Říjen 2015

Mikrovečer Magického klubu Motorlet - pátek 23.10.2015

24. října 2015 v 12:24 | vladababka |  Magický klub Motorlet
V pátek 23. října 2015 uspořádal Magický klub Motorlet svůj první podzimní mikrovečer. Vystoupilo zde šest kouzelníků - František Starý, který mimo kouzlení též naprosto bravurně, svižně a vtipně celý večer konferoval. Dále Vláďa Babka, ing. Jaroslav Mallát, MARVIN-Jaroslav Randáček, jako host výborný profesionální kouzelník Štěpán Šmíd a na závěr nestor MKM Karel Vaverka. Vše natáčel Pavel Barák, technickou podporu zajišťoval Jirka Prek a Jirka Cvrček, pro stránky MKM fotil pan Prek junior. Vše probíhalo pod taktovkou předsedy MKM a režiséra večera Josefa Vogla. Sál byl zaplněn diváky, takže byli spokojeni nejen učinkující, ale i personál restaurace Meteor v Libni, kde mikrovečery MKM pravidelně probíhají. Po skončení oficiální části se kouzlilo pro hosty u stolů. I tentokráte se mikrovečer divákům velmi líbil a to je hlavní poslání těchto kouzelných setkávání.

Je podvečer pátek 23.10.2015 a restaurace Meteor se pomalu začíná obsazovat diváky. Sedí zde již DUO Adonis - výborní kouzelníci, kteří v současné době kouzlí pro děti. Jejich představení patří mezi jedny z nejlepších, co jsem v současné době, v této oblasti viděl. Samozřejmě je zde i velký fanda do kouzel, náš kamarád a kolega, Martin Staněk, alias Bill Hejli.
Muž jehož tvář je většinou schována za objektivem fotoaparátu - pan Prek junior. Jednou Vám ho odtajním,ale zatím si počkejte.
Celý mikrovečer Magického klubu Motorlet, zahájil a
jako první začal kouzlit Franta "dlouhán" Starý.
Už víte proč má František přezdívku "dlouhán"
Není to tak "hrozné". Ta holčička stojí na židli. František je výborný bavič a při jeho kouzelnických vystoupeních si to užívá i On sám. A to je moc dobře.
Jako druhý vystoupil Vláďa Babka se svojí Magií.
A opravdu se kouzlení ve chvilce proměnilo v zázrak!! Těšte se - zvažuji o zařazení tohoto triku do semináře v Přerově příští sobotu 31.10.2015, kde má MKM své semináře.
Neviditelné přelétávání karet mezi obálkami. Divácky velmi vděčné kouzlo, které sklidilo i tento večer velký ohlas.
Předtucha a dokonce 3x, bylo další, tentokrát karetní kouzlo, které Vláďa Babka předvedl se třemi diváky.
Bleskurychlým složením Rubikovy kostky, která je náhodně rozložena tahy dle přání diváků, vhozena do sáčku a pouhým ťuknutím palce opět složena, Vláďa Babka svůj výstup ukončil.
Po první přestávce vystoupil se svým mentálním programem dlouholetý člen MKM ing. Jaroslav Mallát.
Úvod do záhadného splnění dívčího přání s runovými kameny.
Diváci pozorně kouzlo sledují
I za karetní mentální kouzlo sklidil Jarda Mallát velký potlesk
Na závěr, po dalších kouzlech, předvedl Jarda Mallát skořápkové Monte s kelímky naplněných vodou.Též bylo přijato s velkým nadšením.
Dále vystoupil MARVIN-Jaroslav Randáček se svým novým programem - Karty XXL
Rekvizity, oblečení a předvedení nezapřou dlouholeté profesionální zkušenosti tohoto významného českého kouzelníka.
Za velkého potlesku diváků se na závěr svého vystoupení rozloučil MARVIN-Jaroslav Randáček.
V poslední třetině mikrovečera diváky bavil host - profesionální kouzelník Štěpán Šmíd.
Jeho vystoupení pozorně sledují zkušení kouzelníci - Ljuba a Igor Táborští, Jožka Benko a Karel Vaverka.
Grafologická záhada v podání Štěpána Šmída byla naprosto úžasná a nadchla všechny přítomné.
Diváci nemohli uvěřit!!
Další trik, tentokrát karetní
Mentální hádaní držených skrytých předmětů. Velmi působivé, pro většinu diváků nepochopitelné kouzlo.
Štěpán kouzlil a kouzlil a kouzlil, ale diváci jako by v jeho přítomnosti čas nevnímali. A byla to kouzla výborná. Štěpáne, klobouk dolů, opět jsi nejen mne, ale i všechny přítomné přesvědčil o svých kouzelnických kvalitách a za to Tě moc děkuji - Vláďa Babka.
Tento mikrovečer v Motorletu zakončil tradičně nestor klubu Karel Vaverka.
Při jeho mentálně vědeckém experimentu mu asistoval Martin Staněk, který sám velmi nevěřícně hleděl na to, co Karel Vaverka na stole provádí.
Oficiální část mikrovečera skončila. Franta Starý poděkoval technické podpoře ve složení Jirka Cvrček a Jirka Prek. Dále kameramanovi Pavlu Barákovi, režiséru Josefu Voglovi a dále i Zdenku Seemanovi.
František samozřejmě poděkoval i všem učinkujícím a pozval diváky na další Mikrovečer Magického klubu Motorlet, který se bude konat 20. listopadu 2015, od 19,30 hodin v restauraci Meteor v pražské Libni.

Poté již začalo kouzlení u stolů hostů. Krátce před půlnocí se lidé postupně rozcházeli do svých domovů a začali trávit nadcházející víkend, který jim tak pěkně začal pátečním kouzelným večerem v Motorletu.

Kouzelné dny budoucí přeje všem - Vláďa Babka


Sweet 60´s a znovu KIM club Praha 19.10.2015

20. října 2015 v 17:39 | vladababka |  Akce
V pondělí 19. října 2015 pořádal prestižní pražský kouzelnický KIM club Praha své mikromagické vystoupení, opět ve stylové restauraci "Sweet 60´s", v pražských Strašnicích. V naprosto nabité, vyprodané, restauraci se u stolů hostů vystřídala většina členů tohoto klubu. Perfektní, zábavný večer pod "přísným" dohledem předsedy klubu Jaroslava Kunce neměl jedno hluché místo. Všichni zúčastnění se výborně bavili, žasli a někteří z hostů měli dlouho otevřené "pusinky" a to nejen od výborného jídla, ale hlavně od překvapení nad kouzly, která právě shlédli. Členové klubu si připravili pro tento večer nová kouzla, která ve svých mikromagických programech dosud nepředváděli a zvládli je na jedničku. Prostě super večer na jaký jsme v posledních letech od kouzelníků z KIM clubu Praha zvyklí. I já jsem se velmi dobře bavil a právě i touto cestou všem aktérům kouzelného večera v čele s panem Jaroslavem Kuncem moc děkuji.
Nyní pár fotografií
Co nás čeká za dveřmi restaurace?
Že by replika amerického automobilu?
Ne - byli to kouzelníci z KIM clubu Praha - Ondra Pšenička a Jirka Marek, kteří se připravovali na svá vystoupení.
U stolu hostů předvádí svoji mikromagii Roman Vaněk.
Usměvavý s dobrou náladou kouzlil Honza Komberec
Kouzlení Ondry Pšenička pozorně sleduje Jaroslav Kunc
Tomáš Kotlík mezi hosty. Dále zde kouzlili a byli k vidění i Martin Kellman, kouzelnice Betty, Michal Sedláček, Ondra Šíbl a další.
Své umění předvádějí Radim Šoch - v předu a vzdálenější Adam Kozel.
Adam Kozel nám u stolu předváděl své novinky.
Na akci nemohl chybět a také nechyběl Richard Nedvěd
Společné kouzlení této dvojice - Nedvěd-Pšenička je vždy, a nejen pro mne, velkým potěšením a kouzelnickým svátkem. U stolů za nimi kouzlí Honza Krejsa a Damien.
Honza Krejsa svými karetními triky motal hlavy všech přítomných.
Na kouzlení svých kolegů se přišel podívat i současný Mistr české republiky v jevištní magii Aleš Hrdlička.
Společným fotem KIM clubu Praha z jejich oslav 15 let se loučím. Děkuji za příjemný večer.

Omlouvám se za nekvalitní foto v této reportáži. Fotoaparát jsem půjčil a mobil mi to nějak nechtěl vzít.

Krásné a klidné období budoucí přeji všem - Vláďa BabkaJičínský magik 15.-17.10.2015

18. října 2015 v 17:22 | vladababka |  Akce
Držitelka Grand Prix na mezinárodním festivalu magie Jičínský Magik 2015- Adéla Svobodová

Ve dnech 15.-17. října 2015 proběhl v Jíčíně 23. ročník mezinárodního kouzelnického festivalu Jičínský magik. Pod taktovkou Vladimíra Gernáta mladšího proběhl i letošní ročník Jičínského magika bez větších problémů a 3 dny byly naplněny kouzelnou atmosférou, napnutými nervy a logickou trémou soutěžících, nadšením diváků z jejich výkonů, těšením se na tajný výlet, příjemnými společenskými večery, kde se všichni bavili a celkovým uvolněním po vyhlášení výsledků a pestrým programem při závěrečném galavečeru. Za to vše bych chtěl poděkovat především Vláďovi Gernátovi a jeho celému týmu spolupracovníků. Zároveň zdravím i prezidenta celého festivalu Vladimíra Gernáta staršího, kterému přeji brzké uzdravení. Též velmi děkuji svým kolegům v porotě a to jmenovitě Mistru republiky v moderní magii Milanu Skržkovi, rytíři Magické legie a mistru republiky v mikromagii Zdenku Schejbalovi. Dále pánům Dominiku Malému - produkčnímu řediteli akce Pohádkový Jičín, Stanislavu Tomešovi zástupci podnikatelů a dlouholetému členu této poroty, Petru Mertlíkovi- významnému českému choreografovi a následně i jeho sympatické dceři, též zkušené choreografce, která ho zdatně zastoupila druhý den a v neposlední řadě i skrutátorce paní Olze Zbrankové. V křesle pro hosta vystoupil MARVIN-Jaroslav Randáček. Byl v pořadí již třetí po dalších kouzelnických legendách Julovi Nemešovi a Janu Kellnerovi. Velkého Jičínského magika získalo Duo Radek a Simona Černých. Mikromagii vyhrál, potřetí v řadě, Ján Mazáč z Karlových Varů a Grand Prix Adélka Svobodová z Prahy. Králem Magie se stal Radek Vylíčil. Diváci viděli 25 vystoupení z čehož jich 22 bylo soutěžních.
Jičínský magik 2015 skončil úspěšně a přeji všem, aby ve zdraví dožili a těšili se, na další ročník tohoto tradičního českého kouzelnického festivalu v roce 2016.

A nyní již Jičínský magik 2015 obrazem

Soutěž - pátek 16.10.2015 - 09,00 hodin Masarykovo divadlo
Moderátoři všech soutěžních programů - dlouholetý moderátor Dalibor Vích a jeho nová společnice (výborná) Lucie Peterková.
Celé soutěžní pole otevřel Dušan Šťásek uměleckým jménem Erik Forkus, z jeho údajně komického pásma pro děti jsme byli celkem dost rozčarováni.
Veronika Černá- kategori Junior 1 - se zde umístíla na 1. místě a získala sponzorský dar od kamenictví Kůrka ve výši 5 000,-Kč.
Za Jirku Hadaše soutěžil jeho Tukan - Pop Corn a společně získali Malého magika. Velmi hezké vystoupení pro děti i dospělé.
Jerzy Janusz Krala - dlouholetý polský účastník tohoto festivalu - oceněn Malým magikem.
Bez kterých by to nešlo - nejvýznamnější sponzoři Jičínského magika 2015
Mimosoutěžní vystoupení klauna Fíly - Filipa Edra - všechny moc pobavilo.
Spadne či nespadne?? To je otázka - vše vyřeší klaun Fíla - samozřejmě, že nespadlo, ale bylo to o chlup, nebo lépe o střep!!
Mimo soutěž při dopoledním pátečním vystoupení bavil přítomné i Mistr republiky v mikromagii Miloš Malý.
O pobavení diváků se celou dobu starali i výborní moderátoři.Zde v akci Lucie Peterková.
Poslední soutěžící v dopoledním bloku Duo Radek a Simona - za toto vystoupení získali Velkého Jičínského magika.

Poté již byly pohovory všech soutěžících s porotou, které předsedal Vláďa Babka.

Návštěva na jičínské radnici u pana starosty

Od 13,00 hodin proběhla návštěva zástupců Jičínského magika pod vedení Vládi Gernáta u starosty města Jičín Jana Malého. Zde mu kouzlí Miloš Malý.
A zde pro změnu na radnici čaruje Vláďa Babka.
Jirka Hadaš nechal zmizet místostarostovi vodu z kelímku na hlavě. To bylo překvapení!!
A ještě jedna mentální sugesce pana starosty v podání Vládi Babky. I v tomto případě zůstal pan starosta doslova fascinován a naši návštěvu na radnici zmínil i ve svém sobotním večerním proslovu na galavečeru.

Soutěž - pátek 16.10.2015 od 15,30 hodin

Přemek Rajdl - Klub kouzel Liberec, loňský držitel Grand Prix - letos si ve svém nabitém programu, cestou do Hradce Králové, "odskočil" do Jičína a přesto v nabité konkurenci získal Malého magika. Přemek je naprostý profesionál a já osobně jeho kouzlení velmi obdivuji, přeji hodně zdraví do budoucna a vždy se těším na setkání s ním.
Nováček na soutěžním podiu Karel Krčmář - Junior II - získal za svůj výstup 3. místo.
Polák Jerzy Janusz Krala ve svém druhém soutěžním vystoupení předvedl svoji známou provazovou exhibici.
Mimo soutěž znovu vystoupil klaun Fíla. A děti se opět výborně bavily.
Jaroslav Hadaš - všeobecná magie, to měl tentokrát se zvolenou divačkou a jejím vnukem trochu těžší, ale přesto si vykouzlil Malého magika.
Petr Mečíř - všeobecná magie - držitel Malého magika a s tímto vystoupením si vybojoval i účast a předvedení v sobotním galavečeru, kde měl veliký úspěch.

Po skončení druhého soutěžního bloku proběhly opět pohovory všech soutěžících s porotou.

Tajný výlet a společenský večer - pátek 16.10.2015

V podvečer na jičínském náměstí jsme se konečně dozvěděli,od Vládi Gernáta, kam povedou naše další kroky.Bylo to podzemí jičínského zámku.
Natěšení účastníci tajného výletu.
Další zájemci o výlet
V prostorách zámku
Jedna z našich průvodkyň. Ta druhá taky byla dobrá - viď Láďo Horáku st.
V dalších expozicích zámku
Jedna ze vzácností na zámku - ručně vyřezávaný Betlém od dosud žijícího řezbáře.
Konečně v tom správném podzemí. Jó tady to "zvonilo"
Pan Krčmář - Mistr řeznický se svými kulinářskými kouzly.
Trocha přátelství - Budapešť a Karlovy Vary
Chutnalo všem a všude panovala výborná nálada.
Družba s úsměvem - Šumava a Blansko
Hudební doprovod k dobrému jídlu a vínku obstaral místní harmonikář
Setkání s těmito sympaťáky je pro mne vždy radostnou událostí!!
Gernátova silná trojka
Super nápad jak se uvolnit před společenským večerem.

Společenský večer na zámku
Jako kdyby mu nestačili tři kočky doma!! Že jim to ale sluší - všem třem!!
Krásná fotka - Vláďa Gernát a Jirka Hadaš se svými maminkami. Hrdí synové!!
Zábavě u stolu nebránila ani jazyková bariéra.Jožka Benko, ale maďarsky umí!!
Vendulka Horáková se svými blízkymi se bavila výborně.
Taková malá dámská jízda
Setkání s přáteli
Na suchu, ten večer, nezůstal nikdo.
Němečtí kouzelníci jezdí na Jičínského magika rádi. Asi ví proč!!
O zábavu a příjemnou hudbu k tanci se starala tato sympatická dvojice
Další nerozlučná dvojice každého kouzelnického festivalu. Renatka a Simonka. Skvělá nálada, kterou obě rozdávají na každém kroku. Moc takových bohužel není!!
Stefan Giczci a Olda Brna se radují z výhry v tombole. Přihlíží předseda MKP Igor Kasalický. Prostě všichni jak malí kluci.
Zábava na zámku trvala do dlouho popůlnočních hodin, ale na focení již prostě nebylo moc času. Všichni jsme si ten večer úžasně užili.

Soutěž - sobota 17.10.2015 - 10.00 hodin

Olivier Kotlinski - Polsko - Junior I. - 2. misto v kategorii a držitel Ceny starosty města Jičína
Radek Vylíčil - Manipulace - za svoje vystoupení byl oceněn titulem Král magie Jičínského magika
Adélka Svobodová - všeobecná magie - držitelka Grand Prix 2015
Radek a Václav Černý - komická magie pro děti - Malý magik. Velmi hezké a profesionální vystoupení pro děti.
Magic Team Klecany - Junior II - vítězové této kategorie. Velký posun v růstu tohoto kouzelnického seskupení. Gratuluji!! Odměna 5000 od kamenictví Kůrka.
Vendula Horáková - všeobecná magie. Profesionálně odvedené soutěžní vystoupení za které Vendulka získala Malého magika.

Následovaly tradiční pohovory soutěžících s porotou.

Mikromagie 17.10.2015 - 14,00 hodin

Jako první vystoupil Jerzy Janusz Krala, kterého jsem však nestihl vyfotit. Pan Krala se v mikromagii do třetího místa neumístil.
Dále vystoupil s karetní magií Robin Panuš a za svůj, pro mne, sympatický, prezentačně i technicky chvalitebně provedený výkon získal 2. místo.
Začínající kouzelník Tomáš Podzimek získal za svůj výkon 3. místo v kategorii Junior I.
Pavel Soukup z Klubu kouzel Liberec. Loňské třetí místo letos bohužel neobhájil. Po pohovoru s porotou ví proč.
Nejen manipulace, ale i mikromagii umí Radek Vylíčil. Letos v této kategorii obsadil 3. místo.
Ján Mazáč - tři roky po sobě vítěz v kategorii mikromagie. A přesto i tento mistr si musel od poroty vyslechnout její připomínky, které jako naprostý profesionál akceptoval a uznal!! Klobouk dolů!! Honzo ještě jednou blahopřeji k obhájení vítězství.

Následovaly pohovory s porotou.

Křeslo pro hosta - MARVIN Jaroslav Randáček
V křesle pro hosta vystoupil MARVIN Jaroslav Randáček, kterého "zpovídal" Vláďa Gernát mladší. MARVIN zajímavě a poutavě vyprávěl o svém profesním životě plném kouzel a svá slova doprovázel filmovými reportážemi ze svých vysoupení. Za své povídání sklidil od přítomných diváků velký potlesk ve vstoje.

Gala show - sobota 17.10.2015 od 19,30 hodin

V průběhu večerního galashow došlo k předávání cen vítězům. Následně v galaprogramu vystoupili Petr Mečíř, dále držitelka Grand Prix Adélka Svobodová, bavič Daniel Čech se svojí stand up comedy. Svými dvěma vstupy - manipulacemi a v druhé části programu 40 minutou kouzelnickou show se představil polský iluzionista Maciej Pol z Polska. V průběhu večera též zatančil dětský taneční soubor.

Vzhledem k tomu, že jsem jako předseda poroty předával na galavečeru, společně s pořadatelem festivalu Honzou Košíčkem, ceny všem vítězům Jičínského magika - nemám z této události žádné fotografie. Za některé budu vděčen. Takže jste pochopili tuto obrazovou absenci.

Jičínský magik 2015 skončil. Domů jsme odjížděli spokojeni a budeme se těšit na příští ročník.

