Salónek v Motorletu 15.3.2016

16. března 2016 v 15:21 | vladababka |  Magický klub Motorlet
V úterý 15. března 2016 se konal v Magickém klubu Motorlet, po delší odmlce, další z oblíbených "Salónků". Jedná se vlastně o to, že na pravidlené schůzce klubu MKM jeho někteří členové předvádějí a zároveň vysvětlují kouzla, která považují za zajímavé, zapomenuté, či naprosto originální. Samozřejmě se na pravidelných schůzkách také kouzlí, ale na Salónku se každý chce vytáhnout, přinese zajímavost a proto se vše dokumentuje a ukládá v archivu MKM. Dokumentaci provádí Pavel Barák a Fanda Starý. V tomto letitém archivu MKM jsou zaprvé, zaznamenány aktuální podoby členů, což je občas veselé, ale hlavně, to za druhé, jsou zde k mání, někdy opravdové skvosty mezi kouzelnickými triky. Tento archiv je však přístupný jen řádným členům MKM. Je to nepřeberná studnice nápadů, gagů, různých ojedinělých rekvizit a skvělých zapomenutých kouzel. Tento dlouholetý filmový archiv triků patří mezi skutečné poklady Magického klubu Motorlet. Sám do něj přispívám již přes 15 let a samozřejmě z něj, dle potřeby i čerpám. Jsou zde zaznamenána kouzla např. od Karla Veverky, Zdenka Seemanna, Karla Ocelíka, pana Červínka RAMIGA z USA, Valeriye Bastrakova z Ruska a mnoha a mnoha další významných kouzelníků, jenž prošli historií i současností Magického klubu Motorlet buď jako členové, či hosté. Právě takový Salónek se konal 15.3.2016. A zde je z něho pár postřehů.
Zde si povídají, sice dvě jiné generace, ale zároveň dva velcí znalci kouzel. Pan Karel Vaverka, který letos v březnu oslaví 85 let a kouzelnický "historik" a pořadatel kouzelnických výstav Pavel Langer.
Zády sedící Paul Merild, dále Pavel Barák a Jirka Dubec-dlouholetí členové MKM
Při občerstvení před zahájením Salónku - Pepa Vogl, od letoška bývalý předseda MKM a Zdeněk Seemann staronový a současný předseda MKM.
Z Karlových Varů přijel na Salónek Ján Mazáč, který ukazuje nové mincovní kouzlo od "Tanga" Petru Petrášovi, který se na salonek po delší době přišel podívat. Peter večer předvedl hezké, zapomenuté karetní kouzlo.
Členové čekají až předseda Salónek zahájí
Předseda MKM Zdeněk Seemann přivítal zpět mezi námi Petera Petráše (po delší zdravotní přestávce) a předal mu klubové karty k 65. výročí vzniku klubu.
Jíst se musí i kdyby na chleba nebylo!!
Nechyběla ani jedna památeční - fotografie pro radost. Zleva - Pavel Langer, Karel Vaverka a Peter Petráš.
Salónek začal a zahájil ho člen MKM Ján Mazáč z Karlových Varů.
Honzova srdeční záležitost - mincovní kouzla ve kterých je v ČR, ale i v Evropě skutečným velmistrem.Spolu s ním spolupracuje Paul Merild.
Tento seminář dokumentuje Fanda Starý, který se za kamerou střídal s Pavlem Barákem.
Dalším předvádějícím byl Peter Petráš, který ukázal "zapomenutý" karetní trik.
A jedeme - kouzlo se povedlo.
Dalším učinkujícím byl Paul Meril - Pavel Maloš
Pavel předvedl vlastní, zajímavou variantu trhání, zcelení a objevení cikánské nitě.
Tři kamarádi - Igor Táborský, Peter Petráš a Ján Mazáč.
Dalším seminaristou byl AMALKER-Josef Slanina, dlouholetý člen a instruktor v MKM. Také on přišel s novou variantou známého triku.
Za své předvedení sklidil Josef Slanina velký potlesk.
Igor Táborský se předvedl s mentálním kouskem a využil svého hereckého nadání a vzdělání.
Peter, mysli si číslo! Je pouze v Tvé hlavě! Nikdo neví jaké číslo to je! No, a nebudete věřit, přesto jej Igor uhádl!!
Při Igorově bankovním kouzlu z Wall Streetu, jsme si všichni zavzpomínali na loni zesnulého kamaráda ing.Karla Ocelíka, jenž toto kouzlo bravurně předváděl s originálním, pro něj vlastním, slovním doprovodem.
Finálním předvádějícím tohoto Salónku byl Vláďa Babka, který si za asistenty přizval hned tři členy MKM - fakýrku Evičku Vejšickou, Paula Merilda a Josefa Slaninu.
Karetní trik byl o citu v prstech a sejmutí "10" čtyřmi lidmi. Kouzlo se povedlo a všichni na sobě nezávisle sejmuli "10".
Po kouzlu nesměl samozřejmě chybět od Vládi seminář. A nyní je již kouzlo navždy uschováno v archivu MKM.
A Salónek skončil. Diváci si vydechli, přestali se soustředit a nastala nevázaná zábava a přátelské povídání. Bylo to příjemné.

V pátek 18.3.mne čeká zakouzlení na oslavě 85-tých narozenin Karla Vaverky. V sobotu a v neděli "pracovně" jako porotce na Velké ceně divadla kouzel v Libeznici u Pavla Kožíška. V pondělí firemní večírek v restauraci U Banzetu v Pivovaru Bašta (výborné pečené kachýnky) a v úterý v golfovém klubu Erpet na oslavě 6. let narozenin malého chlapce. Pestrá to směsice kouzlení, ale o tom je život.

Samé pestré dny budoucí i Vám všem přeje - Vláďa Babka
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama