Říjen 2014

Mikrovečer v Motorletu 24.10.2014

29. října 2014 v 13:23 | vladababka |  Magický klub Motorlet
V pátek 24.10.2014 se v Libni, restauraci Meteor uskutečnil první podzimní Mikrovečer Magického klubu Motorlet. Účast diváků byla tentokráte poznamenaná začínajícími podzimními prázdninami. Většina lidí si brala na pondělí volno, aby ho spojila s volným úterkem, který připadl na státní svátek 28. října. Ke všemu se v Praze, v pátek od 18 hodin, odstavila trasa metra C, z důvodu nějaké rekonstrukce. Původně jsme mysleli, že mágové budou hrát "přesilovku" s diváky, ale nakonec se vše v dobré obrátilo a bylo pro koho kouzlit. Mezi diváky bylo možno zahlédnout takové slavné kouzelnické páry jako manžele "Absolonovi", nebo manžele "Adonisovi". A již to byl důvod se kouzelnvytáhnout. tato role tentokráte připadla, čtyřem vyvoleným. První třetinu prokouzlil Vláďa babka, ve druhé se představili Zdeněk Seemann a Pavel Maloš - Paul Merild a třetí třetinu obstaral a diváky bavil Štěpán Šmíd s domovským sídlem v Klubu kouzel Liberec. Celým programem provázel Paul Merild. Technické zázemí obstarával Zdeněk Mencl, Jirka Prek a Jirka Cvrček. U kamery byl tradičně Pavel Barák. Přes komorní obsazení byla nálada a atmosféra celého večera velmi příjemná a jak vystupující,tak i hosté byli s celým večerem velmi spokojeni.
Před zahájením mikrovečera se někteří návštěvníci i vystupující vždy posilní místními pochutinami. Manželé Absolonovi, Jožka Benko a Paul Merild v restauraci Meteor - základně Magického klubu Motorlet.
Dlouholetý předseda MKM Zdeněk Seemann se zatím připravuje na svůj mikromagický výstup.

Diváky přivítal a celým pátečním programem provází Paul Merild.
První třetinu zaplnil svými kouzly Vláďa Babka. Jak jinak začít než s tím, co se divákům vždy líbí - rozmnožováním peněz!!
Také jedno z nejstarších kouzel světa - tři poháry a tři jimi prostupující kuličky dovedou divákům hlavu pěkně zamotat.
Trocha soustředění a ukázka Psychometrie-charakteristika osob, dle neživých předmětů jim patřících, z kategorie mentálních kouzel, nesměla při tomto bloku chybět.
Po nepochopitelném karetním kouzlu děkuje Vláďa Babka svým asistentům z řad diváků-Evičce Vejšické a Jirkovi Prekovi.
Krátká přestávka na občerstvení diváků a Pavel Barák si trochu odpočinul na svém "čapím bidle" od natáčení.
Druhou třetinu zahájil svými triky Zdeněk Seeman a v záběru mu tleská jeho brattr Tonda Seemann.
Jedním ze Zdenkových asistentů byl i Mistr Adonis.
Kouzla Zdenka Seemanna sledují i Martin Staněk-Bil Hejli, Jaroslav Randáček-MARVIN, Jožka Benko a Pavel Maloš-Paul Merild z Divadla kouzel Praha.
Romana Benýška z domovského Motorletu však zaujalo i kouzlo z místní kuchyně.
Ve druhé třetině vystoupil i moderátor večera Paul Merild a začal se svými hezkými provazovými triky.
Při většině těchto triků Paul spolupracuje s diváky a i zde mu pomáhal mladý Filip.
Zde Paulovi pomáhá se zamýcháním karet Eva Vejšická.
A zde asistují Paul Merildovi - Martin Staněk alias Bil Hejli a paní Menclová.
Duo ADONIS pozorně sledují svoji "konkurenci".
Šlus trik Paula Merilda s nožem a kápí na hlavě vypadá hrůzostrašně,
ale nakonec vše dobře dopadne a
divákova původně zvolená karta zůstane, jako jediná mezi 52 ostatními kartami, nabodnutá na Paulově noži.
O zábavu v poslední třetině večera se postaral profesionální kouzelník Štěpán Šmíd.
A hned na začátku dal do placu láhev sektu. Kdy prý se z ní napije, aniž je láhev otevřená???
Hádanka zamotala hlavu i známému kouzelnickému spíkrovi a imitátorovi Romanu Benýškovi.
Mezitím co láhev kolovala mezi diváky ŠŠ kouzlil a zde předvádí mincovní METRIX pod čtyřmi kartami.
Dále bylo k vidění cestování děr v mincích pod rukou diváka.
Úžasná je Štěpánova etuda s "Klausovo" plnícím perem. Mě fascinoval i účes, ala ŠŠ.
Dobře se baví i přítomní diváci.
Věštění z bowlingové koule v podání ŠŠ je též velmi humorně laděné mentální kouzlo.
To by jistě potvrdili i manželé Menclovi.
Divákova podepsaná karta, objevená pod košem na kterém divák sedí, je též velmi hezké kouzlo.
Na závěr vystoupení láhev sektu dokolovala nevypitá zpět ke Štěpánoví. Hadanka zůstala nevyřešená a tak nám ji nakonec Štěpán prozradil. Chcete vědět rozuzlení? Tak to se musíte jít na Štěpána Šmída někam podívat.
Při závěrečném poděkování sklidili vystupující od všech přítomných diváků zasloužený potlesk. Poté se ještě kouzlilo přímo u stolů diváků.

Na vědomost tímto se dává, že další Mikrovečer v Motorletu proběhne 21. listopadu se začátkem v 19,30 hodin. Zájemci přijďte dříve, ať se na Vás dostanou místa co nejlepší.

Co nejslunečtější podzimní dny budoucí, přeje - Vláďa Babka22. ročník festivalu Jičínský magik 16.-18.10.2014

20. října 2014 v 16:05 | vladababka |  Akce
Vítěz GRAND PRIX 2014
a držitel Velkého Jičínského magika za rok 2014 - Přemek Rajdl

Ve dnech 16.-18. října 2014 proběhl v Jičíně 22. ročník festivalu Jičínský magik. Prvních 20 ročníků proběhlo pod názvem Skleněný magik v Železném Brodě a současné 2 ročníky pokračují pod názvem Jičínský magik se stejným pořadatelem tj. rodem Gernátů. Při jejich snažení jim velmi pomáhá pan Jan Košíček. Tři dny konání festivalu byly nabity jak společenskými akcemi, tak i úporným zápolením ve čtyřech blocích, ve kterých bylo k vidění celkem 27 soutěžních programů. Všichni soutěžící se velmi snažili, ale né všichni mohou vždy zvítězit. Přesně tak, jak to v soutěžích bývá. A tak někteří byli nadšeni a někteří bohužel i zklamáni. Nic však nekončí a nás čekají další soutěže, kde právě svými výkony mohou kouzelníci dokázet, že patří mezi ty úspěšné a oceněné. V tom jim jistě budu držet palce na obou rukou.
Při letošním festivalu v porotě zasedli - Vláďa Babka - předseda poroty, členové - Renata Táborská-Jůzová - kouzelnice a pořadatelka festivalu v Týnu nad Vltavou, Stanislav Tomeš - zástupce podnikatelů a dlouholetý člen porot při těchto festivalech, Petr Mertlík - významný český choreograf a Dominik Malý - produkční akce "Pohádkový Jičín". Skrutátorkou byla paní Olga Zbranková.
Grand Prix získal právem, za svůj excelentní, precizní výkon, Přemek Rajdl z Liberce. Vítězem mikromagie se stal Ján Mazáč z Karlových Varů. Králem magie byl zvolen MARVIN-Jaroslav Randáček, který prohlásil, že v Jičíně to byla jeho soutěžní, jevištní derniéra. Při jeho letošních 82-letých narozeninách bylo jeho soutěžní vystoupení opravdovou lahůdkou a sklidil za to od diváků dlouhotrvající potlesk.
Již tradiční páteční "tajný výlet" nás dovedl do místní židovské školy, kde byla malá hudební ukázka a lehký tématický výklad. Na účastníky tohoto "výšlapu" čekalo příjemné moravské víno a dále kulinářské překvapení od Mistra řezníka-pana Karla. Mňam!!
V rámci dobrých vztahů mezi kouzelníky a zástupci města Jičín též proběhlo přátelské posezení u starosty pana Lišky, který připravil pro své hosty malé občerstvení a ti mu naopak trochu zakouzlili. Sobotní večerní galaprogram byl též velmi srdečně přijat a vyprodané Masarykovo divadlo všem vítězům i vystupujícím bouřlivě tleskalo.
Skončil poslední letošní kouzelnický festival, o kterém si dovolím oprávněně tvrdit, že byl úspěšnou tečkou za sérií předchozích, též výborných, festivalů v Líbeznici,v Uherském Hradišti a Týnu nad Vltavou. Jsem rád, že všechny tyto letošní, kouzelnické festivaly v České republice, velmi dobře propagují naši srdeční záležitost - kouzla a magii a veřejnost je s nimi takto seznamována. Za to pořadatelům všech těchto festivalů děkuji!!!
Všem soutěžícím přeji do příštího roku, při jejich soutěžních vystoupeních, pevné ruce, pevné nervy a hlavně hodně štěstí. Vláďa Babka


Před zahájením soutěží lehká porada pořadatele s porotou. Zleva - skrutátorka paní Olga Zbranková, Stanislav Tomeš porotce, Vladimír Gernát ml. - hlavní pořadatel, Dalibor Vích - moderátor.
Zleva - Renata Táborská-Jůzová, Dominik Malý.

1. soutežní blok - pátek 17.10.2014 od 09,00 hodin
Z Německa přijel soutěžit Michael Tietze ve Všeobecné magii.
Daniel Dočkal z Brna - kategorie Junior II - cena starosty města Jičín.
Mimo soutěž vystoupil se svým žonglérským programem Dominik Bydžovský.
Z Polska přijel soutěžit, dlouholetý příznivec tohoto festivalu, pan Jerzy Janusz Krala - a vyhrál s tímto novým programem malého Jičínského magika.
Veronika Černá - Junior 1 - získala 2. místo v této kategorii.
Soutěžní bloky uváděl Dalibor Vích.
Ti, bez kterých by pořádání jakéhokoliv festivalu bylo nemožné - sponzoři.
Dušan Šťásek - alis Rick Forkus - Iluze
Jaroslav Hadaš - Mel Balboa - komika
Diváky pátečního dopoledního vystoupení tvořily především děti ze škol a školek.
Porota pozorným okem vše sledovala a po skončení 1. bloku si dojmy sdělují Petr Mertlík a Renata Táborská-Jůzová

Mezičas
Jana Vylíčilová přivezla do Jičína sladké překvapení. První se ho ujal Jarda Randáček.
Pro mne to však bylo opravdu velké překvapení. Jana mi totiž z mufinu udělala takovouhle krásnou "Babku".
Sladká "Babka" se líbila nejen Lence Rajdlové a hlavnímu pořadateli Vláďovi Gernátovi, ale i všem, kdo ji v tu chvíli spatřili. Jano, ještě jednou Ti za ten originální dárek moc děkuji - Vláďa Babka
Zrcadlení

Pátek 17.10.2014 ve 12,30 hodin - seminář Jána Mazáče

Seminář Jána Mazáče o mentální magii.
Kouzla jsou Honzova srdeční záležitost. Telekineze klíče - pohybování klíčem pouhou silou vůle. Perfektní kouzlo, které bylo již tolikrát prozrazeno a přesto stále u diváků velmi zabírá. Mám ho ve svém casinovém programu a je stálem žádoucí.


Pátek 17.10.2014 - 13,00 hodin - návštěva u starosty Jičína

Mezinárodní delegace kouzelníků.
Delegace - Jožka Benko - vynálezce nových mikrokouzel, Vláďa Babka - předseda poroty, manželé Rajdlovi - kouzelníci a pořadatelé Ještědského krystalu, polský kouzelník Jan Kulowski-Kulon, maďarský kouzelník a prodejce Stefan Giczi, doživotní prezident festivalu Vladimír Gernát st. a pořadatel festivalu Vladimír Gernát ml.
Vláďa Gernát představuje starostovi Jičína, panu Liškovi, jednotlivé kouzelníky.
Pro pana starostu kouzlí Jan Kulon z Polska.
Kouzlí Přemek Rajdl
Ninja kruhy se starostovi též líbily.
Bylo to příjemné setkání s nejvyšším představitelem města Jičín.
V podstatě jsme zakouzlili všichni a nakonec jsme odcházeli od okouzleného starosty

Pátek 17.10.2014 - 2. sotěžní blok od 15,30 hodin.

2. soutěžní blok zahájila dívčí taneční skupina.
Se svým druhým, již tradičním, soutěžním programem vystoupil Jerzy Janusz Krala z Polska
Se svým manipulačním programem vystoupil Radek Vylíčil z Blanska - získal malého Jičínského magika
Fakýr Petr Braun získal za toto vystoupení malého Jičínského magika.
Králem magie byl zvolen Jaroslav Randáček-MARVIN a za své soutěžní vystoupení získal malého Jičínského magika.
Na výslovné přání Jaroslava Randáčka dávám české kouzelnické obci na vědomí, že to bylo jeho poslední soutěžní, jevištní vystoupení-tedy derniéra. Po více jak 60-letém kouzlení je to opravdu úctyhodný výkon.
Radek a Václav Černí - dětský program, komika.
Duo Jana a Aneta - Junior II.
I tento soutěžní blok moderoval Dalibor Vích, který si stačil i příležitostně zakouzlit s dětmi.
Pavel Wurzel - Junior II.

Prodejci

V Jičíně nechyběli naši největší prodejci - Magic studio 2000 pánů Horáků. Dále zde byli Stefan Giczi z Maďarska, Jan Kulon z Polska, Standa Dvořák z Ostravy, slovenští prodejci starých kouzel, pánové Kmec a Kunst přijeli z Prešova a mnozí další.
Z Prahy přijeli mladí prodejci s firmou "Dokonalý trik". Tito prodejci se specializují převážně na uliční magii - street magic, která je velmi populární po elém světě.
Dokonalý trik - podívejte se sami co nabízejí!!


Pátek 17.10.2014 - tajný výlet od 18,00 hodin

Odchod od Masarykova divadla na neznámé místo v Jičíně.
Místo se našlo a bylo odtajněno - stará židovská škola, kde proběhla i tématická přednáška.
Část účastníků výletu.
Další výletníci.
Mezitím v zákulisí židovské školy kouzlil Mistr řeznický - pan Karel s manželkou a připravoval pro hosty vynikající pochutiny.
Pan Dalibor zaměnil roli moderátora za roli barmana.
Jirka Štoudek ze Svitav, jó ten věděl kdy má přijít, aby si v klidu pochutnal!!
Potom by se již jen mačkal.
Chutnalo všem- ať již z Uherského Hradiště,z Liberce, Brna, Jičína či Blanska.
Prezident festivalu Vláďa Gernát st. s Mirkou, Yvonnou a Václavem ochutnávají vínko.
Členové Magického klubu Praha nejedli??? To tedy zaváhali!!Pátek 17.10.2014 - společenský večer s tombolou od 20,00 hodin - beze slov-pouze foto.

Sobota 18.10.2014 3. soutěžní blok od 10,00 hodin

Adam Kotínský ze Šumperka - kategorie Junior II - 1. místo
Jaroslav Čaban - získal malého Jičínského magika
Duo Jana a Aneta - Junior II - získaly za toto vystoupení 3. místo ve své kategorii
Duo ELON - Eliška a Ondra Braunovi - Junior II. - 2. místo
Michal Kovařík - manipulace - získal malého Jičínského magika.
Tomasz Gidziňski - všeobecná magie - oceněn malým Jičínským magikem.
Petr Braun - všeobecná magie
Také tento 3. soutěžní blok moderoval Dalibor Vích.
Přemek Rajdl - manipulace - cena Grand Prix a Velký Jičínský magik.

Pohovory s porotou.

Po skončení každého soutěžního bloku následovaly pohovory soutěžících s porotou, kdy ke každému programu byly sděleny případné připomínky ze strany porotců a soutěžící se mohli ihned k těmto připomínkám vyjádřit. O tyto pohovory byl téměř 100% zájem ze strany soutěžících.
Porota při pohovorech se soutěžícími.

Sobota 18.10.2014 4.soutěžní blok - mikromagie od 14,00 hodin

Dalibor Vích uváděl i mikromagický soutěžní blok.
Prvním mikromagikem byl Stanislav Jílek
Ján Mazáč z Karlových Varů - vítěz kategorie mikromagie
Pavel Soukup z Klubu kouzel Liberec si vybojoval 3.místo v mikromagii.
Robin Panuš se umístil na krásném druhém místě v mikromagii.

