Březen 2014

Magická Posilovna v Přerově 28.-29.3.2014

31. března 2014 v 20:32 | vladababka |  Akce
Jarní magická Posilovna se konala v Přerově v sobotu 29.3.2014. Již v pátek 28.3. v podvečer, se do přerovské restaurace Strojař, sjeli vyznavači kouzelnického umění, aby se setkali se svými magickými přáteli a mezi sebou, i pro ostatní, si zakouzlili a hlavně se dobře pobavili. Přijeli kouzelníci ze všech koutů Čech, Moravy, ale i Slovenska. V pátek zde pro přátele kouzlili např. Karel Vaverka, Standa Saldak, Franta Starý, Jakub Vosáhlo, Vláďa Babka, balónkář Jura, Pepa Salinger a mnoho, mnoho dalších. Byl zde např. i prezidentský pár manželů Ponczových. Josef - prezident Unie moravských kouzelníků a Jana - prezidentka Nové scény magie Ostrava (já vím, že předseda či předsedkyně, ale takhle to dobře zní, no uznejte sami - "prezidentský pár"). Všichni se příjemně bavili, jídlo bylo výborné a tak nálada jen vzkvétala. Takže jsme všichni s dobrou náladou, někdo s bolehlavem, nastoupili do sobotního dopoledne na již skutečnou Magickou posilovnu. O prodej kouzel se tradičně postaralo MAGIC STUDIO 2000 - pánů Horáků, pan Jansa a Stefan Giczi z Maďarska. Posilovnu zahájil a celým jejím programem provázel neúnavný a obdivuhodně obětavý Jirka Hadaš. Vše dokumentoval Pepa Salinger. Na úvod vystoupil hvězdný Lubor Fiedler, který na video nahrávkách předvedl 9 nových originálních triků. Triky to jsou obdivuhodné a s tím jistě souhlasí kouzelníci po celém světě, kde jsou kouzla pana Fiedlera k dostání. Dále vystoupil Vláďa Babka se svým seminářem "Kouzla z cest + Benkoviny". Během tohoto semináře mu v roli diváka asistoval Jožka Benko, který osobně předvedl i jeden ze svých originálů zařazených v semináři. K tomuto semináři zpracoval Vláďa Babka DVD, které zde bylo po skončení, v omezeném množství prodáváno. Vzhledem k zájmu bude možno ještě několik kusů tohoto DVD zakoupit na festivalu v Líbeznici, nebo následně v květnu v Uherském Hradišti. Po skončení tohoto semináře byla přestávka na oběd. Poté proběhlo zajímavé povídání Ondry Pšeničky o jeho pobytu v Los Angeles a zajímavostech Magic Castlu. Dále bylo kouzelnické vystoupení mladé nadějné adeptky tohoto umění z Frenštátu pod Radhoštem (bohužel jsem si nezapsal jméno, ale rád doplním, když mi ho někdo pošle-děkuji). Po skončení vystoupení proběhla tombola ve které byly hezké ceny. Posledním bodem programu této jarní Posilovny bylo projednání návrhu nového soutěžního řádu, který se bude schvalovat v Líbeznici v neděli 6. dubna 2014 na sněmu ČMS. Poté se již účastníci tohoto příjemného setkání rozjeli do svých domovů.

Páteční předposilovna v restauraci Strojař dne 28.3.2014

Páteční předposilovna v restauraci Strojař - setkání účastníků s prezidentem UMK Josefem Ponczou
Z pražského magického klubu Motorlet zavítali dlouholetý předseda Zdeněk Seemann a současný předseda Josef Vogl.
Vláďa Babka se Standou Dvořákem. V popředí Petr Kravčík a v pozadí sedí Fanda Starý.
Mentalista Jakub Vosáhlo, rád pracuje se svojí "Třetí neviditelnou rukou". Nevědomky přihlíží Zdeněk Seemann a Petr Kravčík.
Pohled do salónku na účastníky pátečního setkání.
Mirka s Yvonnou z Brna se vítají se Zdeňkem Schejbalem, který přijel z Děčína.
Jirka Novotný z Mostu s Romanem Vejmolou z Prostějova.
Kouzlí Karel Vaverka a přihlíží Franta Jícha z Českých Budějovic a Tomáš Netopil z MKP Praha.
Jura - balonkář se svým jablíčkem k nakousnutí.
Pobavit se přijel i majitel MAGIC STUDIA 2000 pan Ladislav Horák (Laďo promiň) senior.
Petr Kravčík se pokouší přesvědčit Jožku Benka, aby zítra osobně vystoupil se svými kouzly.
Přátelé magie na předposilovně
Petr Kravčík - něco málo ze světa kouzel. Z Liberce přijeli sympatičtí Lenka a Přemek Rajdlovi.
Kouzlí Mistr Stanislav Saldak.
Kouzlí Karel Vaverka a Ládikovi Hostičkovi chutná.
Chutná i Romanu Vejmolovi.
Kouzlí Jakub Vosáhlo a asistuje mu předsedkyně NSM Ostrava Jana Ponczová.
Kája Vaverka - lamač ženských sdrcí se sympatickou Veronikou.
Kouzlí Standa Dvořák
Kouzlí Vláďa Babka.
Kouzla pozorně sleduje celá rodina Ponczova - Evička, Jana i Pepa.Stejně jako Petr Kravčík a Standa Saldak.
A ještě jednou Vláďa Babka tentokráte s Veronikou jako objektem svých kouzel.
Co ti dva asi řeší? Už jsem si vzpomněl - jedno mentální kouzlo!!
A ještě naposled jedno mincovní kouzlo od Vládi Babky.
"Staří" kamarádi - Josef Vogl a Pepa Salinger.
Takového sympatického fešáka má Unie moravských kouzelníků za prezidenta - dobře voliči udělali!!
Kouzlí usměvavý Franta "Dlouhán" Starý.
Vypráví 6-ti násobný mistr republiky v magii Mistr Petr Kravčík. A to všichni pozorně naslouchají!

