Duben 2015

Zase po měsíci

28. dubna 2015 v 15:36 | vladababka |  Akce
Je to již měsíc co jsem na blog nenapsal ani čárku. Důvod? Prostě bylo toho mnoho a já jednoduše nestíhal. Tak to vezmu od 1. dubna 2015. To byla středa a já měl magovat v Třebívlickém vinařství na severu Čech. Nakonec to dopadlo kouzelně a já kouzlil úplně jinde. Velikonoce od 5-8.4. jsem strávil v Beskydech na Wellnessu v čarovném penziónu, kde jsme si užívali nejen vířivku, saunu, masáže,úžasného jídla, ale i výstup na Pustevny a Kohútek. Pozdravil jsem i sochu pohanského boha Radegasta. Prostě kouzelný velikonoční odpočinek. Páteční večer 10.4. jsem strávil a kouzlil pro výbornou partu lesáků a myslivců na Fořtovně ve středních Čechách. Ve čtvrtek 16.4 jsem vyrazil se swingovým zpěvákem Honzíkem Smigmátorem a Frantou Soukupem ze skupiny Nightwork na výlet a "exkurzi" na Moravu do Horních Věstonic, do vinařství rodiny Moravčíků. Zde jsme po prohlídce výrobny, společně s ostatní malou skupinkou sympatických účastníků, zůstali ve vinném sklípku, kde Honza obstarával hudební část, já tu kouzelnickou a rodina Moravčíkova část gastronomickou. Velmi příjemné posezení s fajn lidmi. Hned v pátek 17.4. jsem od 17,00 hodin měl společnost cca 60 lidí v Praze Na Petřinách v restauraci U Holečků. A v sobotu od 19,00 hodin jsme již v plné síle Casina falešných hráčů do půlnoci bavili účastníky reprezentačního plesu, ve vyprodaném kulturním stánku na Žofíně. V neděli jsem od 14,00 hodin navštívil seminář výborného kanadského mága Shane Cobalta, večer od 19,00 hod. shlédl jeho vystoupení společně se švédskou kouzelnicí Malin Nilsson a ještě tentýž večer od 22,00 hod. sledoval Duel mezi Cobaltem a holandským mágem Fritzem Alkemadem. Bylo to úžasné a děkuji za zážitek nejen těmto třem kouzelníkům, ale i Ondrovi Pšeničkovi, který se o tento dárek pro české kouzelníky postaral. V úterý 21.4. jsem stihl klubové setkání Magického klubu Motorlet a v pátek 24.4 jsem zakončoval jako poslední vystupující Mikrovečer MKM. V pátek jsem však nestihl (pracovně mimo Prahu) v 15,00 hodin rozloučení s kolegou a kouzelnickým rádcem Karlem Ocelíkem ve Strašnicích. Dnes v úterý 28.4. se těším na setkání s přáteli v MKM. Tak to byl stručný přehled dubna. Jó a mimo to jsem také pracoval.
Již se těším na květen, kdy v pátek-svátek- 1.5.2015 kouzlím na 50. narozeninách, 3.5. na 85. narozeninách 8.5. na 60. narozeninách atd.....
Velikonoční pozdrav od pohanského boha Radegasta. 6.4.2015
Rozespívávání přátel myslivosti před večerním kláním a kouzlením. 10.4.2015
U toho pečený, vlastnoručně trefený, divočák nemohl chybět.
Horní Věstonice - vinný sklípek u Moravčíků. 16.4.2015
Vláďa Babka, Honza Smigmátor a Franta Soukup - nyní v roli degustátorů.
Toto je SEN mnoha můžů
Casino falešných hráčů v sobotu 18.4.2015 před zahájením plesu na Žofíně
S hrabětem Kolowratem v jeho paláci. 19.4.2015
Se Shanem Cobaltem u hraběte Kolowrata
S Radkem a Radkou Pěkných nás baví Fritz Alkemade před jeho soubojem se Shane Cobaltem.

Páteční mikrovečer MKM v samostaném blogu.

Méně bezstarostných a hektických dnů před Vámi přeje - Vláďa Babka

Mikrovečer MKM 24.4.2015

28. dubna 2015 v 15:32 | vladababka |  Magický klub Motorlet
V pátek 24. dubna 2015 od 19,30 hodin se konal poslední jarní mikrovečer Magického klubu Motorlet Praha. Celým večerem provázel a jeho první třetinu kouzly vyplnil František Starý, V druhé části zakouzlili ing. Jaroslav Mallat a profesionální kouzelník a karetní odborník Pavel Langer. V poslední třetí části vystoupili Ján Mazáč z Karlových Varů a další kmenový člen Motorletu Vláďa Babka. Režii celého pořadu měl předseda MKM Pepa Vogl, administrativní část zajišťoval Zdeněk Seemann, technika - Jirkové Prek a Cvrček, foto Prek junior, a vše dokumentoval Pavel Barák. Návštěva hojná, potlesk častý, konzumace přijatelná, zábava-výborná!!
Mikrovečer zahájil a celou první třetinu kouzlil - František Starý
Při jeho kouzlech se bavily děti
i dospěláci.
Proto nemohla chybět i Frantova oblíbená průhledná gilotina
Druhou část zahájil mentalista Jaroslav Mallat
Kouzlo se zámkem a 6 klíči. Jen jeden však je ten správný!!
Profesionální kouzelník Pavel Langer
Kouzla na počkání-kouzla všeho druhu!!
Poslední třetinu zahájil Mistr České republiky v mikromagii - Ján Mazáč
Tomuto chlapci Honza po celý večer říkal slečno. No, ale divíte se mu?
Následoval mincovní koncert z rukou Jána Mazáče.
Celý mikrovečer svým výstupem zakončil Vláďa Babka. Zde předvádí neznámou verzi karetního Monte - Monte naruby.
Příběh o dvou nerudných myslivcích, o jejich krásných manželkách a o tom jak nakonec dopadli, pobavil všechny přítomné. Toto krásné společenské kouzlo mám od svého ( dnes již bohužel zesnulého) přítele "Veselého Jirky" Krejčího.
Mentálka, která pobaví - Prázdná obálka. Jedno z kouzel, které jsem předváděl na svém semináři letos v březnu na Velké ceně Divadla kouzel Pavla Kožíška.
Staré klasické kouzlo známé pod názvem "Francouzská pošta", aneb zmizeni a objevení hodinek. Zde v trochu jiném předvedení.
Hodinky, půjčené od pána, zmizí z ruky sličné divačky a následně se objeví v poslední, nejmenší šesté skřínce, kterou si pán sám otevře.
Závěrečná děkovačka všech vystupujících dnešního mikrovečera MKM - zleva - Vláďa Babka, Ján Mazáč, Pavel Langer, Jaroslav Mallat a František Starý.

Přijďte se někdy podívat i Vy. O termínu dalšího Mikrovečera budete informováni na stránkách Českého magického svazu, stránkách MKM a i zde, na mém blogu.

Klidné dny budoucí Vám přeje - Vláďa Babka