Klidné dny budoucí přeje všem vláďa BabkaCo se dělo

13. října 2015 v 12:57 | vladababka |  Akce
Od Kouzelného koktejlu v Týnu nad Vltavou neuběhlo zas tak moc času, ale stihnout se toho v mém kouzelném světě dalo dost. Do Týna jsem dojel až v sobotu, protože páteční večer jsem prokouzlil na jedné velké akci, cca 250 lidí, v Blatné v jižních Čechách. Společně se mnou zde byl i Jožka Benko a tak i on poznal, co je to kouzlit na ostro pro diváky a né jen v klubech a na festivalech. Akce se velmi vydařila, jak sám Jožka říkal:" Vláďo, to je úplně jiné kouzlení než jsem doposud zažil. Je to perfektní, včetně atmosféry a úžasných reakcí diváků na místě".
V týdnu po Týnu jsem byl v úterý na schůzce v Motorletu, ve středu na jedné akci v pražské restauraci Zapomenutý čas na Vinohradech, cca pro 30 lidí. V sobotu 26. záží 2015 jsem se zúčastnil oslav 25. výročí založení Magické Lóže M.S.Patrčky v Jaroměři. Zde jsem se setkal s mnoha dalšími milovníky magie a celý program, který Lóže pro hosty připravila, byl velmi příjemný. V rámci toho setkání byla odhalena i pamětní deska Jaroslava Zacha v jeho Muzeum magie. Odpolední program jsem již nestihl, jelikož jsem odjížděl na Šumavu, na horskou chatu s krásným názvem Šukačka". Zde jsem strávil 3 dny plné relaxu a malého večerního kouzlení. V sobotu 3. října 2015 jsem se zúčastnil v pražských Dejvicích na ČVUT Open Rubik Cube 2015, což je mezinárodní Mistrovství České republiky ve skládání Rubikovy kostky. Opět s Jožkou Benkem jsme byli svědky úžasných postupů a vynikajících časů při skládání tohoto světoznámého hlavolamu. V rámci toho mistrovství jsem byl požádán, abych zde i zakouzlil. Stalo se a předvedl jsem bleskové skládání Rubikovy kostky jedním palcem, zatímco je rozložená kostka vložena do papírovém sáčku. Za tento výkon (údajně je zaznamenán na oficiálních stránkách tohoto ročníku), jsem sklidil od všech účastníků i pořadatelů tohoto mistrovství veliký aplaus a mnoho žádostí o vysvětlení a naučení. Jak však již tušíte, toho se nikdo z přítomných nedočkal. Měl jsem radost, že jsem i tyto Mistry ve skládání RC mohl něčím překvapit. V sobotu 10.10.2015 jsme s Jožkou Benkem a Honzou Vaidišem navštívili tradiční kouzelnickou burzu v německém Bamberku - nedalekém Oberheidu. Byla to velmi příjemně strávená sobota. Mimo jiné jsem zde po letech konečně sehnal Blue Wonder - rekvizita, kde pod krytem cestuje modré kolečko mezi šesti bílými. Vše je navlečeno na trnu a zakryto poklopem. Velikost cca 15 cm, cena přijatelná, radost převeliká. Nedělní dopoledne bylo s jedním kouzelnickým nadšencem, kterému jsem osvětloval některé záhady magie. Hodně se divil. Ale o mnoho více jsem se divil já, když mi ukázal pravé, jedinečné, originální, kouzelnické kolo i s cyklistickou helmou, které se dá použít jako rekvizita. Viz foto níže. V pondělí 12.10.2015 byla schůzka Divadla kouzel Praha - pod vedením jeho zakladatele MARVINA-Jaroslava Randáčka. Zde oslavil své naroziny Jarda Randáček a Jožka Benko. Samozředjmě se celý večer kouzlilo. Dnes večer v Motorletu, ve středu malé kouzlení v centru Prahy a v pátek ráno odjezd do Kouzelného Jičína, kde jsem jedním z porotců.
Tak to se mezitím dělo!!
A teď opět pár fotografií:

25. let Magické lóže M.S.Patrčky v Jaroměři a odhalení pamětní desky Jardy Zacha -26.9.2015
Pamětní deska našemu magickému příteli panu Jaroslavu Zachovi.
Oslavy 25. výročí založení Magické lóže M.S.Patrčky zahájil její velmistr Miloš Malý před kostelem sv. Jakuba v Jaroměři u pomníku M.S.Patrčky, kam posléze hosté položili pamětní kytice.
Hosté se scházejí.
Pokládání květin u památníku M.S.Patrčky. Předsedkyně Nové scény kouzel Ostrava Jana Ponczová a prezident Unie moravských kouzelníků Josef Poncza.
Dále pokračoval program oslav v restauraci u koupaliště Na Úpě, kam se hosté přesunuli a postupně docházeli další. Na snímku předseda Magického klubu Praha Igor Kasalický s manželkou a za ním (vpravo) místopředseda tohoto klubu Karel Hybš.
Ondra Pšenička z KIM klubu Praha se vítá s panem Julou Nemešem. U stolu bývalý víceprezident ČMS Tomáš Hrdlička.
Moravské zastoupení - Petr Kravčik, Jana Ponczová, Ladislav Horák a Josef Poncza.
Další hosté přicházejí
Následně oslavy uváděl Miloš Malý. Na snímku dále Pavel Langer, Pepa Vogl, Karel Kašpar a Igor Kasalický
V rámci oslav byl předán narozeninový dort a kytice Evě Vejr, která přijela ze Švédska a je velkou přiznivkyní Magické lóže v Jaroměři.
Tato gratulace byla hojně dokumentována
V průběhu dopoledně byl promítnut medailonek Jardy Zacha
Mezití dorazili další kouzelnické legendy - manželé Kellnerovi.
Následoval očekávaný seminář šestinásobného mistra republiky v magii Petra Kravčíka
Při jednom z kouzel asistoval Jirka Hadaš z Uherského Hradiště
Po obědě se hosté přesunuli k Muzeu magie. Na snímku Ondra Pšenička s Marvinem a v popředí Karel Hybš
Muzeum magie v Jaroměři
Žijící (a sedící) legendy Česko-moravského kouzelnictví - Petr Kravčík, Josef Vogl, Jaroslav Randáček, Karel Vaverka a Josef Poncza.
Když oslavy kouzelnického klubu, tak se samozřejmě i kouzlilo. Zde kouzlí Vláďa Babka pro pana Kůrku a ostatní přátelé přihlížejí.
Karel Kašpar st. při proslovu k odhalení pamětní desky Jardy Zacha.
K pamětní desce Jardy Zacha se přišlo poklonit a vzdát hold tomuto velikánu české magie mnoho přítomných hostů.
V Muzeu magie je mnoho k obdivování.

V této chvíli jsem se s Jaroměří rozloučil a vyrazil na Šukačku na Šumavu.

3. října 2015 Rubic Cube Open 2015 - Praha

Místo konání Mistrovství České republiky ve skládání Rubikovy kostky
Registrace dne 3.10.2015
Jak složit Rubikovu kostku - sám Ernó Rubik
Kdo RC neměl, mohl si koupit na místě.
Prodávala se zde i Futuro Cube, našeho kouzelnického kamaráda Honzy Krejsy, kterou propaguje Ondra Pšenička.
Soutěžní klání. Skládá se kostka 6x6 a průměrný věk soutěžících se pohybuje mezi 10 - 16 lety. Starší jsou již velkou výjimkou.
Na vše dohlíží a vysledky pečlivě zapisuje mezinárodní porota.Každý soutěžící má pět pokusů, ze kterých se spočítá průměrný čas a ten se započítává do konečných výsledků.
Byly zde k vidění i ke koupi poslední novinky na poli hlavolamů. I toto vajíčko je u mne k mání. Přivezu do Jičína a můžete si ho vyzkoušet.
Mezinárodní porota, předseda z Maďarska z Rubikova institutu v Budapešti. Porota připravuje RC každému soutěžícímu stejně, podle náhodných parametrů vygenerovaných počítačem.
Neuvěřitelný čas 1:13.845 s. Doposud všichni skládali 6x6 kostku přes 2minuty.
V průběhu Mistrovství jsem byl vyzván pořadatelem panem Flejberkem, abych "něco kouzelného" předvedl účastníkům Open Rubic Cube 2015.
Nejdříve jsem se zeptal na kolik tahů mám kostku rozložit. Řekli na 20. Zezadu mne pozorně pozoruje sedící maďarský předseda poroty.
Takto rozloženou kostku 20 tahy jsem vhodil do papírového sáčku
Poté jsem nechal uzavřený sáček podržet jednomu z přítomných soutěžících a upozornil, že kostku uvnitř sáčku složím pouhým dotykem palce mé ruky. Sáčku se samozřejme dotknu z venku.
Těch dotyků bylo pět. Dno a čtyři strany sáčku.
Nakonec jsem kostku vysypal chlapci do rukou
a kostka byla kompletně složená!!
Mistři ve skládání RC nevěřili, tleskali, fotili, žádali vysvětlení!! A samozřejmě nevěřícně kroutili hlavami. Největší radost však měl Jožka Benko, že jsme je "dostali". A já také!!!
Tak jsem ještě chvilku zakouzlil klasiku a poté již Mistrovství pokračovalo.
Jožka Benko s hlavním pořadatelem a organizátorem panem Flejberkem.
Některé z dalších Rubikových vynálezů.

Byla to moc hezká akce a byl jsem rád, že jsem Mistrovství mohl vidět naživo.

Kouzelnická burza Německo - Oberheid sobota10.10.2015
Prostory sálu v Oberheidu, kde se burza konala.
Co bylo možno koupit vidíte sami.
Magičtí "blázni" stejně postiženi jako já!!
Jožka Benko a Honza Vaidiš prohlížejí rekvizity.
Odpoledne bylo vystoupení pro děti.
Jak vidíte návštěva na dětské vystoupení byla mizivá. Všichni účastníci dopolední burzy odešli.
Že by kouzla již "netáhla" ani děti? Rekvizit na jevišti bylo na zvláštní cenu poroty!!
Až během vystoupení jsme zjistili proč! Vystoupení trvalo cca1,5 hodiny. Z kouzel - Camera karta, Cestování králíčků a fretka Rocky. Hlavní program - kouzelník postupně na hlavách dvou dětí vymění asi 15 klobouků-čepic a neustále vyzývá ke smíchu a tleskání. Zde je kouzelnický klobouk.
Vikingský klobouk
Čepice Ježíška
Klobouk půllitr
Čepice slepička
Čepice krokodýl atd. atd. atd.
Kouzelníkova asistentka mezi dětmi

Nakonec kouzelník ze zákulisí přinesl bednu udělaných balónkových výtvorů, které rozdal dětem. Asistentka byla celou dobu v zimní bundě. Myslím, že jestli to viděl "Veselý Jirka" - vynikající kouzelník pro děti Jirka Krejčí - v kouzelnickém nebi, tak se musí velmi stydět za takové vystoupení svého německého kolegy.

Ale vlastně jsme nakonec byli rádi, že jsme viděli toto dětské představení a víme jak vypadat nemá. Vždyť děti jsou naši potencionální zákazníci a po takovém zážitku již na kouzelníka nikdy nebudou chtít jít .

Jinak jsme byli s letošní burzou opět velmi spokojeni.

Cestou domů jsme se tradičně zastavili v Plzni u našeho arménského kamaráda v jeho výborné restauraci, kde jsme si moooooc pochutnali a domů jsme dojeli naprosto spokojeni.

Již se budeme do Oberheidu těšit příští rok.

Magické kolo

Milan Šimčík a jeho magické kolo, které si sám navrhl a udělal.
Bicycle
Detail
Detail
Předpověď
Detail
Bicycle
Signatura majitele a autora magického kola Milana Šimčíka.

Klidné budoucí podzimní dny, plné kouzelných chvil, přeje všem čtenářům mého blogu - Vláďa Babka


Magická Posilovna 31.10.2015

9. října 2015 v 14:13 | vladababka |  Akce


Kouzelný koktejl v Týnu nad Vltavou 18.-19.9.2015

9. října 2015 v 14:10 | Dáša Březinová a Vláďa babka |  Akce
Se svolením Dagmar Březinové zde publikuji její zhodnocení Kouzelného koktejlu v Týnu nad Vltavou do kterého jsem dodal pouze pár fotografií z festivalu. Dášo moc Ti děkuji!!V Týnu nabídl Kouzelný koktejl hned několik třešniček


Kouzelný koktejl 2015 se podařilo hlavní organizátorce Renatě Juzové Táborské namíchat opravdu skvěle. Pestrý soutěžní program, výborný maškarní ples, zajímavé osobnosti a jako třešnička na kvalitním nápoji také skvělý galaprogram. A navíc, pro soutěžící velkou motivaci, finanční ceny.