Sobota 18.10.2014 - Křeslo pro hosta - Jan Kellner - od 17,00 hodin

Křeslo pro hosta - Jana Kellnera ze slavného kouzelnického rodu
Celý rozhovor s panem Kellnerem výborně moderoval a vedl Vláďa Gernát ml.

Sobota 18.10.2014 - Galashow s vyhlášením vítězů od 19,30 hodin


Moderátor galavečera Vladimír Gernát ml. přivítal starostu Jičína pana Lišku.
Cenu spolupředávali společně se starostou i prezident festivalu Vladimír Gernát st. a předseda poroty Vláďa Babka.
Cenu starosty Jičína získal junior Daniel Dočkal z Brna.
Králem magie byl vyhlášen MARVIN - Jaroslav Randáček.
2. místo v kategorii Junior 1 získala Verunka Černá.
Vítězem GRAND PRIX se stal a cenu Velkého Jičínského magika získal Přemek Rajdl.

V této chvíli se karta ve fotoaparátu naplnila a ......

Po skončení Galashow se ještě pokračovalo společenským večerem v Porotním sále místního zámku a doznívaly dobré dojmy z celého festivalu. Do nadcházejícího 23. ročníku 2015 mohu popřát jeho pořadatelům jen to nejlepší a budu se těšit.

Věřím, že se budou těšit i ti, co se letos zúčastnili a ti, co zde letos nebyli, se maji alespoň na co těšit a sami si mohou příjemnou atmosféru zdejšího festivalu vyzkoušet příští rok na vlastní kůži.

Klidné dny budoucí přeje všem - Vláďa Babka


Burza kouzel v Oberhaidu u Bambergu 11.10.2014

14. října 2014 v 15:23 | vladababka |  Akce
V sobotu 11. října 2014 jsem společně s Jožkou Benkem, Honzou Vaidišem a Štěpánem Šmídem vyrazil do německého Oberhaidu, kde kouzelnický klub z nedalekého Bambergu pořádal již 11. ročník burzy kouzel. Na tuto malou burzu jezdím tradičně a byl jsem zde již popáté. Je to burza maličká, ale jsou zde velmi často k vidění originální nápady. Ani letos jsme nebyl zklamán a našel jsem zde pár "kousků", které mne nadchly a velmi rád je zařadím do svého programu. Na burze jsme se potkali s Karlem Ocelíkem, který přijel s Pavlem Langerem a Evičkou Vejšickou. Na burze proběhly dva semináře. První od Stefana Feuerpfeila s názvem "Kouzla s čísly", taková Matemagie pana Štajnochra a dále seminář Ralpha Uhliga - Kaktuse - s ohňovými efekty při kouzlech. Oba semináře byly zajímavé. Z Prahy je to do Oberhaidu cca 400 km jedním směrem a tak jsem uvítal, že za volant během cesty usedl i Honza Vaidiš. V pátek jsem měl vystoupení v Zámeckém vinařství v Třebívlicích na Lovosicku a domů jsem se dostal v půl druhé v noci a ráno byl odjezd z domova v 05,00 hodin. Přesto však výlet do Německa stál za to. Na zpáteční cestě jsme se zastavili na jídlo u našeho arménského kamaráda a obdivovatele kouzel v Plzni, kde jsme se opět výborně najedli. Příjezd do Prahy ve 22,00 hodin byl v pohodě a my též byli spokojeni, jak se celý den vydařil.
Před domem, kde se burza konala jsme potkali Karla Ocelíka s Evou Vejšickou
Štěpán Šmíd byl na této burze poprvé.
V malém sálku byli prodejci se svými kouzly. Většinou aktivní i již neaktivní kouzelníci.
Za stolky s kouzly seděly i ženy.
Pavel Langer s Evičkou již mají vybráno.
K vidění bylo ledacos, např. rozpadávající se židle. Prodejci nabízeli i velké iluze.
Největší zájem byl o kouzla Hakana Varola. Proslavil se především svým zpracováním "Blešího cirkusu", který u nás předvádí např. Pavel Langer. Mám od něj pár opravdových lahůdek a letos opět nezklamal!!!!!
Za tu dobu co se známe se z nás stali již dobří přátelé a Hakan mne vždy informuje o svých novinkách.
Karel Ocelík se zajímá o kouzla.
Pohled do sálu burzy v Oberhaidu.
Jožka Benko se s touto prodejkyní též potkává pravidelně.
"Staří" přátelé!!
Karel Ocelík s Kaktusem-Ralphem Uhligem u ohňových efektů.
Burza byla "malá",ale přesto bylo přes tři hodiny stále na co koukat a objevovat něco nového.
Diskutující němečtí kolegové-kouzelníci.
Hakan Varol se zákazníky.
Seminář "Kouzla s čísly" předváděl Stefan Feuerpfeil z Bambergu.
S Jožkou Benkem u auta prohlížíme nová kouzla.
Jeden měšec, provázek a tři čínské mince s otvory a jakou dovedou udělat Jožkovi Benkovi a Honzovi Vaidišovi radost.
Ta lebka na mentální experimenty je vlastně moje. Krabice v autě za mnou je plná kouzel!! Ta ale moje není!!!
Zase karty - to je radosti!
Joshua Jay - Prism deck - a je to doma!! A za jakou úžasnou cenu!!!!
Až na místě jsem se dozvěděl, že Honza i Jožka mají ten den, oba shodně, narozeniny. Tak dostali sladký dárek.

