Akce

Oslava 18 let profesní dráhy kouzelníka Pavla Dolejšky.

25. května 2017 v 16:57 | vladababka

Již dlouho jsem na blog nepsal,ale jsou chvíle, kdy si myslím, že je to zapotřebí. Vláďa Babka


Ve čtvrtek 18. května 2017 jsem měl možnost shlédnout vystoupení kouzelníka, jehož "kouzelnickou kariéru" mám možnost sledovat téměř od jeho začátků. Mladičký milovník kouzel, Pavlík Dolejška, žák magické školy pana Jedličky, začínal opravdu od kouzelnické píky-hůlky. Poprvé jsem viděl jeho vystoupení v roce 2000 a v té době se nelišil od svých vrstevníků-kouzelníčků téměř ničím. Posléze byl vice a více vídán na kouzelnických festivalech např. v Divadle kouzel u Pavla Kožíška, na mládežnickém mezinárodním MARVIN CUPu Jaroslava Randáčka a vlastně na všech magických akcích po celé České republice. Postupně soutěžil a "pral" se o vítězství s ambiciozními kouzelníky z KIM Klubu Praha jako Ondrou Pšeničkou, Richardem Nedvědem, Lukášem Hejdrychem, Tomášem Zalabákem, Martinem Boháčem, současným mistrem ČR Alešem Hrdličkou, Alešem Březinou a dalšími vrstevníky. Prostě celou plejádou současných špičkových českých kouzelníků. Poté nastal určitý útlum v jeho kariéře, kdy se mi Pavel na čas ztratil z očí a přestal jsem ho vídat na soutěžích. Ale Pavel Dolejška nelenil ve své snaze. Byl již totiž zasažen šípem, né sice Amorovým, ale stejně silným " Šípem lásky pro kouzla". A právě v době, kdy se přestal předvádět a sbírat trofeje na festivalech, udělal své životní rozhodnutí a po skončení studií se rozhodl pro profesionální kouzelnickou kariéru. Jak dokazuje jeho současná vytíženost, rozhodnutí to bylo správné. Např. jen v letošním květnu 2017 měl nasmlouváno 22 vystoupení.

S Pavlem Dolejškou mám tu čest se setkávat i při některých vystoupeních Falešných hráčů. Kdo zná a viděl toto seskupení při akci ví, že kouzlit bez přestávky 4-5 hodin v kuse, pro 100-500 i více diváků, není zas tak snadné a proto se i zde vystřídalo poměrně dost kouzelníků, ale jen zlomek z nich to zvládl. Pavel Dolejška ano!!

V roce 2014 oslavil Pavel Dolejška 25. narozeniny a 15 let své kouzelnické kariéry Kouzelným galavečerem před vyprodaným Divadlem U Hasičů. O tři roky později, letos 18.5.2017, oslavil svoji "Kouzelnickou plnoletost" dalším Galavečerem, tentokráte v pražském vinohradském divadle ROYAL. Opět bylo beznadějně vyprodáno.

S Pavlem se sice vídáme při akcích Falešných hráčů, ale tam máme každý své "úkoly" a tak se jen pozdravíme a jdeme "dělat". V podstatě o sobě celý večer nevíme. Proto jsem byl velmi zvědavý, jak Pavel zvládne svoji show.

Při příchodu jsem byl překvapen množstvím lidí před divadlem. Ano, bylo vyprodáno. Co je překvapující, byli jsme zde vlastně jen tři lidé z kouzelnické branže - škoda. Zbytek diváků z "ulice" - super.

Téměř dvouhodinová "One man show" Pavla Dolejšky s 15 minutovou přestávkou však stála za shlédnutí. Již dlouho jsem se tak výborně nebavil. Pavel předvedl v první i druhé půli po čtyřech kouzlech. Neměl žádné profesionální asistenty a ukázal výbornou práci s asistujícími diváky. Právě zde se odrazil jeho téměř každodení kouzelnický styk s různým "lidským potenciálem". Okamžitá reakce na chování diváků, vtipné odpovědi, nenechat se zaskočit nečekaným projevem laického asistenta, naprostý přehled a dokonalé zvládnutí kouzel jen potvrdilo profesionalitu Pavla Dolejšky.

V úvodu vystoupení předvedli kouzla žáčci ze školy kouzel, kterou po panu Jedličkovi Pavel Dolejška převzal a je již jejím dlouholetý lektorem. Poté již přišel na řadu sám pan kouzelník.

Výběr kouzel pro diváky byl následující. Úvodní kouzlo s třemi půlmetrovými kartami bylo oceněno velkým potleskem. Sáček a vajíčko nezklame v žádné společnosti a když je předvedené, tak jak bylo, je výsledek úžasný. Mentální kouzlo s tištěným psaným doprovodem se dvěma asistenty jsem neznal, ale byl mile překvapen jeho závěrečným efektem, stejně jako diváci v sále. Sako show je závislé na vybraném divákovi. Pavel si vybral dobře. Dvoumetrového "dobráka s plnovousem, který se navíc v průběhu show projevil i jako výborný herec. A úspěch byl zaručen. Super a velký skandovaný aplaus.
Přestávka
V úvodu druhé části večera zazpíval náš kamarád a úžasný zpěvák Jan Smigmátor. Při jeho druhé písni Pavel kouzlil s létající stojací lampou. Myslím, že při tom byl překvapený i Honzík Smigmátor.
Další kouzla. Dva asistenti a přelétávání tří označených karet mezi nimi. Moc hezké a místními diváky bouřlivě oceněné kouzlo. Další kouzlo bylo s roztomilou dětskou asistentkou a velkým kreslícím blokem, na kterém oživla nakreslená zpívající hlava. Dále mentální kouzlo ve stylu Davida Copperfielda, kdy velký kačer dělá mentální predpověd. Pavel má toto číslo vyhrané a sklidil za to velký potlesk od diváků. Závěrečné "Přeletávání láhve a sklenky a souběžné množení velkých lahví od vína" bylo důstojným ukončením tohoto kouzelného galavečera Pavla Dolejšky.

Následoval dlouhotrvající potlesk stojících diváků v divadle Royal. Pavel dlouho diváky utišoval a poté došlo na jeho poděkování všem, kdo mu s tímto představením pomáhal. Vzpomenul a poděkoval i svému prvnímu kouzelnickému učiteli Jana Jedličkovi. V závěru bylo i velmi milé poděkování rodičům, prarodičům, své partnerce a celé další rodině. Po skončení se ještě Pavel Dolejška setkal s diváky osobně. Ti na něj čekali, žádali o podpis a fotografii s ním.
Jistě by se na tomto představení daly najít chybičky, ale "Kdo nezhřešil, ať hodí kamenem". Já osobně jsem byl s celým večerem velmi spokojen a jen mi bylo líto, že jej nevidělo více kouzelníků.
Mistře Pavle Dolejško, děkuji Vám z celého srdce, za příjemný kouzelnický zážitek. S úctou Vláďa Babka

Následuje pár fotografií od mistra okamžiku Pavla Šidla (zapůjčeno s jeho svolením).

Diváci v očekávání na vystoupení PD v divadle Royal
Ten večer bylo celé divadlo jen jeho.
Poslední rady malým kouzelníčkům před začátkem.
A malá předehra
a malý kouzelníček.
a další žák magické školy
a další malá kouzelnice
A ještě jeden již zkušený mladý kouzelník
Show začíná. PD s riesen kartami.
Sáček, vajíčko a sympatická asistující divačka.
Divačka kouzlí s vajíčkem sama a diváci se, společně s PD, baví.
Pavlův dlouholetý kamarád Aleš Matoušek, spíkr rádia SPIN, nyní v roli asistenta.
A kouzlo se povedlo - publikum šílí!!
No, není ten "Obr" úžasný?
Nakonec se z něj vyklubal usměvavý "Obr-Dobr". Perfektní show.
O přestávce se lidé bavili a PD přišel mezi ně.

Druhou část vystoupení zahájil Jan Smigmátor a i PD kouzlil.
Cestování tří označených karet v kalhotách vybraných diváků.
Zpívající nakreslená hlava a mladičká asistentka.
Finální kouzlo - množení lahví.
Vystoupení skončilo a PD děkuje všem zúčastněným.
Závěrečný potlesk diváků ve stoje pro Mistra Pavla Dolejšku
Ještě raperská píseň od největšího kamaráda
Poděkování a polibek přítelkyni.
Skončilo představení, světla zhasla, ale pro Pavla Dolejšku ať svítí dál jeho kouzelná, kouzelnická budoucnost.

Klidné dny budoucí přeje všem - Vláďa Babka

1. Kouzelné "Hovory B"

27. února 2017 v 13:19 | vladababka


Pro rok 2017 jsem připravil "Lehký seminář Vládi Babky pro kouzelnické kluby po celé ČR". Seminář je složen ze 7 příběhů založených na kouzelnických tricích. Jde o cca hodinové kouzelné povídání, které jsem sestavil m.j. i z nejžádanějších triků, předváděných na mých vystoupeních pro veřejnost. "1. Kouzelné Hovory B" jsou pro členy kouzelnických klubů, tedy nejde o seminář pro veřejnost. Do každého klubu zajedu, dle domluvy, v den jejich schůzek. Jako host "Hovorů B" vystoupí Jožka Benko.
Premiéru budou mít "1. Kouzelné hovory B" ve čtvrtek dne 16. března v Klubu kouzel a magie v Pardubicích.

Bližší info a termíny na tel. 603 770 207, nebo email: vbabka@seznam.cz.

Seminář je pod záštitou Českého magického svazu.

Klidné dny budoucí přeje všem a těší se na Vás - Vláďa Babka

Sněm ČMS v Týnu nad Vltavou dne 18.9.2016

20. září 2016 v 18:59 | vladababka
V neděli 18. září 2016 se v Týnu nad Vltavou uskutečnil sněm Českého magického svazu. Hlavním bodem tohoto sněmu byla volba nového vedení svazu. Ze současných 352 členů ČMS se tohoto důležitého sněmu fyzicky zúčastnilo pouze 47 členů. Na sněmu odstoupil prezident ČMS Pavel Kožíšek a novým prezidentem byl jednohlasně zvolen Jiří Hadaš. Vice prezidentkou Renata Jůzová a pokladní Jarmila Svobodová.
Schůzi vedl a řídil JUDr. Pokorný.
Odstupující prezident ČMS Pavel Kožíšek.
Nový prezident ČMS Jiří Hadaš vlevo a odstupující prezident ČMS Pavel Kožíšek
První gratulanti u nového prezidenat, který převezme svoji fukci k 1.říjnu 2016. Předsedkyně Nové scény magie Ostrava Jana Ponczová.
Nový prezident Jirka Hadaš s předsedou Magického klubu Praha Igorem Kasalickým.
Radek Pěkný v rozhovoru s novou viceprezidentkou Renatou Jůzovou.

Novému vedení ČMS v čele s Jiřím Hadašem přeji silné nervy, pevné zdraví a hodně štěstí v jejich funkčním období - Vláďa Babka

Kouzelný Koktejl - Memoriál Toniho Maška - Týn nad Vltavou 16.-17.9.2016

20. září 2016 v 18:23 | vladababka


Ve dnech 16. a 17. září 2016 se konal v Týnu nad Vltavou 21. ročník Kouzelného koktejlu a zároveň 5. Memoriál Toniho Maška. Pod organizační taktovkou Renaty Táborské - Jůzové, jejího realizačního týmu a za neutuchající pomoci prezidentky festivalu Dany Blechové-Maškové se uskutečnilo kouzelnické setkání a soutěž, kterých začíná být v České republice jak šafránu. A snad i právě proto byl tento festival velmi příjemný, srdečný a z přítomných návštěvníků byla cítit opravdová radost ze setkání. Celkovým vítězem a držitelem Grand Prix se po zásluze stal Magic Alex a jeho tým, který předvedl naprosto profesionální výkon a to jak při soutěži, tak i ve vystoupeních pro veřejnost a v závěrečném gala. Dojemným a překvapivě krásným bylo soutěžní vystoupení malých kouzelnických adeptů Elišky (10 let) a jejího bratra Jakuba (8 let) Horákových, které zahřálo srdce všech milovníků magie. Také po zásluze vyhráli kategorii Junior 1. Odborná porota ve složení - předseda Mgr.Petr Kravčík a členové - Milan Skržek, Petr Braun, Vláďa Babka a Dana Blechová - Mašková, hodnotila celkem 16 soutěžních vystoupení v různých kategoriích. Celý festival zaznamenával svým třetím (fotografickým) okem Mistr Karel Kašák a na kameru nahrával Pavel Barák. Moderátory byli Roman Benýšek z pražského klubu Motorlet a známý moderátor Slávek Boura. Velkou hvězdou tohoto festivalu byl světově uznávaný španělský kouzelník Miguel Angel Gea. Ten nejen předvedl úžasný karetní a mincovní seminář, vystoupil v závěrečném galashow, ale po celé dva dny byl i velmi příjemným společníkem při neformálních posezeních s účastníky festivalu. V této souvislosti je třeba připomenout a poděkovat též Filipu Stužkovi, který se o M.A. Geu po celou dobu nejen staral, ale i překládal všechna jeho vystoupení. Jak bývá zvykem v Týnu nad Vltavou nechyběl v pátek ani tradiční Maškarní ples a soutěž o nejlepší sladký upečený výrobek. Z prodejců rekvizit zde byli k vidění neúnavní Mistři Horákovi se svým Magic studiem 2000, Michal Jansa, Dokonalý trik, Marcomagic Pupkay a z Maďarska naši přátelé Mistr Štefan Giczsi s paní. Galavečer proběhl pod záštitou Hejtmana jihočeského kraje Jiřího Zimoly a přimáře českokrumlovské nemocnice Jindřicha Floriána. Letos poprvé proběhl festival bez podpory města Týn nad Vltavou a přesto se to na jeho průběhu, ani v nejmenším, neodrazilo. Za to opět patří převeliký obdiv Renatě Táborské a Daně Blechové. Krásnou třešničkou na "dortu" byl výlet s panem režisérem Troškou po místech, kde se v Týnu natáčel jeho legendární Kameňák. Samozřejmě nechyběla ani Modrá voda - afrodisiakum. Co dodat, letošní Kouzelný Koktejl byl opět opravdu Kouzelný. Moc děkuji všem, kdo pomáhal i kdo se jen zúčastnil. Stálo to za to!!!!

Pátek 16.9.2016

Již dopoledne proběhly ve velkém sále 4 představení pro různé školy z Týna a okolí. Všem učinkujícím za to též patří velký dík.
Začínají se sjíždět kouzelníci a připravovat na vystoupení. Duo Bakrys - Barbara a Krystýna a rodiči.
I Magic Alex má napilno. A to má za sebou 4 dopolední vystoupení pro školy.
V zákulisí se schází porota - Petr Braun, Dana Blechová, Petr Kravčík společně s Láďou Horákem a maminkou Adama Kotínského.

Pátek 16,00 hodin

První soutěž a to v mikromagii. Moderuje Roman Benýšek.
Jako první vystoupil v mikromagii Aleš Březina, který si odnesl 2. místo v této kategorii.
Za své vystoupení si 3. místo vysoutěžil mladý Tomáš Podzimek.
Odborná porota v čele s Mgr.Petrem Kravčíkem pozorně sleduje výkony soutěžících.
1.místo získal a vítězem v kategorii Mikromagie se stal Filip Stružka.
V průběhu festivalu proběhly pohovory všech soutěžících s porotci.
Mezitím si již prodejci zaujmuli svá místa - Giczsi z Maďarska s paní.
Přípravy dalších soutěžících - Radek Vylíčil a spol.
Kouzelník pro děti - David danceman Juřina.
Manipulátor Adam Kotínský a v zelených kraťasech kouzelník a novomanžel Ondra Soukup.

Pátek od 18,00 hodin
Týnské mažoretky před svým úvodním vystoupením druhé soutěžní části od 18,00 hodin
Mezi diváky tohoto odpoledního bloku nechyběl ani dlouholetý kouzelník Vašek Černý
Předskokany soutěžících byly Mažoretky. Vystoupení bylo odměněno velkým potleskem.
21. ročník Kouzelného Koktejlu a 5. ročník Memoriálu Toniho Maška zahájila prezidentka festivalu paní Dana Blechová - Mašková
Jako první soutěžící vystoupil Adam Kotínský (druhý zleva), kterého jsem tak pozorně, v roli porotce sledoval, že jsem ho zapomněl při soutěžním čísle vyfotit. Adam vyhrál a získal 1. místo v kategorii Manipulace.
Druhá v pořadí a 2. místo v kategorii Junior 1 získala Verunka Černá, která se "konečně" našla a předvedla krásné číslo ze kterého bylo vidět, že ji kouzlení začíná doopravdy bavit.
Třetí soutěžící, ale 2. místo v kategorii Manipulace si vysoutěžil Radek Vylíčil
V kategorii Ostatní s programem pro děti soutěžil David Juřina.
DUO BAKRYS - Barbara a Krystína, vyhrálo 1. místo v kategorii Všeobecná magie.
2. místo v kategorii Všeobecná magie získal Magic Alex - Aleš Březina

V tomto soutěžním bloku soutěžil ještě Jaroslav Hadaš - Mel Balboa, který mne také zaujal tak, že jsem opět zapomněl při jeho výstupu vyfotit. Omlouvám se. Jarda se v kategorii Ostatní umístil na 3. místě

Po skončení proběhly opět pohovory soutěžících s porotou.

Maškarní ples od 20,00 hodin

Na maškarním se objevilo i miminko, ze kterého byl Petr Braun nadšený.
Vězni a piráti společně u stolu.
Úžasná změna - Jiřka Ouřadová
Nestor kouzelnických klání - MARVIN-Jaroslav Randáček a Franta Pícha s doprovodem
Host galavečera - výborný zpěvák Lukáš Vlček, Jarda a baronka Monika
Dvě čertice - Yvonnka a Mirka a pán s červenou zadnicí. Asi taky z pekla!!
Čertovsky dobrý fotograf - pan Karel Kašák
Denny Doo team - skupina Daniela Dočkala
Kluci Vylíčilovi.
Ani o dobré občerstvení nebyla nouze
Vysoký Petr Braun a nízcí Křižanovi.
Nechyběli zde ani prodejci - Michal Jansa a Marcomagic Pupkay
Vláďa Babka a Maestro Miguel Angel Gea
Mistr republiky Milan Skržek s japonskými manželi Vy-líči-lovi
Vendulka Horáková s dětmi.
Mládí vpřed. V růžových šatech- sestra Adama Kotínského.
Usměvavý Bill Hejli alias Martin Staněk.
Sympatičtí Křižanovi
Večer se dobře bavil i moderátor Slávek Boura
Dárek od pořadatelů dostal i novopečený registrovaný pár - Milan s Martinem. Kluci hodně štěstí a buďte stále takoví sympatičtí frajeři jako dosud - Vláďa
Příjemná atmosféra
Další obdarovaní byli novomanželé Soukupovi
Maestro Miguel Angel Gea a Mistr Jožka Benko. Krásné foto. Kdo ho asi dělal?
Jednu z cen tomboly si odnáší i předseda odborné poroty Mgr.Petr Kravčík. Ale největší štěstí měl v tombole Milan Skržek, který vyhrál asi 100 cen. Neuvěřitelné!! To chtělo pusu!!

Sobota 17.9.2016

09,00 hodin - Třetí soutěžní blok
Dopolední sobotní program zahájily opět Mažoretky
Moderoval Roman Benýšek
První vystoupil Daniel Dočkal, který v kategorii Junior 2 získal 3 místo.
Ondra Soukup s partnerkou v kategorii Všeobecná magie obsadili 3. místo.
V kategorii Junior 1 vystoupili Eliška a Jakub Horákovi. Svým výkonem doslova uchvátili všechny milovníky magie. Po zásluze získali 1. místo.
Se svým originálním kouzelnicko-tanečním číslem vystoupil již tradiční účastník Kouzelného koktejlu - Bill Hejli alias Martin Staněk, který za svůj nenapodobitelný výkon byl oceněn Zvláštní cenou poroty.
David Juřina při svém soutěžním čísle s asistujícími diváky.
Mezi výstupy jednotlivých soutěžících bavil diváky Roman Benýšek
A diváci se opravdu bavili.
V kategorii Iluze zvítězil- Magic Alex a jeho tým.
Vítězný tým a držitelé Grand Prix 2016. Ano, i Dáša do tohoto týmu 100% patří.
Všem blahopřeji - Vláďa
Po skončení tohoto posledního bloku následovaly pohovory soutěžících s porotou.

Výlet po Týnu nad Vltavou s režisérem Zdeňkem Troškou

Výlet s panem Troškou byla velmi příjemná změna, ale přesto byla kouzelná.
Samozřejmě nechyběla ani zázračná potentní Modrá voda. Z rukou Danušky Blechové chutnala opravdu sexy.
V autobuse se náhle objevil i jeden z nejlepších slovenských mágů Mistr Jožo Talostan
První zastávka
při které všichni
opustili
autobus a
pokračovali na místo určení.
Snad jen Jožo Talostan si vybíral novou asistentku.
Tak pardón. Jožo ji již má!!
Foto s Mistrem Troškou - fotí se Morava
Teď to mělo být pouze Slovensko
Teď se měla fotit pouze Plzeň
Návštěva školy v Týnu, kde se též natáčely klíčové scény Kameňáků.
Na svá mladá léta si zavzpomínala Danuška Blechová. Na tomto pódiu čarovala jako malá holčička.
Nádherně se pod Rudoarmějcem vyjímal i Jožo Talostan s levitující krásnou asistentkou. Jožo sluší Vám to!! Vláďa
Sympatický Zdeněk Troška nepřetržitě bavil hodinu a půl všechny přítomné účastníky zájezdu. Bylo to perfektní a děkujeme.

Seminář Miguel Angel Gea - sobota od 16,00 hodin

Maestro Gea si vybral za asistenta Tomáše Podzimka. Při tomto semináři byli všichni diváci svědky špičkové magie světové úrovně.

Vyhlášení výsledků - sobota 17.9.2016 v 18,30 hodin
Vyhlášení výsledků byli přítomni i členové poroty - Vláďa Babka, Petr Braun, Petr Kravčík a moderátor Roman Benýšek.
Ceny vítězům předávali postupně hejtman jihočeského kraje Jiří Zimola, primář českokrumlovské nemocnice Jindřich Florián, prezidentka festivalu Dana Blechová a předseda poroty Petr Kravčík
Ceny postupně převzali - Magic Alex
DUO BAKRYS
Ondra Soukup s partnerkou
Jaroslav Hadaš
Tomáš Podzimek
Za mikromagii opět Aleš Březina
Dodatečně vítěz v mikromagii Filip Stružka - cenu předává Mistr republiky v moderní magii Radek Bakalář
Diváci při předávání cen.
Radek Vylíčil
Adam Kotínský (teď jsem ho neprošvihl)
Do třetice všeho dobrého Magic Alex a jeho tým
Daniel Dočkal a jeho tým
Úžasní Jakub a Eliška Horákovi
Martin Staněk - Bill Hejli
Porota se rozhodla udělit další cenu a to Vendulce Horákové - hádejte proč?
Diváci při cenách
Diváci oceňují potleskem vítěze
Některé divačky projevily přání o foto s vousatým porotcem. Krásné dámy!!
No, ale jak se před mladým kouzelníkem naparujou!!

Galavečer sobota 19,30 hodin

Galavečer opět otevřely Mažoretky
Poté Magic Alex objevil z prázdné bedny hejtmana Jiřího Zimolu
Gratulace, projevy a přání do dalších let pro Kouzelný Koktejl.
Skořápky s hlavou. Úžasné číslo Petra Brauna a Líby Bicanové. Obnovená premiéra po 8 letech.
To je ta úžasná paní uklízečka s jejíž hlavou Petr hraje skořápky. Líbo a Petře, bylo mi ctí Vás opět vidět při práci - děkuji Vláďa
Jakub a Eliška Horákovi při své kouzelnické show
Vendulka Horáková v rytmu španělských tanců
Před předáním Grand Prix
Vítěz a držitel Grand Prix - Magic Alex a jeho tým
Duo BAKRYS
Na galavečeru se objevil a účastníky festivalu pozdravil i prezident ČMS Pavel Kožíšek
Kouzelník ŠEKLIN s partnerem Pavlem
Lukáš Vlček zazpíval dvě krásné písně od Franka Sinatry. Bylo to pohlcující a profesionální.
Na galavečeru vystoupil i očekávaný Maestro Miguel Angel Gea. Sklidil obrovský potlesk za svoji mikromagii.
Program galavečera uzavřel vítěz Grand Prix - Magic Alex a jeho tým.
Závěrečná děkovačka a Kouzelný koktejl skončil
Diváci se pomalu rozcházeli ze zaplněného sálu,ale již dnes se těšili na další ročník.

Renato a Dano, všichni věříme, že příští ročník se v Týnu nad Vltavou zase uskuteční a bude opět tak příjemný, pohostinný, veselý a životabudičný jako ten letošní.

Krásné dny budoucí přeje všem - Vláďa Babka

Iluzia Magica Poprad 22.-24. dubna 2016

25. dubna 2016 v 18:56 | vladababka
Od pátku 22. do neděle 24. dubna 2016 se ve slovenském Popradu pod Vysokými Tatrami konal kouzelnický festival, který pořádal kouzelník a magický nadšenec pan Michal Ivan. Tento nesoutěžní festival byl od pátku do neděle naplněn zajímavým programem a přesto v něm bylo i dost času na setkání s přáteli magie ze všech koutů České a Slovenské republiky. V pátek od 9 - 17 hodin probíhal velmi zajímavý seminář pana PhDr. Jiřího Zíky o hypnóze. Ve večerních hodinách Hotel Tatra, kde byla ubytována většina účastníků festivalu, poskytl zázemí pro přátelská setkání, výměny názorů a ukázky kouzel.
Sobota dopoledne začala od 10 hodin seminářem Vládi Babky, kterému při něm asistoval Jožka Benko. Po jeho skončení se účastníci festivalu odebrali do místního nákupního centra FORUM, kde předváděli svá kouzla pro návstěvníky NC naživo. Od 14 hodin začínal druhý tématický seminář několikanásobného mistra republiky v moderní magii Mgr.Petra Kravčíka a po něm od 16 hodin následovala Dealer show pana Ladislava Horáka sen. z MAGIC STUDIA 2000. V 18,00 hodin odstartovalo ve velkém sále kulturního domu v Popradu magické Galashow. V něm se postupně představili někteří z "reprezentantů" současné československé kouzelnické špičky, kterým tleskal celý sál. Po skončení této show byl pro všechny účastníky festivalu připraven bohatý raut spojený s tombolou v konferenčním sále hotelu Tatra.
Již další den, v neděli 24. dubna 2016 se od 10 hodin konalo, opět v kulturním domě, představení pro děti s názvem "Kouzelný karneval Jirky Hadaše". Výborné dětské kouzelnické představení pro nejmenší se setkalo s obrovským zájmem o čemž svědčí i to, že někteří rodiče s dětmi, kteří přišli později, museli bohužel odejít a to prostě z toho důvodu, že už nebylo nikde ani místečka, kam by se děti vešly. To mluví za všechny reklamy.
Třídenní maraton kouzel ILUZIA MAGICA v Popradu skončil a přesto všichni zúčastnění odjížděli do svých domovů svěží, nabiti dojmy z úžasného setkání, při němž jsme prožívali srdečnou, rodinnou atmosféru, kterou pro nás pan Ivan i město Poprad připravili.
Poděkování patří všem vystupujícím v jakékoliv podobě, ale hlavně musím složit svoji hlubokou poklonu organizátorovi celého festivalu ILUZIA MAGICA panu Michalu Ivanovi. Za jeho vstřícnost, starostlivost, skromnost a nezdolnou energii při vytváření tohoto krásného setkání kouzelníků pod Tatrami si zaslouží můj obdiv a jistě nejsem sám, kdo si to myslí. Michale, moc děkuji - s úctou Vláďa Babka

A jak to vlastně probíhalo. Nyní trochu fotoreportáže.

Pátek 22.4.2016
S Jožkou Benkem jsme nasedli na Hlavním nádraží v Praze do Pendolína směr Poprad v pátek 06,43 hodin. V Olomouci, k nám do vagónu přistoupil Roman Vejmola.Ten se usadil na místě pro rodiče s dětmi.
V Ostravě přisedla maminka se dvěma dcerami a kouzlilo se až do Popradu. Holky i maminka byly velmi sympatické, což oceňoval zvláště Roman. Jožku zajímal více mobilní operátor na Slovensku.
Krása. Takto nás vítal Poprad - město pod Tatrami.
Příjezd do Popradu cca ve 13,00 hodin, ubytování v hotelu s příhodným názvem Tatra. Nikoho jsme nepotkali. Zákonitě, všichni totiž byli na Hypnoshow PhDr. Jířího Zíky. Tak jsme tam také vyrazili.
Kdo je PhDr. Jiří Zíka
Narozen v roce 1953. Je psycholog, téměř třicet let se zabývá hypnózou. Působí v Praze jako hypnoterapeut, lektor a trenér klinické hypnózy. Často vystupoval v médiích. Je autorem knihy Hypnóza není spánek
Dostali jsme se na chvilku, na uzavřený seminář o hypnoze pana doktora Zíky v momentě, kdy uváděl do transu Oldu Holase z Brna. No, vybral si pan doktor těžký kalibr, nevěděl totiž, že Olin asistoval skupině Ilusionist při jejich vystoupení v pražské O2 Aréně před cca 10 000 diváky, ale zvládl to.
Na celodenní seminář pana doktora Zíky se přijel z Prahy podívat i známý český mentalista Jakub Kroulík ze skupiny Falešných hráčů. Přítomni byli i téměř všichni, co patří ke slovenské kouzelnické špičce, včetně Jožo Talostana, Petera Šestáka, Laco Tischlera a dalších vynikajících slovenských kolegů.
Vzhledem k tomu, že jsme na semináři nebyli od začátku, jsme se vrátili na hotel, kde jsme se potkali s Danielem Karpinským a skončili jsme u kouzel.
Postupně se začali sjíždět další účastníci festivalu a místa se pomalu zaplňovala.
Došlo samozřejmě na občerstvení.
Příjemná společnost.
Jirka Hadaš se slovenskýmim kouzelnickými kolegy - Danem Karpinským, Jaro Semanem, Ivanem Lucanicem, Maťo Števovem a Peterem Šestákem.

Sobota 23.4.2016

V 10,00 hodin začal tento 1. seminář.
V semináři nechyběla mentální kouzla.
Parketová kouzla na např. narozeniny - objevení láhve z prázdného ubrousku
Kouzla karetní
Diváci na semináři
Kouzla pro pobavení
i kouzla k zamyšlení
Bylo ukázáno, jak vyrobit z kapesníku "skoro živou" myš.
Kouzlo pro jednoho člověka - nikdo není dokonalý -
i pro celý sál.
Podle ohlasu se seminář líbil a tak mně i sobě, nakonec zatleskal i Jožka Benko.
Se zájemci došlo i na společné foto - Jožka Benko-František Fiala-Vláďa Babka
Po skončení semináře upřesnil pan Michal Ivan další odpolední program. Magic Street v NC FORUM. Video ze semináře a kouzlení v NC je k vidění na FB -Kúzelníci SK a FB Maťo Števove - bohužel neumím stáhnout video z FB!!
Přemek Rajdl kouzlí pro návštěvníky v OC FORUM
Tady byli kouzelníci
Jirka Hadaš a Dan Karpinský v nákupním centru kouzlí pro děti.
Před 2. seminářem Petra Kravčíka od 14,00 hodin.
Vše potřebné je sděleno.
Úvod do 2. semináře udělal Michal Ivan a Mgr. Petr Kravčík začíná!!
První asistent Peter Šesták
Dále Olin Holas a Jaro Seman společně s Mistrem Kravčíkem
Dan Karpinský donesl Mistrovi vodu v hrnku na hořící a tím pádem spálenou předpověď
Každé vystoupení Petra Kravčíka je pro diváky zábavné a jedinečné.
Kouzelný sommelier - aneb imaginární ochutnávka vína.
Při tomto vystoupení Petr Kravčík hádá napsaná vína diváků.
Petr Kravčík při svých vystoupeních vše dotahuje do naprostých detailů. Při jeho ochutnávce vína divák dokonce dostává i žízeň a chuť na to víno. Dokonalé. Petře bravo!!
Povinná přestávka, neboť Mistrovy plíce z nedostatku nikotínu nemohou správně fungovat.
Plíce jsou uspokojeny a Mistr opět exceluje, tentokráte návodem na rychlé odemknutí vstupních dveří. Klíče jsou ve vzduchu a přesto je Mistr schopen šáhnout po tom správném klíči a zasunout do správného zámku. Opět vynikající a já se při každé Petrově produkci od srdce bavím. Petře moc děkuji a jistě nejen já!!!
Seminář Mgr. Petra Kravčíka skončil a Michal Ivan ohlašuje Dealer Show Ladislava Horáka.
Ladislav Horák senior, jeden ze dvojice Horák and Horák vlastnících MAGIC STUDIO 2000.
Obnovená verze Kocouří hostiny - výborného mluveného kouzla pro děti.
Krásné mentální kouzlo s ESP kartami.
Koho by nebavila kouzla s penězi. A to pan Horák umí výborně.
Zájemci o rekvizity u stánku MAGIC STUDIA 2000.
Ladík Horák junior kontroluje, zda to tata s tím svojím Dealer show časově nepřetahuje.

Sobota - Poprad 23.4.2016 -18,00 hodin - Dům Kultury - kouzelnická Galashow pro veřejnost

Moderátor večera právě zahájil velkou kouzelnickou show.
Úvod večera provedla místní dívčí taneční skupina.
Aleš Březina se svým mluveným vystoupením.
Aleš měl štěstí na výbornou divačku.
I tato divačka byla fajn.
Aleš Březina - držitel mnoha magických ocenění z národních i mezinárodních soutěží.
Která slečna by si s Alešem nechtěla, alespoň na chvilku, zalétat?
Adélka Svobodová - alias Růžový Panter
Krásný pohled, ale pozor, Adéla je velmi šikovná a již zkušená kouzelnice.
Krásné vystoupení - krásný závěr.
Juraj Perec - několikanásobný Mistr Slovenska v moderní magii.
Juraj Perec ve své nejsilnější a zároveň kouzelnicky nejtěžší disciplíně - manipulaci.
Prostě pan Kouzelník
Elegantní Petr Kravčík
v roli Supermana
uchvátil a rozesmál vsechny přítomné diváky.
Organizátor festivalu ILUZIA MAGICA pan Michal Ivan, poděkoval všem sponzorům, bez kterých by se uspořádání takovéhoto náročného festivalu neobešlo.
Po dalším výstupu dívčí taneční skupiny
pro velký ohlas vystoupil ještě jednou
Aleš Březina.
Mistr Aleš Březina - MAGIC ALEX.
Pestrým osvěžením večerního Galashow v Popradu bylo vystoupení, dnes jedné z nejvytíženějších českých kouzelnic, krásné paní Radany Vozňákové.
Její kouzlení v rytmu Samby
diváky doslova zvedalo ze sedaček.
Barevné finále.Radano děkujeme Vám, bylo to perfektní!!
Dalším bonbónkem večerního gala programu bylo vystoupení Mistra republiky pana Milana Skržka-Magic Sebastian
Magic Sebastian - vždy elegantní a s úsměvem.
Závěr Sebastiánova perfektního vystoupení.
Závěrečné číslo večerního programu - Jirka Hadaš s krásnou Renatou a dech beroucí "převlékací vystoupení". Jirka v šedomodrém - Renata v zelenočerném
Renata v bordovém
Renata v modrobílém
Renata v růžovočerném.
Jirka v modrobílém
Renata v zeleno-žluto-černém - Jirka leze do pytle v modrém.
Jirka vylézá celý v bílém.
Renata ve fialovém.
Pozor ohňové finále
ON celý v bílém a ONA celá v růžovém.
Závěrečná děkovačka všech vystupujících společně s organizátorem festivalu ILUZIA MAGICA
Po skončení galavečera pro veřejnost nás v TATRA hotelu čekalo v konferenčním sále pokračování dnešního dne, tj. soboty 23.4.2016.
Připraveno bylo vše potřebné.
Pití, jídlo a vše co k tomu patří.
Hosté se začali pomalu scházet.
Všechny vítal Michal Ivan.
Vládla příjemná atmosféra
Jožka Benko, jak je jeho zvykem, se hned chopil dvou skleniček s vínem najednou!! No, co naděláš.
Dobrá nálada a úsměvy jen sršely. Abych uvedl vše na pravou míru, Jožka je 100% abstinent a na stole má před sebou skleničku s minerální vodou. Na společenských večerech však nosí alkohol i pro Jožku a on ho dává mne. Jožko děkuji! - Vláďa.
Zábava se dobře rozbíhala
Poté požádal pan Michal Ivan o pozornost.
Společnost povstala a utichla.
Pan Michal Ivan poděkoval všem účastníkům festivalu za to, že se ho vůbec zúčastnili, za jeho propagaci a posléze
zvedl přípitek na další festival Iluzia Magica i v budoucnu.
Michal vykouzlil úsměvy na tvářích i manželům Drncovým a Marku Zázrivému.
Tak na zdraví a festival ILUZIA MAGICA.
Přípitek s velkou příznivkyní magie, sympatickou a milou Yvonnkou Placzkovou.
Sympaťáci Milan s Martinem a Petr, jako znalec vína, asi ochutnává jahodovou příchuť moku.
Skupinka domácích - slovenských kouzelníků.
Přípitek Michala s paní Drncovou.
Další budoucí hvězdy slovenského kouzelnického nebe. Oba mladí muži jsou velmi šikovní, což mi v průběhu večera několikrát svými kouzly dokázali.
Kouzla neznají hranic
Kouzelníci si mají stále o čem vyprávět.
Olin Holas s Frantou Fialou si pochutnávali na lahodném vínku.Za nimi Dušan Cápa v rozhovoru s Mistrem Jurajem Perecem.
Po uklidu jeviště po večerním galaprogramu se dostavili i Jarka Hadaš s Renatkou.
Ochutnali jsme všichni i Tatranský čaj - brrrrrrr, to bylo dobré!!
Jak je vidět čaj chutnal všem.
Jo pánové, ať jsme všichni kouzelníci, čas holt zastavit neumíme. Mladí kluci - co říkáte!?
Začala i tombola ve které se daly vyhrát ceny tvrdé, měkké i tekuté. Všechny,ale stály za to!!! Aleš Březina s Dášou Březinovou také vyhráli.
Došlo i na půlnoční překvapení, kdy Michal Ivan ocenil všechny, kteří se podíleli na programu festivalu, předáním zlatých pohárů. Moc hezké gesto.
Poháry obdrželi jak všichni, kteří vystoupili v galavečeru, tak i seminaristé tohoto festivalu.
Zde jsou všichni ocenění umělci. Oficiální fotografování- kamenné tváře.
A zde jedno neoficiální fotografování - prostě kouzelné!!!

Neděle 24.4.2016

Takto to vypadalo u vchodu, před 10 hodinou, na Kouzelný karneval Jirky Hadaše.
Dětská show Jirky Hadaše začíná. Jirka to má prostě v krvi.
Bylo to výborné a děti i dospělí se úžasně bavili.
Tukan Pop Corn je bezva bavič.
Děti by Jirku i Pop Corna někdy umačkaly.
Dětská show skončila. Je poledne, neděle 24.4.2016. Dáváme si s přáteli poslední kafíčko a pak hurá na vlak a hajdy domů.
Poslední pohled na Tatry z hotelového pokoje.
Nádraží Poprad - Tatry.
Zpáteční cesta Pendolínem do Prahy.

Moc děkuji všem magickým přátelům a především Michalu Ivanovi za krásné tři dny, plné nádherných zážitků, které mi znovu potvrdily, že - Kouzla se přeci jen dějí.

Mnoho kouzelných dnů před Vámi přeje všem - Vláďa Babka

Duben letí jak splašený kůň

20. dubna 2016 v 16:23 | vladababka

A již zase máme 20. dubna 2016. Březen byl nabitý akcemi, ale i duben letí jak splašený kůň. Je na vše málo času a na psaní blogu téměř nezbývá. To je vlastně i omluva, že zde již dlouho nic nebylo. Tak popořadě. V neděli 3. dubna vystoupení s Falešnými hráči v pražském Rock Café v Redutě, kde jsme se sešli v 17,00 hodin a domů jsem se dostal v pondělí v 00,30 hodin. Lidé v Rock Café byli výborní a i my jsme se též bavili super. Hned v pondělí 4. dubna 2016 bylo vystoupení v Magickém klubu Praha, kam si předseda tohoto klubu Igor Kasalický pozval na oslavu svých 50-tých narozenin kouzelníky z Prahy, Liberce, Karlových Varů atd. Příjemný večer. Ve čtvrtek 7.4.2016 vystoupení s Falešnými hráči a Honzou Smigmátorem v luxusním hotelu Jalta na Václavském náměstí. I zde byla společnost velmi vstřícná a naše kouzla se jim velmi líbila - viz reference níže. Po skončení jsem se před půlnocí bohužel dozvěděl smutnou zprávu, že zemřel náš kouzelnický kamarád Peter "Sluníčko" Petráš. Nechť je mu kouzelnické nebe lehké. V pátek 8. 4. 2016 jsem se zúčastnil kouzelnické show Radka Bakaláře nazvané "Revolution of Magic" v pražském divadle Na Prádle. No a v sobotu ráno jsem v 05,30 hodin odjížděl do Přerova, kde se od 9 hodin konala Magická posilovna. V neděli 10.4.2016 jsem strávil s Jožkou Benkem v Praze při přípravě semináře na Slovensku. Ve dnech 13. a 15. 4. 2016 jsem na přání dcery Petra Petráše pomáhal s vyřizováním kouzelnické pozůstalosti v jeho bytě. Společně se mnou zde byl i kolega z MKM Pavel Barák. Všechna kouzla a rekvizity je potřeba sepsat, ohodnotit a poté prostřednictvím burzy prodat a výtěžek věnovat rodině Petra. Kdo to někdy zažil, ten ví co je to za práci. V pátek 15.4.2016 jsem večer kouzlil na pravidelném mikrovečeru Magického klubu Motorlet, který jsme věnovali Petru Petrášovi. Ten večer se šešlo tolik diváků, co za 16 let mikrovečerů, na kterých vystupuji, jsem ještě nezažil. Ohlasy jsou velmi potěšující. V pátek v noci, po mikru, jsem ještě odjížděl do západních Čech, kde jsem měl další víkendové povinnosti. Včera v úterý 19.4.2016 jsem na pravidelné schůzce v Motorletu, společně s kolegy kouzelníky oceňoval rekvizity od Petra Petráše. Do toho všeho průběžně připravuji kouzelnický seminář na Iluzia Magica do Popradu, který se bude konat v sobotu 23.4.2016. Již se těším. No a potom uvidíme, ale že bych neměl co dělat, strach nemám. Teď ten duben trochu v obraze.
Falešní hráči vystupovali v neděli 3. dubna 2016 v Rock Café na Národní třídě.
Hráči - peníze - zábava v Rock Café
Mentalista Jakub Kroulík při ukázce "Kvantového vidění" v naprosto 100% zaslepených brýlích.
Oslava 50. narozenin v Magickém klubu Praha
Členové MKP - Karel Hybš, Josef Kaiser a oslavenec v kravatě Igor Kasalický
Kouzelničtí přátelé jako dárky přivezli svá kouzla pro oslavence i všechny přítomné. Zde přeje hodně štěstí Bohuslav Šmejda z Klubu kouzel Liberec.
Ján Mazáč z Karlových Varů
Pavel Langer z pražského Magického klubu Motorlet
Vláďa Babka s manželi Rajdlovými z Liberce
Přemek Rajdl z Klubu kouzel Liberec.
Ve čtvrtrek 7.4.2016 vystoupení Falešných hráčů v pražském luxusním hotelu Jalta společně s Honzou Smigmátorem.

Zde je recenze na naše vystoupení:
"Falešné hráče jsme se rozhodli oslovit a pozvat na večírek, který pořádáme pro naše korporátní klienty.

Falešní hráči spolu se zpěvákem a moderátorem večera Janem Smigmátorem dokázali nenuceně a přitom velmi intenzivně zabavit všech téměř 200 hostů a aktivně je zatáhnout do hry - předváděli své triky a kouzla a Jan Smigmator skvěle zpíval a pohotově a vtipně moderoval. Večírek se díky pánům povedl na výbornou!

Hosté byli doslova očarovaní schopnostmi Falešných hráčů a toužili se dozvědět, jak to jen dělají, jak je možné, že vidí přes neprůhledné brýle, vyhrají ve skořápkách, podvádí s kartami a navlečou zatavený kroužek na zapnutý řetízek. Téměř nadpřirozené schopnosti mentalisty Jakuba Kroulíka i talent dalších dvou falešných hráčů Vládi Babky a Pavla Dolejšky si zaslouží obdiv.

Všichni pánové jsou milí, vtipní, pohotoví a umí výborně zabavit i větší skupinu hostů najednou. Nejsou to ale klasičtí kouzelníci, nechtějí vás jen ohromit nějakou jednoduchou optickou iluzí. Zkrátka - jsou to profíci a jsou skvělí!

Jestli plánujete večírek a chcete, aby to byl nezapomenutelný večer, o kterém se bude dlouho mluvit, tak už víte, jaký program zvolit!

Ještě jednou děkujeme všem pánům za skvělou zábavu!"


Kristina Maixnerová, PR & Marketing Manager
Jalta Boutique Hotel

Po skončení akce v Jaltě mě v autě čekala smutná zpráva:
S hlbokým a veľkým smútkom v srdci, vám všetkým, ktorí ste môjho milovaného tatuška Peter Petráš poznali a mali radi, dávam vedieť, že svoj statočný boj o nové srdiečko dnes podvečer pri transplantácií žiaľ prehral Venujte mu prosím tichú spomienku a motlitbu .... zaslúži si to! Tatuško ĽÚBIM ŤA! Posielam ti tam hore obrovskú pusu a drž sa tam! Chýbaš už teraz!
Neočekávaná zpráva mě zasáhla o to více,že jsem od Petra dostal den předtím 6.4.2016 v noci optimistickou a potěšující sms.:
Ahoj Vládíčku, hrozně moc se Ti i klukům v klubu omlouvám, ale dnes večer v půl 8 mne erzeta hodila do ikemu a ráno v 7, bych měl jít na sál. Budou-li se vyvíjet okolnosti tak, jak tady doktoři předpokládají, měl bych dostat nové srdíčko. Takže do 15.4. to rozhodně nestihnu, takže to mikro rozhodně nestíhám, což je mi docela líto, protože jsem se na ně připravoval a hlavně jsem se těšil na potlesk, ale musím to odložit. Vládíčku vyřiď Zdendovi, že jsem mu zkomplikoval mikro, mrzí mne to. Probudím-li se a bude vše OK, tak nějaké další určitě udělám.Vládíčku, myslete na mne a držte mi palce zítra v 7, i toho 15-tého. Děkuji a že kluky pozdravuji, ahojky....jo a kdyby se cokoliv nepovedlo, věz, že jsem byl rád, že jsem Tě měl možnost poznat a dokonce pokládat za KAMARÁDA (moc s tím velikým "K" jich nemám.)Tak ahoky a ješte jednou pozdravuji Pp.

Co více dodat. Nic.

V pátek 8.4.2016 jsem s Jožkou Benkem navštívíl vystoupení našeho kamaráda Radka Bakaláře v pražském divadle Na Prádle.
Po skončení jeho show nemohla chybět společná fotografie s Radkem na památku.
Sobota 9.4.2016 dopoledne Přerov-Magická posilovna a setkání m.j. s Mistry republiky v moderní magii - půvabnou Ivetkou Žvakovou a decentním Mgr. Petrem Kravčíkem.
Pátek 15.4.2016 - Mikrovečer Magického klubu Motorlet
Večer byl věnován jako vzpomínka na Petera Petráše a Petr měl opravdu nabito. Sál byl plný.
Pozvánka na sobotu 24.4.2016 do slovenského Popradu, kde mám s Jožkou Benkem svůj kouzelnický seminář.

A 20 dní v dubnu je za mnou. Život opravdu letí jak splašený kůň a v dubnu obzvláště.

Aby jste každý z Vás měl svého koně, Vám všem přeje - Vláďa Babka

13. ročník Velké ceny Divadla kouzel 19.-20.2016

22. března 2016 v 14:09 | vladababka
Cenu Grand Prix na 13. ročníku velké ceny Divadla kouzel získal 13-letý Alfredo Lorenzo z Holandska.

V sobotu a v neděli ve dnech 19. a 20. března 2016 proběhl v Líbeznicích u Prahy 13. ročník Velké ceny Divadla kouzel. V Divadle kouzel Pavla Kožíška se sjeli příznivci magie z několika zemí, aby zde, buď jako soutěžící předvedli své výkony, nebo jako diváci tyto výkony ocenili. Odbornou porotu zastupovali- předseda Mgr. Petr Kravčík a dále členové Milan Skržek, Vláďa Babka, Yvo Žídek a Roman Štabrňák. Skrutátorkou byla Karolína Jůzová. Hlavními organizátory Renata Jůzová-Táborská a Tomáš Hrdlička. Moderátorem soutěžních bloků byl Roman Benýšek a nedělní odpolední Gala show moderoval Petr Ocelík. Celý festival byl pod dohledem prezidenta ČMS a ředitele tohoto festivalu Pavla Kožíška. Grand Prix získal mladý nadějný kouzelník - manipulátor, Alfedo Lorenzo z Holandska. Miss fetivalu se stala Simona Černá z Dua Radek a Simona. Zvláštní cenu za přínos v ženské magii získala Adélka Svobodová. Z prodejců zde byli zastoupení - Pavel Kožíšek, Dokonalý Trik a ze Srbska Bělehradu přijel Magic ROSSY. Celý festival byl též příležitostí pro setkání magických přátel z různých koutů republiky i ze zahraničí.

Zde jsou oficiální výsledky festivalu zveřejněné na stránkách ČMS"

Výsledky Velká cena Divadla kouzel 2016
Jméno Kategorie Pořadí Počet bodů
Lorenzo Alfredo Jun 1 1 251
Svobodová Adéla Vs 1 248
Duo Radek a Simona IL 1 238
Vylíčil Radek Man 1 231
Dočkal Daniel Jun 2 2 222
Němeček Stanislav VS 2 213
Magic Team Klecany Jun 2 3 206
Soukup Ondřej VS 3 203
Černá Veronika Jun1 2 202
Duo Černý Ost 1 200
Němeček Stanislav Mikro 2 179
Juřina David OS 3 163
Soukup Ondřej IL 3 160
Serip Mikro 3 137
Podzimek Tomáš Mikro 82

Nyní pár fotografií z této kouzelnické události:
Při vstupu do Divadla vítaly všechny přítomné u registrace tyto dvě sličné dámy.
Všechny soutěžní bloky, které proběhly v sobotu, moderoval člen Magického klubu Motorlet Roman Benýšek .

Sobota 19.3.2016 od 10,30 - 1. soutěžní blok
V kategorii Iluze vysoupil Ondřej Soukup s partnerkou a obsadil 3. místo
Zvláštní cenu poroty získal Martin Staněk- Bill Hejli z Divadla kouzel Praha
V kategorii Junior II získali 3. místo - Magic team Klecany - Karolína, Eliška, Monika a Jonáš
Vítěz Grand Prix - Alfredo Lorenzo při svém soutěžním vystoupení v kategorii Junior 1.
Po každém ze soutěžních bloků následovaly pohovory soutěžících s porotou.
Celý festival zaznamenával na fotoaparát dvorní fotograf kouzelníků Karel Kašák.
Foto od mistra Karla Kašáka. Porota ve složení Roman Štabrňák, Petr Kravčík, Yvo Žídek, pozdější vítěz Grand Prix Alfredo Lorenzo, Vláďa Babka a Milan Skržek

Od 14,00 hodin pokračoval 2. soutěžní blok ve kterém vysoupili:
Daniel Dočkal v kategorii Junior 1 - 2. místo
1. místo v Manipulacích získal Radek Vylíčil z Blanska
V kategorii Ostatní si 3. místo vybojoval David Juřina z Mostu. Byla to jeho soutěžní premiéra. Gratuluji.
Roman Benýšek při svém moderování i kouzlil a bavil přítomné diváky.
DUO Černý - Radek a Vašek, v kategorii Ostatní obsadili zasloužení 1. místo.
Adélka Svobodová zaslouženě se svým Růžovým panterem vyhrála kategorii Všeobecná magie.
A opět po skončení 2. bloku následovaly pohovory vystupujících s porotou.
Při pohovorech byl přítomen i ředitel festivalu Pavel Kožíšek.
V přestávkách mezi soutěžními bloky měli návštěvníci festivalu možnost zakoupit si kouzelnické rekvizity u paní Kožíškové
nebo Matyáše Kožíška
K sehnání zde bylo cokoliv
Zajímavá kouzla měl i Magic ROSSY ze Srbska
Dva porotci v přestávce mezi bloky - Petr Kravčík a Yvo Žídek.
Samozřejmě došlo na přátelská setkání - Igor Kasalický, Yvonnka Placzková,Olin Holas, Mirka Křivánková a z Popradu Michal Ivan.
Karel Kašák - pan fotograf je sám obětí fota ve společnosti Yvonnky Placzkové a Moniky Seidlové.
Magic ROSSY se svým prodejním pultíkem.
V místní restauraci byl i čas na setkávání přátel.
Jíst musí i kouzelníci.
Známé tváře magických osobností.
Doba oběda.
Česko-slovenská přátelství
Návštěvníci ze Slovenska
Nejvyšší milovníci magie na každém festivalu - chlapci Vylíčilovi - Láďa a Radek
Kouzla,kouzla,kouzla - byla všude. Standa Němeček z Brna a Roman Vejmola z Prostějova.
Foto s členem poroty - Vláďa Babka a Mirka Křivánková v Divadle kouzel Pavla Kožíška.

3. soutěžní blok - Mikromagie od 17,00 hodin
Moderátorem mikromagie byl opět Roman Benýšek.
Jako první vystoupil SERIP soutěžící z Portugalska, který obsadil 3. místo.
Dále vystoupil 12-letý Tomáš Podzimek - samouk, kterému následně porota doporučila si najít nějakého zkušenějšího kouzelníka. K této úloze se posléze nabídla kouzelnická rodina Černých, která bydlí nedaleko Tomáše.
2. místo v mikromagii obsadil, ve svém kouzelnickém comebacku po deseti letech, Stanislav Němeček.

4. soutěžní blok od 19,00 hodin
DUO Radek a Simona - 1. místo v kategorii Iluze
Stanislav Němeček - 2. místo ve Všeobecné magii
Veronika Černá - 2. místo Junior 1
Ondra Soukup - 3. místo ve všeobecné magii.

Neděle 20. března 2016

Seminář Mgr. Petra Kravčíka od 10,00 hodin
Přítomní očekávali s čím nás 6-ti násobný Mistr republiky překvapí.
A bylo z čeho vybírat. Petr se svými asistenty - Ondrou a Igorem.
Seminář 5 kouzel byl přesně v tom duchu na jaký jsme od Mgr. Petra Kravčíka zvyklí. To znamená, že byl perfektní. Petře děkuji, asi za všechny.

Neděle 20.3.2016 - vyhlášení výsledků festivalu
Ceny vyhlásil předseda poroty Mgr. Petr Kravčík
Kategorie Junior 1 - Veronika Černá a Alfredo Lorenzo
Kategorie Junior 2. - Magic team Klecany a Daniel Dočkal se svojí asistentkou
Všeobecná magie - Ondra Soukup, Adélka Svobodová a Stanislav Němeček
Vítěz kategorie Manipulace - Radek Vylíčil.
Kategorie Iluze - Ondřej Soukup a DUO Radek a Simona Černých
Kategorie Ostatní - David Juřena a DUO Černý - Radek a Vašek
Mikromagie - SERIP a Stanislav Němeček
Cena poroty - Martin Staněk
Cena poroty za přínos pro dámskou magii - Adélka Svobodová

Neděle 14,00 hodin závěrečná Gala show
Gala show zahájila svým vystoupením Adélka Svobodová.
Moderátorský pomyslný štafetový kolík předal Roman Benýšek svému kolegovi Petru Ocelíkovi.
Dále zazpívala-nezapívala skupina Maxim Turbulenc
Sál v divadle byl opravdu vyprodán do posledního místa.
Kouzlo se starostou Líbeznic, resp. s jeho sakem, předvedl Petr Ocelík
Diváci ve vyprodaném divadle seděli i na schodech - jako Radka a Tomáš Hrdličkkovi.
Diváky pobavili vítězové kategorie Iluze - DUO Radek a Simona
Dan Nekonečný předal titul Miss magie letošního festivalu - Simoně Černé
Kyklop z Maxim Turbulenc předal Cenu festivalu nejmladší účastnici a kouzelnici.
Vystoupil i Alfredo Lorenzo z Holandska.
Ve svém komicko-horrorovém výstupu měl Petr Kravčík za asistenta legendárního fotbalistu Antonína Panenku.
Vystoupil i držitel několika světových rekordů v bublinovém umění.
Prezident festivalu Pavel Kožíšek a starosta Libeznice předali Grand Prix Alfredu Lorenzovi
Petr Ocelík ještě předvedl komický výstup Sako show
Elegantní Milan Skržek předvedl své parádní vystoupení
Všichni učinkující poděkovali divákům a 13. ročník Velké ceny Divadla kouzel v Libeznicích skončil

Mnoho štěstí přeji tomuto festivalu i v příštím roce.

Mnoho štastných dnů před Vámi přeje všem - Vláďa Babka

Iluzia Magica 22.-24.4.2016 Poprad

16. března 2016 v 11:38 | vladababka
Ve dnech 22.-24. dubna 2016 pořádá slovenský kouzelník Michal Ivan v Popradu magický festival ILUZIA MAGICA a požádal mne, abych zde předvedl některý ze svých seminářů. Rád jsem nabídku přijal a byla to pro mne pocta. Seminář jsem si pracovně nazval "Kouzla z akcí" a bude to vlastně výběr toho, na co je na akcích, kde kouzlím, největší divácký ohlas. Asistovat mi bude, jako obvykle, kouzelnický kamarád Jožka Benko. Již se na setkání pod Tatrami moc těšíme.

Příjemné dny budoucí přeje - Vláďa Babka

Seminář v KIM clubu Praha 7.3.2016

9. března 2016 v 14:21 | vladababka
V pondělí 7. března 2016 jsem předvedl svůj seminář, který jsem nazval "Kouzla z akcí" v jednom z nejprestižnějších československých kouzelnických klubů - v KIM clubu Praha.O seminář jsem byl již před časem požádán jeho předsedou panem Jaroslavem Kuncem. Celý večer proběhl ve výborné atmosféře a musím říci, že pro takové "publikum" je opravdu radost kouzlit. Všichni přítomní pánové projevovali o předváděné triky opravdu nefalšovaný zájem a jejich slova úznání mne naplňovala dobrým pocitem. O tom, že se večer v KIMu líbil svědčí i skutečnost, že jsem byl požádán o další seminář - II.díl. Slíbil jsem, že na podzim zase něco připravím.
KIMÁCI, děkuji za pozvání, přeji hodně štěstí při Vašem kouzlení a budu se těšit na další setkání s Vámi. Vláďa Babka.
Lehká předehra a seznámení o čem vlastně ten seminář "Kouzla z akcí" bude.
V programech kouzelníků většinou nechybí karty. Ani zde nechyběly.
Není nad to si postup, díky videu v mobilech, hned natočit.
Při kouzlu se sirkami se projevil mistrně Roman Vaněk, který za svůj výkon sklidil velký potlesk.
Radim Šoch si dělal vlastní fotodokumentaci
Detektor lidského hlasu nově - ala Vláďa Babka
Do semináře se svým, sobě vlastním, způsobem zapojil i Ríša Nedvěd - známý trapnomág.
Předváděná kouzla si hned všichni mohli vyzkoušet a naučit. Martin Boháč - Magic Kellman - se právě pokouší oživit obyčejný kapesník!!
Nakonec od Vládi jeden kouzelnický dárek pro celý KIM club Praha
Potlesk vždy potěší!!
Vyměřený čas na seminář uběhl jako voda a najednou byl konec.
Ještě zbyla chvilka i na malý bazárek "věcí" z posledního FISMu. A úplně nakonec jedno společné foto - viz na začátku.
Pondělí 7. března 2016, Divadlo Spektrum v Karlíně, 22,00 hodin - konec semináře.

Příjemné a klidné dny před Vámi, přeje všem - Vláďa Babka


Výstava kouzelnického umění v Hodoníně

24. února 2016 v 12:14 | vladababka

Oslava 16. let nových dějin KIM clubu

23. února 2016 v 14:26 | vladababka
V pondělí 22.2.2016 uběhlo přesně na den 16 let od znovuzrození a obnovení činnosti KIM clubu Praha pod vedením jeho současného předsedy Jaroslava Kunce. Pražské Vinohrady a taneční klub DSC byly v ten den svědky famózní oslavy slavného kouzelnického klubu. Téměř všichni současní členové KIM clubu se ten den představili při vystoupení pro děti a následném večerním jevištním i mikromagickém programu pro dospělé. Skvělý moderátor večera Honza Krejsa dodával všem učinkujícím, před zcela beznadějně vyprodaným sálem, další kuráž a pro diváky byl výborným průvodcem celého zábavného večera. Popisovat jeho průběh nemá smysl, protože všichni byli senzační a každý člen KIM clubu má svoji zásluhu na této úspěšné prezentaci a oslavě. Kdo měl to štěstí a včera slavil společně s KIMáky, ví o čem je řeč.
Předseda KIM clubu Jaroslav Kunc se členy clubu a narozeninovými dorty.
Kouzelný dort!!!

Kouzelné dny a hodně energie do budoucna, přeje celému KIM clubu Praha - Vláďa Babka

Shawn Farquhar v Praze 25.1.2016

26. ledna 2016 v 14:39 | vladababka

"Kariéra každého kouzelníka začíná i končí s balíčkem karet" - William Farquhar

Shawn Farquhar trojnásobný Mistr světa v kouzlení, bývalý prezident IBM (International Brotherhood of Magicians) a prezident Kanadské asociace kouzelníků, navštívil v pondělí 25. ledna 2016, v rámci jeho evropského turné, Prahu. Díky Ondrovi Pšeničkovi a Filipu Stružkovi se tak mnohým česko-slovenským kouzelníkům splnil sen a mohli tohoto Mistra kouzel vidět při jeho semináři naživo. A v karlínském Spektru bylo hlediště od 18,00 hodin zaplněno do posledního místečka. Seminář Mistra Farquhara splnil vše co se od něj očekávalo. V Praze ukázal, a odhalil i svoje mistrovské kousky, kterými uvedl do úžasu i slavnou americkou dvojici Penn a Teller. Shawn byl naprosto bezprostřední a hned si získal sympatie a srdce všech přítomných kouzelníků v sále. Ukázal, pro mnohé neznámé triky a vše ochotně dopodrobna vysvětlil. Přímo z něj sálalo jak magii miluje a žije pro ni. Shawn baví diváky po celém světě více jak dvacet let, vystupuje v nejprestižnějších televizních pořadech, na nejluxusnějších výletních lodích a je lektorem na nejlepších světových magických akcích. Psát o jeho oceněních by byla ztráta času a všichni si je mohou vyhledat na internetu. V závěru jeho semináře měl Shawn i některé věci na prodej. Nesmím zapomenout, že na jeho úspěšném semináři měl nemalý podíl i "překladatel" Ondra Pšenička, který to měl tentokráte hodně těžké, protože Shawn občas pozapomněl, že je překládán a v zápalu pro kouzla "jel" jak závodní formule. A právě za překlad, i v těchto podmínkách, patří Ondrovi velké poděkování. Po skončení se Shawn odebral se zájemci ještě do nedaleké restaurace Charleston k neformálnímu posezení. Návštěva a seminář Shawna Farquhara v Praze byla další z třešinek na dortu, které nám v poslední době na "kouzelném tácu" předkládá Ondra Pšenička a ČMS. Děkujeme!!
Shawn začal svůj seminář známým trikem "Cups and Balls".
Moderoval Ondra Pšenička. V hledišti sedělo mnoho známých kouzelníků - zde např. Petr Kasnar z KIM klubu
Shawn Farquhar původně začínal jako iluzionsta a posléze mu učarovala mikromagie.
Kouzlit s Shawnem Farquharem je přáním kouzelníků po celém světě.
Z této asistence má Janek Cingroš evidentně radost.
I Damian si tuto chvíli bude jistě dlouho pamatovat.
Diváci v sále pozorně sledují co se bude dít. V přední řadě seděli např. Radek Stach, David Strašil a Robin Panuš.
Robin Panuš byl, dle jeho ohlasů na FB, ze Showna nadšen. Robine ozvi se jestli máš zájem, mám z tohoto Tvého výstupu docela slušná fota.
Shawn a David.
Kouzlo, které Shawn předvedl s Pennem v Los Angeles
Předvedl a vysvětlil Shawn i s Davidem Strašilem v Praze
Je to obrovská škola, nejen pro mladé kouzelníky.
Mezi diváky jsme o přestávce mohli spatřit i aktuálního Mistra republiky v modení magii Aleše Hrdličku.
Na seminář přijeli kouzelníci z celé České republiky i ze Slovenska.
Klub kouzel Liberec zde byl zastoupen jeho předsedou Přemkem Rajdlem se ženou Lenkou a Mirkem Slukem (na fotu). Jirka Hadaš z Uherského Hradiště v rozhovoru s Michalem Ivanem z Popradu.
Další magičtí nadšenci - Roman Vejmola a Franta Fiala z Moravy
Zde odzadu - Jožo Talostan, Peter Šesták, Roman Vaněk, Janek Cingroš, Michal Fridrich a Jožka Benko - jména, které jsou v československém magickém světě dobře známá.
Po přestávce seminář pokračuje
Další Shawnův originál
Shawn mezi diváky.
Další Shawnův originál - tentokráte hádání mince ve třech pouzdrech.
Chlapec pouzdro s mincí sice uhádl, ale nakonec stejně vyhrál kouzelník.
Na podiu se předvedli i předseda KIM clubu Jaroslav Kunc a Honza Komberec.
Velmi hezké kouzlo s DVD.
Kdo se semináře zúčastnil ví o čem nyní Shawn mluví. Perfektní a moc se mi to líbilo.
Kouzlo s telefonem. Tento trik je v mém repertoáru již dlouho a přivedl mne k němu Jožka Benko.Velmi hezký a překvapivý efekt.
Další Shawnům nápad s roztrhanou fotografií v novém pojetí.
Kanadský kouzelník a česká bankovka
Dealer show - 800,-Kč
500,-Kč
1200,-Kč
1400,-Kč
2500,-Kč
A byl konec semináře za který Shawn Farquhar sklidil velký potlesk ve stoje od všech přítomných.
Poté již přišla dlouho očekávaná chvíle pro všechny zájemce-Shawn otevřel svůj provizorní prodejní stánek.
Lidé v sále měli plno dojmů z tohoto vystoupení světoznámého mága.
Koupěchtivých zájemců bylo dost.
Vždyť taková příležitost, koupit si originál od několikanásobného mistra světa, se v Čechách zas tak často nestává.
Došlo i na podpisy. Také mám jeden pro sebe a druhý pro pány Horáky z Magic studia 2000.
Došlo i na vzácné společné foto, kterým obohatím svoji sbírku světových kouzelníků se kterými jsem se dosud osobně setkal.

A tak pro mne skončil příjemný večer s tímto Mistrem kouzel. Já odjel za dalšími povinnostmi a většina přítomných odešla společně se Shawnem pokračovat v načatém večeru.

PS: Na akci jsem fotil a tak prosím, kdo má u mne foto se Shawnem pošlete mi na Vás spojení na email a já foto zašlu. Mám foto i ze semináře a tak kdo byl se Shawnem na podiu a má o foto zájem se také může ozvat.

Všechny moc zdraví a příjemné dny budoucí přeje - Vláďa Babka

102. kouzelnická burza v Sindelfingenu - sobota 9.1.2016

12. ledna 2016 v 10:24 | v
V sobotu 9. ledna 2016 se v rámci třídenního magického festivalu v německém Sindelfingenu konala již 102. burza kouzelnických rekvizit. Tato burza kouzelnických rekvizit, nápadů a úžasných seminářů se již léta právem řadí mezi nejlepší kouzelnické akce v Evropě. Mám za sebou již 11. návstěvu této akce a ani tentokráte jsem nebyl zklamán. V rámci sobotního programu byly k vidění i tři semináře. Od 11,00 hodin se předvedl portugalský kouzelník David Sousa, kterého známe i z Uherského Hradiště, od 14,00 hodin německý mág JUNO a od 16,00 hodin francouzský kouzelník Cyril Harvey. Na burzu jsem odjel s mými magickými kolegy a přáteli - Jožkou Benkem a Honzou Vaidišem. V Sindelfingenu jsem se potkal se známými kouzelníky z Maďarska - Jokerem, Jupiterem a Astorem s manželkami, Wladimirem Mikekem s Kitty ze Slovinska, s prezidentem FISMu Domenico Dantem z Itálie, Alexandrem de Covou, Hakanem Varolem, Doctorem Maraxem a mnoha dalšími výbornými mágy z celé Evropy. Domů jsme odjížděli opět plni dojmů, nabiti novými kouzelnickými nápady a s pocitem, že pro kouzla opravdu ve světě neexistují žádné hranice. Zpáteční cestou jsme se tradičně zastavili na občerstvení u našeho armenského kamaráda v čínské restauraci v Plzni. I zde to bylo výborné. Jen pro zajímavost. Sdělil nám, že před vánoci, zde v jeho restauraci, podávali denně až 600 jídel. Neuvěřitelné. Taky takové kouzlo, zase z jiné oblasti. A nyní trochu obrázků z letošního Sindelfingenu.
Na burzu se sjíždějí kouzelníci z celého Německa i okolních států.
V takovéto "hrabárně" můžeta koupit např. kouzlo "Zmizení zámku ze skleničky a jeho následné objevení na nožičce této skleničky" za pouhých 6,-EUR
Naplněné krabice kouzel se pomalu otevírají a postupně vydávají svá tajemství.
K sehnání jsou zde kouzla všeho druhu - staré, novější i nové.
Burzu již léta pravidelně navštěvuje (i zde má svůj stánek s kouzly) současný prezident FISMu Domenico Dante. Odtud se také již dlouho známe.
Další známá tvář i z česko-moravských festivalů - Bill Cheung - se svými triky na prodej.
1. seminář od 11,00 hodin měl David Sousa z Portugalska.
Úžasný kouzelník a vynikající manipulátor David Sousa
Opravdu takový "malý použitý kouzelnický eden!.
Kdo kouzlí pro děti měl i letos v Sindelfingenu z čeho vybírat.
Kouzla pro děti sice nejsou moje parketa, ale člověk nikdy neví, kdy se co bude hodit. No a když je to skoro zadarmo - nekup to!!. Po malých upravách to u dětského diváka jistě radost udělá. Osobně myslím, že k zasmání jsem i bez úprav.
V 16,00 hodin měl seminář Francouz Cyril Harvey.
Ještě jednou Cyril Harvey.
Honza Vaidiš kupuje kouzlo od Alexandra De Covy, který nám od posledního setkání v Bamberku trochu ztloustl.
I Jožka Benko se svými nerozlučnými "létajícími francouzskými holemi" byl z burzy nadšen. Z nápadů, které zde viděl se jistě "zrodí" nějaké nové kouzlíčko alá BENKO.
Přes knihy, videa, rekvizity, zvukovou aparaturu, iluze, mentálky atd., je zde opravdu k sehnání vše co s kouzly jen trochu souvisí.
Setkání s Domenico Dantem, současným prezidentem FISMu
Již zde byla k prodeji i moje oblíbená Rubikova kostka.
Prostě kam se člověk podíval tam byla kouzla-kouzla-kouzla-kouzla, což je ovšem pro lidi "postižené" touto zálibou ten největší "orgasmus"!!!
Je jasné, že na takové akce se musí jezdit s vozidlem combi.
Při občerstvení v Plzni v asijské restauraci, kterou vede arménský manager. Dobrou náladu nevyvolávalo jen výborné jídlo, ale i kouzelně strávená druhá lednová sobota 2016. Ani nám nevadilo, že jsme ujeli celkem 1100 km. Stálo to určitě za to!!!

Všem přeji co nejvíce takovýchto kouzelně strávených víkendů v roce 2016 - Vláďa BabkaPF 2016 Falešní hráči

21. prosince 2015 v 13:28 | vladababka
Krásné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2016
přejí Falešní hráči - Vláďa Babka a Jakub Kroulík

Prosinec 2015

21. prosince 2015 v 13:11 | vladababka
Prosinec 2015 - tak jako všechny prosince každý rok, patří i ten letošní, pro nás kouzelníky, mezi jedny z nejvytíženějších měsíců v roce. Firemní večírky jsou v plném proudu, do toho představení magických klubů, oslavy narozenin atd. Prostě se člověk nezastaví a tak podle toho také není čas na blog. Přesto si neodpustím nepřipomenout krásnou akci konanou v Obecním domě v Praze - koncert ke stému výročí narození Franka Sinatry- Sinatrology. Tuto akci spolupořádal náš velký kamarád, zpěvák Honza Smigmátor a bylo pro nás tedy ctí se předvést na pokoncertní VIP párty v americkém baru Obecního domu. Párty se zúčastnilo cca 200 lidí a vše zde bylo perfektní. A i to, že jsme jako Falešní hráči končili o půl třetí ráno svědčí o úspěšnosti této akce.

No a takto na Sinatrology bylo zváno:
Dnes večer 12. prosince, v den Frankových narozenin, se budeme bavit v sinatrovském stylu až do rána. Americký bar Obecní dům ovládne po skončení galakoncertu atmosféra nočních podniků New Yorku nebo slavných casin Las Vegas. Whisky poteče proudem, ruleta se bude roztáčet, všudypřítomná vůně doutníků, hříšný jazz a přítomnost Falešných hráčů vás přenesou do časů, kdy si Frank ve společnosti svých kumpánů a krásných žen užíval života na plné obrátky. Americký bar se v noci z dvanáctého na ...třináctého prosince stane místem nových přátelství, setkání s kamarády a hudebními hvězdami show Sinatrology, zkrátka všech, kteří si umí užívat života a po vzoru Franka Sinatry budou tančit, pít, zpívat, bavit se a slavit až do svítání.
Setkáte se tu s Jan Smigmator, Tom Gaebel, Pavel Šporcl, Arthur Manuntag, Jíří Stivín, Tereza Černochová, Felix Slováček Jr., Ludmila Stefanikova, Martina & Kristina Barta, Markéta Smejkalová, Felix Slováček, Vlada Babka, Pavel Dolejška, Jakub Kroulik

Na Sinatrology jsem si nemohl nechat ujít společné foto s hudební žijící legendou Jiřím Stivínem.Jinak se pan Stivín velmi pochvalně vyjadřoval o "umění" falešných hráčů v jejichž společnosti strávil nemalou dobu. Děkujeme.
Jinak velký dík patří i těmto dvěma sličným a milým servírkám francouzské restaurace Obecního domu, které se o mne po celý večer a noc perfektně staraly. To se to potom "pracuje".

No, prosinec ještě nekončí a práce je stále dost.

Pokud možno klidné dny do konce roku přeje Vláďa Babka

103 minut s kouzelníky z KIM clubu - 7.12.2015

8. prosince 2015 v 14:03 | vladababka

Besídka pro dospělé v Karlínském Spektru, v pondělí 7.12.2015 od 20.00 hodin, byla super ukázkou 103 minut trvající moderní magicko-iluzionistické zábavy, které pro zúčastněné diváky předvedli členové KIM clubu Praha. Po Mikulášském kouzlení pro děti od 18,00 hodin, "Kimáci" potěšili i dospělé publikum. Začátek, přesně ve 20.00 hodin, odmával předseda Jaroslav Kunc a konec stanovil na 21,43 hodin. 103 minut zábavy bylo perfektních a i tentokrát vystupující své přiznivce, i náhodné diváky, nezklamali a udrželi svoji vysokou laťku v předvádění moderní magie. Za sebe i za, myslím, všechny přítomné jim za to patří poděkování. Děkuji - Vláďa Babka

Před zahájením diváky naladil vánočními písničkami Ondra Pšenička
Besídku pro dospělé zahájil dlouholetý předseda KIM clubu pan Jaroslav Kunc. Poté zapnul stopky a upozornil, že konec je plánován ve 21,43 hodin.
Jako první se svým provazovým číslem vystoupil Honza Komberec, který měl opět štěstí na sympatickou asistující divačku.
Se zhmotněním karty z neviditelného balíčku všechny překvapil a vzápětí potěšil Adam Kozel.
Nejen "svoji" paní učitelku z mateřské školky a jejího partnera, uváděl do úžasu "BIN"-Honza Krejsa.
Příjemné vystoupení Ružového Panthera - Adély Svobodové bylo hezkým kouzelnickým zážitkem pro všechny diváky ve Spektru.
"Hodný kouzelník" Ondra Šíbl při svém vystoupení, kde předváděl paranormální schopnosti své ruky, získané pobytem u tibetských mnichů. Při jeho vystoupení měla nezastupitelnou úlohu i vybraná divačka. Kdo viděl, ví! Byla super!
Pro mne jedno z nejlepších vystoupení tohoto večera - Damian. Foto z jeho seance s molitanovými míčky s divačkou. Celé jeho vystoupení mělo nápad, švih, eleganci,komiku, překvapení a svojí anglickou češtinou je Damian originální. Moc hezké - znovu tleskám a děkuji!!
S iluzí se představil Jirka Marek.
Posledním vystupujícím byl Ondra Pšenička, který ve svém vystoupení ukázal i čísla ze svého profesionálního programu "52 Lovers". Diváci se příjemně bavili, ostatně tak, jako i při všech Ondrových etudách.
Poté předseda KIM clubu Praha zastavil stopky a display ukazoval avizovaný čas konce představení t.j. 21,43 hodin. Byli přesní!! I to se cení!!

Za hezký a příjemný večer v předvánočním shonu, všem z KIM clubu děkuji - Vláďa Babka

Klidné dny před Vámi všem přeje - Vláďa Babka

52 Lovers - Ondra Pšenička 23.11.2015

24. listopadu 2015 v 12:38 | vladababka
V pondělí 23. listopadu 2015 od 19,00 hodin jsem měl to potěšení být jedním z 52 "vyvolených", kteří měli tu možnost shlédnout v pražském Divadle Kolowrat magické představení Ondřeje Pšeničky s názvem "52 Lovers".
Během cca hodiny a čtvrt dovedl Ondra nepřetržitě udržet pozornost všech přítomných, kteří doslova hltali každé jeho slovo a pohyb. Je to vůbec možné s pouhým balíčkem karet? Ano je! A Ondra Pšenička je toho živým důkazem. Všechna kouzla byla výborně vybrána, efekty krásně načasované. Hlediště, scéna a rekvizity byly vybrány, jistě po dlouhém uvažování, perfektně a proto vše bylo naprosto přirozené a do sebe zapadající. Během tohoto "One man show" Ondrovi výborně sekundoval Aleš Hrdlička. I na asistující diváky měl Ondra štěstí. Viděl jsem osobně v zahraničí několik takovýchto show od světově známých kouzelnických osobností a Ondra se při své divadelní premiéře jistě nemá za co stydět.
Jen jedna věc mi trochu vadila (za to Ondra ale nemůže) a to, že celý sál diváků musel čekat na několik opozdilců. Začátek představení byl v 19,00 hodin a to je doba, kdy již diváci mají sedět v sále. Jsem však přesvědčen, že v blízké budoucnosti budou ti šťastlivci, kteří na Ondrova představení seženou lístky, sedět na svých místech v plném sále již dlouho před začátkem a všichni! To Ondrovi ze srdce přeji a děkuji za jeho průkopnické představení na poli české magie.
Jinak Vám všem další představení "52 Lovers", která jistě přijdou, vřele doporučuji a přesvědčte se tak sami, co je pravda na výše uvedeném.

Klidné, možná i průkopnické dny budoucí přeje všem - Vláďa Babka

Večer kouzel Magického klubu Praha 2.11.2015

3. listopadu 2015 v 17:26 | vladababka

V pondělí 2.11.2015 proběhl další z pravidelných Večerů kouzel Magického klubu Praha - nejstaršího z českých kouzelnických klubů, který 3.11.2015 oslaví 93 let od svého vzniku. Ve večerním programu vystoupili členové tohoto elitního pražského klubu a to Věra Koryťáková, Jan Riegel, Miloš Petránek a jako hosté Vláďa Babka a MARVIN-Jaroslav Randáček z Magického klubu Motorlet. Celý Večer kouzel uváděl svým elegantně nonšalantním způsobem čestný doživotní předseda MKP PhDr. Josef Kaiser. Technické zázemí obstarávali členové klubu.Vše proběhlo pod režií současného předsedy MKP Ing. Igora Kasalického. Mezi diváky jsme mohli zahlédnou i prezidenta Českého magického svazu Pavla Kožíška. Z Liberce se přijeli podívat Pavel Soukup a Štěpán Šmíd. Byl zde též náš moravský kolega Franta Fiala. Sál restaurace Xia Men byl zaplněn jako obvykle a dle velkého potlesku diváků se celý program líbil.
Večer kouzel Magického klubu Praha zahájil a celým provázel PhDr.Josef Kaiser.
Jako první vystoupil jeden z hostů večera Vláďa Babka z Magického klubu Motorlet a člen Divadla kouzel Praha. V úvodu všem připil na zdraví z vykouzlené plné sklenice.
Následoval karetní trik a aby všichni dobře viděli, byly karty o trochu větší.
V té době se přišli podívat do MKP prezident ČMS Pavel Kožíšek se synem Matyášem. Hosty uvítal Josef Kaiser.
Vláďa předvádí "Magie dnes jen na přání" se sympatickými asistenty Tomášem a Evou.
Diváci v restauraci vše pozorně sledují.
Vláďa využil přitomnosti Matyáše a 6-ti leté slečny jako asistentů při "Přeletu karet z obálek".
Rubikova kostka - dá se složit tak lehce, když víte jak na to!!
Diváci
Jako druhého vystupujícího uvedl Josef Kaiser
Věru Koryťákovou, která se ke kouzlům vrátila po 20 letech.
Věra si za asistentku vybrala malou slečnu.
Nyní již koukala trochu výše a za asistenta si vybrala prezidenta ČMS Pavla Kožíška, který se této role zhostil na jedničku.
Dalším kouzlícím byl dlouholetý člen MKP Jan Riegel.
I on sklízel od diváků zasloužený potlesk.
Jana Riegela pozorují jeho kolegové z klubu vlastního i jiných klubů.
Diváci behěm programu nebyli ošizeni ani o dobré jídlo z této čínské restaurace.
Povídka s karetní zápletkou v podáíní Jana Riegela.
Mezitím došli Pavel Soukup a Štěpán Šmíd z libereckého Klubu kouzel Liberec a Martin Staněk z Divadla kouzel Praha.
Poslední kouzlo Jana Riegela s asistentkou.

Poté následovala přestávka po které ve druhé části večera vystoupil...překvapení...

čínský kouzelník "Pet Ra No" - jeden z nejdéle "sloužících členů MKP - Miloš Petránek se svým nádherným orientálním programem.
Diváci dychtivě očekávali co se bude dít. A já také. Tento program pana Petránka jsem viděl poprvé.
Z prázdné čínské bedny postupně začal vytahovat:
Dlouhé čínské dopisy
Několik barevných svítících lampiónů.
Velké šátky
s různými motivy
při každém objevení nových věcí Pe Tra No sklidil potlesk od hostů večera.
Následně Číňan ukázal prázdný sak ze kterého začal vyndavat nekonečně dlouhou barevnou stuhu
Po stuze opět ukázal sak prázdný a hned z něj začal vybírat květinový náhrdelník v několika provedeních.
A opět čínská kouzelná bedna, ukázaná prázdná, aby z ní následně Číňan vyndal 6 velkých květinových akvárií. A to stále nebyl ještě konec!!
Nakonec postupně vyndal z bedny ještě pět barevných slunečníků.
A takto se "Pe Tra No" s diváky rozloučil. Pro mne to bylo nejhezčí číslo tohoto večera.
Josef Kaiser ocenil vystoupení pana Miloše Petránka a diváci dlouho tleskali - po zásluze. Jak řekl J.Kaiser, přemoluvali v klubu pana Petránka k tomuto jeho orientálnímu číslu, které dělával za mlada, skoro jeden a půl roku a dnes jsme se tedy všichni dočkali a stálo to za to!! Jsem rád, že jsem u toho mohl být osobně. Pane Petránku moc děkuji!! - Vláďa Babka
Jako poslední vystoupil další host večera - MARVIN-Jaroslav Randáček se svým XXL programem
Jarda ve svých 83 letech je stále elegán.
Kouzlo se povedlo a všichni jsou spokojeni.
Mistra MARVINA pozorně sledují kouzelničtí kolegové
MARVIN mezi diváky
Jednatel MKP Tomáš Netopil při kouzlu s MARVINEM
Do MKP zavítal i náš kamarád - kouzelník- Franta Fiala, který si též s Marvinem zakouzlil
Vše dobře dopadlo a takto se s diváky MARVIN loučil.
Na závěr Večera kouzel moderátor Josef Kaiser poděkoval všem učinkujícím i divákům a pozval na další prosincový Večer kouzel MKP, který se koná v pondělí 7. prosince od 18,30 hodin, na známém místě na Andělu- čínská restaurace Xia Men.
Po skončení programu byl čas na posezení s přáteli. Štěpán Šmíd si prohlíží zajimavou knihu od Miloše Petránka. Dále u stolu MARVIN-Jarda Randáček, Pavel Soukup, Franta Fiala a Jožka Benko.
Miloš Petránek vyndavá své kouzelné poklady z bílé "tajemné" asi čínské, tašky.
Jak je vidět z tváří přítomných, včetně předsedy MKP Igora Kasalického i zasloužilých členů tohoto klubu pánů Hrušky a Kaisera, museli být všichni s večerem spokojeni.

A spokojené dny budoucí všem přeje - Vláďa BabkaMagická Posilovna Přerov 31.10.2015

2. listopadu 2015 v 14:29 | vladababka
Tato pozvánka na Posilovnu oznamovala vše. Někteří z nás se setkali již v pátek v TGM Café restaurantu a hlavní program se uskutečnil během soboty v prostorách hotelu FIT v Přerově. V seminářích Magického klubu Motorlet z Prahy došlo pouze k malé změně, kdy místo Pavla Baráka, který vše dokumentoval, vystoupil Franta Starý. Významné ocenění Rytíř magické legie získali po zásluze páni Mistři kouzelnického umění - Lubor Kellner a Ladislav Horák starší. Dále byli oceněni diplomem Unie moravských kouzelníků z rukou jejího prezidenta Josefa Ponczy čtyři členové, kteří se tento rok dožili významného životního jubilea. Na závěr proběhla klasická tombola ve které se objevil i dort z "dílny" Milana Šmelka a dvě z 52 sladkých karet od Jardy Vaňáčka.
Ostatní již ve fotografii.

Pátek 30.10.2015
Páteční posezení v TGM Café v Přerově, kde se setkali m.j. Roman Vejmola, Mirka Křivánková, Franta Pícha a další příznivci magie.
Kamarádi při pátečním posezení. Samozřejmě se kouzlilo a zábava určitě nevázla. Jen na fotografování moc času nezbývalo.

Sobota 31.10.2015 - Podzimní Magická posilovna - hotel FIT Přerov
Předseda Magického klubu Motorlet Pepa Vogla a prezident Unie moravských kouzelníků Pepa Poncza probírají detaily této posilovny.
Technické zázemí-dokumentace - sedící Pavel Barák a stojící Pepa Salinger.
Hosté se pomalu začínají scházet. Sedící Libor Beneš. Ze slovenského Popradu přijel Michal Ivan. V pozadí jsou Yvonna a Mirka z Brna, Přemek Rajdl z Liberce, Vláďa Vylíčil z Blanska a další.
Olda Holas a manželé Kellnerovi.
U vstupu na vše dohlíželi Jana Ponczová a Luboš Roščák z Nové scény magie Ostrava.
Posléze se sál zaplnil diváky ze všech koutů České i Slovenské republiky.
U vchodu dělali reklamu poslednímu číslu Moderní magie, věnované Mistrovství světa v Rimini, pánové Jirka Hadaš a Aleš Hrdlička.
Na kouzelnické rekvizity a prodejce se též přišly podívat známé tvaře ze světa kouzel. Bohouš Kocich, Jan Riegel, Karel Hybš a další.
Z Budapešti přijel Stefan Giczci s paní.
Petra Kravčíka obsluhuje Ladík Horák mladší.
Své rekvizity zde prodával i zakládající člen ČMS pan Tovaryš.
Místopředseda Magického klubu Praha Karel Hybš u rekvizit.
Výborní mladí kouzelníci - Radek Vylíčil, Radek Stach, Adam Kotínský a Filip Stružka si jistě měli co povídat.
Další prodejce Michal Jansa - tomu se to se šesti prsty na pravé ruce jistě dobře prodává!
Filantrop Milan Šmelko přinesl nádherný kouzelnický dort, který se nakonec Posilovny rozkrájel a všichni z něj ochutnali.
Krásná sladká vzpomínka a Open fest 2015 v Postoupkách
Pozadu nezůstal ani Jarda Vaňáček, který se svými 52 dortovými kartami, vyrobenými děvčaty z domova důchodců, udělal přítomným fajnšmekrům též velikou radost.
Poté již začala vlastní Posilovna. Nejprve byli oceněni životní jubilanti - viz foto.
Poté došlo k pasování rytířů - Ladislav Horák starší
a Lubor Kellner.
Předseda Magického klubu Motorlet zahájil blok seminarisků a vystupujících z MKM.
Celý blok byl zahájen pietní vzpomínkou na letos zesnulého člena MKM a našeho velkého magického kamaráda Karla Ocelíka. Celou pietní vzpomínku zpracoval Zdeněk Seemann.
Karel Ocelík
Plakát na show Duo Absolon
Odešel kamarád a velká osobnost kouzelnického světa.
Celý sál Karlovi naposled zatleskal ve stoje. Čest jeho památce.
Prvním seminaristou byl Vláďa Babka a asistoval mu současný Mistr republiky v jevištní magii Aleš Hrdlička.
"Magie dnes jen na přání" jedno z kouzel za které mu tleskají a evidentně se baví i Aleš a Pepa.
Vláďa Babka a "jeho" tři Rubikovy kostky. Kdo viděl ví své!!
Druhým seminaristou byl Pavel Langer. Zde vypráví o Marvelliho kartách.
Pavel Langer mezi diváky jeho semináře.
Při jednom ze svých triků.
Třetím dopoledním seminaristou byl nestor MKM pan Karel Vaverka.
Během semináře čestnému doživotnímu prezidentovi Českého magického svazu Karlu Vaverkovi asistoval čestný doživotní předseda Magického klubu Praha Josef Kaiser.
Karel Vaverka při svém semináři, který byl promítán na plátnech v sále.
Pan Karel Vaverka z MKM Praha.
Po třetím seminaristovi následovala přestávka na oběd. Zde Yvonna, s úsměvem sobě vlastním, připravuje sladké karty od Jardy Vaňáčka pro chutěchtivé zájemce.
Moderátor celé Magické posilovny, neúnavný Jirka Hadaš, oznamuje obědovou přestávku a zve na odpolední část programu.
Yvonně přišla pomoci výborná kouzelnice Mirka Křivánková. Její páteční večerní kouzlení v TGM Café se mi velmi líbilo. Mirko bylo to super a ty karetní manipulace jsem od Tebe nečekal. Paráda a ještě jednou Tě za ukázku děkuji - Vláďa
Čas k dílu, čas k jídlu.
Předseda MKM Pepa Vogl zahajuje odpolední část seminářů členů Motorletu.
Přicházi Zdeněk Seemann dlouholetý předseda MKM a Mistr republiky v mikromagii.
Jako asistenta si vybral 6-ti násobného Mistra české republiky v moderní magii a svého dlouholetého kamaráda Mgr. Petra Kravčíka
Projekce na stěnu a plátna.
Seminář Zdenka Seemanna skončil a připravuje se další člen MKM Praha
Dalším seminaristou bude Franta Starý
Ale u stolu se objevuje nějaký bezdomovec
Né, je to On - Franta Starý se svým prvním trikem s plechovkou od piva.
Františka pozorně sledují přítomní diváci.
Následně si František zakouzlil s předsedkyní Nové scény magie Ostrava Janou Ponczovou.
Jako poslední se svým XXL programem vystoupil MARVIN-Jaroslav Randáček, dlouholetý profesionální kouzelník.
Zde je potřeba hlavně ocenit Marvinovo kouzlení v 82 letech, kterých se dožil letos v říjnu.
MARVIN se svými pěti asistenty.
A takto se MARVIN rozloučil s publikem v Přerově. Byl posledním účinkujícím z Magického klubu Motorlet a tak uzavřel i celý seminárně-kouzlící program tohoto pražského klubu na podzimní posilovně 2015 v Přerově.
Milan Šmelko s paní Kellnerovou přenáší dort na stůl s tombolou.
Poté již přišla na řadu tombola jejíž ceny jsou právě na tomto stole.
Mirka a Yvonna byly rády, že opět vidí v plné síle a zdraví Standu Saldaka. A nejen ony!!
Právě k takovému přátelskému setkávání i Posilovna patří!!
Dámy u dortu - hezká podívaná.
Novopečený Rytíř magické legie Láďa Horák se svými přáteli.

Po skončení tomboly se hosté pomalu začali rozjíždět do svých domovů, ale stále ještě zbývalo plno času sdělit si další kouzelné dojmy mezi přáteli.

Pohledem na část ze "Sweet 52" se s podzimní Magickou Posilovnou, jejími organizátory i učinkujícími loučím a těším se na další Posilovny v roce 2016

Kouzelné dny budoucí všem přeje - Vláďa Babka

Sweet 60´s a znovu KIM club Praha 19.10.2015

20. října 2015 v 17:39 | vladababka
V pondělí 19. října 2015 pořádal prestižní pražský kouzelnický KIM club Praha své mikromagické vystoupení, opět ve stylové restauraci "Sweet 60´s", v pražských Strašnicích. V naprosto nabité, vyprodané, restauraci se u stolů hostů vystřídala většina členů tohoto klubu. Perfektní, zábavný večer pod "přísným" dohledem předsedy klubu Jaroslava Kunce neměl jedno hluché místo. Všichni zúčastnění se výborně bavili, žasli a někteří z hostů měli dlouho otevřené "pusinky" a to nejen od výborného jídla, ale hlavně od překvapení nad kouzly, která právě shlédli. Členové klubu si připravili pro tento večer nová kouzla, která ve svých mikromagických programech dosud nepředváděli a zvládli je na jedničku. Prostě super večer na jaký jsme v posledních letech od kouzelníků z KIM clubu Praha zvyklí. I já jsem se velmi dobře bavil a právě i touto cestou všem aktérům kouzelného večera v čele s panem Jaroslavem Kuncem moc děkuji.
Nyní pár fotografií
Co nás čeká za dveřmi restaurace?
Že by replika amerického automobilu?
Ne - byli to kouzelníci z KIM clubu Praha - Ondra Pšenička a Jirka Marek, kteří se připravovali na svá vystoupení.
U stolu hostů předvádí svoji mikromagii Roman Vaněk.
Usměvavý s dobrou náladou kouzlil Honza Komberec
Kouzlení Ondry Pšenička pozorně sleduje Jaroslav Kunc
Tomáš Kotlík mezi hosty. Dále zde kouzlili a byli k vidění i Martin Kellman, kouzelnice Betty, Michal Sedláček, Ondra Šíbl a další.
Své umění předvádějí Radim Šoch - v předu a vzdálenější Adam Kozel.
Adam Kozel nám u stolu předváděl své novinky.
Na akci nemohl chybět a také nechyběl Richard Nedvěd
Společné kouzlení této dvojice - Nedvěd-Pšenička je vždy, a nejen pro mne, velkým potěšením a kouzelnickým svátkem. U stolů za nimi kouzlí Honza Krejsa a Damien.
Honza Krejsa svými karetními triky motal hlavy všech přítomných.
Na kouzlení svých kolegů se přišel podívat i současný Mistr české republiky v jevištní magii Aleš Hrdlička.
Společným fotem KIM clubu Praha z jejich oslav 15 let se loučím. Děkuji za příjemný večer.

Omlouvám se za nekvalitní foto v této reportáži. Fotoaparát jsem půjčil a mobil mi to nějak nechtěl vzít.

Krásné a klidné období budoucí přeji všem - Vláďa Babka


Jičínský magik 15.-17.10.2015

18. října 2015 v 17:22 | vladababka
Držitelka Grand Prix na mezinárodním festivalu magie Jičínský Magik 2015- Adéla Svobodová

Ve dnech 15.-17. října 2015 proběhl v Jíčíně 23. ročník mezinárodního kouzelnického festivalu Jičínský magik. Pod taktovkou Vladimíra Gernáta mladšího proběhl i letošní ročník Jičínského magika bez větších problémů a 3 dny byly naplněny kouzelnou atmosférou, napnutými nervy a logickou trémou soutěžících, nadšením diváků z jejich výkonů, těšením se na tajný výlet, příjemnými společenskými večery, kde se všichni bavili a celkovým uvolněním po vyhlášení výsledků a pestrým programem při závěrečném galavečeru. Za to vše bych chtěl poděkovat především Vláďovi Gernátovi a jeho celému týmu spolupracovníků. Zároveň zdravím i prezidenta celého festivalu Vladimíra Gernáta staršího, kterému přeji brzké uzdravení. Též velmi děkuji svým kolegům v porotě a to jmenovitě Mistru republiky v moderní magii Milanu Skržkovi, rytíři Magické legie a mistru republiky v mikromagii Zdenku Schejbalovi. Dále pánům Dominiku Malému - produkčnímu řediteli akce Pohádkový Jičín, Stanislavu Tomešovi zástupci podnikatelů a dlouholetému členu této poroty, Petru Mertlíkovi- významnému českému choreografovi a následně i jeho sympatické dceři, též zkušené choreografce, která ho zdatně zastoupila druhý den a v neposlední řadě i skrutátorce paní Olze Zbrankové. V křesle pro hosta vystoupil MARVIN-Jaroslav Randáček. Byl v pořadí již třetí po dalších kouzelnických legendách Julovi Nemešovi a Janu Kellnerovi. Velkého Jičínského magika získalo Duo Radek a Simona Černých. Mikromagii vyhrál, potřetí v řadě, Ján Mazáč z Karlových Varů a Grand Prix Adélka Svobodová z Prahy. Králem Magie se stal Radek Vylíčil. Diváci viděli 25 vystoupení z čehož jich 22 bylo soutěžních.
Jičínský magik 2015 skončil úspěšně a přeji všem, aby ve zdraví dožili a těšili se, na další ročník tohoto tradičního českého kouzelnického festivalu v roce 2016.

A nyní již Jičínský magik 2015 obrazem

Soutěž - pátek 16.10.2015 - 09,00 hodin Masarykovo divadlo
Moderátoři všech soutěžních programů - dlouholetý moderátor Dalibor Vích a jeho nová společnice (výborná) Lucie Peterková.
Celé soutěžní pole otevřel Dušan Šťásek uměleckým jménem Erik Forkus, z jeho údajně komického pásma pro děti jsme byli celkem dost rozčarováni.
Veronika Černá- kategori Junior 1 - se zde umístíla na 1. místě a získala sponzorský dar od kamenictví Kůrka ve výši 5 000,-Kč.
Za Jirku Hadaše soutěžil jeho Tukan - Pop Corn a společně získali Malého magika. Velmi hezké vystoupení pro děti i dospělé.
Jerzy Janusz Krala - dlouholetý polský účastník tohoto festivalu - oceněn Malým magikem.
Bez kterých by to nešlo - nejvýznamnější sponzoři Jičínského magika 2015
Mimosoutěžní vystoupení klauna Fíly - Filipa Edra - všechny moc pobavilo.
Spadne či nespadne?? To je otázka - vše vyřeší klaun Fíla - samozřejmě, že nespadlo, ale bylo to o chlup, nebo lépe o střep!!
Mimo soutěž při dopoledním pátečním vystoupení bavil přítomné i Mistr republiky v mikromagii Miloš Malý.
O pobavení diváků se celou dobu starali i výborní moderátoři.Zde v akci Lucie Peterková.
Poslední soutěžící v dopoledním bloku Duo Radek a Simona - za toto vystoupení získali Velkého Jičínského magika.

Poté již byly pohovory všech soutěžících s porotou, které předsedal Vláďa Babka.

Návštěva na jičínské radnici u pana starosty

Od 13,00 hodin proběhla návštěva zástupců Jičínského magika pod vedení Vládi Gernáta u starosty města Jičín Jana Malého. Zde mu kouzlí Miloš Malý.
A zde pro změnu na radnici čaruje Vláďa Babka.
Jirka Hadaš nechal zmizet místostarostovi vodu z kelímku na hlavě. To bylo překvapení!!
A ještě jedna mentální sugesce pana starosty v podání Vládi Babky. I v tomto případě zůstal pan starosta doslova fascinován a naši návštěvu na radnici zmínil i ve svém sobotním večerním proslovu na galavečeru.

Soutěž - pátek 16.10.2015 od 15,30 hodin

Přemek Rajdl - Klub kouzel Liberec, loňský držitel Grand Prix - letos si ve svém nabitém programu, cestou do Hradce Králové, "odskočil" do Jičína a přesto v nabité konkurenci získal Malého magika. Přemek je naprostý profesionál a já osobně jeho kouzlení velmi obdivuji, přeji hodně zdraví do budoucna a vždy se těším na setkání s ním.
Nováček na soutěžním podiu Karel Krčmář - Junior II - získal za svůj výstup 3. místo.
Polák Jerzy Janusz Krala ve svém druhém soutěžním vystoupení předvedl svoji známou provazovou exhibici.
Mimo soutěž znovu vystoupil klaun Fíla. A děti se opět výborně bavily.
Jaroslav Hadaš - všeobecná magie, to měl tentokrát se zvolenou divačkou a jejím vnukem trochu těžší, ale přesto si vykouzlil Malého magika.
Petr Mečíř - všeobecná magie - držitel Malého magika a s tímto vystoupením si vybojoval i účast a předvedení v sobotním galavečeru, kde měl veliký úspěch.

Po skončení druhého soutěžního bloku proběhly opět pohovory všech soutěžících s porotou.

Tajný výlet a společenský večer - pátek 16.10.2015

V podvečer na jičínském náměstí jsme se konečně dozvěděli,od Vládi Gernáta, kam povedou naše další kroky.Bylo to podzemí jičínského zámku.
Natěšení účastníci tajného výletu.
Další zájemci o výlet
V prostorách zámku
Jedna z našich průvodkyň. Ta druhá taky byla dobrá - viď Láďo Horáku st.
V dalších expozicích zámku
Jedna ze vzácností na zámku - ručně vyřezávaný Betlém od dosud žijícího řezbáře.
Konečně v tom správném podzemí. Jó tady to "zvonilo"
Pan Krčmář - Mistr řeznický se svými kulinářskými kouzly.
Trocha přátelství - Budapešť a Karlovy Vary
Chutnalo všem a všude panovala výborná nálada.
Družba s úsměvem - Šumava a Blansko
Hudební doprovod k dobrému jídlu a vínku obstaral místní harmonikář
Setkání s těmito sympaťáky je pro mne vždy radostnou událostí!!
Gernátova silná trojka
Super nápad jak se uvolnit před společenským večerem.

Společenský večer na zámku
Jako kdyby mu nestačili tři kočky doma!! Že jim to ale sluší - všem třem!!
Krásná fotka - Vláďa Gernát a Jirka Hadaš se svými maminkami. Hrdí synové!!
Zábavě u stolu nebránila ani jazyková bariéra.Jožka Benko, ale maďarsky umí!!
Vendulka Horáková se svými blízkymi se bavila výborně.
Taková malá dámská jízda
Setkání s přáteli
Na suchu, ten večer, nezůstal nikdo.
Němečtí kouzelníci jezdí na Jičínského magika rádi. Asi ví proč!!
O zábavu a příjemnou hudbu k tanci se starala tato sympatická dvojice
Další nerozlučná dvojice každého kouzelnického festivalu. Renatka a Simonka. Skvělá nálada, kterou obě rozdávají na každém kroku. Moc takových bohužel není!!
Stefan Giczci a Olda Brna se radují z výhry v tombole. Přihlíží předseda MKP Igor Kasalický. Prostě všichni jak malí kluci.
Zábava na zámku trvala do dlouho popůlnočních hodin, ale na focení již prostě nebylo moc času. Všichni jsme si ten večer úžasně užili.

Soutěž - sobota 17.10.2015 - 10.00 hodin

Olivier Kotlinski - Polsko - Junior I. - 2. misto v kategorii a držitel Ceny starosty města Jičína
Radek Vylíčil - Manipulace - za svoje vystoupení byl oceněn titulem Král magie Jičínského magika
Adélka Svobodová - všeobecná magie - držitelka Grand Prix 2015
Radek a Václav Černý - komická magie pro děti - Malý magik. Velmi hezké a profesionální vystoupení pro děti.
Magic Team Klecany - Junior II - vítězové této kategorie. Velký posun v růstu tohoto kouzelnického seskupení. Gratuluji!! Odměna 5000 od kamenictví Kůrka.
Vendula Horáková - všeobecná magie. Profesionálně odvedené soutěžní vystoupení za které Vendulka získala Malého magika.

Následovaly tradiční pohovory soutěžících s porotou.

Mikromagie 17.10.2015 - 14,00 hodin

Jako první vystoupil Jerzy Janusz Krala, kterého jsem však nestihl vyfotit. Pan Krala se v mikromagii do třetího místa neumístil.
Dále vystoupil s karetní magií Robin Panuš a za svůj, pro mne, sympatický, prezentačně i technicky chvalitebně provedený výkon získal 2. místo.
Začínající kouzelník Tomáš Podzimek získal za svůj výkon 3. místo v kategorii Junior I.
Pavel Soukup z Klubu kouzel Liberec. Loňské třetí místo letos bohužel neobhájil. Po pohovoru s porotou ví proč.
Nejen manipulace, ale i mikromagii umí Radek Vylíčil. Letos v této kategorii obsadil 3. místo.
Ján Mazáč - tři roky po sobě vítěz v kategorii mikromagie. A přesto i tento mistr si musel od poroty vyslechnout její připomínky, které jako naprostý profesionál akceptoval a uznal!! Klobouk dolů!! Honzo ještě jednou blahopřeji k obhájení vítězství.

Následovaly pohovory s porotou.