Jarní Magická Posilovna - sobota 29.3.2014

Posilovnu zahájil a celou uváděl Jirka Hadaš. Jako prvního hosta uvedl Libora Fiedlera.
Pan Fiedler představil pomocí videonahrávek svých 9 nových originálních kouzel
Poté již začal seminář Vládi Babky s názvem "Kouzla z cest + Benkoviny" Bylo předvedeno celkem 12 kouzel. První kouzlo "Balónek na provázku".
Během celého semináře Vláďovi asistoval Jožka Benko
Úžasná paměť se umístila jako druhé nejvíce "chtěné" kouzlo.
Vyhrálo kouzlo s názvem "Barevná geometrie" - originál Vláďi Babky + Jožka Benka.
Úvodní kouzlo Benkovin si předvedl sám autor - Jožka Benko.
Dále již Benkoviny předváděl Vláďa Babka - vítězná Benkovina - s názvem "Mozková příhoda".
Nakonec semináře byl bonus jehož součástí byl Mistr Petr Kravčík. Vláďa dal všanc jejich přátelství a to vše přečkalo v pohodě a věřím, že bude dlouho trvat i do budoucna!!
Po skončení semináře byla přestávka na oběd a v dalším programu vystoupil Ondra Pšenička se svým zajímavým povídání o jeho pobytu v Americe a členství v Magic Castle.
A ještě jednou Ondra Pšenička
Se svým programem vystoupila mladá nadějná kouzelnice Julie Hojdyszová z Frenštátu pod Radhoštěm
Závěr zdařilého vystoupení
Slečně tleskal i Petr Kravčík
A vystoupení se líbilo i Vláďovi Babkovi a Liboru Roščákovi - viceprezidentu UMK.
Mladou kouzelnici pozorně sledoval i náš slovenský kamarád Juraj Peréc.
Po vystoupení slečny Julie proběhla tombola a poté se projednal návrh soutěžního řádu ČMS. V diskusi se svými podnětnými návrhy vystoupil Ondra Pšenička za sebe a Petr Kravčík za Novou scénu magie Ostrava.
Jarní Magická posilovna 2014 skončila, pořadatelé mohou být spokojeni s velkou účastí a všichni přítomní se bavili každý podle svého gusta a myslím, že bylo i z čeho vybírat. Pohledem na hezkou usměvavou dvojici milovníků magického umění se loučím.

Za sebe i Jožku, velmi děkuji za dobře připravené zázemí pro seminář od pořadatelů a od všech přítomných na semináři za trpělivost a potlesk. Moc děkujeme a vážíme si toho!! Těším se na setkání s Vámi na dalších kouzelnických akcích.

Příjemné kouzelné dny budoucí přeje - Vláďa Babka


EHRLICH BROTHERS 2014 - úžasná kouzelnická show - čtvrtek 27.3.2014 Chemnitz

31. března 2014 v 16:54 | vladababka |  Divadlo kouzel Praha
Andreas a Chris Ehrlichovi z Bünde ve Vestfálsku jsou novými hvězdami mezinárodní kouzelnické scény. V jejich show s názvem "Magie -Träume erleben!" (Magie - zažít sny!") se divák stane svědkem skutečného ohýbání kolejnic, uvidí z malého jadérka vyrůst pomerančovník (pozn. trik ze snímku Ilusionista) nebo jak se dá na jevišti s prázdnýma rukama vyvolat sněhová bouře.

Jejich iluze jsou tak perfektní a plné fantazie, že před záhadou stojí nejenom publikum, ale dokonce i odborníci na magii. Například starý mistr v ohýbání lžic Uri Geller poprosil Ehrlich Brothers, aby pro něho ohnuli kolejnici. Chtěl se tak přesvědčit o pravosti jejich "čarovné síly". David Copperfield chce dokonce získat práva na dva jejich umělecké kousky.

Doposud vystupovali po celém světě na exkluzivních galapředstaveních, například pro firemní zákazníky, jako jsou Siemens AG, Porsche, Dr. Oetker nebo John Deere.

Své umění předvádějí na více než sto představeních ročně. Jejich turné po Německu se koná ve 31 městech. Jedná se pravděpodobně o nejnákladnější počin, jaký byl v německé kouzelnické branži k vidění.

Předpremiéra nové show od Ehrlich Brothers přilákala do TUI arény v Hannoveru 10 000 diváků, což je nový německý rekord v návštěvnosti kouzelnické show. Zdálo se, že rekord překonají také náklady na techniku. Jenom na transport iluzionistických rekvizit potřebovali šest nákladních aut, položili 38 kilometrů kabelů a zapálili přes 500 speciálních efektů. Celá show je koncipována pro rodiny a je vhodná pro děti od 6 let.
(článek byl pro můj blog převzat z internetu)
Divadlo kouzel Praha si udělalo 27. března 2014 velkou radost a 9 jejich členů a dalších rodinných příslušníků se vydalo do německého Chemnitzu na ilusionistické show Ehrlich Brothers. Všichni zůčastnění - předseda klubu Jaroslav Randáček, Vláďa Babka, Jožka Benko, Jan Vaidiš, Igor Táborský s manželkou a synem, Tomáš a Aleš Hrdličkovi a Jirka a Ondra Polednovi - nelitovali a z vystoupení německých bratrů Ehrlichových byli nadšeni. Na You Tube si najděte odkaz "Ehrlich Brothers 2013" nebo "facebook.com/EhrlichBrothers" a sami se přesvědčíte. Nyní krátká reportáž z tohoto "výletu" a úžasného magického zážitku.
Do Chemnitzu, bývalého Karl Marx Stadtu, jsme dojeli jedním ze tří vozidel, kolem 17,00 hodiny a zaparkovali před městkou halou, kdy vystoupení mělo probíhat. Jak vidíte v pozadí - busta Karla Marxe v tomto městě vévodí na důstojném místě do dnes.
Před vystoupením jsme si došli do asijské restaurace Zlatá koruna a pochutnali si na sushi a dalších asijských specialitkách.
Při odchodu, po dobrém jídle, si ještě stačili Marvin s Jožkou Benkem pohladit Budhu pro štěstí.
Před halou již stálo několik kamiónů, které přivezly kouzelnické rekvizity na tuto show.
U vchodu do haly jsme potkali našeho kamaráda a přítele, člena chemnitzkého klubu magie, Ronnyho Rudigera, který často zajíždí do Motorletu a několikráte tam již i vystupoval.
V předsálí pořadatelé prodávali reklamní předměty a jednoduchá kouzla.
Na toto show bývá většinou vyprodáno.
Úvodní trik, kdy z obrovského tabletu se postupně objeví první z bratrů a hned nato vyjede druhý bratr na velkém motocyklu a oba zůstanou stát v jednoduchém rámu.
Po prvním představení obou bratrů, přichází trik s listováním karet a výzvou, aby si diváci zapamatovali jednu kartu z tohoto balíčku. Vše je přenášeno na obrovské obrazovky umístěné po stranách sálu. Samozřejmě, že výsledek je šokující, všichni jsme si mysleli červenou 7 srdcovou.
Vybraná divačka si podepíše minci a ta je následně protlačena do sklenice napůl naplněné vodou. Je vidět jak mince prochází sklem a pomalu skrz vodu padá na dno sklenice. Poté divačka dostává tuto sklenici se svojí podepsanou mincí jako dárek.
Přichází další efektní iluze, při které jeden z bratrů provádí "průnik železnou deskou" pokrytou velkým kusem látky.
Na řadu přichází mentální břichomluvecké číslo s figurou velblouda, který na psací tabulce předpoví město, které až v průběhu tohoto vystoupení zvolí náhodná divačka. Velmi pěkné a zajímavé mluvené číslo.
Dále bratři ukázali hezký karetní trik s velkými kartami, při kterém je divákem vybrána karta, podepsána a vhozena spolu s ostatními kartami do velkého nafukovacího balónku. Následně jeden z bratrů si balónek nasadí na hlavu a po sundání se objeví divákova podepsaná karta složená v ústech kouzelníka.
Poté následuje jeden z hitů bratrů Ehrlichových - Ohýbání kolejnice. Je to opravdu skvěle vyhrané kouzlo od začátku a po samý konec, kdy je z kolejnic vytvořeno srdce a to je předáno staršímu manželskému páru, kteří slaví zlatou svatbu.
To, že jsou kolejnice opravdové dokazují bratři i tím, že je rozbrušovačkou přeřezávají
O toto kouzlo projevil velký zájem i slavný "ohýbač příborů" Uri Geller, který za bratry přijel a nechal si osobně toto kouzlo předvést a jak on tvrdí, jej neodhalil.
Do přestávky ještě bratři předvedli Quick change - z krátkých kalhot a trika bleskový převlek do košile a džín.
Dále si vybrali starší manželskou dvojici a po ubezpečení, že manželé mají rádi magii jim vykouzlili z malého šátku láhev Maggi (polévkové koření). Následně však pro dámu z téhož šátečku objevili velkou láhev šampaňského a pro pána velikou skleněnou botu plnou piva.
Za to sklidili obrovský aplaus celého sálu.
PŘESTÁVKA 15 minut
Prvním kouzlem po přestávce bylo čarování s Knihou času (viz Marvelliho kniha vystavená v kouzelném zámku u Drážďan), kdy bratři i jejich vrstevnící byli mladí a postupně stárli, aby se nakonec znovu objevili ve své současné podobě.
Další kouzlo, jsem dlouho znal, ale nikdy předtím neviděl naživo. Z malého jadérka pomeranče vyroste pomerančovník a na něm se objeví zralé plody pomeranče, které se následně dají divákům k ochutnání. Tento úžasný trik jsme mohli vidět ve filmu Iluzionista.
Malý pomeranč je nejprve nabídnut k ochutnání malé dívce. Ta z něho vyjme jadérko, do prázdného květináče se za dohledu všech diváků nasype trocha rašeliny, do ní se vloží jadérko a to celé se z kropáčku zaleje vodou. Poté se vše vloží do malého skleníka a začnou se dít opravdové divy. Nejprve roste stonek, posléze větvičky, dále listy a květy a nakonec květy opadají a začnou se objevovat plody pomerančů!!!!!!!
Nakonec triku je celý malý pomerančovník, vyrostlý na podiu, věnován i s plody spoluučinkujícímu divákovi. Úžasné!!
Poté následoval trik Invisible Deck s Riesen kartami, které se objeví ve velkém síťovaném pytli - klasické provedení ve velkém, kdy divákem myšlená karta, je jako jediná v celém balíčku, obrácená reverzem.
Dalším mentálním experimentem byla loterie, kdy divák vytáhne jeden z mnoha losů, které "předpoví" jiná osoba na televizní obrazovce. Zajímavé.
Další úžasnou záležitostí byla iluze s podepsanou botou divačky. Na podiu stojí nádrž s vodou, kterou divačka zkontroluje, poté si sundá svoji botu, viditelně ji podepíše a předá kouzelníkovi. Tato bota náhle z jeho rukou zmizí,
aby se vzápětí bedna s vodou rozlétla a rozbila na kusy, ale voda celá nevyteče, protože se místo ní na stole objeví velká kostka ledu ve které je "uvězněna" podepsaná bota divačky.
Ihned po tomto kousku jsou malí i velcí diváci pozváni na podium, aby se přesvědčili, že uvězněná bota je podepsána a led opravdu skutečný. Jako náhradu za uvězněnou botu nabídli bratři divačce 200,-EUR,- které ji hned předali.
Ehrlich Brothers s kostkou ledu
Dalším kouzlem byla změna 20,-EUR v ruce na 5,-EUR a ta je nakonec změněna na 50,-EUR,-, které jsou vráceny divákovi, který zapůjčil původních 20,-EUR,-. Vypadá to napsané složitě, ale je to moc hezké kouzlo, které zde několik let bravurně předváděl při svých vystoupeních např. Tom Gryf.
6 velký kotoučových pil bylo použito při další iluzi, kdy se nechává jeden z bratrů "přeříznout", aby se vzápětí objevil za zvuků klaksonu hluboko v hledišti diváků (zde je pouze ilustrativní foto, kdy tuto iluzi předváděli bratři ještě s divákem).
No, divákovi do smíchu moc není!!
Po nervy drásající iluzi s kotoučovými pilami, přichází uklidňující kouzlo se sněžením na podiu i v sále.
Levitující ubrousek na jevišti za doprovodu hry na klavír jedním z bratrů a následně levitující růže z tohoto ubrousku, která vzápětí shoří je důstojným závěrem celé show.
Bratři Ehrlichové za mlada.
Kouzlení se jim stalo osudem a evidentně je to baví.
EHRLICH BROTHERS dnes.
Přátele jestli budete mít možnost někdy toto vystoupení spatřit, ani na vteřinu neváhejte a jeďtě se podívat. Opravdu to stojí za to vidět!!!!
Klidné dny budoucí a bezstarostný spánek přeje - Vláďa Babka


Iluzionisté Ehrilch Brothers

27. března 2014 v 12:32 | vladababka |  Divadlo kouzel Praha

Iluzionisté Ehrilch Brothers - dnes 27.3.2014 na jejich show odjíždíme do Německa.

Těšte se na reportáž z tohoto zážitku.

Pohodové dny budoucí přeje - Vláďa Babka

Falešní hráči se setkali s Markem Komissarovem - šarlatán nebo genius?

27. března 2014 v 12:05 | vladababka |  Casino falešných hráčů
Kdo je Mark Komissarov?


