Leden 2014

Mikrovečer v Motorletu v pátek 24.1.2014

26. ledna 2014 v 12:53 | vladababka
Lednový pátek 24. 2014 byl v Magickém klubu Motorlet od 19,00 hodin věnován letos prvnímu mikrovečeru, který má již mnoho let své pravidelné i náhodné navštěvníky. Na tomto mikrovečeru, pod režijním vedením předsedy klubu Josefa Vogla a za moderování Franty "Dlouhána" Starého, vystoupilo 5 kouzelníků. Celou první třetinu tentokráte sám "prokouzlil" Vláďa Babka. V druhé třetině večera zakouzlili postupně - Zdeněk Seemann a MERILD - Pavel Maloš. A v poslední třetině vystoupili MARVIN-Jaroslav Randáček a Karel Vaverka. O technické zázemí se postarali Jirka Prek a Zdeněk Mencl a vše na kameru zaznamenal Pavel Barák. Jelikož se změnil majitel naší "domovské" restaurace, který neznal naše zvyky, bylo po počátečních zmatcích postupně vše pomalu dáno do obvyklého pořádku. Věřím, že tak bude i na příštím mikrovečeru, který je naplánován na 21. února 2014. Nyní pár fotografií z tohoto večera.
Mikrovečer Magického klubu Motorlet zahájil a moderoval Franta "Dlouhán" Starý.
V první třetině kouzlil Vláďa Babka
Diváci vše pozorovali a Pavel Barák vystoupení zaznamenával na kameru. Jinak všechny dosavadní mikrovečery je možné si u Pavla objednat a za velmi přijatelnou cenu zakoupit.
Vláďa Babka při svém závěrečném mentálním kouzlu s 5 hrnečky na kávu a kuličkou papíru schovanou pod jedním z nich.
Ve druhé třetině vystoupil, jako první, se svým mikroprogramem, dlouholetý předseda MKM, Zdeněk Seemann.
A ještě jednou Zdeněk Seemann - honosící se titulem mistr republiky v mikromagii, který získali společně s dalším kouzelnickým Mistrem Janem Jedličkou.
Poté diváky bavil Paul Merild ve svém originálním pojetí předvádění kouzel a práce s diváky
Klasická kouzla v Merildově provedení jsou velmi pěkná a zábavná
Celý večer prokládal "Malý velký muž" Franta Starý svým nenapodobitelným "Velkým" humorem
Restaurace změnila své majitele, ale hostům a divákům mikrovečera chutnalo, dle vymetených talířů, stejně dobře.
V poslední třetině nastoupili ti nejzkušenější - osmdesátiletí - to je obdivuhodné!!! První MARVIN.
Jaroslav Randáček (letos 82) při svém vystoupení s diváky.
Jako poslední a jako tajfun, vlétla na scénu legenda MKM a českého kouzelnictví - Karel Vaverka (letos 83 let)
Vystoupení Karla Vaverky patří vždy mezi velmi oblíbená čísla mikrovečerů MKM.
Závěrečný efekt jeho kouzel bývá vždy překvapující a Karel předvádí, i ve svém věku, téměř akrobatické kousky.
Hlavně, že se diváci baví a tak jistě přijdou zase a pozvou další své známé.
A je konec. Vše proběhlo pod režií předsedy MKM Josefa Vogla.
Technickou podporu obstarali Zdeněk Mencl a Jirka Prek
Pro diváky kouzlili a o zábavu se postarali - zleva: Karel Vaverka, MARVIN-Jaroslav Randáče, Paul MERILD-Pavel Maloš, Zdeněk Seemann a Vláďa Babka. Celý večer konferoval, v popředí uprostřed stojící, Franta "Dlouhán" Starý.

Zvu Vás srdečně na další Mikrovečer MKM, který se koná 21. února 2014 na obvyklém místě v restauraci Meteor v Praze 8 - Libni.