Křeslo pro hosta - MARVIN Jaroslav Randáček
V křesle pro hosta vystoupil MARVIN Jaroslav Randáček, kterého "zpovídal" Vláďa Gernát mladší. MARVIN zajímavě a poutavě vyprávěl o svém profesním životě plném kouzel a svá slova doprovázel filmovými reportážemi ze svých vysoupení. Za své povídání sklidil od přítomných diváků velký potlesk ve vstoje.

Gala show - sobota 17.10.2015 od 19,30 hodin

V průběhu večerního galashow došlo k předávání cen vítězům. Následně v galaprogramu vystoupili Petr Mečíř, dále držitelka Grand Prix Adélka Svobodová, bavič Daniel Čech se svojí stand up comedy. Svými dvěma vstupy - manipulacemi a v druhé části programu 40 minutou kouzelnickou show se představil polský iluzionista Maciej Pol z Polska. V průběhu večera též zatančil dětský taneční soubor.

Vzhledem k tomu, že jsem jako předseda poroty předával na galavečeru, společně s pořadatelem festivalu Honzou Košíčkem, ceny všem vítězům Jičínského magika - nemám z této události žádné fotografie. Za některé budu vděčen. Takže jste pochopili tuto obrazovou absenci.

Jičínský magik 2015 skončil. Domů jsme odjížděli spokojeni a budeme se těšit na příští ročník.

Klidné dny budoucí přeje všem vláďa Babka


Co se dělo

13. října 2015 v 12:57 | vladababka
Od Kouzelného koktejlu v Týnu nad Vltavou neuběhlo zas tak moc času, ale stihnout se toho v mém kouzelném světě dalo dost. Do Týna jsem dojel až v sobotu, protože páteční večer jsem prokouzlil na jedné velké akci, cca 250 lidí, v Blatné v jižních Čechách. Společně se mnou zde byl i Jožka Benko a tak i on poznal, co je to kouzlit na ostro pro diváky a né jen v klubech a na festivalech. Akce se velmi vydařila, jak sám Jožka říkal:" Vláďo, to je úplně jiné kouzlení než jsem doposud zažil. Je to perfektní, včetně atmosféry a úžasných reakcí diváků na místě".
V týdnu po Týnu jsem byl v úterý na schůzce v Motorletu, ve středu na jedné akci v pražské restauraci Zapomenutý čas na Vinohradech, cca pro 30 lidí. V sobotu 26. záží 2015 jsem se zúčastnil oslav 25. výročí založení Magické Lóže M.S.Patrčky v Jaroměři. Zde jsem se setkal s mnoha dalšími milovníky magie a celý program, který Lóže pro hosty připravila, byl velmi příjemný. V rámci toho setkání byla odhalena i pamětní deska Jaroslava Zacha v jeho Muzeum magie. Odpolední program jsem již nestihl, jelikož jsem odjížděl na Šumavu, na horskou chatu s krásným názvem Šukačka". Zde jsem strávil 3 dny plné relaxu a malého večerního kouzlení. V sobotu 3. října 2015 jsem se zúčastnil v pražských Dejvicích na ČVUT Open Rubik Cube 2015, což je mezinárodní Mistrovství České republiky ve skládání Rubikovy kostky. Opět s Jožkou Benkem jsme byli svědky úžasných postupů a vynikajících časů při skládání tohoto světoznámého hlavolamu. V rámci toho mistrovství jsem byl požádán, abych zde i zakouzlil. Stalo se a předvedl jsem bleskové skládání Rubikovy kostky jedním palcem, zatímco je rozložená kostka vložena do papírovém sáčku. Za tento výkon (údajně je zaznamenán na oficiálních stránkách tohoto ročníku), jsem sklidil od všech účastníků i pořadatelů tohoto mistrovství veliký aplaus a mnoho žádostí o vysvětlení a naučení. Jak však již tušíte, toho se nikdo z přítomných nedočkal. Měl jsem radost, že jsem i tyto Mistry ve skládání RC mohl něčím překvapit. V sobotu 10.10.2015 jsme s Jožkou Benkem a Honzou Vaidišem navštívili tradiční kouzelnickou burzu v německém Bamberku - nedalekém Oberheidu. Byla to velmi příjemně strávená sobota. Mimo jiné jsem zde po letech konečně sehnal Blue Wonder - rekvizita, kde pod krytem cestuje modré kolečko mezi šesti bílými. Vše je navlečeno na trnu a zakryto poklopem. Velikost cca 15 cm, cena přijatelná, radost převeliká. Nedělní dopoledne bylo s jedním kouzelnickým nadšencem, kterému jsem osvětloval některé záhady magie. Hodně se divil. Ale o mnoho více jsem se divil já, když mi ukázal pravé, jedinečné, originální, kouzelnické kolo i s cyklistickou helmou, které se dá použít jako rekvizita. Viz foto níže. V pondělí 12.10.2015 byla schůzka Divadla kouzel Praha - pod vedením jeho zakladatele MARVINA-Jaroslava Randáčka. Zde oslavil své naroziny Jarda Randáček a Jožka Benko. Samozředjmě se celý večer kouzlilo. Dnes večer v Motorletu, ve středu malé kouzlení v centru Prahy a v pátek ráno odjezd do Kouzelného Jičína, kde jsem jedním z porotců.
Tak to se mezitím dělo!!
A teď opět pár fotografií:

25. let Magické lóže M.S.Patrčky v Jaroměři a odhalení pamětní desky Jardy Zacha -26.9.2015
Pamětní deska našemu magickému příteli panu Jaroslavu Zachovi.
Oslavy 25. výročí založení Magické lóže M.S.Patrčky zahájil její velmistr Miloš Malý před kostelem sv. Jakuba v Jaroměři u pomníku M.S.Patrčky, kam posléze hosté položili pamětní kytice.
Hosté se scházejí.
Pokládání květin u památníku M.S.Patrčky. Předsedkyně Nové scény kouzel Ostrava Jana Ponczová a prezident Unie moravských kouzelníků Josef Poncza.
Dále pokračoval program oslav v restauraci u koupaliště Na Úpě, kam se hosté přesunuli a postupně docházeli další. Na snímku předseda Magického klubu Praha Igor Kasalický s manželkou a za ním (vpravo) místopředseda tohoto klubu Karel Hybš.
Ondra Pšenička z KIM klubu Praha se vítá s panem Julou Nemešem. U stolu bývalý víceprezident ČMS Tomáš Hrdlička.
Moravské zastoupení - Petr Kravčik, Jana Ponczová, Ladislav Horák a Josef Poncza.
Další hosté přicházejí
Následně oslavy uváděl Miloš Malý. Na snímku dále Pavel Langer, Pepa Vogl, Karel Kašpar a Igor Kasalický
V rámci oslav byl předán narozeninový dort a kytice Evě Vejr, která přijela ze Švédska a je velkou přiznivkyní Magické lóže v Jaroměři.
Tato gratulace byla hojně dokumentována
V průběhu dopoledně byl promítnut medailonek Jardy Zacha
Mezití dorazili další kouzelnické legendy - manželé Kellnerovi.
Následoval očekávaný seminář šestinásobného mistra republiky v magii Petra Kravčíka
Při jednom z kouzel asistoval Jirka Hadaš z Uherského Hradiště
Po obědě se hosté přesunuli k Muzeu magie. Na snímku Ondra Pšenička s Marvinem a v popředí Karel Hybš
Muzeum magie v Jaroměři
Žijící (a sedící) legendy Česko-moravského kouzelnictví - Petr Kravčík, Josef Vogl, Jaroslav Randáček, Karel Vaverka a Josef Poncza.
Když oslavy kouzelnického klubu, tak se samozřejmě i kouzlilo. Zde kouzlí Vláďa Babka pro pana Kůrku a ostatní přátelé přihlížejí.
Karel Kašpar st. při proslovu k odhalení pamětní desky Jardy Zacha.
K pamětní desce Jardy Zacha se přišlo poklonit a vzdát hold tomuto velikánu české magie mnoho přítomných hostů.
V Muzeu magie je mnoho k obdivování.

V této chvíli jsem se s Jaroměří rozloučil a vyrazil na Šukačku na Šumavu.

3. října 2015 Rubic Cube Open 2015 - Praha

Místo konání Mistrovství České republiky ve skládání Rubikovy kostky
Registrace dne 3.10.2015
Jak složit Rubikovu kostku - sám Ernó Rubik
Kdo RC neměl, mohl si koupit na místě.
Prodávala se zde i Futuro Cube, našeho kouzelnického kamaráda Honzy Krejsy, kterou propaguje Ondra Pšenička.
Soutěžní klání. Skládá se kostka 6x6 a průměrný věk soutěžících se pohybuje mezi 10 - 16 lety. Starší jsou již velkou výjimkou.
Na vše dohlíží a vysledky pečlivě zapisuje mezinárodní porota.Každý soutěžící má pět pokusů, ze kterých se spočítá průměrný čas a ten se započítává do konečných výsledků.
Byly zde k vidění i ke koupi poslední novinky na poli hlavolamů. I toto vajíčko je u mne k mání. Přivezu do Jičína a můžete si ho vyzkoušet.
Mezinárodní porota, předseda z Maďarska z Rubikova institutu v Budapešti. Porota připravuje RC každému soutěžícímu stejně, podle náhodných parametrů vygenerovaných počítačem.
Neuvěřitelný čas 1:13.845 s. Doposud všichni skládali 6x6 kostku přes 2minuty.
V průběhu Mistrovství jsem byl vyzván pořadatelem panem Flejberkem, abych "něco kouzelného" předvedl účastníkům Open Rubic Cube 2015.
Nejdříve jsem se zeptal na kolik tahů mám kostku rozložit. Řekli na 20. Zezadu mne pozorně pozoruje sedící maďarský předseda poroty.
Takto rozloženou kostku 20 tahy jsem vhodil do papírového sáčku
Poté jsem nechal uzavřený sáček podržet jednomu z přítomných soutěžících a upozornil, že kostku uvnitř sáčku složím pouhým dotykem palce mé ruky. Sáčku se samozřejme dotknu z venku.
Těch dotyků bylo pět. Dno a čtyři strany sáčku.
Nakonec jsem kostku vysypal chlapci do rukou
a kostka byla kompletně složená!!
Mistři ve skládání RC nevěřili, tleskali, fotili, žádali vysvětlení!! A samozřejmě nevěřícně kroutili hlavami. Největší radost však měl Jožka Benko, že jsme je "dostali". A já také!!!
Tak jsem ještě chvilku zakouzlil klasiku a poté již Mistrovství pokračovalo.
Jožka Benko s hlavním pořadatelem a organizátorem panem Flejberkem.
Některé z dalších Rubikových vynálezů.

Byla to moc hezká akce a byl jsem rád, že jsem Mistrovství mohl vidět naživo.

Kouzelnická burza Německo - Oberheid sobota10.10.2015
Prostory sálu v Oberheidu, kde se burza konala.
Co bylo možno koupit vidíte sami.
Magičtí "blázni" stejně postiženi jako já!!
Jožka Benko a Honza Vaidiš prohlížejí rekvizity.
Odpoledne bylo vystoupení pro děti.
Jak vidíte návštěva na dětské vystoupení byla mizivá. Všichni účastníci dopolední burzy odešli.
Že by kouzla již "netáhla" ani děti? Rekvizit na jevišti bylo na zvláštní cenu poroty!!
Až během vystoupení jsme zjistili proč! Vystoupení trvalo cca1,5 hodiny. Z kouzel - Camera karta, Cestování králíčků a fretka Rocky. Hlavní program - kouzelník postupně na hlavách dvou dětí vymění asi 15 klobouků-čepic a neustále vyzývá ke smíchu a tleskání. Zde je kouzelnický klobouk.
Vikingský klobouk
Čepice Ježíška
Klobouk půllitr
Čepice slepička
Čepice krokodýl atd. atd. atd.
Kouzelníkova asistentka mezi dětmi

Nakonec kouzelník ze zákulisí přinesl bednu udělaných balónkových výtvorů, které rozdal dětem. Asistentka byla celou dobu v zimní bundě. Myslím, že jestli to viděl "Veselý Jirka" - vynikající kouzelník pro děti Jirka Krejčí - v kouzelnickém nebi, tak se musí velmi stydět za takové vystoupení svého německého kolegy.

Ale vlastně jsme nakonec byli rádi, že jsme viděli toto dětské představení a víme jak vypadat nemá. Vždyť děti jsou naši potencionální zákazníci a po takovém zážitku již na kouzelníka nikdy nebudou chtít jít .

Jinak jsme byli s letošní burzou opět velmi spokojeni.

Cestou domů jsme se tradičně zastavili v Plzni u našeho arménského kamaráda v jeho výborné restauraci, kde jsme si moooooc pochutnali a domů jsme dojeli naprosto spokojeni.

Již se budeme do Oberheidu těšit příští rok.

Magické kolo

Milan Šimčík a jeho magické kolo, které si sám navrhl a udělal.
Bicycle
Detail
Detail
Předpověď
Detail
Bicycle
Signatura majitele a autora magického kola Milana Šimčíka.

Klidné budoucí podzimní dny, plné kouzelných chvil, přeje všem čtenářům mého blogu - Vláďa Babka

Magická Posilovna 31.10.2015

9. října 2015 v 14:13 | vladababka

Kouzelný koktejl v Týnu nad Vltavou 18.-19.9.2015

9. října 2015 v 14:10 | Dáša Březinová a Vláďa babka
Se svolením Dagmar Březinové zde publikuji její zhodnocení Kouzelného koktejlu v Týnu nad Vltavou do kterého jsem dodal pouze pár fotografií z festivalu. Dášo moc Ti děkuji!!V Týnu nabídl Kouzelný koktejl hned několik třešniček


Kouzelný koktejl 2015 se podařilo hlavní organizátorce Renatě Juzové Táborské namíchat opravdu skvěle. Pestrý soutěžní program, výborný maškarní ples, zajímavé osobnosti a jako třešnička na kvalitním nápoji také skvělý galaprogram. A navíc, pro soutěžící velkou motivaci, finanční ceny.

Už v pátek 18. září se do Týna nad Vltavou na další ročník Memoriálu Toniho Maška začali sjíždět účastníci. Rozjel se magický bazar. A v půl deváté ráno a v deset se divadlo zaplnilo školáky, aby si také ochutnali kouzelný nápoj čarování, magie a kouzel. A že se dobře bavili, o tom není pochyb. Tradice festivalu Kouzelný koktejl už v Týnu zakotvila natrvalo, a tak se místní jen těšili, kdy že se zase iluzionisté do jejich města vrátí. Od patnácti hodin pak přišlo na řadu také vystoupení na náměstí. A po něm si zcela určitě ti, kteří ještě neměli vstupenku na sobotní galavečer, spěchali nějakou koupit.

Páteční podvečer patřil v týnském divadle prvnímu soutěžnímu bloku na jevišti. Odstartoval ho pro kouzelníky neznámý moderátor Roman Beníšek. A nutno říct, že tady Renata Juzová Táborská vsadila na nového, ale hodně dobrého "koně". Moderátor čaroval a bavil diváky mezi jednotlivými vstupy výborně. A postaral se tak o zábavu před oponou, aby se za ní mohli soutěžící v klidu připravit na své číslo.

A že soutěž neobejde bez rozhodčích, je jasné. A tak do hlediště zasedla porota včele s několikanásobným mistrem republiky Petrem Kravčíkem, dále v porotě usedla Dana Mašková Blechová, Milan Skržek, Miloš Malý a Petr Braun.

Pravidla byla jasná, nejlepší měli šance na opravdu zajímavé ceny. "Na letošním ročníku Kouzelného koktejlu obdrží vítězové také finanční odměny. Na první tři s celkově nejvyšším počtem bodů čekají částky ve výši pěti, tří a tisíce korun," informovala hlavní organizátorka Renata Juzová Táborská. A tak všichni měli důvod, proč dlouho před soutěží trénovat, ladit formu, vybírat kouzla, prostě makat, aby lákavé částky skončily právě u nich. Porota lehkou práci určitě neměla, na jevišti se střídali zástupci kategorie manipulace, všeobecná magie, mikromagie, mentální a ostatní magie a nechyběli ani iluze. Začínající kouzelníci dostali šanci v kategorii junior I a junior II.

A stejně tak jako v pátek se v Týnu čarovalo i v sobotu. Poslední soutěžní blok mikromagie začínal ve 13.30 a po něm už přišla na řadu první třešnička na kouzelném koktejlu, seminář Sama Sebastiana. A že se bylo na co dívat, o tom není pochyb. Sklidil velký potlesk. Po semináři zbývala chvíle, ve které organizační výbor připravoval podklady pro vyhlášení výsledků. A netradičně, už krátce po půl sedmé, se všichni účastníci sešli v přísálí divadla, aby se dozvěděli verdikt poroty.

Předseda poroty Petr Kravčík oznámil výsledky dvoudenního kouzelnického klání. Ale esa si, jako správný kouzelník, ještě nechal v rukávu. Organizátoři se totiž netradičně rozhodli, že to nejdůležitější, finanční odměny, odtajní a předají až při večerním gala. A to vypuklo v 19.30 hod.

Hlediště týnského divadla praskalo ve švech. Ti, kteří přišli na poslední chvíli, jen horko těžko sháněli vstupenky. Po otevření opony při-šla na řadu další třešnička, druhý moderátor. Týnský Kouzelný koktejl 2015 míchal na podiu společně s účinkujícími Dr. Ivo Šmoldas. Na pohled rozvážně mluvící, vážný, ale zkušený moderátor, okořenil magický večer vtipnými bonmoty a hlediště se výborně bavilo. S vtipnou grácií komentoval jednotlivá čísla a samozřejmě i předání finančních odměn. Za přítomnosti dcery Toniho Maška Dany a Renaty Juzové Táborské odkryl tajemství tří obálek.

Za celkově třetí nejvyšší počet získaných bodů obdržel částku 1000,-Kč Radek Vylíčil, které mu porota udělila nejvíce bodů v kategorii manipulace. O dva tisíce víc si odnesl Magic Alex (Aleš Březina) za bodové ohodnocení svého vystoupení v kategorie všeobecná magie. A ten si ještě také vybojoval i částku nejvyšší, pět tisíc korun za absolutně největší bodové ohodnocení. To mu porota přiřkla za soutěžní vystoupení v kategorii iluze. A vítěz Kouzelného koktejlu také zakončil magický galavečer a roztleskal divadlo společně se svými asistentkami a veselým programem Pomáda. Potlesk diváků dlouho neutichal.

V gala programu také vystoupila hlavní hvězda festivalu Jordan Gomez z Francie, který předvedl bravurní manipulační číslo, se kterým se prezentoval na mistrovství světa 2009.

Gala nabídlo vtipného moderátora, kvalitní kouzelnická čísla, výborného zahraničního hosta, pro pobavení přítomných také pěvecké umění "Alexandrovců" i duet z Prodané nevěsty. Mělo prostě "šmrnc" a spád. Z večera čarování a iluzí odcházeli spokojeni a dobře naladěni jak diváci, tak soutěžící i pořadatelé. A ti poslední, včele s Renatou Juzovou Táborskou, právem.

Poslední třešnička na koktejlu, závěrečné gala, klaplo na výbornou! A tak určitě hlavní organizátorka už teď hledá ten správný recept na další Kouzelný koktejl 2016. A pokud jste letos do Týna nad Vltavou nedorazili, tak si ho určitě nenechte ujít.

Dagmar Březinová

Nyní pár fotografií
Páteční podvečerní soutěžní vystoupení probíhalo, před né zcela zaplněným sálem, ale o to více se tleskalo. Dokumentaci celého festivalu již tradičně zachycoval mistr fotograf Karel Kašák. Ten má opravdu cit pro zachycení toho správného okamžiku a atmosféry.
Radek Vylíčil při svém pátečním vystoupení dokázal, že je nejen výborným manipulátorem, ale i všestranným zábavným kouzelníkem.
Své mistrovské číslo, zde v pátek předvedl i současný Mistr ČR v jevištní magii Aleš Hrdlička.
Kouzelné dámy - Yvonna, Mirka, Monika a "kouzelná cukrářka" Jana, která se svými laskominami vyhrála večerní kulinářskou soutěž na maškarním plese svými dobrotami.
Páteční maškarní ples. Dvě kočky - Mirka a Yvonna a Lucifer - Pavel Kožíšek.
Při pohledu na večerní občerstvení se všem sbíhaly sliny.
Předseda poroty Petr Kravčík právě dohádal budoucnost z ruky sympatické ředitelce kulturního domu v Týnu nad Vltavou. Vzhledem k rozzářenému usměvu dámy to Petr se ženami určitě umí!!
Dva další velcí sympaťáci z Týnského festivalu- Milan a Martin
Sestra Adama Kotínského s hlavní organizátorkou Renatkou Jůzovou-Táborskou. Čertovsky hezké ženské.
Jirka Štoudek se dvěmi panensky vyhlížejícími děvčaty Svobodovými. Mezi nimi i Jirka vypadá jako "svatoušek".
V sobotu dopoledně na festivalu uvítal diváky prezident ČMS Pavel Kožíšek a celý soutěžní program moderoval Roman Benýšek z pražském Magického klubu Motorlet.
Ve všeobecné magii vystoupil Magic Alex - Aleš Březina - vítěz ve všeobecné magii a iluzích a držitel Grand Prix festivalu.
Veronika Černá - 2 místo junior I.
Michal Kovařík - 3. místo manipulace
Robin Panuš při svém mentálním vystoupení. Ocenil jsem příjemný slovní projev a vystupování.
Bil Hejli - Martin Staněk dostal za své předvedení - Zvláštní cenu poroty.
MARVIN Jaroslav Randáček vystoupil ve všeobecné magii se svým novým číslem KARTY XXL
Sam Sebastián, kategorie ostatní - vítěz
Adélka Svobodová - 2. místo za svého Růžového pantera ve všeobecné kategorii.

3. místo ve všeobecné magii získalo Duo Bakris - nemám foto

Radek Vylíčil ve svém vylepšeném čísle se kterým získal 1. místo v oboru manipulace.
Magic Alex a team - 1. místo v iluzích a GRAND PRIX za toto vystoupení
A ještě jednou vítěz Grand Prix - Aleš Březina a jeho team.
MARVIN-Jaroslav Randáček soutěžil i v mikromagii, kde získal krásné 2. místo.
Vítěz v miíkromagii - Sam Sebastian při svém soutěžním vystoupení.

Třetí místo v mikromagii získal Antonín Brtník- nemám foto

Odpolední sobotní seminář Sam Sebastiána byl velmi pěkný.
Na festivalu se nesetkaly hory, ale přátelé - Vláďa Babka a Mistři - Mr. Jules-Jula Nemeš a MARVIN - Jaroslav Randáček.
Čekání na vyhlášení výsledků - v popředí - Milan Šimčík a Martin Staněk
Nesoutěžily, ale jsou k vidění na každém kouzelnickém festivalu - výborné kamarádky a sympatické dámy - Yvonna a kouzelnice Mirka. Velmi rád je vždy vidím a setkání s nimi je pro mne vždy "milým pohlazením".
Ti nejdůležitější - zleva - Dana Mašková Blechová - dcera Tonyho Maška, dále nepřehlédnutelná ředitelka kulturního domu v Týnu nad Vltavou (bohužel jméno?), starosta Týna nad Vltavou (též jméno?), předseda poroty Mgr.Petr Kravčík a hlavní pořadatelka Kouzelného koktejlu Renatka Jůzová-Táborská při vyhlašování konečných výsledků festivalu.
Daniel Dočkal-vítěz kategorie junior I.
Výborný Adam Kotínský - 2. místo za manipulace
Radek Vylíčil - 1. místo manipulace
Antonín Brtník - 3. místo mikromagie
Martin Staněk - zvláštní cena, kterou si Martin určitě zasloužil.
Michal Kovařík - 3. místo manipulace
2. místo v mikromagii - MARVIN
2. místo - všeobecná magie - Adéla Svobodová
Duo Bakris - 3. místo ve všeobecné magii.
Vítěz Grand Prix - Magic Alex a team - Aleš Březina.
Porota festivalu - zleva: Dana Blechová, Petr Braun, předseda Petr Kravčík, Miloš Malý, Milan Skržek a organizátorka Renata Jůzová-Táborská
Další Zvláštní cenu poroty za svůj dvoudenní výkon získal moderátor soutěžních bloků Roman Benýšek.
Večerní Gala show pod taktovkou moderátora Ivo Šmoldase proběhla na jedničku a tak všichni, vystupující, soutěžící i diváci, odcházeli z letošního ročníku Kouzelného koktejlu v Týnu nad Vltavou velmi spokojeni.

Klidné dny budoucí přeje všem Vláďa Babka

26. Mistrovství světa v magii 6. den

18. července 2015 v 8:00 | vladababka6. den Mistrovství - sobota 11.července 2015

A tak začal poslední den Mistrovství světa v magii v italském Rimini. Všichni jsme se těšili na večerní vyhlášení výsledků a drželi palce "našemu Aldovi a Zuzce", aby dobře dopadli.

Mezitím jsme během dne ještě zašli na poslední nákupy mezi prodejce a stále vstřebávali příjemnou atmosféru Mistrovství.
Italský mentalista Max Vellucci
David Stone si vybírá rekvizitu
A hned i jedno kouzlo předvádí. Hodí zavřený balíček karet na strop místnosti
Balíček mu spadne zpět do ruky a divákova podepsaná karta zůstane přilepená na stropě!!
Jožka Benko a David Stone
Raymond Crowe se mi podepisuje na moji vizitku. Jeho vystoupení v jedno z galavečerů bylo úchvatné
Jarda Vaňáček byl na Mistrovství před sobotním galavečerem opravdu za elegána
Jirka Hadaš a Jakub Kautský před sobotním vyhlášením výsledků.
Chvilka odpočinku - Honza, Štěpán a Jakub.
Ve 14,30 bylo zahájeno oficiální vyhlášení výsledků Mistrovství - fotografování zakázáno.