Mark Komissarov se narodil v roce 1949 v Rusku v Moskvě. Absolvoval vysokou technickou školu v oboru chemické strojírenství. V roce 1989 se přestěhoval s rodinou do New Yorku. V součastné době je prezidentem společnosti "Blind Care Foundation", viceprezidentem společnosti "Olma LLC". Je autorem metody "Centrum Informačního vnímání", kterou potom přejmenoval na "Přímé informační vnímání z okolí". Po celém světě vyučuje této metodě dospělé a děti. Je autorem knihy "Jsi jasnovidec 21 století, tvůj čas přišel. Koukni na svět se široce otevřenýma očima ". Po celou dobu své činnosti Mark aktivně spolupracuje s vědeckými ústavy na výzkumu fenomenálních možnosti lidského mozku přijímat informace z okolí napřímo bez použiti 5 organu vnímáni. S velkou radosti pracuje s dětmi a s dětskými školami pro zrakově postižené. Ve spousta zemích má přednášející a vyučující této metodě žáky, kteří učí děti.
S dětmi pracuje v režimu VIDĚNI a s dospělými v režimu VĚDĚNI.
Metoda Marka Komisarova "Přímé informační vnímáni z okolí" je patentována v Americe v New Yorku.
Mark Komissarov

Pro blog Vládi Babky převzato z LASTURA.Cz - autor - Milan Vojtíšek.

rk Komissarov a Šestý smysl
Mark Komissarov a jeho metoda rozvoje přímého vnímání
popisek

Předevčírem 3. 4. 2012 jsem se zúčastnil na pozvání kamarádky přednášky Marka Komissarova(MARK KOMISSAROV- Metoda rozvoje přímého vnímání z okolí.), člověka, který učí slepé děti číst knížky, jezdit na kole a na bruslích, učí zdravé děti se zavřenýma očima rozeznávat barvy. Trik nebo zázrak? Uvedu tento příspěvek citátem: "To, že my nerozumíme proč něco funguje, ještě neznamená, že to neexistuje."
Pokud si na internetu vyhledáte člověka jménem Mark Komissarov, naleznete odkazy zejména na videa s dětmi, žáky Marka. Na úvod podotýkám, že se dětmi Mark (oficiální stránky Marka komissarova a jeho školy jsou pouze rusky) pracuje ve své "škole čar a kouzel", jak sám říká, zdarma.
A co své žáky učí? Raději se nejprve koukněte sami. Následně budu pokračovat:
Upřímně podotýkám, že kdybych si to sám nevyzkoušel a neviděl předevčírem ty děti, co tam předváděli to samé, byl bych nadále nevěřící Tomáš. Jak to funguje? Nemám ponětí, ale funguje. Neandrtálci bychom těžko vysvětlovali, jak funguje mobil, člověku ze 17. století těžko popisovali internet. Pro ně by to byl zázrak. To, že věcem nerozumíme, neznamená, že ještě neexistují.

Teorie režimu přímého vidění
Mark Komissarov zastává teorii existence šestého smyslu, který člověku umožňuje přistupovat k informaci, kterou chápe jako energii - "informační záření", přímo, bez potřeby ostatních pěti smyslů. Režim přímého vidění chápe jako další z lidských smyslů, stejně jako čich, hmat, sluch, zrak, který funguje nezávisle na ostatních našich smyslech, které každodenně v kombinaci používáme.

Co toto chápání šestého smyslu člověku umožňuje? Vše je ve své podstatě ve videu ukázáno, třeba číst zavřenou knihu, která je vzdálená několik set mil daleko. Člověk MŮŽE každou, libovolnou informaci vnímat přímo, aniž by potřeboval oči, uši nebo čich. A intuice samotná zde hraje pouze roli spícího informačního centra, které přijímá informační záření přímo z okolí. Dle mého zajímavé pojetí a chápání intuice.

Intuice jako taková nemá nic společného s přemýšlením a myšlením samotným, s informační energií není spojená žádná logika. Je to to samé, jako bychom chtěli logiku dávat hmatu. Prostě a jednoduše něco vnímáme povrchem našeho těla.

Na druhé straně se ale "informační signál" (energie vyzařující z vnějšího okolí z každého předmětu a prostoru) neodděluje od myšlenky. Dá se říci, že informačním signálem je "to prvé, co vás napadne". Abych tedy dle Marka něco věděl, nemusím to vidět.

Přímé vnímání reality je dalším lidským objektivním vjemem. Je zapotřebí věci znát. Jedná se o stejný podnět vnější reality, který mozek získává díky sluchu, hmatu, zraku a čichu.

Připustíme-li si tuto teorii přímého vnímání vnějšího okolí podle Komissarova, alespoň na okamžik, staneme se více jak Harry Potterem. Proč? Ten na své čáry a kouzla potřebuje kouzelnou hůlku. S Markem Komissarovem to zvládnete bez ní a poslepu.

Další videa s Markem Komissarovem
http://youtu.be/eGlbRQoZnvY
http://youtu.be/SZ2ZbQylvt0
http://youtu.be/d9KPdCFltYQFalešní hráči Vláďa s Jakubem společně s Markem Komissarovem na přednášce s praktickými ukázkami dovedností "jeho" dětí. Přednáška proběhla v úterý 25. března 2014 v sídle Českého svazu vědeckotechnických společností v Praze - Novotného lávka 5.
Mark Komissarov se 6-letou Natálkou - na jedno oko slepá a na druhém má 18 dioptrií a 10-letým zdravým chlapcem Jakubem.Na úvod přednášky jsou obě děti představeny a stručně charakterizovány.Vše je bravurně překládáno z ruštiny do češtiny.
Děti mají zakryté oči neprůhlednými brýlemi s molitanovými vložkami na eliminování možnosti vidění. Takto poslepu Natálka hádá barvy barevných papírů.
Dále Natálka určuje barvy kelímků na stole a předává je Komissarovovi.

Natálka čte poslepu slova napsaná na papírech - PES, MÁMA, KOLO atd.

Natálka určuje barvy míčků a ty následně vkládá do kelímků stejné barvy jako je míček.

Poté přicházi na řadu malý Jakub, který opět na začátek určuje barvy papírů. Celý přednáškový sál byl zaplněn do posledního místa.

Jakub poslepu počítá malé motýly namalované v knize.
Natálka společně s Jakubem odebírají, dle barev, kelímky z pyramidy.