Klidné dny současné i budoucí, přeje Všem - Vláďa Babka

Divadlo kouzel Praha 20.1.2014

26. ledna 2014 v 11:44 | vladababka |  Divadlo kouzel Praha
V pondělí 20. ledna 2014 se letos poprvé sešli členové Divadla kouzel Praha pod vedením jeho předsedy a znovuzakladatele MARVINA-Jaroslava Randáčka. Poslední schůzka se uskutečnila v říjnu 2013, kde bylo domluveno, že se vzhledem velmi nabitému programu a jiným povinnostěm členů Divadla kouzel Praha budeme scházet jednou za čtvrt roku. Proto letošní účast byla velmi dobrá a členové přišli s různými novinkami ze světa kouzel. Na schůzku přišel neočekávaně i prezident Českého magického svazu a majitel a principál Divadla kouzel v Líbeznici Pavel Kožíšek se svým sympatickým synem Matyášem. Jeho přítomnost potěšila všechny přítomné. Jen škoda, že se Pavel také nezapojil do kouzlení a jen pozorně sledoval jak setkání probíhá. Zato jeho syn Matyáš aktivně asistoval při většině kouzel. Povídalo se vážně i nevážně a kouzlilo se dobře. V průběhu večera m.j. vystoupili - Aleš Hrdlička, Igor Táborský, Martin Staněk alias Bill Hejli a Vláďa Babka. Z České Lípy přijeli milí a vážení členové Divadla - Viktor Nejedlý s paní Zuzankou. Na setkání oslavili své narozeniny a svátek Tomáš Hrdlička a Vláďa Babka, kteří pro všechny přítomné připravili malé pohoštění. Atmosféra i kouzlení bylo velmi příjemné a tak se budeme těšit na další setkání, které je plánované na 14.dubna 2014. Mezitím se Divadlo Kouzel Praha chystá 27. března 2014 do německého Chemnitzu na vystoupení dvou, údajně výborných, iluzionistů "Ehrlich Brothers" v rámci jejich německého turné. Z tohoto vystoupení zde samozřejmě najdete jistě malou reportáž.
20.ledna 2014 - první letošní setkání členů Divadla kouzel Praha
Z České Lípy přijeli Viktor Nejedlý a paní Zuzanka
Aleš Hrdlička kouzlí a asistuje mu Matyáš - syn Pavla Kožíška, který vše pozorně sleduje.
Kouzlení ostatně se zájmem pozorovali i ostatní členové Divadla
Připravené malé pohoštění od oslavenců Tomáše a Vláďi chutnalo nejen předsedovi,ale i všem ostatním.
Iluzionisté Ehrilch Brothers - Věřím, že je 27.3.2014 uvidíme v Německu při jejich show.