Výsledky: Stage Magic
Manipulace. 1. místo- Hector Mancha - Španělsko - držitel GRAND PRIX v Stage Magic - jeviště
2. místo- Lukas - Korea
3. místo- Lee Chang Min - Korea

Všeobecná magie : 1. místo - Young Min Kim - Korea
2. místo - Miguel Muňoz - Španělsko
3. místo - Hun Lee - Korea
22. místo - Aleš Hrdlička - Česká republika

Iluze: 1. místo - neuděleno
2. místoAlexis Arts - Itálie
3. místo - Jakob Mathias - Německo
3. místo -Timothy Trust - Německo

Mentalní magie: 1. místo - Thommy Ten+ Amelie - Německo
2. místo - Lucian Lucca a Anca - Rakousko
3. místo - Simon Thomas - Německo

Komická magie: 1. místo - neuděleno
2. místoVladimir Volkof - Francie
3. místo - Hakan Berg - Švédsko
- Yann Frisch - Francie - oceněn cenou za nejoriginálnější předvedení

Výsledky Close Up

Karetní magie: 1. místo - Horret Wu - Čína Taiwan
1 místo. Shin Lim - Canada
2. Hannes Freytag - Německo
3. místo Kelvin Chow - Čína,Honkong

Mikro magie : 1. místo - neuděleno
2.místo Mario Lopez - Španělsko
2. místo David Pricking - Německo
3. místo Seol Park - Korea
Award Most original act - DK Korea

Parlour - parketová magie: 1. místo Pierric - Švýcarsko - GRAND PRIX v Close UP
2. místo - Wolfgang Moser - Rakousko
3. Henry Harrius - Čína Hongkong
3. místo Magic Brothers - Korea
Award Invention - Antonio Romero Španělsko


Po vyhlášení výsledků
Cyril Takayama a Christian Schenk po vyhlášení výsledků mistrovství.
Jarda Vanáček, Kamil Burda, Aleš Hrdlička, Zuzka Drábová a Tomáš Jelínek diskutují o výsledcích. U Aleše a Zuzky - zklamání či radost, v každém případě veliká zkušenost a zážitek, který nic nevyváží.
Ondra Pšenička v rozhovoru se slovenskými kamarády Laco Tischlerem, Peterem Šestákem, Jurajem Perecem a Jaroslavem Semanem.
Jakub Kautský, Adam Kotínský, Jirka Hadaš a Franta Fiala.
Michal Ivan ze Slovenska v rozhovoru s Hankou Pšeničkovou
Víla Análka - pro nás nezapomenutelná postavička tohoto Mistrovství
Kamil, Aleš, Ondra, Zuzka a Lucka
Laco Tischler a Peter Šesták kamarádi a kolegové ze Slovenska
Hector Mancha - držitel GRAND PRIX toho 26. Mistrovství
Brno v Rimini - Daniel Dočkal a Jaroslav Vaňáček
Michal Ivan na FISMu - zdravím!!
Korejská skupina se svými vítězi
Držitelé 2. místa v mentální magii - Lucca a Anca z Rakouska
Prezident Mistrovství Walter Rolfo dává interwiev pro italskou televizi
Jedno společné foto - najdete se tam?
Obrovská radost - držitelé cen z různých kategorii
S vítězi mentální magie Thommy Ten a Amelie z Německa.
Vítězové všeho - Jirka-Adam-Jakub
I pro Jožku Benka bylo toto Mistrovství jedno velké vítězství
Po vyhlášení výsledků ještě poslední procházky po kongresovém paláci - stánek maďarského JUPITERA
S Jožkou a Honzou Kombercem z Kim Klubu
S Vitem Lupou
Lehká ukázka ceny rekvizity na mentální magii.
Večer nás již čekalo Gala vítězů 26. Mistrovství světa v magii - bohužel opět bez fota.
Takto jsme se rozloučili s posledním představením na Mistrovství a poté zpět do hotelu. Druhý den ráno v neděli nás čekalo 1200km zpět do Prahy.

Cestu, však i přesto, že jsme podědili navic do auta Jakuba Vosáhla, jsme v pěti lidech přežili celkem v pohodě a večer v 21,00 hodin jsme dojeli domů do Prahy a ostatní cestovali dále do svých domovů. Unavení,ale šťastní.

Zážitků z 26. Mistrovství je tolik, že bych to mohl psát celý měsíc a bylo by to málo. Takže mi promiňte pouze stručný přehled, který jsem zde uvedl. Jinak se těším na setkání s Vámi všemi na kouzelnických akcích po celé České republice

Krásné, klidné a bezstarostné dny před Vámi a celkově příjemné léto přeje - Vláďa Babka

26. Mistrovství světa v magii - 5. den

17. července 2015 v 10:26 | vladababka
5. dne Mistrovství - pátek 10. července 2015
Jedno ranní foto tentokráte s majitelkou Hotelu Villa Maris v Rimini. Před odjezdem do Kongresového paláce.
Pláž v Rimini nedaleko, cca 200m od našeho hotelu
Jídelna ve Villa Maris
Štěpán a Jožka při snídani
Výběr na snídani
Všeho bylo bohatě

Štěpán Šmíd kouzlí u stolu Masters of Magic pro náhodné účastníky festivalu a sklidil velký potlesk.
U tabule sponzorů 26. Mistrovství světa v magiii.
U stánků prodejců jsme narazili na Roberta Giobbiho,který na závěrečném galavečeru též získal cenu za přínos světové magii
Jarda Kunc, Martin Boháč a Jožka Benko u oficiálního plakátu Mistrovství
Taková památeční veselá fota
Mr. Houdini-Sluk
Takto si Jožka představoval společné foto s Houdinim a Nedvědem
A takto to nakonec dopadlo. To se velmi líbilo Mirkovi Slukovi.

Tento pátý den měli semináře mistři: Finn Jon, Tony Montana, SOS a VICTORIA, Gawetan Bloom, Rob Zabrecky, Yu Ho Jin, Da Da Ortiz, Joshua nJay, Franz Harary, Andi Gladwin, Danny Orleans, luky Jermay,Jurmala, Uri Geller, Worshop měl Armando Lucero, povídání při čaji Cyril Takayama a LuChen, One man Show - Juan Tamariz a půlnoční seminář David Berglas s Marvinem Berglasem.
Zúčastnil jsem se tohoto výborného semináře na dětský program od Danny Orleanse a Jany Rosse
Jana Rosse a Danny Orleans - kouzelníci pro děti - úžasný seminář!!
Na semináři jsem zahlédl i Martina Boháče - Magic Kellman- z Kim Klubu
Honza Vaidiš si mezitím "ulovil" foto s Paulem Danielsem.
Dalším úžasným pátečním seminářem bylo téměř dvouhodinové vyprávění Uriho Gellera o svém životě. Během semináře sice ohnul jen jednu golfovou hůl, ale jeho osobní příběh je na zfilmování od Spielberga.
Tolik diváku přišlo na seminář Uri Gellera, prestože ve stejné době běžely semináře Armanda Lucera a dalších hvězd.
Uri Geller - muž který silou vůle ohýbá předměty
Zde ohnul náhodně vybranou golfovou hůl
Po skončení byl o podpis a společné foto s Uri Gellerem obrovský zájem.
A tady je to moje
Po skončení semináře Uri Gellera a následovalo One Man Show španělského kouzelnického virtuóza Juana Tamarize.
To byl další kouzelnický koncert a nezapomenutelný zážitek. Právě pro takové chvíle rád jezdím za těmi hvězdami do zahraničí. Pevně však věřím, že se někdy dostanou i k nám.

V poslední době za vystoupení vynikajících, světově uznávaných kouzelníků i v České republice,může děkovat Ondrovi Pšeničkovi. A proto Ondro myslím, že mluvím za všechny české kouzelníky - Moc Tě Ondro děkujeme!!


Večerní Gala Show byla s názvem The World of Illusionism a postupně v něm vystoupili - Michael Moschen, výborný Otto Wessely, Lee Eun Gyeol, Ya Ya Man, Marco Tempest, Vito Lupo, Franz Harrary, Aaron Crow, vše uváděl a i kouzlil Paul Daniels.

Vzhledem k zákazu dokumentace fota chybí.

A tak skončil 5. den Mistrovství

Reportáž ze závěrečného 6. dne bude následovat

Krásné sluneční dny před Vámi přeje Vláďa Babka

26.Mistrovství světa v magii - 4. den

16. července 2015 v 15:18 | vladababka
4. den pozdravil při večerním Gala Show účastníky Mistrovství v Rimini, alespoň na dálku z obrazovky, sám velký David Copperfield

4. den mistrovství - čtvrtek 9.července 2015

Dnešní den byl tak jako předešlé opět plný skvělých seminaristů. Postupně dnes vystoupili: Gaetan Bloom, Franz Harary, Danny Orleans, Christian Schenk, Paul Wilson, Armando Lucero, David Williamson, Dan Sperry, David Stone, David Kaplan, Yigal Mesika, Dani Da Ortiz, Juan Tamariz, Silvan, Tony Montana, Andi Gladwin, Luke Jermay.

První koho jsem ten den v kongresové hale potkal byl Eugene Burger. Stále jsem měl v hlavě ještě jeho mentální vystoupení předešlý večer. Je to sympaťák.
Na semináři Armanda Lucera objevil Jožka Benko "jednokolku" a tak hned odhodil své hole, nasedl a projel se po chodbách Kongresáku. Bohužel ujel tak rychle, že jsem ho nestačil na kole vyfotit.
Před Jožkovým odjezdem se o jednokolku zajímal i náš kamarád M.S. - Mirek Sluk z Liberce
Mark Mason z J.B.Magic ukazuje před svým stánkem divákům kouzlo s mincí - prostupování skrz šátek.
Prodejce z DODYMAGIC ukazuje Paulu Danielsovi svoje rekvizity založené na elektronice. A Paul si to hned objednal.
Mezitím si Aaron Crow vybral Honzu Vaidiše do své další velkolepé televizní show za nového asistenta a předváděl co tam s ním bude dělat!!
Doslava osvíceně se cítil pan Jarda Kunc v přítomnosti sličné asistentky DodyMagic.
Jedna hádanka - víte kdo je tento francouzský kouzelník?
A zde je jeho podpis (bez toho Jan,to je pro Jana Vaidiše). Nápověda - dělá velké show ve francouzské TV.
Navštívil jsem seminář Dani Da Ortize, kterému asitoval vítěz Grand Prix z Blackpoolu Yaan Frisch z Francie.
Na semináři byl i další velký mistr kouzel Mirek Sluk z Klubu kouzel Liberec od Mistra Přemka Rajdla
Seminář skončil a Dani da Ortiz diskutuje s účastníky jeho přednášky.
Společné foto na památku a do mé sbírky kouzelných kouzelníků!!
Společně na semináři s Jakubem Vosáhlem, Štěpánem Šmídem a Honzou Vaidišem.
Na jednom podiu se skutečnými současnými velikány světové magie - Dani da Ortiz a Yaan Fritsch
Splněný sen - Štěpán a Yaan
Tak už jsem tam?!?!
One Man Show - Tony Montana od 19,00 hodin
Tony Montana
Čekání až se otevřou dveře na čtvrteční večerní Gala Show s názvem The Misterious East ve které vystoupili: Mike Chao, Topas, David Kaplan, Tony Frebourg, Alberto Giorgi, Rob Zabrecky, SOS a VICTORIA, Samuel-břichomluvec, Han SEOUL Lee a uváděl EUN GYEOL LEE a Cyril Takayama.
Tak vypadaly začátky všech Gala Show - to byla slabá stránka organizátorů Mistrovství.
A jsme uvnitř a čekáme další minuty na zahájení.
Moderátoři tohoto večera, mistři světa - Cyril Takayama a Eun Gyeol Lee
Z USA poslal zdravici účastníkům mistrovství David Copperfield.
Galavečer zahájil manipulacemi Mike Chao
Komické vystoupení Topase
David Kaplan se svým hudebně sportovním číslem s houslemi a bowlingovou koulí.
Eun Gyeol Lee se svojí hrdličkou!
Tony Frebourg a jeho artistické vystoupení

V tomto okamžiku jsem byl já i stovky dalších fotících diváků pořadateli upozorněni, že se zakazuje fotit galashow a já i ostatní jsme tak přišli o možnost dokumentovat tyto vystoupení.

Po skončení Gala Show probíhal od půlnoci pokus o vytvoření Guinnessova rekordu v počtu kouzlících za 1 hodinu. Zde jsme však nebyli, ale odjeli jsme na hotel a zašli ještě v noci do pizzerie na vychlazené pivko a výbornou pizzu.

A tak skončil 4. den mistrovství.

Reportáž z 5. dne bude následovat

Krásné dny budoucí přeje Vláďa Babka26. Mistrovství světa v magii - 3. den

16. července 2015 v 9:46 | vladababka
Ten pán na úvodní fotografii je několikanásobný Mistr světa Fred Kaps.

3. den Mistrovství světa - středa 8. července 2015

Také středa byla nabita semináři ve kterých vystoupili postupně v průběhu celého dne - Euguene Burger, Raimond Crowe, Christian Schenk - karty Fénix, David Williamson, Tony Frebourg, Joshua Jay, Yigal Mesika, Yu Ho Jin, Christian Engbloom, Gaetan Bloom, Juliana Chen, Armando Lucero, Michael Moschen,Rob Zabrecky a Alexander. Prostě nabitý den.
Můj první "úlovek" tohoto dne byl opravdu kapitální - nebyl to nikdo jiný než sám Paul Daniels.
Následně jsem se zúčastnil semináře Gaetana Bloom, který již velmi dlouho patří mezi mé oblíbené mistry magie a mám ve svém programu několik jeho nápadů.
To je celý on, stále usměvavý nejen na podiu, ale i takového jsem ho potkával na chodbách kongresového paláce.
Gaetan Bloom při svém semináři pracuje převážně s více lidmi
Další úžasný kouzelník a prodejce KREIS z Japonska, se kterým se již známe také velmi dlouho a rádi se vídáváme na festivalech po celé Evropě.
Dalším vrcholem tohoto dne byl seminář Američana Armanda Lucera. Armando měl v dalším dnu i svůj workshop se vstupem 100,-EUR na kterém pro platící zájemce vysvětloval svůj přístup ke kouzlení vůbec. Semináře se z Čech zúčastnil Štěpán Śmíd a velmi si to pochvaloval.
Na svém semináři si Armando Lucero vybral za asistujícího diváka českého mentalistu Jakuba Vosáhla.
Jeden vzácný podpis pro Honzíka Vaidiše a vzadu pro to samé spěchá Franta Fiala.
Japonské množení lahví - co by na to asi říkal pan Beránek?
Foto s králem mincí - Mr. TANGEM, by jistě ocenil Honza Mazáč
V 19,30 hodin začínala dlouho avizovaná The White Dinner, kam se smělo jen když měl člověk na sobě něco bílého. Samotná večeře se skládala z 5 chodů a podávalo se italské víno.
Na "Večeři v bílém" nám u stolu dělal společnost milý a sympatický pár - Tomáš Jelínek a Lucka, kteří do Rimini přiletěli z Londýna.
Na "Večeři v bílém" byly i výjimky, např. Paul Wilson z Anglie
nebo pan prezident Kim Klubu Jaroslav Kunc z České republiky. V každém případě jim to slušelo i bez bílé!!
Na večeři byly k zahlédnutí i další celebrity ze světa magie. Magog a Ríša Nedvěd.
V "Jednotě" je síla si říkal Štěpán Šmíd
Čekání na jídlo jsme si krátili ohýbaním vidliček ve stylu Uri Gelera a Banacheka
Prezident FISMu Domenico Dante.
Po Večeři v bílém následovalo Gala Show v Close Up, které otevřel a uváděl David Stone
Sál Amfiteatru, kde se středeční Gala Show konala.
Fat Brothers - Miguel Angel Gea, Dani Da Ortiz a Christian Engblom ten večer výborně bavili přítomné diváky.
Trio Fat Brothers kouzlí s diváky
Zábava v těžkotonážním provedení
Mezi hosty tohoto Gala Show byl i David Berglas a SILVAN
Dalším učinkujícím byl Guy Hollingworth
David Williamson kouzlil se sympatickou divačkou
od které se nechal rád i hladit za uchem.
David Williamson představil současnou hvězdu You Tube - mladého chlapce (jméno??), který zde naživo ukázal úžasné manipulace s mincemi.
Poté vystoupil s mentální magii Euguene Burger
Euguene Burger
Středeční Gala Show uzavíral Armando Lucero
se svým jedinečným provedením mincovního Matrixu.

Po Gala Show v Close Up ještě následovaly popůlnoční semináře Dana Sperryho a Luke Jermayho s Tonym Montanou.

A tak pro nás skončil 3. den mistrovství.

Reportáž ze 4. dne bude následovat

Klidné dny budoucí přeje Vláďa Babka

26. Mistrovství světa v magii - 2. den

15. července 2015 v 12:24 | vladababka2. den Mistrovství světa v magii - úterý 7. červenec 2015

- patřil jednoznačně Aleši Hrdličkovi - jedinému českému soutěžícímu kouzelníkovi na tomto mistrovství.
Tak oznamovali pořadatelé, že vystoupí Aleš Hrdlička. Garantem Aleše na FISMu byl, prezident ČMS, Pavel Kožíšek (to KOŽTŠEK je chyba, jak jste se jistě všichni dovtípili). Pavle děkujeme!!
Aleš byl výborný a všichni přítomní Češi v Rimini mu drželi palce i pěsti. Samozřejmě nesmím opomenout Zuzku, která mu jistě byla po celou dobu velkou oporou a bez ní by to nebylo to, co to nakonec bylo!!!

Dnes - t.j. 7. července 2015 měli semináře od 9,00 hodin Yigal Mesika, MAGUS UTOPIA. Od 11,30 hodin, Paul Wilson, Luke Jermay a od 12,30 hodin David Stone. Od 14,00 hodin Miguel Angel Gea, Danny Orleans, Dani Da Ortiz. Od 16,30 hodin Luis de MAtos, Rob Zabrecky a Tony Binarelly. Dále tony Montana. Od 18,30 Paul Daniels, Fat Brothers, od 19,00 hodin SOS a Victoria, znovu Luke Jermay a o půlnoci opět Paul Wilson a The Great JABBA.
Yigal Mesika - seminář
A ještě jednou Y.M. - Mr. Loops
Pak přišlo na moji srdeční záležitost - mentalista z Austrálie - Charles Gauci.
Další úterní seminář
Luke Jermay
Tak si tak vykračuji po chodbách a najednou slyším "Mr.Babka - one foto please". No, co jsem měl dělat a tak vznikla fotografie s Aaronem Crowem.
Mezitím stále probíhala soutěž ve Všeobecné magii v hlavním sále.
Za přínos pro magii byl v závěrečném Galavečeru oceněn i Magic Christian z Rakouska. Stále vzpomínám na jeho úžasný seminář v Poděbradech před několika let.
Též tohoto Mistra nebyl v Rimini problém denně potkávat.
Mentální magie - soutěžní vystoupení
Italský soutěžící
Všeobecná magie
Další hvězda mistrovství Francouz Gaetan Bloom
Ze Slovenska zde byl kamarád Juraj Perec (vpravo)
Kouzelník a prodejce Marc MASON - J.B.Magic z USA
DEVIL
Takamiz Usui - neuvěřitelné zázraky s Rubik Cube
Ještě jednou Charles Gauci u svého mentalistického stánku.
Hvězdný mezi hvězdami - Juan Tamariz
Tak se Yigal konečně dočkal a to foto se mnou si udělal.
Svůj stánek s výbornými kouzly zde měl i Arsen Lupin z Polska
Honza Vaidiš si kupuje rekvizitu
Kris Carol a Jožka Benko
Mezitím stále běžela soutěžní vystoupení - Korea, všeobecná magie
Iluzionista Franz Harary sleduje vznášející stolek
Dva Iluzionisté - Franz Harary a Jan Vaidiš
Andrew Basso při nákupech. Známe z Prahy z vystoupení Illusionist 1
Příprava na focení členů KIM Klubu Praha v Rimini.
Aaron Crow
SOS a Victoria

Od 19,30 hodin následovalo Galashow s názvem Magic Mentors ve kterém vystoupili Xavier Mortimer, Dan Sperry, Lu Chen, Gaetan Bloom, Juliana Chen, Simon Pierro, Marco Zoppi, Armando Lucero, Raymond Crowe a James More.
Úterní večerní galashow
Galashow - Xavier Mortimer
Galavečerem provázel Max Maven
Kouzlil Gaetan Bloom
Lu Chen
Mýdlové bubliny a kouzla - Marco Zoppi
Armando Lucero, kdo viděl, tak nezapomene!!!
Závěrečná děkovačka všech vystupujících.

Po skončení Galavečera následovaly půlnoční semináře The Great JABBA a Paula Wilsona.

A tak skončil 2. den mistrovství.

Reportáž z 3. dne bude brzy následovat.

Klidné dny zítra i pozítří přeje - Vláďa Babka

26.Mistrovství světa v magii - 1. den

14. července 2015 v 14:23 | vladababka


26. mistrovství světa v magii se letos konalo v italském Rimini ve dnech 6.-12. července 2015. První mistrovství tohoto druhu bylo v roce 1946 v holandském Amsterodamu. Až do roku 1952 - Geneva, se konalo Mistrovství v magii každý rok. Poté následovala tříletá pouza a od roku 1955, taktéž Amsterodam, již další championáty probíhaly po třech letech. Od roku 2000 to bylo následně v Lisabonu, Haagu, Stockholmu, Pekingu, Blackpoolu až po letošní Rimini.Soutěžilo se v kategoriích - Stage magic: Manipulace, Všeobecná magie, Iluze, Komická magie a Mentální magie. V Close UP: Karetní magie, Mikromagie, Parketová magie.
Letos měla Česká republika na mistrovství svého jediného zástupce v osobě současného Mistra republiky Aleše Hrdličky. Ten soutěžil v nejvíce obsazené kategorii Všeobecná magie a svým 22. místem ze 40 soutěžících z celého světa svému jménu a české magii ostudu v žádném případě neudělal. Naopak, Alešovo vystoupení bylo jedno z nejlepších jaké jsem od něj doposud viděl!!! Když k tomu připočtu obrovskou světovou konkurenci, samozřejmě jistý kus trémy a pořádný díl odpovědnosti - tak klobouk dolů za takový výkon a umístění!! Opravdu, vždyť zde soutěžili mistři svých zemí a za Alešem zůstali kouzelníci z USA, Japonska, Švédska, Francie, Argentiny, Holandska, Peru, Španělska, Číny, Ruska a dalších zemí. Alešův závěr, kdy vypustil létající stolek a nahradil ho objevením živé Colombini - Zuzky Drábové, mu jistě přinesl dost bodů navíc. Aleš získal 59,11 bodů. Vítězem Všeobecné magie se stal Young-Min Kim z Koree, který získal 80,22 bodů. Alešovi přeji hodně štěstí v jeho nastoupené magické cestě!


Nyní se zde pokusím následně, stručně, den po dni, sepsat moje zážitky z tohoto mistrovství.

První den - pondělí 6. července 2015

To byl den našeho odjezdu z České republiky. Společně s Jožkou Benkem, Honzou Vaidišem a Štěpánem Šmídem jsme v 05,00 hodin ráno odjížděli z Prahy.
Honza, Štěpán, Jožka a Vláďa před cestou do Rimini.

12 hodin na cestě, ujeto 1180 km a projeto Česko, Německo, Rakousko a Itálie. Cestou jedna tříhodinová kolona a venku až 39 stupňů vedra.
Příjezd do hotelu Villa Maris v Rimini v 17,00 hodin. Ubytování (rozčarování z pokoje hotelu - místnost 3x3metry a sprcha na záchodě ze stropu)
Super čtyřlůžkový pokoj - po čase jsme si však zvykli a co jsme ušetřili na hotelu, jsme "vrazili" do kouzel.
Ještě jedna vzpomínková fotografie na Villu Maris.

Poté hurá do Kongresového paláce, kde probíhalo mistrovství. Zde jsme se zaregistrovali a obdrželi příslušné materiály. Bohužel jsme pozdějším příjezdem, než jsme počítali "prošvihli" ve 14 hodin otevírací zahajovací ceremoniál, který moderoval prezident mistrovství Walter Rolfo a vystoupili v něm Silvan, MAGUS UTOPIA, Paul Daniels, Xavier Mortimer, Yu Ho Jin, Max Maven a Finn Jon. Prý to bylo moc pěkné.

Poté nás již uchopila magie do svých chapadel:
Jeden z hitů festivalu - mentální předpověď vyrytá v medailonku.
Prodejci z Japonska.
Jožka u Jokera z Maďarska.
Ton Onosaka z Japonska a v pozadí Wladimir Mikek ze Slovinska.
V pondělí jsem se od 19,00 hodin zúčastnil mého prvního semináře, který měl Euguene Burger z USA. V této době probíhaly ještě semináře Tony Montany a Alexandra.
Francouzský prodejce.
Co se nabízelo.
Mind4Mind - Max Velluci - vynikající italský mentalista.
Miguel Angel Gea - knižně
Miguel Angel Gea - osobně naživo
Prodejci ze všech koutů světa
Karty všeho druhu
SOS and VICTORIA (Quick change - převlíkačky))u svého stánku již zvali na další kouzelnickou akci WIZARD TROPHY
Mr.TANGO se svým prodejním stánkem
Jožka a JUPITER z Maďarska
Yigal MESIKA -mistr Loops
Vláďa a Mistři světové magie, živé kouzelnické legendy. Se všemi jsem se osobně setkal a mluvil. Úžasné zážitky pro "obyčejného" milovníka kouzel.
Prodejce z Korey
Na mistrovství byly nejen novinky, ale také historické kouzelnické rekvizity, knihy, časopisy a plakáty.
Zakryté stojany s oblečením pro kouzelníky
K sehnání bylo cokoliv - většinu prodejců si dle fotografií mužete "vygooglovat".
Prodejci ze Španělska
Profesional magic - italská kouzla pro děti.
Elektronika zde také vládla - kouzla 3 tisíciletí - tomu však také odpovídala cena - od 500,-EUR výše.
A takto zde seděli TOPAS z Německa, prezident festivalu-zády-Walter Rolfo z Itálie a Max Maven z USA.
V bufetu bylo stále nabito. Celkově jídlo organizátoři moc nezvládli. Přece jen avizovaných 5000 návštěvníků je trochu moc.
Večerní Ultra Lecture od 22,00 hodin uváděl Joshua Jay a zúčastnili se ho Andi Gladwin, David Williamson, Guy Hollingworth, Roberto Giobbi, Shawn Farquhar, Paul Daniels a M.Rampinú I.Cipolloni. Zároven v jiných sálech v téže době probíhaly semináře Fat Brothers a Tony Montany.
Ultra Lecture
Naplněný sál při semináři.
Roberto Giobbi při svém semináři.
Další ze seminaristů ??? pomozte !!!
Úžasný kouzelník a bavič - David Williamson
Živá kouzelnická legenda - Paul Daniels
Při svém semináři byl zase úžasný - Mr. Daniels
Půlnoční SPAGHETTATA - těstovinové krmení kouzelníků z celého světa.

Od 00,00 hodin proběhlo One Man Show Juana Tamarize.

A tak nám skončil 1. den na mistrovství.

Reportáž z 2. dne mistrovství bude následovat.

Zdravím a přeji vše nej-nej - Vláďa Babka

Kouzelný červen 2015

3. července 2015 v 16:01 | vladababka
3. června, 17. června a 1. července 2015 jsem prožil tři nádherné pivně-kouzelné večery ve světoznámé vyhlášené pražské pivnici U Zlatého Tygra. U jednoho stolu - "pod malýma parohama" se v průběhu tří večerů vystřídala řada štamgastů i náhodných hostů Zlatého Tygra. Od lidí s akademickými tituly,přes podnikatele až po řemeslníky jsem trávil večery vždy s jedněmi - s báječnými lidmi. Snažil jsem se přidat i svoji trošku k této atmosféře a myslím, že jsme byli spokojeni všichni. Od místních štamgastů jsem dokonce dostal pozvání, že mohu kdykoli ve středu přijít na tato sezení a toho si moc vážím. Pánové děkuji Vám!

V sobotu 6. června v plzeňské restauraci U Boleveckého rybníka, jsem za úmorného vedra obveselil společnost na oslavě 80. narozenin jednoho velmi vitálního pána.

V neděli 7.června jsem na pražské Ladronce kouzlil na "Nedonošeném odpoledni", které bylo věnováno dětem předčasně narozeným. Ale ty děti na odpoledni jako nedonošené vůbec nevypadaly a byly moc fajn.
Připravený stan s kouzly před vystoupením na Ladronce
Pro děti byla připravena řada hezkých vystoupení
Jedna památeční na Ladronku. Jestlipak na fotografii najdete kouzelníka.
Tady je již snazší toho kouzelníka objevit

9. června - v úterý - jsem lehce čaroval v Průhonicích na sportovní akci turnaje v nohejbalu pod záščitou bývalého trenéra národního fotbalového mužstva Michala Bílka. Ten též hrál a se svými dvěma spoluhráči skončil druhý. Ve vítězné trojici byl i můj firemní společník a proto jsem tam kouzlil i pro něj.

V pátek 12. června jsem kouzlil na Chodské chalupě v Újezdě nedaleko Klenčí pod Čerchovem. Ve stínu sochy Jana Sladkého Koziny jsem strávil příjemné tři hodiny ve společnosti chodské dudácké kapely,výborných pochutin a příjemných hostů tohoto podnikového večera.
Chodská chalupa v Újezdě na Domažlicku se stala 12.6.2015 kouzelným místem a zůstala jím i po odjezdu kouzelníka.

Ještě ten samý den večer ve 22,00 hodin jsem se přesunul z Chodské chalupy do Horšovského Týna, kde slavil své kulaté jubileum významný místní podnikatel a majitel soukromého pivovaru GURMÁN. Zábava byla vynikající a pivo, které jsem dostal domů na ochutnávku bylo opravdu velmi dobré.
Hotel Gurmán, kde se prodává pivo se stejným názvem. Zde jsem se dozvěděl, že kouzlím jako starý Gurmán. To mne potěšilo.

Pondělí 15. června se stalo dnem setkání Divadla kouzel Praha v Salesiánském divadle v Kobylisích, kde jsme pod vedením mistra Marvina - Jaroslava Randáčka, který se již zase těší dobrému zdraví, vesele kouzlili.

16. červen - úterý patřil Magickému klubu Motorlet v Libni.

17. červen - středa-patřil kouzelně-pivnímu sezení U Zlatého Tygra.

18. červen - čtvrtek -Plzeň - patřil oslavě 25. let od založení Advokátní kanceláře v Malé ulici. Zde opravdu pití teklo proudem, samozřejmě nechybělo moje oblíbené plzeňské pivo, peklo se selátku, mořské i sladkovodní ryby, krkovička, panenka a řízky všeho druhu. Nechyběly vyhlášené krchlebské svatební koláče a mnoho dalšího. Zábava byla doprovázená příjemnou živou kapelou a mně se kouzlilo obzvláště vypečeně a dobře.

23. červen - úterý- magický večer při setkání Magického klubu Motorlet

27. června - sobota - kouzlení na zábavném odpoledni v Třebčicích u Nepomuka. Místo, kde máme naši chaloupku. Při zábavném odpoledni vystoupila kovbojská skupina s přehlídkou výcviku koní, lasováním a prací s bičem. Následně bylo předvedeno pouštění letadel na dálkové ovládání, střelba na běžícího kance, jelena, lišku a jezevce. Samozřejmě nechybělo odpolední vystoupení kouzelníka s programem pro děti i dospělé a ve večerních hodinách si každý mohl zahrát proti "Falešnému hráči a kouzelníkovi". Peklo se opět sele, točilo pivo a ostatní tekutiny v hojné míře. Výborná akce.

30. června - úterý - setkání a kouzlení v Motorletu

Ve středu 1. července - Zlatý Tygr -óóóóó!!!

V sobotu 4. července mne čeká lehká ukázka kouzel v Červeném Dvoře v jižních Čechách nedaleko Českého Krumlova.
V pondělí 6.7.2015 brzy ráno - odjezd na Mistrovství světa kouzel v italském Rimini.

Příjemné prožití letních měsíců a kouzelnou dovolenou přeje - Vláďa Babka

Večer kouzel Magického klubu Praha 1.6.2015

4. června 2015 v 16:10 | vladababka
V pondělí 1. června 2015 se konal další z Kouzelných večerů Magického klubu Praha.V programu vystoupili postupně Miloš Petránek, Rudolf Kaiser, 2 mladé romské tanečnice, zarecitovala Lenka Laštovičková, František Starý jako host z Magického klubu Motorlet a nakonec předseda MKP Igor Kasalický. Celý večer byl pojatý jako oslava Mezinárodního dne dětí, ale opravdových dětí bylo na vystoupení jako šafránu. To však nezkazilo náladu a i dospěláci se výborně bavili. Moderátor večera byl Karel Hybš.
Hosty na začátku večera uvítal a celým programem provázel místopředseda MKP Karel Hybš.
Prvním vystupujícím byl Mistr PETRÁNO - Miloš Petránek.
Miloš zařadil mezi svá kouzla pro tento večer i oblíbený Holand trik s provazem.
Nechyběl ani prstýnkový REX.
Mistr Petráno skončil a moderátor Karel Hybš jde uvést dalšího vystupujícího.
Zatančily zde dvě mladé romské dívky moderní i klasické cikánské tance a velmi se všem přítomným líbili.
Tomáš Netopil z MKP sleduje obě tanečnice s velkým zájmem. Děvčata si za své vystoupení vysloužila velký potlesk.
Dále vystoupil nestor MKP pan Rudolf Kaiser.
Mezi jeho kouzly nechybělo ani cestování králíčků v kloboucích.
Krásné karty - Rudolf Kaiser při triku Lituji - Moc lituji.
Se svým dětským programem dále vystoupil Čaroděj Dobroděj-Franta Starý z Magického klubu Motorlet.
František je výborný komik a ve spojení s kouzly je celé vystoupení zábavná, pestrá show.
Čaroděk Dobroděj a děti
V dětském vystoupení se to mluvícími zvířátky Frantovi jen hemží. A děti i dospělí jsou rádi.
Dětí moc nebylo a tak si František vypomáhal i dospělými. Ono také kouzlo s lahvemi od piva se spíše hodí pro dospěláky. Jinak toto zábavné kouzlo dělal František na mé přání. Fando děkuji!!
Velmi hezky zarecitovala báseň od Pavla Šiktance, mladá členka MKP, Lenka Laštovičková.
Jako poslední v programu Večera kouzel vystoupil předseda MKP ing.Igor Kasalický se svým dnes již legendáním Bumbrlíčkem.
Předseda kouzlí a členové MKP jej pozorně sledují.
Návštěvníci Večera kouzel.
A Bumbrlíček Igora Kasalického řádí.
A kampak se asi Bumbrlíček schoval? Jestlipak není v kouzelnickém klobouku?
Na závěr večera děkovačka. Zleva-moderátor Karel Hybš, Franta Starý, Lenka Laštovičková, Rudolf Kaiser a Igor Kasalický.

Další Večer kouzel - Magického klubu Praha se koná v pondělí 5. října 2015.

Příjemné dny budoucí přeje - Vláďa BabkaKvětnové kouzlení

4. června 2015 v 14:23 | vladababka
A opět uběhl měsíc od mého posledního příspěvku zde na blogu. Květen byl také velmi bohatý na různé akce. Začal jsem na svátek práce 1. května v Praze na velmi zdařilé oslavě 50. narozenin. Hned v neděli 3. května jsem pokračoval v Plzni na oslave 85. narozenin a 8. května v pátek ve středních Čechách kouzlení na 60. narozeninách, tentokráte pro dámu.Tyto narozeninové párty mají svá specifika a magie na nich je velmi příjemná. Jen se musí člověk moc držet, neboť do něj hostitelé neustále "cpou" samé dobroty a specialitky, které si údajně nesmím nechat ujít a vše musím ochutnat. Již jsem se naučil slušně odmítnout a zaujmout je nějakým kouzlíčkem navrch.
Ve čtvrtek 14. května jsem se bohužel nemohl zúčastnit přátelského setkání členů Magického klubu Motorlet a Nové scény magie Ostrava. Jak jsem později slyšel bylo to velmi zdrařilé setkání a přijetí moravských hostitelů bylo údajně vynikající.
Další sobotu 16. května jsem prokouzlil "trojákem" - 14,00 hodin děti, 17,00 hodin dospěláci a ve 20.00 hodin na letní scéně muzea a to vše v rámci Nepomucké pouti na jihozápadě Čech. Při kouzlech pro dospělé, před naplněným místem pro diváky,jsem po naléhání pořadatele bohužel přistoupil na vystoupení na volném prostranství (původně měl být velký párty stan). Moje chyba. Zde zaúřadoval, velký "přítel" kouzelníků vítr a zbytek Vám ani nemusím sdělovat. 4 kouzla vzala za své, včetně létajícího stolku. Za to jsem si to vynahradil večer na letní scéně, kde bylo úžasné publikum a prostředí pro kouzla přímo kouzelné.
V neděli večer divadlo Kolowrat a mentální exhibice Jorge Garcii. Žádné velké překvapení, ale provedení a vystupování tohoto mentalisty bylo velmi poučné a jsem moc rád, že jsem se zúčastnil.
V pátek 22. května jsem byl pozván do plzeňského hotelu Continental jako falešný hráč v rámci modní přehlídky ve stylu Las Vegas. Překvapení se opět konalo až na místě, kdy pořadatelé chtěli kouzlení na molu pro modelky. V podstatě jevištní vystoupení a to na "kulatou práci". Nakonec se i to vzládlo a velký potlesk přítomných byl příjemnou "náplastí" na tento nečekaný a na poslední chvíli změněný požadavek. Prostě kouzelník se nikdy nenudí a musí být připraven na vše.
Další pátek 29.května jsem si velmi příjemně, s vynikající společností důstojných pánů, vyznávající lahodnou chuť plzeňského piva, zakouzlil v pražské pivnici U Tygra.
Samozřejmě nesmím zapomenout na pravidelná úterní setkání mateřského Magického klubu Motorlet.
No a to již jsme v červnu. V pondělí 1.6. jsem byl na Večeru kouzel v pražském MKP. O tom píši samostatně. V sobotu 6. června kouzlím opět na jedněch narozenínách v Plzni a v neděli 7. června pro děti v Praze na Ladronce.
Jen mi mrzí, že jsem se v úterý 2.6.2015 nemohl zúčastnit, domluveného a rezervovaného, workshopu Harapana Onga, který pořádal v divadle Kolowrat opět Ondra Pšenička.

Takže Vás všechny zdravím a přeji jen klidné dny budoucí - Vláďa Babka

Jorge Garcia v Praze

4. května 2015 v 11:20 | Ondra Pšenička
Se svolením Ondry Pšenička přetiskuji:

The Jack z Argentiny v Praze
Tentokrát do Prahy zavítá v rámci svého evropského turné argentinský mentalista Jorge García alias The Jack. Den poté, 17. května, budete mít možnost vidět Jackovo pojetí mentální magie v praxi. V Divadle Kolowrat předvede svou hodinovou show, a to hned dvakrát - poprvé v 19:00 a podruhé ve 21:00, představení bude v angličtině a pro české kouzelníky jistě velice inspirativní. Máte-li zájem zúčastnit se semináře, registrujte se na e-mailu jorgegarciavpraze@gmail.com. Vstupenky na představení si můžete zakoupit na portálu GoOut.cz kliknutím na jeden z následujících odkazů:
Jorge García's mentalism show Seven
Brzy se opět těším na shledanou s Vámi a kvalitními kouzly ze zahraničí.
Ondřej Pšenička

Zase po měsíci

28. dubna 2015 v 15:36 | vladababka
Je to již měsíc co jsem na blog nenapsal ani čárku. Důvod? Prostě bylo toho mnoho a já jednoduše nestíhal. Tak to vezmu od 1. dubna 2015. To byla středa a já měl magovat v Třebívlickém vinařství na severu Čech. Nakonec to dopadlo kouzelně a já kouzlil úplně jinde. Velikonoce od 5-8.4. jsem strávil v Beskydech na Wellnessu v čarovném penziónu, kde jsme si užívali nejen vířivku, saunu, masáže,úžasného jídla, ale i výstup na Pustevny a Kohútek. Pozdravil jsem i sochu pohanského boha Radegasta. Prostě kouzelný velikonoční odpočinek. Páteční večer 10.4. jsem strávil a kouzlil pro výbornou partu lesáků a myslivců na Fořtovně ve středních Čechách. Ve čtvrtek 16.4 jsem vyrazil se swingovým zpěvákem Honzíkem Smigmátorem a Frantou Soukupem ze skupiny Nightwork na výlet a "exkurzi" na Moravu do Horních Věstonic, do vinařství rodiny Moravčíků. Zde jsme po prohlídce výrobny, společně s ostatní malou skupinkou sympatických účastníků, zůstali ve vinném sklípku, kde Honza obstarával hudební část, já tu kouzelnickou a rodina Moravčíkova část gastronomickou. Velmi příjemné posezení s fajn lidmi. Hned v pátek 17.4. jsem od 17,00 hodin měl společnost cca 60 lidí v Praze Na Petřinách v restauraci U Holečků. A v sobotu od 19,00 hodin jsme již v plné síle Casina falešných hráčů do půlnoci bavili účastníky reprezentačního plesu, ve vyprodaném kulturním stánku na Žofíně. V neděli jsem od 14,00 hodin navštívil seminář výborného kanadského mága Shane Cobalta, večer od 19,00 hod. shlédl jeho vystoupení společně se švédskou kouzelnicí Malin Nilsson a ještě tentýž večer od 22,00 hod. sledoval Duel mezi Cobaltem a holandským mágem Fritzem Alkemadem. Bylo to úžasné a děkuji za zážitek nejen těmto třem kouzelníkům, ale i Ondrovi Pšeničkovi, který se o tento dárek pro české kouzelníky postaral. V úterý 21.4. jsem stihl klubové setkání Magického klubu Motorlet a v pátek 24.4 jsem zakončoval jako poslední vystupující Mikrovečer MKM. V pátek jsem však nestihl (pracovně mimo Prahu) v 15,00 hodin rozloučení s kolegou a kouzelnickým rádcem Karlem Ocelíkem ve Strašnicích. Dnes v úterý 28.4. se těším na setkání s přáteli v MKM. Tak to byl stručný přehled dubna. Jó a mimo to jsem také pracoval.
Již se těším na květen, kdy v pátek-svátek- 1.5.2015 kouzlím na 50. narozeninách, 3.5. na 85. narozeninách 8.5. na 60. narozeninách atd.....
Velikonoční pozdrav od pohanského boha Radegasta. 6.4.2015
Rozespívávání přátel myslivosti před večerním kláním a kouzlením. 10.4.2015
U toho pečený, vlastnoručně trefený, divočák nemohl chybět.
Horní Věstonice - vinný sklípek u Moravčíků. 16.4.2015
Vláďa Babka, Honza Smigmátor a Franta Soukup - nyní v roli degustátorů.
Toto je SEN mnoha můžů
Casino falešných hráčů v sobotu 18.4.2015 před zahájením plesu na Žofíně
S hrabětem Kolowratem v jeho paláci. 19.4.2015
Se Shanem Cobaltem u hraběte Kolowrata
S Radkem a Radkou Pěkných nás baví Fritz Alkemade před jeho soubojem se Shane Cobaltem.

Páteční mikrovečer MKM v samostaném blogu.

Méně bezstarostných a hektických dnů před Vámi přeje - Vláďa Babka

Velká cena Divadla kouzel 21.-22.3.2015

24. března 2015 v 16:08 | vladababka

Držitel Grand Prix - Aleš Březina - Magic Alex a jeho dívčí Magic team

O víkendu 21.-22-3.2015 proběhl 12. ročník mezinárodního festivalu moderní magie - Velká cena Divadla kouzel 2015 v Líbeznicích u Prahy. Soutěžilo se ve čtyřech blocích a to ve třech na jevišti a v mikromagii. Grand Prix po zásluze získal Aleš Březina - Magic Alex a jeho Magic team za svoji nově utvořenou kouzelnou Pomádu. Cenu Miss magie získala kouzelnice Adéla Svobodová. Všechny soutěžící hodnotila odborná porota ve složení - předseda Petr Kravčík a členové Petr Kasnar, Vláďa Babka, Libor Činka a profesionální choreograf pan Erik Valko. Proběhly dva semináře. V sobotu večer předvedli srbští kouzelníci Grifony a Rossy seminář s názvem "NEW MAGIC" a v neděli dopoledne měl seminář Vláďa Babka s názvem - "Kouzla, která potěší". V nedělním galaprogramu vystoupili mimo jiné srbský kouzelník Griffony, dále Petr Kravčík, Iveta Žvaková, Petr Kasnar a někteří vítězové jednotlivých kategorií. Mezi VIP hosty jsme mohli zahlédnout takové osobnosti jako Leona Machálková, Vláďa Hron, Martin Zounar, Daniel Nekonečný a řadu dalších. Někteří z nich v galaprogramu i vystoupili. Jevištními kouzelnickými bloky a galaprogramem provázel současný mistr České republiky v moderní magii Aleš Hrdlička a mikromagii moderoval JUDr. Pokorný. Více o festivalu v následující fotoreportáži.

SOBOTA 21. března 2015
Celý festival zahájil jeho ředitel, prezident Českého magického svazu, Pavel Kožíšek.
Jako první soutěžící vystoupil v sobotu v prvním bloku od 10,30 hodin v kategorii Iluze Ondra Soukup, který získal 3. místo.
Moderátor soutěžních jevištních bloků - Aleš Hrdlička.
Dalším soutěžícím byl Martin Staněk - Bil Hejli, který za svůj výstup Elvise v rockenrolovém tempu získal zvláštní cenu.
Martin Staněk - Elvis Presley
Scénku Rocky na forbíně předvedl Aleš Hrdlička
I "Barevné písky" ve svém vystoupení předvedl Junior 1 Daniel Dočkal. Za své vystoupení získal ve své kategorii 1. místo.
Daniel Dočkal
Levitace s náhodnou divačkou
V kategorii Všeobecná magie vystoupil ještě jednou Ondra Soukup a získal opět 3. místo.
Ondřej Soukup
Vítězem kategorie Všeobecná magie se stal Aleš Březina.
Aleš Březina
Po skončení 1. soutěžního bloku proběhly v Houdiniho salónku Divadla kouzel rozhovory soutěžících s porotou.
Porota byla ve složení: stojící Petr Kasnar, sedící zleva - Petr Kravčík, Erik Valko, Vláďa Babka, skrutátorka Karolína Jůzová a Libor Činka.
Prodejci byli zastoupeni Magic Rossy ze Srbska.
Prodejní stánek s kouzly Pavla Kožíška.
Pražský Dokonalý trik
Ze Slovinska přijel Magic Wladimir. Nové rekvizity si prohlížejí - Libor Činka, Pavel Wurcel, Radek Stach, Jirka Bolgáč bavící se se Standou Ogriščenkem.
ROSSY přivezl z Japonska nové rekvizity.
Sobota 14,00 hodin - 2. soutěžní blok zahájil v kategorii Manipulace Radek Vylíčil a v této kategorii získal 2. místo.
Radek Vylíčil
2. místo ve Všeobecné magii získala Adéla Svobodová.
Adéla Svobodová se svým "Růžovým panterem".
Mezitím moderátor Aleš Hrdlička bavil diváky svými kouzly.
A to diváky malé i velké.
3. místo v kategorii junior 1 získal Magic Team Klecany ve složení - Jonáš, Monika, Eliška a Karolína.
Magic Team Klecany
V kategorii Junior 2 vystoupil se svým mentálním číslem Standa Ogriščenko. Žádná cena v této kategorii však nebyla udělena.
V kategorii Iluze vystoupil ALeš Březina - Magic Alex a jeho Magic team. Za toto vystoupení získal první místo v Iluzích a cenu Grand Prix.
Magic ALEX
Magic ALEX a jeho Magic team
Po skončení soutěžního bloku následovaly opět rozhovory s porotou.
U vstupu do Divadla kouzel všechny vítala stále usměvavá a sympatická Radka Hrdličková, kterou jsem zastihl při občerstvování a které to i přesto velmi sluší!!
V restauraci U kouzelníka se sešli vyznavači kouzel z Liberce, Prahy i Šumavy.
Josef Kaiser z Magického klubu Praha se svými přáteli z Německa. Vedle Josefa sedí Stephen Taut, výborný kouzelník z Drážďan.
Společně s mými kouzelnickými přáteli, kterých si moc vážím.
Takoví Mistři jako MARVIN a ADONIS si jistě mají o čem povídat.
Kouzelný oběd v restauraci U kouzelníka si vychutnávali kouzelníci - Radek Pěkný, Ondra Pšenička, Radim Šoch, Aleš Hrdlička a slečna z týmu organizátorů festivalu.
Čas na popovídání si našli i kouzelník Marvin a kouzelnice Mirka
Třetí soutěžní blok Mikromagii v 17,00 hodin zahájil a celý uváděl pan Pokorný z KIM klubu Praha
Jako první vystoupil a také tuto kategorii vyhrál MARVIN-Jaroslav Randáček, který i ve svých 83 letech je stále aktivním kouzelníkem, který umí. O tom svědčí i jeho výhra v Líbeznicích.
MARVIN-JAroslav Randáček
Druhý vystoupil a druhé místo v mikromagii získal 10-letý Lukáš Trčka.
Lukáš Trčka při své kartomágii.
Dalším soutěžícím byl Ondra Šalko - 11 let z Brna
Ondra Šalko při svém vystoupení - asistuje Jonáš z Magic teamu Klecany.
Dalším soutěžícím byl 8-letý David Ezzaouya
David Ezzaouya si došel k porotě, aby je přesvědčil, že v kouzlech "nepodvádí".
Jako poslední si přišel zasoutěžit Pavel Soukup z Klubu kouzel Liberec. Obsadil třetí místo.
Pavlův příběh o chlapcích a dívkách na pláži pozorně sledovala asistující Adélka Svobodová.
Rozhovor s porotci, hlavně pro mladé kouzelníky, byl jistě pro jejich budoucí činnost důležitý.
V poslední soutěžním bloku festivalu v sobotu od 19,00 hodin vystoupil jako první Adam Kotínský v kategorii Manipulace. Za své vystoupení se umístil na třetím místě.
Adam Kotínský
V kategorii Junior 1 se na druhém místě umístila Verunka Černá
Magic VERY - Verunka Černá
V kategorii Ostatní - komická magie pro děti - "Radek a Vašek" - Černí získali 1.místo.
Radek a Vašek - dětská komická magie
Vítězem královské kategorie Manipulace se po zásluze stal Přemek Rajdl z libereckého Klubu kouzel Liberec.
Vystoupení Přemka Rajdla je pro mne vždy příjemným pohlazením a věřím, že i pro každého milovníka kouzel.
Mistr a Pan kouzelník Přemek Rajdl
Po skončení soutěžních bloků začal v sobotu večer avizovaný seminář srbských kouzelníků Grifona a Rossyho. Zde přichází prezident srbských koluzelníků pan Grifony.
Grifony předvedl a vysvětlil zajímavé zmizení a objevení mincí v šátku.
Po něm nastoupil Mr. Rossy, který měl dealer show rekvizit, které prodává ve svém kouzelnickém obchodu.
M.j. Rossy ukazoval jak přesvědčit diváka, že sáček, při známém kouzlu "sáček a vajíčko", je prázdný. Zde mu asistuje jeden z porotců pan Erik Valko.
Mr. Rossy při svém semináři.

Po skončení semináře srbských kouzelníků program pokračoval společenským večerem.

NEDĚLE 22. března 2015

10,00 hodin - Seminář Vládi Babky - "Kouzla která potěší" .
Seminář uvedl prezident Českého magického svazu Pavel Kožíšek

Vláďa Babka společně s Jožkou Benkem při přípravě nedělního semináře.
Zhypnotizovaná karta. Jedno z kouzel ke stolu. V rámci semináře bylo předvedeno celkem 8 kouzel. Polovina ke stolu a druhá na parket.
Při karetním triku "Cit v prstech" mi asistovali tři diváci.
Parketové kouzlo - "Prázdná obálka"
V semináři nemohlo chybět mentální vystoupení, tentokrát s knihou "Šifra mistra Leonarda"
Kouzelná loterie - vítězem se stává....
.......nejmenovaný kouzelník s iniciálami V.B.
Přesně v 11,00 hodin, (dle domluvy na poslední chvíli) seminář skončil. Bohužel, nebylo možno z časových důvodů, odhalit tajemství těch triků, které byly vybrány přítomnými.

Chvilka pro REKLAMU
Vážení účastníci mého nedělního semináře. V případě Vašeho zájmu mi napiště na můj email: vbabka@seznam.cz o který z předvedených triků by jste měli zájem. Já Vám odepíši, nebo předvedu v Týnu nad Vltavou a nebo, v případě velkého zájmu, dodatečně uděláme s Jožkou Benkem seminární video všech triků z Libeznic. Toto video bude u mne, po domluvě, k dostání.
Seznam předvedených triku: Ke stolu 1/ Zhypnotizovaná karta, 2/ Dollarové bankovky-předpověď,3/ Velká a malá karta - shoda, 4/ Cit v ruce - sejmutí 10
Na parket: 5/ Magický narozeninový čtverec, 6/ Prázdná obálka - předpověď v obálce, 7/ Booktest - Šifra mistra Leonarda-mentální kouzlo, 8/ Kouzelná loterie-kostka v kyblíku.