Náhodný divák předvádí různé cviky a Jakub to po něm naslepo opakuje.
Praktické ukázky s dětmi skončily a poté již Mark Komissarov měl teroretickou přednášku o tom co vlastně dělá - viz v převzatých článcích výše - a poukazoval na své úspěchy. Například jak dívka, jeho studentka v Moskvě, čte na dálku titulky novin, které leží na stole u něho v bytě v New Yorku a mnohé jiné výsledky jeho schopností.

Jakub Kroulík v rozhovoru s jednou z lektorek Komissarovovy metody (růžovém svetru), která vyučuje schopnost " Vidět poslepu a také nevidět a přesto vědět" v době Markovi nepřítomnosti na 5 denních kurzech po dvou hodinách za 500,-USD.

Jsem osobně rád, že jsem tento seminář navštívil a udělal si vlastní názor na předváděné. Mé závěry ani nehodlám nikde publikovat, protože jsem přímo na semináři viděl lidi nadšené, ale i naopak nevěřícně kroutící hlavami. Je však pravdou, že pana Komissarova se musí vidět na vlastní oči (bez zaslepených brýlí) a zažít naživo. Takže nelituji!!

Krásné, klidné dny budoucí - s očima naplno otevřenýma - přeje Vláďa Babka

Jarní Posilovna v Přerově 29.3.2014

24. března 2014 v 14:36 | vladababka |  Akce

Mikrovečer v Magickém klubu Motorlet 21.3.2014

24. března 2014 v 14:32 | vladababka

V pátek 21.března 2014 se konal v Magickém klubu Motorlet jarní Mikrovečer na kterém vystoupilo 6 kouzelníků v tomto pořadí - Vláďa Babka, Štěpán Šmíd, Paul MERILD-Pavel Maloš, Igor Táborský, Ján Mazáč a Karel Vaverka. Celým mikrovečerem provázel František Starý. Vše dokumentoval Pavel Barák, o jevištní techniku se starali Jirkové - Prek a Cvrček. Celé se to odehrálo pod režijní taktovkou předsedy MKM Josefa Vogla. Návštěva na mikrovečeru byla potěšitelná a dle ohlasů se vystupující mágové líbili.
Bohužel se vše neobešlo bez malých zádrhelů. V poslední době, po nástupu nových majitelů restaurace, jsou problémy s přípravou a roznáškou jídel na začátku a v průběhu mikrovečera. To vše skloubit s nerušeným vystoupením kouzelníků se jeví jako dost velký problém. V tomto je třeba vzpomenout profesionality původních provozovatelů této restaurace, rodiny Novotných, kdy vše vždy klapalo na jedničku. No, musíme věřit, že se to i noví pronajímatelé naučí a nebudou upřednostňovat zájmy kuchyně, před zájmy kouzel. Též pár "panáčků" lahodného moku pro "vystupující" před a během programu může někdy sklouznout z roztomilého laškování do "plkání" zavánějící trapností. Lidé si zaplatili a proto by měli být ušetření těchto menších "nesrovnalostí".
Přesto však hodnotím tento mikrovečer jako povedený, což bylo znát především z reakcí přítomných diváků, kteří byli doslova okouzleni některými z předváděných triků a Merildových úniků. A právě proto se musíme snažit o stálé zkvaliťnování naších "kulturních služeb". Další Mikrovečer Magického klubu Motorlet se koná v pátek 25. dubna 2014 a jste všichni vřele zváni.
Jarní Mikrovečer MKM zahájil a celým večerem provázel Fanda "dlouhán" Starý.
Mikrovečer zahájil Vláďa Babka se svojí mentální seancí s imaginárním prstenem.
Ve svém vystoupení vzpomenul Vláďa Babka na nedávno zesnulého vynikajícího italského kouzelníka Alda Colombiniho a předvedl na jeho počest Aldův oblíbený trik "Provaz a kroužek".
Dalším vystupujícím byl host, profesionální kouzelník - Šaman Štěpán Šmíd.
Mizení mincí navlečených na šňůře a jejich následné cestování je ve Štěpánově provedení naprosto brilantní.
Celý mikrovečer dokumentoval člen MKM Pavel Barák
Během moderování Franta Starý kouzlil a bavil diváky.
Po první přestávce vystoupil escapolog Paul Merild a zaujal svými nepochopitelnými úniky z pout.
Při poutání Merilda se pomocníci opravdu snažili.
MERILD je uzavřen ve velkém poštovním pytli a uzamčen zámky.
A je hotovo. Únik z pout i zamčeného pytle se povedl!!
Dalším vystupujícím byl Igor Táborský, který bavil diváky svým "roztomilým" humorem.
Igor v akci mezi diváky.
A ještě jednou absolvent dvou vysokých škol pan Igor Táborský.
V zákulisí se mezitím setkali dva kamarádi Ján Mazáč a Jožka Benko
O další přestávce Fanda Starý hrál a zpíval pro potěšení všech přítomných.
V poslední třetině vystoupil host z Karlových Varů - vynikající mikromagista Ján Mazáč, v roli valchaře-podvodného hráče.
Skořápky se zvukovými kachničkami.
Karetní Monte v ruce - hádaní odlišné karty mezi dvěma stejnými.
Ohlášení posledního vystupujícího - pohled od stolu.
Nejstarší, stále učinkující, člen MKM - Karel Vaverka - tradičně mikrovečer uzavíral.
Karel vystoupil s cestováním králíků - jedno z klasických, velmi oblíbených kouzel pro malé i velké diváky.
Závěrečná děkovačka učinkujících - zleva Vláďa Babka, Igor Táborský, Paul Merild, Karel Vaverka, Ján Mazáč a Franta Starý.

Těšíme se na další mikrovečer, který proběhne v pátek 25. dubna 2014 od 19,30 hodin.

Do té doby klidné dny přeje - Vláďa Babka

Falešní hráči v Grandhotelu PUPP v Karlových Varech 19.3.2014

24. března 2014 v 10:41 | vladababka |  Casino falešných hráčů

Ve středu 19. března 2014 se představilo Casino falešných hráčů v karlovarském Grand hotelu PUPP. Pod vedením Jakuba Kroulíka vyjela osvědčená skupina krupiérů a dealerů pobavit VIP hosty tohoto světoznámého Grandhotelu.
Krupiéři z Casina falešných hráčů ve chvilce klidu, než začne hra.
Zahřívací kolo u Black Jacka si dal i Jakub Kroulík - dealuje Kačka.
A tady se již v decentním prostředí hraje naplno a Jakub dohlíží na správný chod celého večera.

Příjemné dny budoucí přeje Vláďa Babka

Falešní hráči v pražském hotelu Pyramida 18.3.2014

19. března 2014 v 16:29 | vladababka |  Casino falešných hráčůHotel Pyramida - místo úterního kouzlení Falešných hráčů.
Falešný hráč se sympatickou spolupořadatelkou tohoto podnikového slavnostního večera.
Falešný hráč Jakub Kroulík s nealko nápojem.

Již přicházejí první zájemci o kouzla.
Mimo falešných hráču zde byla i degustace čokolád z různých zemí světa.
U kouzel Vládi Babky se hosté střídali po skupinkách. Vláďa ukazuje kouzlo s provazem a kroužkem.
Degustace čokolády byla výborná - mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.
Práce s divákem je pro kouzelníka neodmyslitelná.
Kroužek i provaz jsou opravdu obyčejné - to je k nevíře!!
Gumičková seance
Hazardní hra s řetízkem.
Na rautu bylo i zdravé osvěžení.
Skořápky a zlaté ručičky falešného hráče.
Jakub Kroulík při svém kouzlení s kartami a pro mne chvíle na ochutnávku čokolády.
Stolek falešného hráče byl po celou dobu večera v neustálém obležení střídajících se diváků.
Jak jen se mohly ty uzle z řetízku zhmotnit a ocitnout se mi na holé dlani - přemýšlí přítomná dáma!
A já nemám v ruce nic a paní má v ruce míčky dva!!!
Ukázka sugesce - jedna předpověď a přesto si divák zvolí tu předpovězenou variantu - jak to ten kouzelník dělá???
Pro někoho jsou karty malé. Já však mám v zásobě karty velké!
Kouzelná pohádka o zvířátkách, ale i pro dospělé.
Tři hodiny kouzlení bez přestávky, to vše musí m.j. umět člen Falešných hráčů.
A proto, kdo by se nechtěl vyfotit s Falešným hráčem???

Mimo klasických vystoupení mají Falešní hráči rozpracované projekty společně se Skeptiky o paranormálních jevech a spolupráci s časopisem MAXIM. Vláďa Babka připravuje kouzelnický seminář na jarní Posilovnu v Přerově a společně s Jakubem a Jožkou Benkem natočili DVD k tomuto semináři. Podílí se na činnosti kouzelnických klubů Divadla kouzel Praha, Magická lóže Jaroměř a kouzlí na mikrovečerech Magického klubu Motorlet a dalších, né vždy zveřejňovaných, akcích. Samozřejmě přemýšlí o nových kouzlech a tricích a stále se snaží zkvalitňovat vystoupení Falešných hráčů novými nápady. Je toho hodně, ale naštěstí nás to baví, divákům se naše kouzla líbí a to je to hlavní.

Krásné dny bez starostí Vám přeje - Vláďa Babka

Falešní hráči na soukromé oslavě narozenin v Hradci Králové 15.3.2014

19. března 2014 v 15:12 | vladababka |  Casino falešných hráčů
V sobotu 15. března 2014 bavili falešní hráči, v klasickém složení Jakub Kroulík, Vláďa Babka a dealer Black Jacka Roman, přítomné hosty restaurace Černý kůň na soukromé oslavě narozenin hradeckého podnikatele pana Michala. V průběhu večera vystoupili oba kouzelníci - Jakub i Vláďa na parketu a dále bavili, velmi sympatické pozvané hosty, svými "zvláštními" dovednostmi. Přítomní nešetřili slovami chvály a uznání a my jsme se dmuli pýchou a byli jsme velmi potěšení, že se naše "kouzla" líbí. Příjemnou atmosféru podtrhla výborná kuchyně v Černém koni a celý večer pro nás uběhl neuvěřitelně rychle. Na závěr nás potěšila chvála z úst oslavence a rádi jsme mu přislíbili naše další učinkování na "jeho" akcích.
Zde se oslava konala. To kolo není naše!!
To mě někdo vyfotil z venku přes okno restaurace.
Falešní hráči společně s oslavencem Michalem a jeho bratrem
Jakub Kroulík při karetním Monte je pozorně sledován hosty večírku.
Na druhé straně restaurace ukazuje Vláďa Babka, že se dá kouzlit i s holýma rukama.
Jakubova prstová rozcvička s hosty.
Všichni pozorně sledují co nyní Vláďa předvede.
Zábava v plném proudu
Také u Black Jacka, kde kraloval Roman, bylo neustále obsazeno zájemci o tuto hru.
Ústa otevřená překvapením byla na tomto večírku k vidění často!!
Slečna Pavla po jednom z mých kouzel.
Jakub při hádání ukryté mince v ruce - pro přítomné záhadný mentální experiment.
Další z nepochopitelných mentálních kousků falešných hráčů. Tentokráte v podání Vládi Babky.
Kdo že by se nechtěl v závěru večera vyfotit s falešným hráčem?

Celý narozeninový večer se vydařil na výbornou.

Spokojeni mohou být i originální Falešní hráči, kteří se v žádném případě nemusí obávat o svoji budoucnost, neboť kouzla jimi předváděná jsou stále pro většinu diváků velkou záhadou.

Panu Michalovi přejí Falešní hráči do let budoucích mnoho zdraví, štěstí a spokojenosti.

Stejně tak přeje i Vám všem - Vláďa BabkaFalešný hráč na večírku Mercedes Benz v Plzni 14.3.2014

19. března 2014 v 14:24 | vladababka |  Casino falešných hráčů
V pátek 14. března 2014 uváděla společnost VSP Auto s.r.o., prodájící vozidla Mercedes-Benz, na trh dva nové modely této značky. Pro jejich prezentaci si vybrala luxusní plzeňský hotel Angelo. V průběhu celého večera, který zaplnili zájemci o tato nová vozidla zn. Mercedes, bylo k vidění mnoho. Samotné odhalení nových modelů bylo spojeno s velmi vydařenou taneční kreací doplněnou o ohňovou show. Dále zde proběhla modní přehlídka, která nezaujala jen přítomné dámy. Pro pány zde byl nainstalován velmi věrný simulátor jízd, kde si mohli pánové, ale i dámy, vyzkoušet své jízdní schopnosti v různých terénech a situacích. Velmi zručný dámský kadeřník, zde předváděl na modelkách, jak v krátkém čase "vyrobit" účes do společnosti. A v neposlední řadě zde byl celý večer k pobavení přítomných hostů falešný hráč v podání Vláďi Babky. Celou předváděcí show Mercedesu profesionálně uváděl moderátor plzeňského FM HIT Radia a na příjemném průběhu akce měl též velký podíl jídelní raut, připravený kuchařskými odborníky z hotelu Angelo. Akce byla velmi úspěšně hodnocena a to se rádo poslouchá.
Před odhalením nových modelů Mercedes, které všichni s napětím, zvědavě očekávali.
A je to!!!
Kadeřnická show
Vše se dalo ošahat a vyzkoušet.
Zájemci si mohli vyzkoušet své schopnosti za volantem jízdního trenažeru.
Nechyběla ani modní přehlídka.
Kouzelník a falešný hráč s "neposlušnou vrtulkou", která pomotala hlavy mnoha přítomným.
Loučím se pohledem na tyto dva již odhalené "krasavce" od Mercedes-Benz.

