Červen 2015

Večer kouzel Magického klubu Praha 1.6.2015

4. června 2015 v 16:10 | vladababka |  Akce
V pondělí 1. června 2015 se konal další z Kouzelných večerů Magického klubu Praha.V programu vystoupili postupně Miloš Petránek, Rudolf Kaiser, 2 mladé romské tanečnice, zarecitovala Lenka Laštovičková, František Starý jako host z Magického klubu Motorlet a nakonec předseda MKP Igor Kasalický. Celý večer byl pojatý jako oslava Mezinárodního dne dětí, ale opravdových dětí bylo na vystoupení jako šafránu. To však nezkazilo náladu a i dospěláci se výborně bavili. Moderátor večera byl Karel Hybš.
Hosty na začátku večera uvítal a celým programem provázel místopředseda MKP Karel Hybš.
Prvním vystupujícím byl Mistr PETRÁNO - Miloš Petránek.
Miloš zařadil mezi svá kouzla pro tento večer i oblíbený Holand trik s provazem.
Nechyběl ani prstýnkový REX.
Mistr Petráno skončil a moderátor Karel Hybš jde uvést dalšího vystupujícího.
Zatančily zde dvě mladé romské dívky moderní i klasické cikánské tance a velmi se všem přítomným líbili.
Tomáš Netopil z MKP sleduje obě tanečnice s velkým zájmem. Děvčata si za své vystoupení vysloužila velký potlesk.
Dále vystoupil nestor MKP pan Rudolf Kaiser.
Mezi jeho kouzly nechybělo ani cestování králíčků v kloboucích.
Krásné karty - Rudolf Kaiser při triku Lituji - Moc lituji.
Se svým dětským programem dále vystoupil Čaroděj Dobroděj-Franta Starý z Magického klubu Motorlet.
František je výborný komik a ve spojení s kouzly je celé vystoupení zábavná, pestrá show.
Čaroděk Dobroděj a děti
V dětském vystoupení se to mluvícími zvířátky Frantovi jen hemží. A děti i dospělí jsou rádi.
Dětí moc nebylo a tak si František vypomáhal i dospělými. Ono také kouzlo s lahvemi od piva se spíše hodí pro dospěláky. Jinak toto zábavné kouzlo dělal František na mé přání. Fando děkuji!!
Velmi hezky zarecitovala báseň od Pavla Šiktance, mladá členka MKP, Lenka Laštovičková.
Jako poslední v programu Večera kouzel vystoupil předseda MKP ing.Igor Kasalický se svým dnes již legendáním Bumbrlíčkem.
Předseda kouzlí a členové MKP jej pozorně sledují.
Návštěvníci Večera kouzel.
A Bumbrlíček Igora Kasalického řádí.
A kampak se asi Bumbrlíček schoval? Jestlipak není v kouzelnickém klobouku?
Na závěr večera děkovačka. Zleva-moderátor Karel Hybš, Franta Starý, Lenka Laštovičková, Rudolf Kaiser a Igor Kasalický.

Další Večer kouzel - Magického klubu Praha se koná v pondělí 5. října 2015.

Příjemné dny budoucí přeje - Vláďa Babka
Květnové kouzlení

4. června 2015 v 14:23 | vladababka |  Akce
A opět uběhl měsíc od mého posledního příspěvku zde na blogu. Květen byl také velmi bohatý na různé akce. Začal jsem na svátek práce 1. května v Praze na velmi zdařilé oslavě 50. narozenin. Hned v neděli 3. května jsem pokračoval v Plzni na oslave 85. narozenin a 8. května v pátek ve středních Čechách kouzlení na 60. narozeninách, tentokráte pro dámu.Tyto narozeninové párty mají svá specifika a magie na nich je velmi příjemná. Jen se musí člověk moc držet, neboť do něj hostitelé neustále "cpou" samé dobroty a specialitky, které si údajně nesmím nechat ujít a vše musím ochutnat. Již jsem se naučil slušně odmítnout a zaujmout je nějakým kouzlíčkem navrch.
Ve čtvrtek 14. května jsem se bohužel nemohl zúčastnit přátelského setkání členů Magického klubu Motorlet a Nové scény magie Ostrava. Jak jsem později slyšel bylo to velmi zdrařilé setkání a přijetí moravských hostitelů bylo údajně vynikající.
Další sobotu 16. května jsem prokouzlil "trojákem" - 14,00 hodin děti, 17,00 hodin dospěláci a ve 20.00 hodin na letní scéně muzea a to vše v rámci Nepomucké pouti na jihozápadě Čech. Při kouzlech pro dospělé, před naplněným místem pro diváky,jsem po naléhání pořadatele bohužel přistoupil na vystoupení na volném prostranství (původně měl být velký párty stan). Moje chyba. Zde zaúřadoval, velký "přítel" kouzelníků vítr a zbytek Vám ani nemusím sdělovat. 4 kouzla vzala za své, včetně létajícího stolku. Za to jsem si to vynahradil večer na letní scéně, kde bylo úžasné publikum a prostředí pro kouzla přímo kouzelné.
V neděli večer divadlo Kolowrat a mentální exhibice Jorge Garcii. Žádné velké překvapení, ale provedení a vystupování tohoto mentalisty bylo velmi poučné a jsem moc rád, že jsem se zúčastnil.
V pátek 22. května jsem byl pozván do plzeňského hotelu Continental jako falešný hráč v rámci modní přehlídky ve stylu Las Vegas. Překvapení se opět konalo až na místě, kdy pořadatelé chtěli kouzlení na molu pro modelky. V podstatě jevištní vystoupení a to na "kulatou práci". Nakonec se i to vzládlo a velký potlesk přítomných byl příjemnou "náplastí" na tento nečekaný a na poslední chvíli změněný požadavek. Prostě kouzelník se nikdy nenudí a musí být připraven na vše.
Další pátek 29.května jsem si velmi příjemně, s vynikající společností důstojných pánů, vyznávající lahodnou chuť plzeňského piva, zakouzlil v pražské pivnici U Tygra.
Samozřejmě nesmím zapomenout na pravidelná úterní setkání mateřského Magického klubu Motorlet.
No a to již jsme v červnu. V pondělí 1.6. jsem byl na Večeru kouzel v pražském MKP. O tom píši samostatně. V sobotu 6. června kouzlím opět na jedněch narozenínách v Plzni a v neděli 7. června pro děti v Praze na Ladronce.
Jen mi mrzí, že jsem se v úterý 2.6.2015 nemohl zúčastnit, domluveného a rezervovaného, workshopu Harapana Onga, který pořádal v divadle Kolowrat opět Ondra Pšenička.

Takže Vás všechny zdravím a přeji jen klidné dny budoucí - Vláďa Babka