Klidné a a pokud možno bezstarostné dny budoucí přeje Všem - Vláďa Babka

Návštěva Mistrovství Německa v Sindelfingenu

13. ledna 2014 v 20:56 | vladababka |  Akce
Od čtvrtka 9.1. do neděle 12.1.2014 probíhalo v německém Sindelfingenu kouzelnické Mistrovství Německa. Společně s Jožkou Benkem a iluzionistou Janem Vaidišem jsem se zúčastnil v sobotu 11. ledna 2014 této akce. Přes, na české poměry nevídané, vstupné na jeden den (90,-EUR), jsme se rozhodli a do Sindelfingenu ve 4 hodiny v sobotu ráno vyrazili. Udělali jsme dobře a v žádném případě této investice nikdo z nás nelituje. Setkali jsme se zde s našimi zahraničními kolegy, kteří do České republiky zase tak často nejezdí a někteří z nich vůbec. Ze známých zde byl např. Magic Wladimir a jeho Kitty ze Slovinska, Astor, Joker a Jupiter z Maďarska. Dále zástupci Card Sharka, Hakan Varol, Stolina z Německa, Magic Smith z USA (známe se ze Saint Vincent), Tabasco Magic z Belgie, Kreis Magic z Japonska, Five of Hearts Magic z Anglie (známe se z Blackpoolu), Kaktus FX ze Švýcarska, prezident FISMu Domenico Dante z Itálie a mnoho dalších prodejců a kouzelníků. V případě zájmu se podívejte na oficiální stránky německého svazu: www.mzvd.de, kde najdete mnoho podrobností o festivalu i aktuální výsledky. Setkal jsem se zde s přítelem Steffenem Tautem, který zde byl členem odborné poroty a i s bývalým prezidentem německého svazu panem Sommerem, se kterým jsem měl tu čest spolusedět v porotě na jednom z ročníků MARVIN CUPu v Nymburku. V sobotu se konaly semináře Lukase - korejského mága, dále mentální seminář Satoriho, jehož jsem v loňském roce viděl při jeho semináři v Drážďanech a seminář Mago Migue ze Španělska. Též probíhaly soutěžní bloky. Mistrovství se zúčastnil v galavečeru i Topas, kterého jsem měl možnost osobně střetnou v Itálii při jeho úžasné exhibici taktéž na galavečeru. Velkým zážitkem pro nás bylo střetnutí s GREAT KOVARI - Georgem Kovari kouzelnickou legendou, kterého znají mágové po celém světě. Původem z Maďarska, dnes již dlouhá léta žijícím v Anglii. Poté co Jožka Benko při setkání s ním uplatnil svoji maďarštinu byl KOVARI "náš". Setkání s ním bylo úžasné a dokonce s námi zapózoval na fotografii, kterou chci využít na obalu DVD v souvislosti s mým seminářem 29.3.2014 na posilovně v Přerově. O tomto jednom dni v Sindelfingenu bych mohl psát dlouho a stejně bych vše nepopsal. Takže krátce - opět úžasný kouzelnický zážitek na který se jen tak nezapomíná. Jo, abych nezapomněl, těch nových nápadů co jsme viděli a kouzel co jsme si přivezli bylo víc, než nás ani ve snu nenapadlo. Vše se budu snažit ukázat i doma a rád vše předvedu. Do té doby zatím, alespoň pár reportážních fotografií.
Mistrovství Německa
Stoly byly naplněny kouzly - JOKER MAGIC z Maďarska - známe z Líbeznice
Pohled do dalšího sálu, kde vystavovali prodejci
Rekvizity a doplňky k mentálním kouzlům
KREIS MAGIC z Japonska se svými originály
Prodejce Card Shark Phoenix - nemohl na německém mistrovství chybět
Dlouholetý přítel a kamarád ASTOR z Maďarska - vždy jsem od něho přednostně informován o všech jeho novinkách.
Seminarista a prodejce (převážně ohňových efektů) Lukas z Koreje
Francouzský kouzelník a prodejce Mondial Magie (též se vloni zúčastnil festivalu v Líbeznici), který má nový seminář s gumičkami a prstenem.
Prodejci a kouzelníci pro děti, zde prodávali klaunské i jiné barevné kostými pro kouzelníky vystupující pro nejmenší diváky.
Setkal jsem se zde i se Samurai HAYASHI - Master of the Sword, který se v loni zúčastnil i soutěže Česko-Slovensko hledá talent. Na semináři amerického mentalisty Max Mavena v Mnichově, kterého jsem měl to štěstí se zúčastnit, tlumočil tento japonský samurai z angličtiny do němčiny.
Moji kouzelničtí přátelé a spolucestující Honza Vaidiš a Jožka Benko na mistrovství Německa.
Hakan Varol se svými drahými, ale jedinečnými rekvizitami. Se svým kouzelným boxem. Kdo jste ho u mne viděl, víte o čem to je!!
Kouzelnická legenda GREAT KOVARI a Jožka Benko
George Kovari nám osobně předváděl s čím se proslavil v Americe a vlastně po celém světě.
Měl jsem tu čest si s ním i jeho synem Georgem Kovari jnr. zakouzlit, resp. jim při kouzlení asistovat
Kouzelnické rekvizity všeho druhu - jen si vybrat
Až oči přecházely
Pan Stolina - Stolina Magie
Zaubershop - Düsseldorf a viceprezident Sommer
Magic Wladimir a za fotoaparátem jeho Kitty
Collector works - sběratelské ojedinělé kousky. Honzík Vaidiš neodolal a zakoupil. A já jsem snad jedním unikátem udělal též radost jednomu českému kouzelníku, který provádí "úniková kouzla". Mám pravdu Paule?
Přátelství navázané v anglickém Blackpoolu - Five of the Hearts Magic - Colin Rose a jeho manželka.
Takto jsme se rozloučili s německým Sindelfingenem
A takto nás přivítalo Česko. To už jsme po výborném jídle v plzeňské restauraci u našeho arménského kamaráda.

Mohli jsme upřímně říci - byla to příjemně strávená opravdu kouzelná sobota!!!

S přáním, aby jste i Vy měli takto příjemně strávené dny budoucí - se loučí Vláďa Babka