Klidné dny budoucí přeje Vláďa Babka

Falešní hráči na plese v Liberci 1.3.2014

9. března 2014 v 11:07 | vladababka
V sobotu 1. března 2014 vyrazili Falešní hráči ve svém plném složení na reprezentativní ples Policie ČR do libereckého Babylonu. Skupinu falešných hráčů tvořili samozřejmě Jakub Kroulík a Vláďa Babka a dále Pavel Dolejška- kostky a kouzla a krupiéři Kačka a Roman u rulety a dealer u Black Jacka - Petr. Večerem na plese provázel Zdeněk Izer, který bavil hosty svými "řečmi". M. j. zde předvedl scénku "Kouzelník" ve které paroduje starého roztržitého kouzelníka a při tom využívá mnoho rekvizit se kterými kouzelníci dodnes pracují. Kdo budete mít možnost nenechte si tuto scénku ujít a názor si udělejte každý sám. Falešný hráč, ruleta, Black Jack i samotná kouzla od Falešných hráčů však přítomné doopravdy velmi nadchla o čemž svědčí mnoho, pro nás velmi příjemných, ohlasů. Půlnoční Ruská ruleta v podání Jakuba Kroulíka byla perfektní. Hned v pondělí jsme dostali závaznou objednávku na naše vystoupení na tomto plese i pro příští rok!! Nám bylo na plese příjemně a zde dokládám atmosféru plesu a večera s Falešnými hráči ve fotografii.
Každá cesta Falešných hráčů začíná naložením rekvizit v jejich skladu v Líbeznici u Prahy. Souvislost s Divadlem Kouzel Pavla Kožíška v Líbeznici je čistě náhodná. Zde jsou Pavel Dolejška a Jakub Kroulík ještě v "civilu".
Zatím prázdný sál v libereckém Babylónu, kam začneme připravovat své propriety.
Roman, Petr a Pavel při přípravě stolů na Black Jacka, kostky a ruletu.
Krupiérka Kačka s Jakubem připravují vše důležité pro bezchybný provoz rulety.
Vláďa Babka připravuje stolek pro falešného hráče
Pavel Dolejška ukazuje Jakubově přítelkyni Claire některé ze svých kouzel
A již přicházejí první hosté večera. U vstupu se nejen kontrolují vstupenky, ale každý dostává i peníze Falešných hráčů, aby je mohl v průběhu večera rozmnožit.
Ples již běží naplno a falešní hráči také
Jakub Kroulík v obležení přítomných dam.
I na plese zabírají mentální kouzla, když se ví jak na to!
Zdeněk Izer s létajícím stolkem. Kdy ho asi napadlo, udělat z tohoto hezkého kouzla frašku??
Občas mívám radost, když svými kouzly překvapím i své magické přátele.
No, někdy i "starý kouzelník" neví kam s očima a na co dříve koukat!!
Ten večer jsem byl hodný falešný hráč a tak si přítomné dámy přišly na své a vyhrané peníze ani nevěděly kam všude strkat.

Ples se po všech stránkách vydařil a po jeho skončení a zabalení rekvizit jsme všichni domů odjížděli velmi spokojeni.

A právě takovéto spokojené dny do budoucna Vám všem přeje - Vláďa Babka

Mikrovečer v Magickém Klubu Praha 3.3.2014

9. března 2014 v 10:03 | vladababka
V pondělí 3. března proběhl v čínské restauraci na pražském Andělu další z mikrovečerů Magického klubu Praha. Tentokrát členové MKP kouzlili přímo u stolů hostů. Vystřídala se zde celá plejáda kouzelníků tohoto nejstaršího pražského klubu. Od členů, kteří již něco v klubu zažili až po úplné nováčky na kouzelnickém poli. Večer zahájil a uvedl čestný předseda Josef Kaiser a poté již přišlo na řadu čarování z bezprostřední blízkosti. Viděli jsme zde jak klasická, tak i nová, či dávno zapomenutá kouzla. Myslím, že všichni přítomní, kteří se na kouzlení MKP přišli podívat neodcházeli zklamáni. Zde je opět pár fotografií z tohoto zajímavého večera.
Kouzelný večer Magického klubu Praha zahájil čestný předseda PhDr. Josef Kaiser
Čínská restaurace na Andělu se slušně zaplnila.
U našeho stolu začala kouzlit mladá členka MKP, která se blýskla hezkými klasickými karetními kouzly.
Po mladé slečně vystoupil zkušený člen klubu Tomáš Netopil, který ukázal svoji dlouholetou nacvičenou skladbu kouzel ke stolu.
Další mladý adept MKP, žák od Jirky Lorence. Měl hezký projev a ukázal m.j. pěkně hru s kalíšky a třemi propadávajícími míčky.
Kouzlilo se u všech stolů restaurace najednou a vše měl pod patronátem Jirka Lorenc, který v MKP vyučuje mladé zájemce o kouzla.
Mládí MKP a učedníci pana Lorence zde byli večer hojně zastoupeni. I tento mladý muž předvedl své umění na dostatečné urovni,aby příjemně překvapil přítomné diváky.

Svým přirozeným vystupováním a dobrým výběrem kouzel zaujala i tato mladá slečna. Z povzdálí sleduje svoji žákyni, pyšně a s úsměvem na rtech, Jirka Lorenc.
Po mládi již přišla zkšenost a vyzrálost dlouholetých členů MKP - zde kouzlí Karel Hybš
Mistr Petráno - Miloš Petránek, jak já říkám "Chodící živá encyklopedie kouzel", jehož znalosti kouzel jsou opravdu ohromující.
Závěrečné vystoupení Václava Kejmara u našeho stolu bylo opravdu hezkým kouzelnickým zážitkem.

Budu se těšit na další vystoupení členů MKM, o kterém budeme jistě informováni na stránkách ČMS.