Kulinářské zastavení v Plzni, při zpáteční cestě, bylo již jen příjemným vyvrcholením této kouzelné soboty.

Příjemné a klidné dny budoucí přeje všem - Vláďa Babka

Kouzlení pro děti v Ejpovicích 9.10.2014

10. října 2014 v 12:42 | vladababka |  Akce
Čtvrteční dopoledne 9. října 2014 mne zastihlo v Ejpovicích nedaleko Plzně, kde jsem kouzlil pro ty nejmenší. Děti byly úžasné a tak si na své přišla Šmoulinka, klaun Bimbo, kocour Sylvestr a kuřátko Tweety, zmizení vody, skákající náramek, králíci v klobouku a mnohá další kouzla. Bylo to příjemné vystoupení a rád na něj budu vzpomínat.
Děti z Ejpovic na kouzelnickém vystoupení.
Zakouzlit přišel kouzelník Vláďa a z prázdného sáčku hned na úvod vyčaroval přípitek limonádou pro všechny děti.
Holčička vykouzlila pro děti barevnou Šmoulinku.
Dětem i paní učitelce se kouzlení líbilo.
A kouzla pokračují.
Pan Josef objevuje z prázdného sáčku bílé vajíčko a to hned několikrát po sobě.
A jaké kouzlo přijde teď??
Klaun BIMBO a jeho zapomnětlivá hlava.
Skákající náramek na provaze.
To přeci není možné!
Nechybělo ani kouzlo o tom, jak kuřátko Tweety převezlo tři vychytralé kocoury!!
Kouzelníku vyber si mne, bylo slyšet velmi často!!
Samozřejmě nesmělo chybět ani cestování králíků v kouzelnických kloboucích.
Zmizení vody nad hlavou se sympatickou paní učitelkou.
A voda zmizela. Kam se ta voda poděla- jaká záhada a opravdové kouzlo!!
Společné rodinné kouzlení - naše Anička a děda kouzelník Vláďa.
Ten stolek sám létá!!??
A dokonce i pod kontrolou paní učitelky!!
Všem se vystoupení libilo a i kouzelník měl velmi dobrý pocit a rád zase do Ejpovic přijede.

