102. kouzelnická burza v Sindelfingenu - sobota 9.1.2016

12. ledna 2016 v 10:24 | v |  Akce
V sobotu 9. ledna 2016 se v rámci třídenního magického festivalu v německém Sindelfingenu konala již 102. burza kouzelnických rekvizit. Tato burza kouzelnických rekvizit, nápadů a úžasných seminářů se již léta právem řadí mezi nejlepší kouzelnické akce v Evropě. Mám za sebou již 11. návstěvu této akce a ani tentokráte jsem nebyl zklamán. V rámci sobotního programu byly k vidění i tři semináře. Od 11,00 hodin se předvedl portugalský kouzelník David Sousa, kterého známe i z Uherského Hradiště, od 14,00 hodin německý mág JUNO a od 16,00 hodin francouzský kouzelník Cyril Harvey. Na burzu jsem odjel s mými magickými kolegy a přáteli - Jožkou Benkem a Honzou Vaidišem. V Sindelfingenu jsem se potkal se známými kouzelníky z Maďarska - Jokerem, Jupiterem a Astorem s manželkami, Wladimirem Mikekem s Kitty ze Slovinska, s prezidentem FISMu Domenico Dantem z Itálie, Alexandrem de Covou, Hakanem Varolem, Doctorem Maraxem a mnoha dalšími výbornými mágy z celé Evropy. Domů jsme odjížděli opět plni dojmů, nabiti novými kouzelnickými nápady a s pocitem, že pro kouzla opravdu ve světě neexistují žádné hranice. Zpáteční cestou jsme se tradičně zastavili na občerstvení u našeho armenského kamaráda v čínské restauraci v Plzni. I zde to bylo výborné. Jen pro zajímavost. Sdělil nám, že před vánoci, zde v jeho restauraci, podávali denně až 600 jídel. Neuvěřitelné. Taky takové kouzlo, zase z jiné oblasti. A nyní trochu obrázků z letošního Sindelfingenu.
Na burzu se sjíždějí kouzelníci z celého Německa i okolních států.
V takovéto "hrabárně" můžeta koupit např. kouzlo "Zmizení zámku ze skleničky a jeho následné objevení na nožičce této skleničky" za pouhých 6,-EUR
Naplněné krabice kouzel se pomalu otevírají a postupně vydávají svá tajemství.
K sehnání jsou zde kouzla všeho druhu - staré, novější i nové.
Burzu již léta pravidelně navštěvuje (i zde má svůj stánek s kouzly) současný prezident FISMu Domenico Dante. Odtud se také již dlouho známe.
Další známá tvář i z česko-moravských festivalů - Bill Cheung - se svými triky na prodej.
1. seminář od 11,00 hodin měl David Sousa z Portugalska.
Úžasný kouzelník a vynikající manipulátor David Sousa
Opravdu takový "malý použitý kouzelnický eden!.
Kdo kouzlí pro děti měl i letos v Sindelfingenu z čeho vybírat.
Kouzla pro děti sice nejsou moje parketa, ale člověk nikdy neví, kdy se co bude hodit. No a když je to skoro zadarmo - nekup to!!. Po malých upravách to u dětského diváka jistě radost udělá. Osobně myslím, že k zasmání jsem i bez úprav.
V 16,00 hodin měl seminář Francouz Cyril Harvey.
Ještě jednou Cyril Harvey.
Honza Vaidiš kupuje kouzlo od Alexandra De Covy, který nám od posledního setkání v Bamberku trochu ztloustl.
I Jožka Benko se svými nerozlučnými "létajícími francouzskými holemi" byl z burzy nadšen. Z nápadů, které zde viděl se jistě "zrodí" nějaké nové kouzlíčko alá BENKO.
Přes knihy, videa, rekvizity, zvukovou aparaturu, iluze, mentálky atd., je zde opravdu k sehnání vše co s kouzly jen trochu souvisí.
Setkání s Domenico Dantem, současným prezidentem FISMu
Již zde byla k prodeji i moje oblíbená Rubikova kostka.
Prostě kam se člověk podíval tam byla kouzla-kouzla-kouzla-kouzla, což je ovšem pro lidi "postižené" touto zálibou ten největší "orgasmus"!!!
Je jasné, že na takové akce se musí jezdit s vozidlem combi.
Při občerstvení v Plzni v asijské restauraci, kterou vede arménský manager. Dobrou náladu nevyvolávalo jen výborné jídlo, ale i kouzelně strávená druhá lednová sobota 2016. Ani nám nevadilo, že jsme ujeli celkem 1100 km. Stálo to určitě za to!!!

Všem přeji co nejvíce takovýchto kouzelně strávených víkendů v roce 2016 - Vláďa Babka 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama