Červen 2013

Ojedinělý seminář Flipa Hallema v Praze

12. června 2013 v 17:43 | vladababka |  Akce
Unikátní seminář!
Přátelé, kouzelníci. Že čerpání zkušeností a informací od těch nejlepších v oboru je ten nejrozumnější a nejefektivnější způsob jak se posunovat ve vlastní práci dopředu asi nemusím nijak zvlášť rozebírat. Dovolte mi tedy, vás pozvat na seminář, který všechny tyto parametry bohatě splňuje! Díky laskavé pomoci pana Karla Ocelíka, se podařilo dohodnout uspořádání semináře jednoho ze světově nejžádanějších seminaristů pana FL!PA HALLEMA z Holandska.
FL!P
Holandský kouzelník a komik, autor světově proslulého hmatu nazývaného FL!P stick díky kterému mizí a objevují se dlouhé objekty jako kouzelnické hůlky, tužky atd. Tento hmat byl zařazen i do Tarbellovy učebnice magie!
Flip Hallema od roku 1972 vynikající profesionální kouzelníkem, který vystupoval po celém světě. Vyrostl ve stejném kouzelnickém klubu a ve stejné době, jako mistři světa Fred Kaps, Richard Ross nebo Tommy Wonder. Od roku 2009 je prezidentem Holandské kouzelnické unie (HMU). V roce 2006 mu byla akademíí magických umění v Magic Castle v Hollywoodu udělena cena "The Performing Fellowship Award" Tento "Oscar" v kouzelném světě, byl v minulosti udělen ještě dalším třem nizozemským kouzelníkům, a to Fredu Kapsovi, Tommy Wonderovi a Richardu Rossovi. (zřejmě dobrý oddíl J ) V roce 1982 vyšla jeho první instruktážní videokazeta s provazovými rutinami a v roce 2005 vydalo vydavatelství LL Publishing sadu 6 DVD pod názvem "The Very Best of FL!P"

SEMINÁŘ SE KONÁ VE ČTVRTEK 27.6. OD 18 hodin
Malý sál Městské knihovny v Praze
Mariánské náměstí 98/1 Praha 1 (300m od metra A Staroměstská)
VSTUPNÉ:
Členové ČMS 50,- Kč nečlenové ČMS 100,- Kč
Vzhledem k tomu, že honorář seminaristy a pronájem sálu hradí ČMS bylo stanoveno opravdu SYMBOLICKÉ vstupné. Pro informaci, semináře podobně uznávaných kouzelníků mají v sousedním Německu vstupné 30 - 50,-€
Informace o obsahu semináře:
Seminář bude rozdělen do dvou částí. První část bude o používání saka, rukávů a kapes pro silné a překvapivé efekty s mnoha různými objekty - zapalovače, mince, žárovky, lžíce a vidličky, karty atd.
Samozřejmě také objevování a mizení dlouhých objektů (například kouzelnické hůlky) pomocí jeho světově proslaveného FL!P-stick
Ve druhé části se bude FL!P věnovat všeobecné magii a manipulaci- objevení lahve šampaňského z prázdné A4 obálky, několik zajímavých provazových efektů, které s oblibou používají světoví kouzelníci, dále silné efekty s vypůjčeným prstenem, předvedení vynikající rutiny s biliárdovými koulemi bez použití slupky, některé účinné karetní hmaty a triky, a také některé velmi čisté hmaty s peněženkou, použitelné jak pro triky s penězi, tak i pro mentální magii.
Několik velice dobrých rutin se šálkem na kávu, klaunským nosem, papírem a zavíracími špendlíky použitelných jak na jevišti, tak na mikromagii, table hopping, nebo na kulatou práci.
Mnoho z těchto rutin sám předváděl v televizi a všechny jsou dle jeho slov praktické, bez drahých připravených rekvizit a všechny použitelné v reálných podmínkách, ne jen na videu J
Seminář bude trvat 2 hodiny + přestávka a FL!P bude mít také některé z nápadů a rekvizit na prodej.


Budeme se na vás těšit a doufáme, že si jako čeští kouzelníci neuděláme ostudu malou účastí!!!

Se svolením Toma Gryfa, kterému zároveň touto cestou za poskytnutou informaci děkuje a šíří dále - Vláďa Babka

Přeji příjemné, suché a slunečné dny budoucí a těším se na semináři na setkání s Vámi - Vláďa Babka