Hezké a klidné dny, které přijdou, Vám přeje - Vláďa Babka


Kulinářští kouzelníci

7. října 2014 v 12:03 | vladababka |  Akce
Poslední víkend jsem zažil společně s Jožkou Benkem a dalšími kamarády kulinářská kouzla. Sešla se výborná parta lidí a každý přispěl svým dílem k příjemné zábavě. My s Jožkou jsme společnost po celé tři dny bavili kouzly a ostatní se postarali o výborné jidlo a uzení v přenosné udírně, kterou mi postavili na zahradě před grilem. Bylo to velmi hezké zpestření a zajímavý, chutný víkend. Zde je pár foteček z tohoto odpočinkového víkendu.
Přenosná udírna byla postavena během 20 minut.
Začalo se uzením vepřové kýty,
která posléze chutnala úžasně.
A je prostřeno a začíná ochutnávání.
Unikátní fotografie - Jožka s alkoholem!! Bohužel pouze pózoval, ale nenapil se!!
Maso do klobásek je namícháno a ochuceno.
Začínají se plnit klobásky.
První klobásky od mistra řeznického jsou naplněné.
Další mistr kuchařský připravuje cibuli na dršťkovou polévku- ta opravdu neměla chybičku!!
První klobásky
A je zaplněno.
Na kamnech se ještě dodělává dršťková polévka. Nahoře na peci je již připravené zákoutí pro ty co se chtějí vyhřát.
A již se koštuje- dršťková polévka, uzená vepřová šunka, slovenská nakládaná zeleninka, francouzské sýry, různé paštiky a další dobroty. Jako sladký dezert byl unikátní jablečný štrůdl od paní domu, které sem však tento víkend nesměla. Vstup pouze pro pány!!
Sobotní ráno před vložením klobásek do udírny.
A je to tady. Na taková kouzla jsme s Jožkou krátcí!!
A další várka.
Při čekání na klobásky přišla na řadu kouzla i hlavolamy a samozřejmě dobré pití v podobě piva a irské whisky.
Odpolední siesta byla vítaná pro všechny- včetně mistra řeznického!!
Po siestě se zase něco zakusovalo a povídalo a povídalo a pilo, jedlo, veselilo!!! A čekalo až bude douzeno!!
Už končím - klobásky byly úžasné a nejen ony (ještě teď se mi sbíhají sliny). Co více dodat - tři dny utekly jako voda. Pár lidí si udělalo výbornou zábavu s dobrým posezením a výborným jídlem. Jistě na tento víkend budeme rádi vzpomínat.

I Vám všem přeji hodně takových příjemných víkendů - Vláďa Babka

P.S. Nejen kouzly živ je člověk!!

Kouzelníci v TV

2. října 2014 v 13:11 | vladababka |  Akce
V poslední době si zřejmě TV stanice oblíbily kouzelníky a tak jsme mohli vidět např. Pavla Kožíška v TV Telka ve starším vydání Tyjátru, kde společně s Karlem Šípem předvádí svoji iluzi ve které je v "bedně" propíchnut několika ohňovými šípy, aby posléze nevylezl nejen on sám, ohořelý, ale i další dvě sličné asistentky. V tomto pořadu též během rozhovoru s Karlem Šípem, klade důraz na to, jak je důležité, aby každý kouzelník zachovával tajemství a prováděné triky nikdy neprozrazoval laické veřejnosti. Zajímavé!
Dále jsme mohli 21.9.2014 vidět na TV PRIMA v Talk show TGM pánů Genzera a Suchánka, člena Divadla kouzel Praha, herce Romana Štabrňáka, jak zde předvádí kouzlo s holubičkou a následně i Mini cik-cak (myslím,že je od Magic studia 2000 Ládíků Horáků).
V pátek 26.9.2014 byl jako host na TV 2 v Dobrém ránu Richard Nedvěd a úžasně bavil nejen moderátory tohoto pořadu ,ale jistě i diváky u televizních obrazovek.
Týden předtím se na TV NOVA ve snídani s Novou objevil falešný hráč Jakub Kroulík - viz samostatná reportáž na mém blogu.
Všichni tito pánové svými výstupy v TV dělají kouzelníkům dobrou reklamu a za to jim můžeme jen poděkovat!!

Iluzionista Pavel Kožíšek byl s touto iluzí hostem Karla Šípa
Herec Roman Štabrňák v TGM na Primě
Kouzelník Roman Štabrňák s hrdličkou při svém vystoupení u Geni a Michala 21.9.2014.
Dobré ráno na TV 2 a trapnomág Richard Nedvěd
Richard se zvukovým balónkem. Kdo viděl a zná, ví o čem je řeč. V Richardově podání úžasné číslo!!
Richard zachoval svůj styl a místo Dobrého rána vykouzlil Dobrý večer - super!!


Samá dobrá rána i dobré večery, přeje do dnů nadcházejících - Vláďa Babka