Hezké dny současné, přeje Všem - Vláďa Babka


Škola magie - Praha 1.3.2014

4. března 2014 v 15:30 | vladababka
V sobotu 1. března 2014 proběhla od 9,00 hodin v pražském Salesiánském divadle v Kobylisích letošní první Škola magie pod taktovkou členů KIM Klubu. Školu zahájil prezident ČMS Pavel Kožíšek. Moderování se ujal Ondra Pšenička, člen KIMu a jako prvního seminaristu uvedl Jirku Marka. Tento český iluzionista měl svůj výborně připravený seminář zaměřený, jak jinak, než na iluze. Ve své přednášce nás zavedl do historie i současnosti nejznámějších iluzí a to vše za doprovodu filmových ukázek. Musím Jirku Marka pochválit, protože tento seminář byl velmi pěkný a v následných diskusích byl i vysoce hodnocen většinou přítomných diváků. Dále promluvil Honza Komberec - další člen KIMu - , který se zaměřil na chování, mluvu a zbavení se trémy kouzelníka před jeho výstupem. Honza Komberec zaujal přítomné i gymnastickým rozcvičováním těla do kterého vtáhl celý sál. Poté vystoupil s karetním kouzlem další člen KIM klubu - DAMIAN, kterému asistoval mladý Standa Ogriščenko. Při tomto triku se DAMIAN zaměřil na odpoutání pozornosti diváka během úkonu, který kouzelník s kartami mezitím provádí. Velmi pěkné. Dalším přednášejícím byl Martin Boháč (KIM klub), který sdělil své zážitky a zajímavé postřehy z nedávno proběhnutého největšího kouzelnického festivalu, který se konal v únoru v anglickém Blackpoolu a jehož se několik členů KIM klubu zúčastnilo. Jako další v řadě vystoupil Ondra Pšenička se svými zajímavými zážitky ze svého dvou a půl letého pobytu v Los Angeles. Zde se zaměřil hlavně na své dojmy z kouzelnické Mekky - Magic Castlu, doplňované fotografiemi. Toto vyprávění bylo velmi zajímavé a kdo budete s Ondrou osobně mluvit a nebyl jste na této škole magie, nezapoměňte se ho na Magic Castle zeptat. Posledním seminaristou byl Adam Kozel, který zabavil přítomné diváky "Hrou se slovy". Při této hře musí vybraný divák zařadit do svého monologu pět náhodně vylosovaných slov a zbytek přihlížejících hádá o jaká slova jde. Bylo to pěkné zpestření tohoto dopoledne. Za zajímavý program "pražské" Školy magie lze členům KIM Klubu jen poděkovat a toto činím právě i touto cestou.
Školu magie zahájil prezident ČMS Pavel Kožíšek
Celou školou provázel Ondra Pšenička.
S prvním seminářem zaměřeným na iluze vystoupil Jiří Marek
Zde se diváci mohli např. dozvědět, kdo nejslavnější iluze vymyslel.
Takto Jiří Marek svůj zajímavý seminář ukončoval.
Dalším seminaristou byl Honza Komberec
I zde diváci pozorně poslouchali....
...a dle pokynů seminaristy prováděli i gymnastická cvičení na protažení těla před vystoupením.
Památkové foto - Pavla Kožíška, Jirky Štoudka a Adélky Svobodové. Vpředu sedící Martin Boháč a s rukama v kapsách přihlížející Ray Salman.
O občerstvení se postaral Jaroslav Randáček a u baru zůstali známí "pijáci" Jožka Benko a Martin Staněk.
Další člen KIM klubu elegantní DAMIAN, při svém semináři a zde mu asistuje Standa Ogriščenko.
Martin Boháč zajímavě vyprávěl o festivalu v anglickém Blackpoolu.
O přestávce byla i chvilka na popovídání s přáteli. Vláďa Babka vysvětluje kouzlo Přemkovi Rajdlovi a Mirkovi Slukovi, kteří přijeli z Liberce.
Průvodce Školou magie Ondra Pšenička zúčastněné seznámil s historii.....
.....i současností Magic Castlu. Byla to velmi zajímavá přednáška.
Posledním seminaristou byl Adam Kozel se svojí zajímavou "Hrou se slovy"
Do této hry vtáhl celé osazenstvo Školy magie.
Jedním z předvádějících byl i falešný hráč Jakub Kroulík, který se svého úkolu zhostil na výbornou.
Na Škole magie nechyběl mezi kouzelníky již dobře známý Martin Staněk - uměleckým jménem - "Bill Hejli", který se nejen zapojil do Hry se slovy, ale v závěru předvedl, svým nenapodobitelným způsobem i seminář s karetním kouzlem.

Škola magie proběhla a musím konstatovat, že díky členům KIM Klubu byla velmi zajímavá a pro většinu ze zúčastněných i poučná. Za to patří všem vystupujícím členům tohoto pražského kouzelnického klubu velký dík.

Další setkání bude příznivce kouzel čekat na Posilovně v Přerově v sobotu 29.března 2014. Na této moravské Posilovně budu mít m.j. seminář s názvem "Kouzla Vládi Babky + Benkoviny". Věřím, že i tam se sejde dostatečný počet diváků a zajímavá kouzla, která jsem do semináře zařadil, se budou libit.

Hodně zdraví, štěstí a spokojenosti do dnů budoucích přeje - Vláďa Babka

Výroční schůze Magického klubu Motorlet

3. března 2014 v 9:03 | vladababka
V úterý 25. února 2014 se konala výroční schůze Magického klubu Motorlet za účasti 22 jeho řádných i čestných členů. Schůzi zahájil a vedl předseda MKM Josef Vogl, který též přednesl výroční zprávu o činnosti klubu za minulé období. V ní zhodnotil jak jednotliví členové MKM byli aktivní a jakých akcí se zůčastnili. V tajných volbách byl zvolen staronový výbor ve složení - předseda Josef Vogl a členové - Zdeněk Seemann, Karel Vaverka, Jaroslav Mallat a Vláďa Babka. Jako občerstvení se podával tradiční řízek s bramborovým salátem. Po přestávce s občerstvením začala diskuse, ve které padlo pár návrhů týkajících se dalšího působení a zkvalitňování činnosti Magického klubu Motorlet na kouzelnickém poli a to nejen v Praze. Celá schůze proběhla v poklidné atmosféře. Do dalšího období přeji celému MKM mnoho úspěchů a co nejvíce diváků při jejich vystupování.
Výroční schůze MKM. Předsednictvo - zleva - Vláďa Babka, Zdeněk Seemann, předseda Jossef Vogl při čtení hodnotící výroční zprávy, Karel Vaverka a ing. Jaroslav Mallat.

Klidné dny, které přijdou, přeje Vláďa Babka