V 11,30 hodin došlo k vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií 12. ročníku Velké ceny Divadla kouzel v Líbeznicích.
PhDr.Pavel Kožíšek otevřel úvodním slovem slavnostní část vyhlašování vítězů a celým tímto ceremoniálem provázel 6-ti násobný mistr ČR v moderní magii Mgr.Petr Kravčík.
Cenu převzal Adam Kotínský
Pavel Kožíšek gratuluje Přemkovi Rajdlovi.
Z rukou organizační ředitelky festivalu Renaty Táborské-Jůzové přebírá cenu Lukáš Trčka
Cena pro Marvina-Jaroslava Randáčka
Předseda poroty blahopřeje k ceně Adélce Svobodové.
Radek Vylíčil s Diplomem a cenou za svoji ukázku manipulační magie
Ondřej Soukup, který vyšel ze školy kouzel Pavla Dolejšky získal na festivalu hned dvě ceny.
Zvláštní cena poroty a ředitele festivalu Pavla Kožíška, byla udělena i Martinu Staňkovi.
Magic Alex se svým magickým týmem.
Radek a Vašek - vítězová kategorie ostatní.
Dekorování skončilo a tak vítězové se mohli podělit o svoji radost se svými nejbližšími - jako Radek Vylíčil s těmi, kteří ho milují a cenu mu ze srdce přejí.
P.S. Tuto fotografii aranžoval Mistr fotoaparátu Karel Kašák a já jsem se jen "přiživil", jak říkal Karel - jako Kukačka. Karle promiň a děkuji - Vláďa Babka
Tyto tři dámy sice žádnou cenu nedostaly, ale přesto jsou na fotografii kouzelné!! Moc zdravím - Jano, Mirko, Yvonno!!
Čas do začátku galaprogramu trávili hosté v restauraci. Část rodiny Černých - Verunka a Vašek - se svými diplomy.
Venku se chladili kouzelníci - Přemek Rajdl, Jarda Vaňáček a Ivo Ouřada.
Spokojený kouzelník se těší a čeká, čím ho v galaprogramu kolegové ohromí!!
Dva z členů Divadla kouzel Praha Jardy Randáčka v Divadle kouzel Pavla Kožíška.
Jedna památeční - Já a Mistři magie
Moraváci - Dan Nekonečný a Yvonna Placzková - oba z jednoho města, to je náhodička!!
Takhle má vypadat RADOST. Jiřinko, foto je u mne - zdravím do Ostrova - Vláďa
V Líbeznicích se v neděli objevil i jeden ze současných nejlepších kouzelníků Slovenska - Mistr Jožo Talostan. S tímto vynikajícím mágem jsem měl tu čest na jedné akci v Bratislavě společně kouzlit. Bylo to super a opravdu jsme si to vrchovatě užívali. Jožo mooooc zdravím!!
Na galaprogram se přišel podívat i výborný mladý kouzelník Pavel Wurcel, který však tentokrát nesoutěžil. Asi proto, že dolaďuje svůj program, se kterým nás jistě v nejbližší době překvapí.

GALAPROGRAM
Galaprogram zahájila svým vystoupením Mistryně České republiky 2011 - Ivetka Žvaková
Celým galaprogramem provázel Aleš Hrdlička, který zavzpomínal na své začátky a první krůčky na těchto divadelních prknech.
Své umění s "hakysakem" předvedl Jan Weber, několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu .
Dalším učinkující Petr Kasnar při svém vystoupení udivoval Vladimíra Hrona a Leonu Machálkovou tím, jak se bankovky rozmnožují,ale i rychle mizí.
S čínskými kruhy vystoupil "dědic" Divadla kouzel - Matyáš Kožíšek.
Cenu MISS MAGIE předávali Adélce Svobodové - Dan Nekonečný a Vláďa Hron.
Miss Magie - Adélka Svobodová s Pavlem Kožíškem-prezidentem Českého magického svazu.
V galaprogramu vystoupil i srbský mág Gryfon
Aleš Hrdlička kouzlí s přítelkyní (manželkou?) Vládi Hrona
Miláčkové mám Vás rrrrrrrrrrrrrrráááááááádddddddddddddd - Dan Nekonečný.
O přestávce se učil kouzlit syn Leony Machálkové - Artur.
Zájem médií o rozhovor s Danem Nekonečným je vždy a všude velký. V Divadle kouzel tomu nebylo jinak.
O přestávce na chodbě divadla - Monika,Alenka a Mirka - dámy, které jsou s kouzly spjaty.
Druhou půli galaprogramu zahájila dívčí taneční skupina mistryň světa.
Vystoupení Petra Kravčíka s jeho plochou šátkovou iluzí - úžasné!!!
Když se smokingový elegán Petr Kravčík proměnil v Supermana, celé divadlo se doslova válelo smíchem. Petře gratuluji - Vláďa
Také se jen tak nikomu nepovede, aby ho svlékala Hanka Mašlíková a asistoval mu Dr. "Bobo" Švarc, alias Martin Zounar.
Leona Machálková zazpívala, ale při písni Aleš Hrdlička mlčel.
Zato kouzlení s Arturem, synem Leony Machálkové a Klaudií dcerou Martina Zounara šlo Alešovi výborně.
Mladý brněnský kouzelník Daniel Dočkal měl velký úspěch s levitací právě Leony Machálkové.
Přesto však největší aplaus sklidil Danielův učitel, který na podiu, v závěru čísla, vysekl úžasný breakdance. Nevím,jak dlouho to nacvičovali, ale určitě tím moc pobavili!! Jardo bravo a doufám, že to ještě někde uvidíme!!!
Závěrečné vyhlášení držitele ceny Grand Prix - vítěz Magic Alex a jeho Magic team. Aleš Březina se svými slečnami. Cenu předával starosta Líbeznic.
Záverečné vystoupení držitelů Grand Prix.
Závěrečná děkovačka všech učinkujících v galaprogramu a 12. ročník Velké ceny Divadla kouzel v Líbeznicích skončil.

Můžeme se proto těšit na další, již 13. ročník tohoto mezinárodního kouzelnického festivalu.

Všem pořadatelům, vystupujícím, členům poroty, technickému personálu a všem dalším, kteří se na průběhu festivalu v Líbeznicích spolupodíleli MOC DĚKUJI. Kdo nikdy takovou akci nepořádal a vždy přijde jen jako divák a kritický hodnotitel, mne asi nepochopí. Ti ostatní určitě. Vláďa Babka

Klidné dny budoucí, přeje sobě i Vám - Vláďa Babka


Seminář Shane Cobalt v Praze 19.4.205

19. března 2015 v 14:01 | Ondra Pšenička
Seminář Shane Cobalt v Praze
V neděli 19. dubna od 14.00 představí v Praze svůj seminář jeden z nejlepších karetních kouzelníků kanadského kouzelnického podsvětí Shane Cobalt. Shane Cobalt je opěvován takovými osobnostmi, jako je Jim Steinmeyer, Dan & Dave, Eric Anderson či Chris Kenner. Shane je známý v kouzelnickém undergroundu se svou expertizou mnoha karetních hmatů, například Zarrow Shuffle, SWE Shift či Diagonal Palm Shift.
Shane si svůj materiál velice chrání a zřídka kouzlí pro kouzelníky. V tomto semináři se však bude zabývat některými ze svých nejchráněnějších tajemství. Některá kouzla budou velmi praktická, některá nepraktická a některá velmi efektní a přesto nesmírně jednoduchá. Kouzla s kartami, mincemi či gumičkami. Seminář je určen pro kouzelníky profesionální, pokročilé i právě začínající - bude obsahovat jak kouzla obtížná, tak zvládnutelná prakticky okamžitě. Kouzla a principy, které Shane používá, vám otevřou dveře k úžasnému a zcela novému přístupu ke kouzlům. A pokud ještě stále nejste přesvědčeni zda se zúčastnit, nechte si poradit od jednoho z největších kouzelnických vynálezců současnosti:
"Tento seminář musíte vidět."
Jim Steinmeyer


Seminář se bude konat v Praze v divadle Kolowrat na bývalé malé scéně Národního divadla. Kapacita sálu je velmi limitována. Stejně jako na semináři Joshua Jaye je k dispozici 10 VIP vstupenek, které vám zajistí místo v první řadě. Ta bude v případě Shanova semináře obzvláště atraktivní. Registrujte se na emailové adrese shanecobaltvpraze@gmail.com. Obratem vám zašleme pokyny k platbě, která vám zajistí místa v sále.
Člen ČMS: 200,- Kč; Nečlen ČMS: 400,- Kč; VIP: 600,- Kč. Seminář Shana Cobalta je finančně podporován Českým Magickým Svazem.

Těším se na vás na další nezapomenutelné kouzelnické akci.
Ondřej Pšenička

Seminář na Velké ceně Divadla kouzel v Líbeznici

18. března 2015 v 11:08 | vladababka


Seminář Vládi Babky
KOUZLA KTERÁ POTĚŠÍ
ke stolu i na parket

V semináři budou předvedena vyzkoušená, efektní kouzla, která jsou i v repertoárech světových kouzelnických ES a přesto nejsou všeobecně známá.

Jsou to taková kouzla, která v neděli 22.3.2015 dopoledne shlédnete na mém semináři v rámci festivalu u Pavla Kožíška v Líbeznici a večer je již budete moci předvádět ve svých programech, udivovat jimi své diváky a sklízet od nich zasloužený potlesk.

Přijďte a presvědčte se sami.

Teším se na Vás - Vláďa Babka

P.S. Asistuje mi opět Jožka Benko

Jaroslav Zach

17. března 2015 v 10:18 | Český magický svaz
Zemřel Jaroslav Zach

Bohužel velice smutná zpráva. V pondělí 16. března 2015 v 14.00 hodin zemřel profesionální kouzelník pan Jaroslav Zach. Do kouzelnického nebe odešla opravdová legenda mezi českými kouzelníky,respektovaná osobnost a úžasný kamarád. Jaroslav Zach na sklonku života založil Muzeum magie v jeho milované Jaroměři. Čest jeho památce.

Velká cena Divadla kouzel 2015

4. března 2015 v 10:21 | Pavel Kožíšek

Velká cena Divadla kouzel 2015 v Líbeznicích u Prahy je již za dveřmi! 12. ročník mezinárodního festivalu moderní magie se koná v sobotu 21. března a neděli 22. března 2015. Těšit se můžete na atraktivní kouzelnický bazar našich a zahraničních prodejců z Francie, Slovinska, Srbska a Maďarska. Nechybí ani zajímavé semináře: "Vláďa Babka-kouzla pro menší společnost, na parket i ke stolu" a srbští kouzelníci Grifony a Rossy se představí se svým seminářem s názvem "NEW MAGIC", ...kdy se naučíte jednoduchá a přitom velice efektní nová kouzla ze Srbska a Japonska. Taktéž originální závěrečný galaprogram za účasti osobností našeho kulturního a společenského života bude stát za to. Doporučujeme si opravdu včas zajistit ubytování! Přihlášky a rezervace ubytování: festival@umeleckaagentura.cz nebo telefonicky kontaktujte Renatu Juzovou Táborskou: 775 307 585. Přihláška ke stažení také na www.ceskymagickysvaz.cz

Yann Firscht - držitel Grand Prix FISM 2012 v Praze

20. února 2015 v 14:29 | vladababka
Mistr světa - držitel Grand Prix FISM 2012 Yann Firscht v Praze (úplně vlevo)
Ve středu 18. února 2015 jsem v divadle Ponec, v rámci Cirkpolis festivalu, navštívil představení OKTOBRE - francouzské artisticko-kouzelnicko-baletně-divadelní skupiny ve které působí i vítěz Grand Prix FISMu z roku 2012 Yann Firscht. Opíši z bulletinu obsah představení - "Risk, rychlost, obratnost a zručnost, všechny tyto vlastnosti určují tři neobyčejné osobnosti, které Vás zavedou do temného světa vlastní fantazie. Yann, Eva a Jonathan otvírají bránu do nové dimenze, ve které čas plyne podle jiných pravidel. Vítejte ve světě přání a tužeb, ve světě bez pravidel" Toliko citace z brožurky. Já osobně jsem byl z představení hodně ohromen, ale upřímně bych asi dvakrát nešel. Je to moderní forma vystoupení, zřejmě pro náročného diváka a já rád zůstanu u toho svého, celkem nenáročného diváka, který vyhledává divadlo pro pobavení,odlehčení a zapomenutí na starosti všedních dnů. Oceňuji však výkony všech vystupujících, ale přece jen mi nejvíce zaujal kouzelnicko-artistický výkon Yanna Firschta se kterým bodoval v roce 2012 na kouzelnickém Mistrovství světa.
Na vystoupení kouzelnického mistra světa se přijely z Moravy do Prahy podívat i známé kouzelnice Anetka s Janou.
Kouzelnická obec zde ve středu byla, mimo slečen,dále zastoupena Fandou Starým, Milanem Šimčíkem, Jardou Randáčkem, Vláďou Hostičkou, Jakubem Kroulíkem a Vláďou Babkou.
Yann Firscht při divadelním vystoupení ve kterém je jeho mistrovské číslo se kterým získal GRAND PRIX FISM 2012.

V každém případě jsem však rád, že jsem to viděl, protože v opačném případě bych jistě litoval.

Aby jste se měli stále na co těšit, Vám všem přeje - Vláďa Babka

Kouzelný večer MKP 2.2.2015

20. února 2015 v 13:54 | vladababka
V pondělí 2. února 2015 se konal další Kouzelný večer Magického klubu Praha na kterém kromě domovských členů Igora Kasalického, Jiřího Schneidera a Kryštofa Brože vystoupili jako hosté tři členové Magického klubu Motorlet - Pavel Langer, Zdeněk Seemann a František Starý. Vystoupení se líbila a od plné restaurace sklidili všichni vystupující zasloužený potlesk.Celý večer uváděl a i kouzlil Josef Kaiser z MKP.
Jako první vystoupil host - Pavel Langer z Magického klubu Motorlet.
Pavlova kouzla se líbila všem hostům večera.
Poté vystoupil předseda MKP Ing.Igor Kasalický se svým komickým programem.
A diváci se při jeho čísle opravdu bavili a někteří se přišli podívat i zblízka.
Následoval dlouholetý předseda MKM Zdeněk Seemann.
I Zdeňkovo vystoupení bylo přijato s velkým zájmem a oceněno dlouhým potleskem.
Divákům i divačkám se vystupující tak líbíli, že si je fotili a nahrávali.
Vystoupil i mladý člen MKP Daniel Brož
Kouzlem s vypůjčeným prstýnkem zaujal Jirka Schneider z MKP.
Jirka Schneider měl též hezké číslo s provazy a divákem.
Celým Kouzelným večerem opět profesionálně provázel fešák Josef Kaiser - doživotní předseda MKP.
Posledním, 6-tým vystupujícím byl Franta "Dlouhán" Starý z MKM.
I František za své výkony sklízel zasloužený potlesk.
Závěrečné poděkování divákům a všichni se již můžeme tešit na další Kouzelný večer Magického klubu Praha, který se koná opět v pondělí 2. března 2015 od 18,30 hodin na stejném místě.

Klidné dny budoucí přeje - Vláďa Babka

A jedeme dál

18. února 2015 v 12:19 | vladababka

Po návratu z kouzelného nebíčka - Sindelfingenu jsem m.j. měl velmi hezkou akci v Krkonoších, přímo pod Sněžkou na Luční boudě. Společně s jazzovým zpěvákem a kamarádem Honzou Smigmátorem a magickými přáteli Pavlem Dolejškou, Jakubem Vosáhlem a Jakubem Kroulíkem jsme kouzlili pro jednu medicínskou společnost. Celý večer se úžasně vydařil, na Luční boudu nás vyvezla sněžná rolba. Honza moderoval a se svým Swinging Q bandem hráli a zpívali o sto šest. Kuba Vosáhlo svým imitátorsko-kouzelnickým číslem všechny přítomné rozesmál a příjemně naladil. Kuba Kroulík - mentalista - udivoval kontaktním čtením a po oznámení, že podáním ruky vyvolává u žen orgasmus u něj neustále byla fronta žen. Pavel Dolejška kouzlil a nechyběl ani falešný hráč a mikromagik Vláďa Babka. Večer to byl úžasný a i zpáteční noční cesta rolbou zpět do Pece pod Sněžkou byla nezapomenutelná. V lednu jsem ještě stihl zakouzlit na oslavě 40. narozenin. Pomáhal jsem Jakubovi Kroulíkovi s náplní programu do reportážního pořadu televizního reportéra TV Prima Josefa Klímy s názvem - Mentalista. Začátkem února jsem se zúčastnil Večeru kouzel MKP v čínské restauraci Xia Men na Smíchově. Ani mne se nevyhnula chřipková epidemie a tak jsem si to odležel doma. V době nemoci jsem 7.2.2015 vynechal Školu magie ve Vrtuli, která údajně byla velmi zdařilá. Poté jsem odjel do slovenských lázní v Piešťanech, kde jsem s kamarády strávil úžasný týden v relaxačním tempu. V úterý 17.2.2015 se konala v Magickém klubu Motorlet každoroční Výroční schůze a byl jsem opět zvolen do předsednictva klubu. Dnes ve středu 18.2.2015 jdu na vystoupeni držitele Grand Prix FISMu 2012 Yanna Frische, v rámci Cirkpolis festu, do divadla Ponec. Již se moc těším. To ještě dnes dopoledne natáčí Kuba Kroulík další reportáž o Mentalistovi, tentokráte pro TV Barandov. V nejbližších dnech (24.2. 2015) mi čeká kouzlení pro seniory v SZC Letiny, 27.2.2015 mikrovečer v Motorletu a 28.2.2015 února vystoupení na Plesu policie v libereckém Babylonu. Do toho mi zavolal Pavel Kožíšek se žádostí, zda bych nepřipravil nový seminář na jeho březnovou Velkou cenu Divadla kouzel v Líbeznicích. Takže se nenudím a je stále co dělat.

Aby jste se i Vy nenudili, Vám do dnů budoucích přeje - Vláďa Babka

Kouzelnické nebíčko - Sindelfingen 10.1.2015

12. ledna 2015 v 15:02 | vladababka
Sešel se rok s rokem a opět nadešel čas konání největší evropské burzy kouzelnických rekvizit v německém Sindelfingenu. Letos se tím, mnou dlouho očekávaným dnem, stala sobota 10. ledna 2015. Společně jsme s mými kouzelnickými kolegy a přátely - Jožkou Benkem, Honzou Vaidišem a Pavlem Dolejškou, autem vyrazili v sobotu ve 4 hodiny ráno z Prahy na cestu dlouhou 550km. Jízda během kouzelného povídání utekla jako voda a tak jsme v 09,30 hodin pohodlně zaparkovali na přeplněném parkovišti, na místě pro invalidy (Jožko děkujeme!!) Tradiční místo konání Zauberbörse v městkém kulturním centru v Sindelfingenu již bylo zaplněno koupěchtivými zájemci o nové i použité kouzelnické rekvizity. Letos opět bazar nezklamal. Po zaplacení 30,-EUR vstupného obsahující i vstup na 1 ze tří seminářů, zde byly k vidění i ke koupi, nádherné věci. Dopoledne od 11,00 hodin měl velmi zajímavý seminář Christian Schenk - všichni známe jeho karty Phoenix - Card-Shark. Účastníci tohoto semináře měli následně na jeho rekvizity slevu 50% a to se rozhodně vyplatilo. U mne to "odnesla" kompletní sada NANO sprey s příslušnými pomůckami a instruktážním videem. Cena na místě - 75,-EUR - běžná cena jinde -150,-EUR. No, nekup to! Honza s Jožkou jsou již zkušenými tradičními návštěvníky této burzy, ale ani oni neodolali a též provětrali své peněženky. Vůbec však nelitovali a cestou zpět litovali, co mohli ještě přikoupit. Pavel Dolejška jako nováček byl z burzy nadšen a do jeho sbírky rekvizit též přibily nádherné kousky. Ostatně jeho osobní dojmy z burzy vyjádřil na svém FB.
Co dodat, 99. burza kouzelnických rekvizit v Sindelfingenu opět nezklamala a já jsem si při této své jubilejní 10. návštěvě Sindelfingenu slíbil, že s radostí příští rok začnu druhou dekádu návštěv tohoto výborného kouzelnického klání.
Už se těším na Sindelfingen 2016!!!
Takto liduprázdno bylo před místem konání burzy v době našeho příjezdu. Kde jsou všichni návštěvníci? Všichni byli uvnitř. Zleva Jožka Benko, Pavel Dolejška a Honza Vaidiš.
Uvnitř již prodejci vybalovali své zboží.
Nejdříve jsme pozdravili své přátele mezi něž patří i Hakan Varol, který produkuje užasná kouzla a precizní rekvizity.
Tentokrát Hakan Varol překvapil novým hlavolamem.
Future-magic se svými rekvizitami
Pohled na zlomek stolů prodejců.
Kamarád Bill Cheung z Rakouska, kterého známe m.j. z jeho semináře v Uherském Hradišti.
Mentálka-místo mluvící lebky-mluvící duch
Nechyběly zde samozřejmě ani rekvizity na iluze - vše použité, ale ve výborném stavu a za velmi přijatelné ceny ve srovnání s novými cenami z katalogů.
Tato krásná břichomluvecká rekvizita se dala koupit za velmi přijatelnou cenu.
Všimněte si té gilotiny v pozadí. Není hezká?
Je hezká, to jsem ale ještě nevěděl cenu. No a pak jsem se cenu dozvěděl a pán co jí prodával se již domů vrátil bez ní!!
Pánové si prohlížejí rekvizitu na střílení mincí do skleničky pod skleněným poklopem. Krásná rekvizita. Bohužel již mám doma asi tři podobné.
A další stůl s rekvizitami - je to pastva pro oči kouzelníka a takových stolů jsou tam desítky. To člověk opravdu neví na co koukat dřív a o hodně věcech ani neví k čemu se používají. Ani náhodou za dobu vyčleněnou na burzu nejste schopen všechno prohlédnout.
Co dodat prohlížejte,alespoň na fotografiích.
Magic FAB - Fabien Rebouh - měl krásnou rekvizitu na objevování plné sklenky s vínem. Vhodné na parket i table hopping. Předváděl a bylo to perfektní. Však ji Pavel Dolejška má jistě již v programu.
"Moje" gilotina zůstala do našeho odjezdu u prodejce, ale již ji nikdo koupit nemohl.
Honza s Pavlem objevili něco zajímavého o stánku Tabasco-Magic z Holandska.
Průhledný skleněný kufřík na bleskurychlé objevování nejen peněz, od Tabasco Magic, se nakonec vezl do Prahy ve větším kufru našeho auta. Jestlipak uhodnete, kdo s ním bude okouzlovat v Čechách a na Moravě? P.S. Já to nebudu.
Dlouholetý kamarád - ASTOR z Maďarska s manželkou.
Kouzla od ASTORa mají ve své nabídce již téměř všichni prodejci po celém světě. A kouzla to jsou opravdu velmi pěkná a precizně zpracovaná.
Na burze je toho k vidění mnoho.
Pohled ze sálu při semináři Christiana Schenka, kterého uvedl Dr. Maracx.
Christan Schenk při svém semináři. Phoenix - Card-Shark
Christian Schenk vydává 50% slevu na své rekvizity po skončení jeho semináře.
beze slov
beze slov
beze slov
Další kouzelný kamarád Mr.Jupiter z Maďarska.
Poté již nastal čas k návratu a tak plni dojmů jsme vyrazili na těch 550 km zpátečním směrem.

Neminula nás však již tradiční zastávka v Plzni u našeho arménského kamaráda v čínské restauraci.
Po dlouhé cestě přišla konečně zastávka - ááááááách to je pocit úlevy!!!
Pavel ví, co se v restauraci sluší a patří před dobrým jídlem.
Že by Honzovi nechutnalo, to se opravdu říci nedalo!!
Pořádná porce.
Ani já s Jožkou jsme v jídle nezůstali pozadu.

Po dobré večeři jsme vyrazili k domovům. Do postelí jsme uléhali kolem půlnoci, ale všichni s kouzelným pocitem naprosto úžasně prožitého dne!!
Tak tahle nová krasavice již stála v neděli ráno u mne doma.
a tahle "stará" bejvalka (šlape perfektně, bez problémů a má již příslušnou katovskou patinu) je
nyní u mne k mání za cca 1000,-Kč (bez ruky).

S pocitem dalšího krásného kouzelnického zážitku se s Vámi loučí
a přeje klidné dny budoucí - Vláďa Babka
Večer kouzel v MKP 5.1.2015

6. ledna 2015 v 12:04 | vladababka
Všechny Vás zdravím v novém roce 2015 a všem přeji, aby byl pro každého z Vás minimálně kouzelný.
Vláďa Babka

Po prokouzleném Silvestrovském maratonu v Orlických horách v příjemném prostředí hotelu U Hubálků, byla mojí první kouzelnickou akcí roku 2015 pondělní seance Magického klubu Praha na smíchovském Andělu. V tradičních prostorách čínské restaurace se formou table hoppingu představili členové pořádajícího klubu: Karel Hybš, Miloš Petránek, Václav Kejmar, Karel Rýdl, Rudolf Kaiser, Josef Kaiser a Tomáš Netopil. Svými hezkými mikromagickými triky bavili hosty zaplněné restaurace. Celý večer se MKP vyvedl k dokonalé spokojenosti hostů i učinkujících a to je dobrý start do nového roku.
Mikromagický večer kouzel MKP.
PETRÁNO - Miloš Petránek, chodící "kouzelná encyklopedie" u stolu hostů.
Václav Kejmar - dlouholetý členy MKP se svým uměním.
Též Tomáš Netopil umí svým mikromagickým uměním diváky plně zaujmout.
Zkušený kouzelnický matador Rudolf Kaiser sklízí za své vystoupení zasloužený potlesk od místních hostů večera.
Karel Rýdl a Josef Kaiser se na svá vystoupení u hostů teprve připravují v improvizovaném zákulisí.
Karel Hybš je již v plném kouzlení a diváci jej pozorně sledují.
Ještě jednou Karel Hybš při práci s kartami.
Dva císaři - Josef a Rudolf
Rudolf Kaiser při práci s kroužkovým řetězem a propadávacím kroužkem.
Josef Kaiser se připravuje na záhadné cestování mincí.
Karel Rýdl ukázal přítomným pánům i dámám jak mu stoupá hůlka. Většina pánů mu "záviděla".
Karlovi výborně asistovala a tleskala celá sympatická společnost u našeho stolu.
Záhadná shoda karet vyšla a tak se bavili všichni.
Vašek Kejmar předvedl m.j. několik zajímavých triků s kroužkem a provazem.
Též práce se žetony a mincovní Matrix v podání Vaška Kejmara byly velmi pěkné. Dvorní fotograf MKP se také činil.
Čínská servírka asistovala při kouzlech Vaška Kejmara a byla z nich doslova unešená!
V neposlední řadě u stolu předváděl své umění i "Mistr Petráno" a opět se blýskl několika velmi zajímavými kousky pro kde jakého magika, natož pro místní diváky. Jen tak dále Miloši Petránku.

Na konci večera, po skončení oficiálního programu, jsem pro vystupující členy MKP zakouzlil u našeho stolu a dle ohlasů se kouzla libila. Děkuji přítomným za slova uznání!!

Tento týden nás čeká ve čtvrtek 8.1.2015 nátáčení pro TV Prima. Jde o krátký dokument o mentalistovi ve kterém vystoupí Jakub Kroulík. S Jakubem spolupracuji na přípravě a výběru mentálních experimentů a tak věříme, že se budou líbit.

V sobotu 10.1.2015 odjíždím se skupinkou přátel-kouzelníků na největší evropskou burzu kouzel do německého Sindelfingenu. Již se moc těšíme a jistě se zde o této akci také dočtete.

Co nejdelší výdrž při plnění novoročních přání a klidné dny budoucí v roce 2015, přeje všem - Vláďa Babka
 
 

Reklama