzniklo v roce 1962 a obnovenou premiéru mělo v roce 2012 na Ještědském Krystalu Přemka Rajdla v Liberci. Seminář doplněný filmovými vzpomínkami, fotografiemi a praktickou ukázkou použitých rekvizit, byl velmi zajímavý. Nadějný kouzelník Robin Panuš předvedl svoje soutěžní vystoupení se kterým chce před porotu na festival v Líbeznici u Pavla Kožíška. Závěr Školy magie patřil druhé části semináře PhDr. Milana Kincla, který všechny přítomné velmi zaujal a je opravdu škoda malé účasti kouzelníků. Vzhledem k tomu, že jsem pravidelným účastníkem pražských Škol magie i moravských Posiloven musím říci, že tato poslední akce ČMS patřila mezi ty velmi zdařilé a jsem rád, že jsem byl v sobotu přítomen. Touto cestou děkuji panu doktoru Kinclovi za jeho seminář, který mne opravdu nadchl. Nyní nás čeká 23. března 2013 Posilovna v Přerově, na kterou se velmi těším, ale na které také budu moci porovnávat.
Školu magie zahájil a uváděl viceprezident ČMS Tomáš Hrdlička
K vidění zde byly známé tváře ze světa kouzel - Most - Svitavy - Praha
PhDr. Milan Kincl při svém zajímavém semináři o zásadách jevištní komunikace
Diváci byli aktivně zapojeni do semináře doktora Kincla
Aleš a Zuzka - gymnastika
Aleš a Zuzka - žonglování
Aleš a Zuzka - kouzlení
Klasická poloha - Aleš nahoře a Zuzka dole - dělali úžasné věci
MARVIN při svém semináři.
MARVIN s rekvizitou, kterou vymyslel v 60.-letech a ta se později objevila amerických kouzelnických katalozích - klobouk dolů Jardo!
Účastníci školy magie
Další zájemci o kouzla
Mezi muži byla i žena, která na Školu magie přijela z Peček u Poděbrad.
Se svojí kartomagií vystoupil Robin Panuš, jistě nepřehlédnutelná osoba současného kouzelnického mládí.
Robinovi asistoval pan Štoudek ze Svitav
Se svojí druhou částí semináře vystoupil a i velmi zaujal doktor Milan Kincl.
Na závěr poděkoval Tomáš Hrdlička za účast všem přítomným a pozval je na budoucí akce ČMS.
Pohledem na Aleše- Zuzku - Robina se loučím.

Příjemné a kouzelné dny současné i budoucí přeje Vláďa Babka

Mikrovečer v Motorletu 22. února 2013

25. února 2013 v 15:29 | vladababka |  Magický klub Motorlet
V pátek 22. února 2013 v restauraci Meteor, sídle Magického klubu Motorlet, proběhl další z magických mikrovečerů. Pod taktovkou jejího předsedy Josefa Vogla, který celý večer zároveň i uváděl vystoupilo 6 kouzelníků v tomto pořadí. Paul Merild - Pavel Maloš, AMALKER - Josef Slanina, BILL HEJLI- Martin Staněk-host z Divadla kouzel Jardy Randáčka-MARVINA, Zdeněk Seemann, Igor Táborský a Karel Vaverka. Za kamerou zaskočil za Pavla Baráka Fanda "Dlouhán" Starý. Po skončení se kouzlilo ještě mezi diváky u stolů a bylo opravdu na co koukat.
Celým večerem provázel,ale i kouzlil předseda MKM Josef Vogl.
První vystoupil Paul MERILD
Následoval AMALKER- Josef Slanina
Vše natáčel Fanda Starý - Čaroděj Dobroděj
Do Meteoru přinesl osvěžení BILL HEJLI - Martin Staněk
Tentokrát si zakouzlil i dlouholetý předseda MKM Zdeněk Seemann
Tři pěkná a naprosto rozličná kouzla předvedl Igor Táborský
Zlatý věk grotesky - Karel Vaverka - neúnavný bavič - zlatý konec.

A to byl i konec oficiální části, ale ještě se dlouho kouzlilo mezi diváky a bylo to prostě fajn!!

Kouzelné dny před Vámi přeje - Vláďa Babka

Bratislava, Praha, Harrachov

22. února 2013 v 14:24 | vladababka |  Akce
V průběhu února proběhlo několik kouzelných akcí, ale chtěl bych se zmínit o třech. Jednalo se především o kouzlení s Jožo Talostanem v Bratislavě 8. 2. 2013 na které jsem byl pozván společně s Tomem Gryfem. Byla to velmi zajímavá akce, kdy současný, asi nejznámější, slovenský kouzelník Talostan byl pozván na večírek firmy, kde již byli mezi hosty "inkognito" další dva kouzelníci v "civilu" (Tom Gryf a Vláďa Babka). Na tomto základě byla rozehrána úžasná další škála scének, humoru, nevysvětlitelných překvapení, kouzel a magie. Celé to gradovalo půlnoční levitací náhodné divačky, kterou naprosto skvěle provedl Jožo Talostan.
Další důležitou akci bylo 19. 2. 2013 výroční bilancování Magického klubu Motorlet, který běží v současnosti bez větších problémů a hlavně stále kouzlí. Výbor klubu byl opětovně zvolen "staronový" - předseda Vogl, členové Seemann, Vaverka, Mallat, Babka. V pátek 22.února 2013 od 19,00 hodin pořádá MKM další z jeho oblíbených mikrovečerů.
Jako Falešní hráči jsme 20. 2. 2013 absolvovali s Jakubem Kroulíkem, ve sněhem zapadaném Harrachově, též velmi zajímavé vystoupení. Zde jsme kouzlili pro vybranou společnost 12 mužů a žen. Celý večer se skládal z předvádění a následného zkoušení úkolů do Hodiny pravdy, falešných her, cvičení a ukázek úžasné paměti, mentální magie, telekineze a dalších nevšedních dovedností Falešných hráčů. Byl to nepřetržitý tříapůl hodinový program, před velmi inteligentním a skeptickým publikem. Přesto byli tito účastníci našeho vystoupení naprosto ohromeni a nepokrytě to dávali najevo se slovy, zda jsme skuteční, obyčejní lidé, či lidé z Universa (význam slova je - kosmos, vesmír, veškerenstvo.) Nás to pochopitelně velmi těšilo a budeme rádi vzpomínat na tento večer. P.S: Odjížděli jsme po půlnoci a byli jsme rádi, že lidé vymysleli něco, co se nazývá sněžný pluh - jinak bychom tam byli asi dodnes.

Bratislava 8.2.2013
Tom Gryf - Jožo Talostan - Vláďa Babka
Půlnoční levitace s náhodnou divačkou
Na Slovensku jsou nejen dobří kouzelníci, ale i krásné a sympatické ženy.


Výroční chůze Magického klubu Motorlet 19.2.2013
Schůzi zahájil a vedl předsed MKM Josef Vogl
Zády sedí čestní členové MKM manželé Dubští, vedle nich Pavel Maloš, Eva Vejšická, Pavel Barák, Fanda Starý, Pepa Slanina a Tom Gryf.
Na tradičním řízečku "Meteor" s bramborovým salátem od šéfkuchaře pana Novotného si pochutnávali Jarda Randáček-MARVIN, Jirka Prek, Pavel Langer, Karel Ocelík-ABSOLON, Honza Mazáč a Josef Kaiser.
Karel Vaverka při volbách, kdy Eva Vejšická obcházela místo volební urny s kouzelnickým kloboukem.

Falešní hráči -Harrachov 20. 2. 2013
Hotel Sklář - OREA VITAL v Harrachově v Krkonoších - místo našeho vystoupení
Jakub Kroulík v přípravně před vystoupením
Jeden z účastníků večera zkouší úkol do Hodiny pravdy pod dohledem Vládi Babky.
Mimo vajíček se diváci snažili i u strhnutí ubrusu z prostřeného stolu, pomocí kelímku na sebe postavit čtyři hrací kostky, zapamatovat a ihned vyjmenovat 15 náhodných předmětů a mnohé další "fígle", které pro ně Falešní hráči připravili.
Pohledem na zasněžené schodiště hotelu OREA jsme se po půlnoci s Harrachovem rozloučili.

Mnoho klidných a bezstarostných dnů Vám přeje - Vláďa Babka