Už v pátek 18. září se do Týna nad Vltavou na další ročník Memoriálu Toniho Maška začali sjíždět účastníci. Rozjel se magický bazar. A v půl deváté ráno a v deset se divadlo zaplnilo školáky, aby si také ochutnali kouzelný nápoj čarování, magie a kouzel. A že se dobře bavili, o tom není pochyb. Tradice festivalu Kouzelný koktejl už v Týnu zakotvila natrvalo, a tak se místní jen těšili, kdy že se zase iluzionisté do jejich města vrátí. Od patnácti hodin pak přišlo na řadu také vystoupení na náměstí. A po něm si zcela určitě ti, kteří ještě neměli vstupenku na sobotní galavečer, spěchali nějakou koupit.

Páteční podvečer patřil v týnském divadle prvnímu soutěžnímu bloku na jevišti. Odstartoval ho pro kouzelníky neznámý moderátor Roman Beníšek. A nutno říct, že tady Renata Juzová Táborská vsadila na nového, ale hodně dobrého "koně". Moderátor čaroval a bavil diváky mezi jednotlivými vstupy výborně. A postaral se tak o zábavu před oponou, aby se za ní mohli soutěžící v klidu připravit na své číslo.

A že soutěž neobejde bez rozhodčích, je jasné. A tak do hlediště zasedla porota včele s několikanásobným mistrem republiky Petrem Kravčíkem, dále v porotě usedla Dana Mašková Blechová, Milan Skržek, Miloš Malý a Petr Braun.

Pravidla byla jasná, nejlepší měli šance na opravdu zajímavé ceny. "Na letošním ročníku Kouzelného koktejlu obdrží vítězové také finanční odměny. Na první tři s celkově nejvyšším počtem bodů čekají částky ve výši pěti, tří a tisíce korun," informovala hlavní organizátorka Renata Juzová Táborská. A tak všichni měli důvod, proč dlouho před soutěží trénovat, ladit formu, vybírat kouzla, prostě makat, aby lákavé částky skončily právě u nich. Porota lehkou práci určitě neměla, na jevišti se střídali zástupci kategorie manipulace, všeobecná magie, mikromagie, mentální a ostatní magie a nechyběli ani iluze. Začínající kouzelníci dostali šanci v kategorii junior I a junior II.

A stejně tak jako v pátek se v Týnu čarovalo i v sobotu. Poslední soutěžní blok mikromagie začínal ve 13.30 a po něm už přišla na řadu první třešnička na kouzelném koktejlu, seminář Sama Sebastiana. A že se bylo na co dívat, o tom není pochyb. Sklidil velký potlesk. Po semináři zbývala chvíle, ve které organizační výbor připravoval podklady pro vyhlášení výsledků. A netradičně, už krátce po půl sedmé, se všichni účastníci sešli v přísálí divadla, aby se dozvěděli verdikt poroty.

Předseda poroty Petr Kravčík oznámil výsledky dvoudenního kouzelnického klání. Ale esa si, jako správný kouzelník, ještě nechal v rukávu. Organizátoři se totiž netradičně rozhodli, že to nejdůležitější, finanční odměny, odtajní a předají až při večerním gala. A to vypuklo v 19.30 hod.

Hlediště týnského divadla praskalo ve švech. Ti, kteří přišli na poslední chvíli, jen horko těžko sháněli vstupenky. Po otevření opony při-šla na řadu další třešnička, druhý moderátor. Týnský Kouzelný koktejl 2015 míchal na podiu společně s účinkujícími Dr. Ivo Šmoldas. Na pohled rozvážně mluvící, vážný, ale zkušený moderátor, okořenil magický večer vtipnými bonmoty a hlediště se výborně bavilo. S vtipnou grácií komentoval jednotlivá čísla a samozřejmě i předání finančních odměn. Za přítomnosti dcery Toniho Maška Dany a Renaty Juzové Táborské odkryl tajemství tří obálek.

Za celkově třetí nejvyšší počet získaných bodů obdržel částku 1000,-Kč Radek Vylíčil, které mu porota udělila nejvíce bodů v kategorii manipulace. O dva tisíce víc si odnesl Magic Alex (Aleš Březina) za bodové ohodnocení svého vystoupení v kategorie všeobecná magie. A ten si ještě také vybojoval i částku nejvyšší, pět tisíc korun za absolutně největší bodové ohodnocení. To mu porota přiřkla za soutěžní vystoupení v kategorii iluze. A vítěz Kouzelného koktejlu také zakončil magický galavečer a roztleskal divadlo společně se svými asistentkami a veselým programem Pomáda. Potlesk diváků dlouho neutichal.

V gala programu také vystoupila hlavní hvězda festivalu Jordan Gomez z Francie, který předvedl bravurní manipulační číslo, se kterým se prezentoval na mistrovství světa 2009.

Gala nabídlo vtipného moderátora, kvalitní kouzelnická čísla, výborného zahraničního hosta, pro pobavení přítomných také pěvecké umění "Alexandrovců" i duet z Prodané nevěsty. Mělo prostě "šmrnc" a spád. Z večera čarování a iluzí odcházeli spokojeni a dobře naladěni jak diváci, tak soutěžící i pořadatelé. A ti poslední, včele s Renatou Juzovou Táborskou, právem.

Poslední třešnička na koktejlu, závěrečné gala, klaplo na výbornou! A tak určitě hlavní organizátorka už teď hledá ten správný recept na další Kouzelný koktejl 2016. A pokud jste letos do Týna nad Vltavou nedorazili, tak si ho určitě nenechte ujít.

