Únor 2015

Yann Firscht - držitel Grand Prix FISM 2012 v Praze

20. února 2015 v 14:29 | vladababka |  Akce
Mistr světa - držitel Grand Prix FISM 2012 Yann Firscht v Praze (úplně vlevo)
Ve středu 18. února 2015 jsem v divadle Ponec, v rámci Cirkpolis festivalu, navštívil představení OKTOBRE - francouzské artisticko-kouzelnicko-baletně-divadelní skupiny ve které působí i vítěz Grand Prix FISMu z roku 2012 Yann Firscht. Opíši z bulletinu obsah představení - "Risk, rychlost, obratnost a zručnost, všechny tyto vlastnosti určují tři neobyčejné osobnosti, které Vás zavedou do temného světa vlastní fantazie. Yann, Eva a Jonathan otvírají bránu do nové dimenze, ve které čas plyne podle jiných pravidel. Vítejte ve světě přání a tužeb, ve světě bez pravidel" Toliko citace z brožurky. Já osobně jsem byl z představení hodně ohromen, ale upřímně bych asi dvakrát nešel. Je to moderní forma vystoupení, zřejmě pro náročného diváka a já rád zůstanu u toho svého, celkem nenáročného diváka, který vyhledává divadlo pro pobavení,odlehčení a zapomenutí na starosti všedních dnů. Oceňuji však výkony všech vystupujících, ale přece jen mi nejvíce zaujal kouzelnicko-artistický výkon Yanna Firschta se kterým bodoval v roce 2012 na kouzelnickém Mistrovství světa.
Na vystoupení kouzelnického mistra světa se přijely z Moravy do Prahy podívat i známé kouzelnice Anetka s Janou.
Kouzelnická obec zde ve středu byla, mimo slečen,dále zastoupena Fandou Starým, Milanem Šimčíkem, Jardou Randáčkem, Vláďou Hostičkou, Jakubem Kroulíkem a Vláďou Babkou.
Yann Firscht při divadelním vystoupení ve kterém je jeho mistrovské číslo se kterým získal GRAND PRIX FISM 2012.

V každém případě jsem však rád, že jsem to viděl, protože v opačném případě bych jistě litoval.

Aby jste se měli stále na co těšit, Vám všem přeje - Vláďa Babka

Kouzelný večer MKP 2.2.2015

20. února 2015 v 13:54 | vladababka |  Akce
V pondělí 2. února 2015 se konal další Kouzelný večer Magického klubu Praha na kterém kromě domovských členů Igora Kasalického, Jiřího Schneidera a Kryštofa Brože vystoupili jako hosté tři členové Magického klubu Motorlet - Pavel Langer, Zdeněk Seemann a František Starý. Vystoupení se líbila a od plné restaurace sklidili všichni vystupující zasloužený potlesk.Celý večer uváděl a i kouzlil Josef Kaiser z MKP.
Jako první vystoupil host - Pavel Langer z Magického klubu Motorlet.
Pavlova kouzla se líbila všem hostům večera.
Poté vystoupil předseda MKP Ing.Igor Kasalický se svým komickým programem.
A diváci se při jeho čísle opravdu bavili a někteří se přišli podívat i zblízka.
Následoval dlouholetý předseda MKM Zdeněk Seemann.
I Zdeňkovo vystoupení bylo přijato s velkým zájmem a oceněno dlouhým potleskem.
Divákům i divačkám se vystupující tak líbíli, že si je fotili a nahrávali.
Vystoupil i mladý člen MKP Daniel Brož
Kouzlem s vypůjčeným prstýnkem zaujal Jirka Schneider z MKP.
Jirka Schneider měl též hezké číslo s provazy a divákem.
Celým Kouzelným večerem opět profesionálně provázel fešák Josef Kaiser - doživotní předseda MKP.
Posledním, 6-tým vystupujícím byl Franta "Dlouhán" Starý z MKM.
I František za své výkony sklízel zasloužený potlesk.
Závěrečné poděkování divákům a všichni se již můžeme tešit na další Kouzelný večer Magického klubu Praha, který se koná opět v pondělí 2. března 2015 od 18,30 hodin na stejném místě.

Klidné dny budoucí přeje - Vláďa Babka


A jedeme dál

18. února 2015 v 12:19 | vladababka |  Akce

Po návratu z kouzelného nebíčka - Sindelfingenu jsem m.j. měl velmi hezkou akci v Krkonoších, přímo pod Sněžkou na Luční boudě. Společně s jazzovým zpěvákem a kamarádem Honzou Smigmátorem a magickými přáteli Pavlem Dolejškou, Jakubem Vosáhlem a Jakubem Kroulíkem jsme kouzlili pro jednu medicínskou společnost. Celý večer se úžasně vydařil, na Luční boudu nás vyvezla sněžná rolba. Honza moderoval a se svým Swinging Q bandem hráli a zpívali o sto šest. Kuba Vosáhlo svým imitátorsko-kouzelnickým číslem všechny přítomné rozesmál a příjemně naladil. Kuba Kroulík - mentalista - udivoval kontaktním čtením a po oznámení, že podáním ruky vyvolává u žen orgasmus u něj neustále byla fronta žen. Pavel Dolejška kouzlil a nechyběl ani falešný hráč a mikromagik Vláďa Babka. Večer to byl úžasný a i zpáteční noční cesta rolbou zpět do Pece pod Sněžkou byla nezapomenutelná. V lednu jsem ještě stihl zakouzlit na oslavě 40. narozenin. Pomáhal jsem Jakubovi Kroulíkovi s náplní programu do reportážního pořadu televizního reportéra TV Prima Josefa Klímy s názvem - Mentalista. Začátkem února jsem se zúčastnil Večeru kouzel MKP v čínské restauraci Xia Men na Smíchově. Ani mne se nevyhnula chřipková epidemie a tak jsem si to odležel doma. V době nemoci jsem 7.2.2015 vynechal Školu magie ve Vrtuli, která údajně byla velmi zdařilá. Poté jsem odjel do slovenských lázní v Piešťanech, kde jsem s kamarády strávil úžasný týden v relaxačním tempu. V úterý 17.2.2015 se konala v Magickém klubu Motorlet každoroční Výroční schůze a byl jsem opět zvolen do předsednictva klubu. Dnes ve středu 18.2.2015 jdu na vystoupeni držitele Grand Prix FISMu 2012 Yanna Frische, v rámci Cirkpolis festu, do divadla Ponec. Již se moc těším. To ještě dnes dopoledne natáčí Kuba Kroulík další reportáž o Mentalistovi, tentokráte pro TV Barandov. V nejbližších dnech (24.2. 2015) mi čeká kouzlení pro seniory v SZC Letiny, 27.2.2015 mikrovečer v Motorletu a 28.2.2015 února vystoupení na Plesu policie v libereckém Babylonu. Do toho mi zavolal Pavel Kožíšek se žádostí, zda bych nepřipravil nový seminář na jeho březnovou Velkou cenu Divadla kouzel v Líbeznicích. Takže se nenudím a je stále co dělat.

Aby jste se i Vy nenudili, Vám do dnů budoucích přeje - Vláďa Babka