Dagmar Březinová

Nyní pár fotografií
Páteční podvečerní soutěžní vystoupení probíhalo, před né zcela zaplněným sálem, ale o to více se tleskalo. Dokumentaci celého festivalu již tradičně zachycoval mistr fotograf Karel Kašák. Ten má opravdu cit pro zachycení toho správného okamžiku a atmosféry.
Radek Vylíčil při svém pátečním vystoupení dokázal, že je nejen výborným manipulátorem, ale i všestranným zábavným kouzelníkem.
Své mistrovské číslo, zde v pátek předvedl i současný Mistr ČR v jevištní magii Aleš Hrdlička.
Kouzelné dámy - Yvonna, Mirka, Monika a "kouzelná cukrářka" Jana, která se svými laskominami vyhrála večerní kulinářskou soutěž na maškarním plese svými dobrotami.
Páteční maškarní ples. Dvě kočky - Mirka a Yvonna a Lucifer - Pavel Kožíšek.
Při pohledu na večerní občerstvení se všem sbíhaly sliny.
Předseda poroty Petr Kravčík právě dohádal budoucnost z ruky sympatické ředitelce kulturního domu v Týnu nad Vltavou. Vzhledem k rozzářenému usměvu dámy to Petr se ženami určitě umí!!
Dva další velcí sympaťáci z Týnského festivalu- Milan a Martin
Sestra Adama Kotínského s hlavní organizátorkou Renatkou Jůzovou-Táborskou. Čertovsky hezké ženské.
Jirka Štoudek se dvěmi panensky vyhlížejícími děvčaty Svobodovými. Mezi nimi i Jirka vypadá jako "svatoušek".
V sobotu dopoledně na festivalu uvítal diváky prezident ČMS Pavel Kožíšek a celý soutěžní program moderoval Roman Benýšek z pražském Magického klubu Motorlet.
Ve všeobecné magii vystoupil Magic Alex - Aleš Březina - vítěz ve všeobecné magii a iluzích a držitel Grand Prix festivalu.
Veronika Černá - 2 místo junior I.
Michal Kovařík - 3. místo manipulace
Robin Panuš při svém mentálním vystoupení. Ocenil jsem příjemný slovní projev a vystupování.
Bil Hejli - Martin Staněk dostal za své předvedení - Zvláštní cenu poroty.
MARVIN Jaroslav Randáček vystoupil ve všeobecné magii se svým novým číslem KARTY XXL
Sam Sebastián, kategorie ostatní - vítěz
Adélka Svobodová - 2. místo za svého Růžového pantera ve všeobecné kategorii.

3. místo ve všeobecné magii získalo Duo Bakris - nemám foto

Radek Vylíčil ve svém vylepšeném čísle se kterým získal 1. místo v oboru manipulace.
Magic Alex a team - 1. místo v iluzích a GRAND PRIX za toto vystoupení
A ještě jednou vítěz Grand Prix - Aleš Březina a jeho team.
MARVIN-Jaroslav Randáček soutěžil i v mikromagii, kde získal krásné 2. místo.
Vítěz v miíkromagii - Sam Sebastian při svém soutěžním vystoupení.

Třetí místo v mikromagii získal Antonín Brtník- nemám foto

Odpolední sobotní seminář Sam Sebastiána byl velmi pěkný.
Na festivalu se nesetkaly hory, ale přátelé - Vláďa Babka a Mistři - Mr. Jules-Jula Nemeš a MARVIN - Jaroslav Randáček.
Čekání na vyhlášení výsledků - v popředí - Milan Šimčík a Martin Staněk
Nesoutěžily, ale jsou k vidění na každém kouzelnickém festivalu - výborné kamarádky a sympatické dámy - Yvonna a kouzelnice Mirka. Velmi rád je vždy vidím a setkání s nimi je pro mne vždy "milým pohlazením".
Ti nejdůležitější - zleva - Dana Mašková Blechová - dcera Tonyho Maška, dále nepřehlédnutelná ředitelka kulturního domu v Týnu nad Vltavou (bohužel jméno?), starosta Týna nad Vltavou (též jméno?), předseda poroty Mgr.Petr Kravčík a hlavní pořadatelka Kouzelného koktejlu Renatka Jůzová-Táborská při vyhlašování konečných výsledků festivalu.
Daniel Dočkal-vítěz kategorie junior I.
Výborný Adam Kotínský - 2. místo za manipulace
Radek Vylíčil - 1. místo manipulace
Antonín Brtník - 3. místo mikromagie
Martin Staněk - zvláštní cena, kterou si Martin určitě zasloužil.
Michal Kovařík - 3. místo manipulace
2. místo v mikromagii - MARVIN
2. místo - všeobecná magie - Adéla Svobodová
Duo Bakris - 3. místo ve všeobecné magii.
Vítěz Grand Prix - Magic Alex a team - Aleš Březina.
Porota festivalu - zleva: Dana Blechová, Petr Braun, předseda Petr Kravčík, Miloš Malý, Milan Skržek a organizátorka Renata Jůzová-Táborská
Další Zvláštní cenu poroty za svůj dvoudenní výkon získal moderátor soutěžních bloků Roman Benýšek.
Večerní Gala show pod taktovkou moderátora Ivo Šmoldase proběhla na jedničku a tak všichni, vystupující, soutěžící i diváci, odcházeli z letošního ročníku Kouzelného koktejlu v Týnu nad Vltavou velmi spokojeni.

Klidné dny budoucí přeje všem Vláďa Babka