Divadlo kouzel Praha

EHRLICH BROTHERS 2014 - úžasná kouzelnická show - čtvrtek 27.3.2014 Chemnitz

31. března 2014 v 16:54 | vladababka
Andreas a Chris Ehrlichovi z Bünde ve Vestfálsku jsou novými hvězdami mezinárodní kouzelnické scény. V jejich show s názvem "Magie -Träume erleben!" (Magie - zažít sny!") se divák stane svědkem skutečného ohýbání kolejnic, uvidí z malého jadérka vyrůst pomerančovník (pozn. trik ze snímku Ilusionista) nebo jak se dá na jevišti s prázdnýma rukama vyvolat sněhová bouře.

Jejich iluze jsou tak perfektní a plné fantazie, že před záhadou stojí nejenom publikum, ale dokonce i odborníci na magii. Například starý mistr v ohýbání lžic Uri Geller poprosil Ehrlich Brothers, aby pro něho ohnuli kolejnici. Chtěl se tak přesvědčit o pravosti jejich "čarovné síly". David Copperfield chce dokonce získat práva na dva jejich umělecké kousky.

Doposud vystupovali po celém světě na exkluzivních galapředstaveních, například pro firemní zákazníky, jako jsou Siemens AG, Porsche, Dr. Oetker nebo John Deere.

Své umění předvádějí na více než sto představeních ročně. Jejich turné po Německu se koná ve 31 městech. Jedná se pravděpodobně o nejnákladnější počin, jaký byl v německé kouzelnické branži k vidění.

Předpremiéra nové show od Ehrlich Brothers přilákala do TUI arény v Hannoveru 10 000 diváků, což je nový německý rekord v návštěvnosti kouzelnické show. Zdálo se, že rekord překonají také náklady na techniku. Jenom na transport iluzionistických rekvizit potřebovali šest nákladních aut, položili 38 kilometrů kabelů a zapálili přes 500 speciálních efektů. Celá show je koncipována pro rodiny a je vhodná pro děti od 6 let.
(článek byl pro můj blog převzat z internetu)
Divadlo kouzel Praha si udělalo 27. března 2014 velkou radost a 9 jejich členů a dalších rodinných příslušníků se vydalo do německého Chemnitzu na ilusionistické show Ehrlich Brothers. Všichni zůčastnění - předseda klubu Jaroslav Randáček, Vláďa Babka, Jožka Benko, Jan Vaidiš, Igor Táborský s manželkou a synem, Tomáš a Aleš Hrdličkovi a Jirka a Ondra Polednovi - nelitovali a z vystoupení německých bratrů Ehrlichových byli nadšeni. Na You Tube si najděte odkaz "Ehrlich Brothers 2013" nebo "facebook.com/EhrlichBrothers" a sami se přesvědčíte. Nyní krátká reportáž z tohoto "výletu" a úžasného magického zážitku.
Do Chemnitzu, bývalého Karl Marx Stadtu, jsme dojeli jedním ze tří vozidel, kolem 17,00 hodiny a zaparkovali před městkou halou, kdy vystoupení mělo probíhat. Jak vidíte v pozadí - busta Karla Marxe v tomto městě vévodí na důstojném místě do dnes.
Před vystoupením jsme si došli do asijské restaurace Zlatá koruna a pochutnali si na sushi a dalších asijských specialitkách.
Při odchodu, po dobrém jídle, si ještě stačili Marvin s Jožkou Benkem pohladit Budhu pro štěstí.
Před halou již stálo několik kamiónů, které přivezly kouzelnické rekvizity na tuto show.
U vchodu do haly jsme potkali našeho kamaráda a přítele, člena chemnitzkého klubu magie, Ronnyho Rudigera, který často zajíždí do Motorletu a několikráte tam již i vystupoval.
V předsálí pořadatelé prodávali reklamní předměty a jednoduchá kouzla.
Na toto show bývá většinou vyprodáno.
Úvodní trik, kdy z obrovského tabletu se postupně objeví první z bratrů a hned nato vyjede druhý bratr na velkém motocyklu a oba zůstanou stát v jednoduchém rámu.
Po prvním představení obou bratrů, přichází trik s listováním karet a výzvou, aby si diváci zapamatovali jednu kartu z tohoto balíčku. Vše je přenášeno na obrovské obrazovky umístěné po stranách sálu. Samozřejmě, že výsledek je šokující, všichni jsme si mysleli červenou 7 srdcovou.
Vybraná divačka si podepíše minci a ta je následně protlačena do sklenice napůl naplněné vodou. Je vidět jak mince prochází sklem a pomalu skrz vodu padá na dno sklenice. Poté divačka dostává tuto sklenici se svojí podepsanou mincí jako dárek.
Přichází další efektní iluze, při které jeden z bratrů provádí "průnik železnou deskou" pokrytou velkým kusem látky.
Na řadu přichází mentální břichomluvecké číslo s figurou velblouda, který na psací tabulce předpoví město, které až v průběhu tohoto vystoupení zvolí náhodná divačka. Velmi pěkné a zajímavé mluvené číslo.
Dále bratři ukázali hezký karetní trik s velkými kartami, při kterém je divákem vybrána karta, podepsána a vhozena spolu s ostatními kartami do velkého nafukovacího balónku. Následně jeden z bratrů si balónek nasadí na hlavu a po sundání se objeví divákova podepsaná karta složená v ústech kouzelníka.
Poté následuje jeden z hitů bratrů Ehrlichových - Ohýbání kolejnice. Je to opravdu skvěle vyhrané kouzlo od začátku a po samý konec, kdy je z kolejnic vytvořeno srdce a to je předáno staršímu manželskému páru, kteří slaví zlatou svatbu.
To, že jsou kolejnice opravdové dokazují bratři i tím, že je rozbrušovačkou přeřezávají
O toto kouzlo projevil velký zájem i slavný "ohýbač příborů" Uri Geller, který za bratry přijel a nechal si osobně toto kouzlo předvést a jak on tvrdí, jej neodhalil.
Do přestávky ještě bratři předvedli Quick change - z krátkých kalhot a trika bleskový převlek do košile a džín.
Dále si vybrali starší manželskou dvojici a po ubezpečení, že manželé mají rádi magii jim vykouzlili z malého šátku láhev Maggi (polévkové koření). Následně však pro dámu z téhož šátečku objevili velkou láhev šampaňského a pro pána velikou skleněnou botu plnou piva.
Za to sklidili obrovský aplaus celého sálu.
PŘESTÁVKA 15 minut
Prvním kouzlem po přestávce bylo čarování s Knihou času (viz Marvelliho kniha vystavená v kouzelném zámku u Drážďan), kdy bratři i jejich vrstevnící byli mladí a postupně stárli, aby se nakonec znovu objevili ve své současné podobě.
Další kouzlo, jsem dlouho znal, ale nikdy předtím neviděl naživo. Z malého jadérka pomeranče vyroste pomerančovník a na něm se objeví zralé plody pomeranče, které se následně dají divákům k ochutnání. Tento úžasný trik jsme mohli vidět ve filmu Iluzionista.
Malý pomeranč je nejprve nabídnut k ochutnání malé dívce. Ta z něho vyjme jadérko, do prázdného květináče se za dohledu všech diváků nasype trocha rašeliny, do ní se vloží jadérko a to celé se z kropáčku zaleje vodou. Poté se vše vloží do malého skleníka a začnou se dít opravdové divy. Nejprve roste stonek, posléze větvičky, dále listy a květy a nakonec květy opadají a začnou se objevovat plody pomerančů!!!!!!!
Nakonec triku je celý malý pomerančovník, vyrostlý na podiu, věnován i s plody spoluučinkujícímu divákovi. Úžasné!!
Poté následoval trik Invisible Deck s Riesen kartami, které se objeví ve velkém síťovaném pytli - klasické provedení ve velkém, kdy divákem myšlená karta, je jako jediná v celém balíčku, obrácená reverzem.
Dalším mentálním experimentem byla loterie, kdy divák vytáhne jeden z mnoha losů, které "předpoví" jiná osoba na televizní obrazovce. Zajímavé.
Další úžasnou záležitostí byla iluze s podepsanou botou divačky. Na podiu stojí nádrž s vodou, kterou divačka zkontroluje, poté si sundá svoji botu, viditelně ji podepíše a předá kouzelníkovi. Tato bota náhle z jeho rukou zmizí,
aby se vzápětí bedna s vodou rozlétla a rozbila na kusy, ale voda celá nevyteče, protože se místo ní na stole objeví velká kostka ledu ve které je "uvězněna" podepsaná bota divačky.
Ihned po tomto kousku jsou malí i velcí diváci pozváni na podium, aby se přesvědčili, že uvězněná bota je podepsána a led opravdu skutečný. Jako náhradu za uvězněnou botu nabídli bratři divačce 200,-EUR,- které ji hned předali.
Ehrlich Brothers s kostkou ledu
Dalším kouzlem byla změna 20,-EUR v ruce na 5,-EUR a ta je nakonec změněna na 50,-EUR,-, které jsou vráceny divákovi, který zapůjčil původních 20,-EUR,-. Vypadá to napsané složitě, ale je to moc hezké kouzlo, které zde několik let bravurně předváděl při svých vystoupeních např. Tom Gryf.
6 velký kotoučových pil bylo použito při další iluzi, kdy se nechává jeden z bratrů "přeříznout", aby se vzápětí objevil za zvuků klaksonu hluboko v hledišti diváků (zde je pouze ilustrativní foto, kdy tuto iluzi předváděli bratři ještě s divákem).
No, divákovi do smíchu moc není!!
Po nervy drásající iluzi s kotoučovými pilami, přichází uklidňující kouzlo se sněžením na podiu i v sále.
Levitující ubrousek na jevišti za doprovodu hry na klavír jedním z bratrů a následně levitující růže z tohoto ubrousku, která vzápětí shoří je důstojným závěrem celé show.
Bratři Ehrlichové za mlada.
Kouzlení se jim stalo osudem a evidentně je to baví.
EHRLICH BROTHERS dnes.
Přátele jestli budete mít možnost někdy toto vystoupení spatřit, ani na vteřinu neváhejte a jeďtě se podívat. Opravdu to stojí za to vidět!!!!
Klidné dny budoucí a bezstarostný spánek přeje - Vláďa Babka

Iluzionisté Ehrilch Brothers

27. března 2014 v 12:32 | vladababka

Iluzionisté Ehrilch Brothers - dnes 27.3.2014 na jejich show odjíždíme do Německa.

Těšte se na reportáž z tohoto zážitku.

Pohodové dny budoucí přeje - Vláďa Babka

Divadlo kouzel Praha 20.1.2014

26. ledna 2014 v 11:44 | vladababka
V pondělí 20. ledna 2014 se letos poprvé sešli členové Divadla kouzel Praha pod vedením jeho předsedy a znovuzakladatele MARVINA-Jaroslava Randáčka. Poslední schůzka se uskutečnila v říjnu 2013, kde bylo domluveno, že se vzhledem velmi nabitému programu a jiným povinnostěm členů Divadla kouzel Praha budeme scházet jednou za čtvrt roku. Proto letošní účast byla velmi dobrá a členové přišli s různými novinkami ze světa kouzel. Na schůzku přišel neočekávaně i prezident Českého magického svazu a majitel a principál Divadla kouzel v Líbeznici Pavel Kožíšek se svým sympatickým synem Matyášem. Jeho přítomnost potěšila všechny přítomné. Jen škoda, že se Pavel také nezapojil do kouzlení a jen pozorně sledoval jak setkání probíhá. Zato jeho syn Matyáš aktivně asistoval při většině kouzel. Povídalo se vážně i nevážně a kouzlilo se dobře. V průběhu večera m.j. vystoupili - Aleš Hrdlička, Igor Táborský, Martin Staněk alias Bill Hejli a Vláďa Babka. Z České Lípy přijeli milí a vážení členové Divadla - Viktor Nejedlý s paní Zuzankou. Na setkání oslavili své narozeniny a svátek Tomáš Hrdlička a Vláďa Babka, kteří pro všechny přítomné připravili malé pohoštění. Atmosféra i kouzlení bylo velmi příjemné a tak se budeme těšit na další setkání, které je plánované na 14.dubna 2014. Mezitím se Divadlo Kouzel Praha chystá 27. března 2014 do německého Chemnitzu na vystoupení dvou, údajně výborných, iluzionistů "Ehrlich Brothers" v rámci jejich německého turné. Z tohoto vystoupení zde samozřejmě najdete jistě malou reportáž.
20.ledna 2014 - první letošní setkání členů Divadla kouzel Praha
Z České Lípy přijeli Viktor Nejedlý a paní Zuzanka
Aleš Hrdlička kouzlí a asistuje mu Matyáš - syn Pavla Kožíška, který vše pozorně sleduje.
Kouzlení ostatně se zájmem pozorovali i ostatní členové Divadla
Připravené malé pohoštění od oslavenců Tomáše a Vláďi chutnalo nejen předsedovi,ale i všem ostatním.
Iluzionisté Ehrilch Brothers - Věřím, že je 27.3.2014 uvidíme v Německu při jejich show.

Klidné a a pokud možno bezstarostné dny budoucí přeje Všem - Vláďa Babka

Setkání kouzelníků v Jaroměři 7.9.2013

8. září 2013 v 20:05 | vladababka
V sobotu 7. září 2013 proběhlo v Jaroměři setkání tří významných českých kouzelnických klubů - Magická lože M.S.Patrčky Jaroměř - Magický klub Motorlet a Divadlo Kouzel Praha. V 09,30 hodin zahájilo celodenní program smyčcové kvarteto v kostele sv.Jakuba. Úvodní slovo pronesl a všechny zúčastněné přivítal "kouzelnická legenda" pan Jaroslav Zach. Poté předsedové všech tří klubů - Miloš Malý - Jaroměř, Jaroslav Randáček - Divadlo kouzel Praha a v zastoupení předsedy Josefa Vogla z Motorletu - Zdeněk Seemann - položili květiny u památníku patrona českých a moravských kouzelníků M.S.Patrčky. V 10,00 hodin zahájil předseda Magické lóže Jaroměř Miloš Malý v místní restauraci další část programu ve které došlo k ocenění a předání čestného členství zasloužilým přátelům magie. Po tomto slavnostním obřadu následovala beseda s legendami těchto tří klubů a to s Jaroslavem Zachem, Karlem Vaverkou a Jardou Randáčkem - Marvinem. Moderování se ujal Tom Gryf a všichni přítomní se dozvěděli zajímavé střípky ze života těchto žijících mágů. Po dobrém obědě jsme se přesunuli do prostorů Muzea Magie v Jaroměři, které vybudoval Jaroslav Zach a muzeum, jak sám říká, věnoval všem kouzelníkům. Zde nám pan Zach pověděl v úvodu o Muzeu magie a všem co se ho týká a po něm následovala jeho prohlídka, která byla velmi zajímavá. Všem, kdo muzeum ještě neviděli a mají rády kouzla, vřele doporučuji. Od 15,00 hodin proběhlo vystoupení pro veřejnost, při kterém vystoupili vždy dva členové z každého klubu. Po skončení tohoto pestrého programu, který byl oceněn dlouhotrvajícím potleskem, pozval pan Jaroslav Zach všechny zúčastněné kouzelníky na opravdu, ale opravdu vynikající zahradní raut. Zde nechybělo šampaňské, dančí řízečky, pečená i smažená kuřátka, zvěřinové plněné rolády i rolády vepřové, sliny tvořil pečený kapr, sýry a salámy všeho druhu, zelenina ze všech zahrádek, ananas, broskve, hroznové víno, jablka, výborný jablečný štrůdl s rozinkami, borůvkový koláč a další dobroty. Prostě pan kuchař se vytáhl a pan Zach nás všechny mile překvapil.
Setkání v Jaroměři byla velmi příjemná kouzelnická akce na kterou se sjeli i další hosté z Čech, Moravy a Švédska. V neposlední řadě je nutno připomenout, že celá akce se konala pod záštitou Divadla kouzel Praha jejímž předsedou je MARVIN Jaroslav Randáček a za finanční podpory uměleckého sdružení ARTES, které na tuto akci přispělo částkou 15 000,-Kč. Za to jim patří velký dík. Velké poděkování též patří i všem organizátorům této, jistě velmi podařené, kouzelnické akce.
Jaroslav Zach a hudební kvarteto zahájilo kouzelnické setkání tří klubů v Jaroměři.
MARVIN-J.Randáček - M.Malý - Z.Seemann před položením květin u památníku M.S.Patrčky.
Památník M.S. Patrčky
Účastníci setkání. Přijel i viceprezident ČMS pan Tomáš Hrdlička.
Zuzka s Alešem
kouzelníci
Až ze Švédska přijela paní Eva Vejrová
Eva Vejšická, Fanda Starý, Jirka Poledne, Zdeněk Seemann, Miloš Malý,
Velmistr Magické lóže Jaroměř, Miloš Malý, zahájil další část programu v restauraci a předal slovo Marvinovi.
MARVIN předal Jaroslavu Zachovi plaketu a finanční ohodnocení uměleckého sdružení ARTES.
ARTES-ocenění pro Jaroslava Zacha.
Dále MARVIN předal J.Zachovi čestné uznání Divadla kouzel Praha.
Za rozvoj magie a pořádání kouzelnických výstav předal MARVIN ocenění i Pavlu Langrovi
Čestné členství Divadla kouzel Praha předal místopředseda Vláďa Babka postupně - Miloši Malému
Josefu Voglovi, za něho jej převzal Zdeněk Seemann z Motorletu.
Karlu Vaverkovi z Magického klubu Motorlet.
a nakonec Jaroslavu Zachovi z Magické lože M.S.Patrčky v Jaroměři
Dále Vláďa Babka předal Čestné uznání za dlouholetou činnost v Divadle kouzel Praha jejímu členovi Viktoru Nejedlému.
Za 60.let ve vedení Divadla kouzel Praha předal ocenění Vláďa Babka jejímu předsedovi Jaroslavu Randáčkovi.
Zdeněk Seeman v zastoupení předsedy Josefa Vogla předal čestné členství Magického klubu Motorlet Jaroslavu Zachovi.
Karel Kašpar z magické lóže předal ocenění a kytičku paní Evě Vejrové ze Švédska k jejím narozeninám.
Poté se ujal slova Tom Gryf a začalo zajímavé povídání s kouzelnickými legendami Randáčkem-Zachem-Vaverkou.
Po skončení rozhovorů s legendami přišel na řadu oběd.
Chvíle na popovídání s přáteli
Dobrou chuť.
Chutnalo všem.
Po obědě jsme se přesunuli do Muzea magie
Karel Vaverka před jevišťátkem v Muzeu magie.
MARVIN a Viktor Nejedlý nejstarší členové Divadla kouzel Praha. Paní Zuzanka.
Miloš Malý a Hrdličkovi.
Jaroslav Zach při svém průvodním slovu o Muzeu magie - další část programu.
Prohlídka muzea.
Na prohlídku muzea přišel i vzácný host -Alexander Longmark
Kouzelnice Mirka Křivánková z Brna v obležení kouzelnických rekvizit. Že jí to sluší?
Neúnavný dokumentarista Pavel Barák a Vláďa Babka diskutují s Jardou Zachem o rekvizitě.
Diváci se scházejí.
Program pro veřejnost zahájila břišní tanečnice markéta Wolfová.
Kouzelnický program moderoval Tom Gryf.
Jako první vystoupil Vláďa Babka a měl ve svém programu kouzlo s prázdným sáčkem ze kterého za dohledu diváka objevuje a nechává mizet vajíčko.
Druhý vystoupil Karel Vaverka z MKM
Natěšení diváci mezi kterými jsou pan Longmark, Radek Černý, Jirka Štoudek a vše dokumentuje Pavel Barák.
Cestování králíčků v podání jaroměřského kouzelníka Pavla Rydvala
Dále v programu vystoupil Ján Mazáč z Karlových Varů se svým provazovým Holand trikem.
Mistr republiky v mikromagii Miloš Malý se svými kartami.
Pavel Langer svým vystoupením zpestřil odpoledne především dětem.
Zakouzlil si i Tom Gryf, kdy předvedl nepromokavý obal na mobil.
Jako poslední bonbónek vystoupili Aleš a Zuzka z Cink Cink Cirku se svým kouzelnicko-žonglérsko-akrobatickým číslem. Velmi se ji to povedlo a sklidili zasloužené ovace.
Po skončení kouzlení přišlo pozvání od Jardy Zacha na zahradní raut.
Pochutnali jsme si všichni.
Je to šmak!!
Všechny ty dobroty připravil tento pan kuchař.
Zasloužený odpočinek po celodením maratonu dění. V těch košilích jsou jak bratři!
I já jsem relaxoval se sympatickými dámami.

Co říci nakonec - vlastně není co dodat. Vše bylo fajn!!

Hodně síly, zdraví a energie do dnů budoucích přeje Váďa Babka

Host z Anglie v Divadle kouzel 2.4.2012

5. dubna 2012 v 11:15 | vladababka
Na pondělní - 2.4.2012 - setkání členů Divadla kouzel Praha dorazil z Londýna jeho člen Tom Jelínek, který byl v Praze na krátké třídenní návštěvě. V Divadle předvedl ukázku některých svých mentálních kouzel a informoval nás o tom, co právě "frčí v kouzlech" v Anglii. Celkově byl přínosem tohoto pondělního setkání. Tome děkujeme a i touto cestou Tě do Londýna zdravím!!
Z pohřbu Tondy Maška, z Týna nad Vltavou, v průběhu schůzky dorazili i Pavel Langer s Evičkou Vejšickou. Jak se vyjádřil Pavel Langer o dojmech z této smutné události doslovně: " Tak takový pohřeb bych si přál". A to mluví za vše. Letos v září proběhne v Týnu nad Vltavou kouzelnický festival, který bude právě na počest pana Antonína Maška.
V průběhu večera zde Pavel Langer nabídl věci z jiné kouzelnické pozůstalosti. Mezi těmito rekvizitami bylo opravdu z čeho vybírat. Jinak se i kouzlilo a vystoupili Marvin - Jarda Randáček, Tom Jelínek, Jindra Malý, Honza Čadil, Bill Hejli a Vláďa Babka. Proběhl tak další zajímavý večer Divadla kouzel Praha.
Zleva MARVIN-Jarda Randáček, Igor Táborský, Tom Jelínek, Jindra Malý a Honza Čadil.
Dále se zúčastnili - Ondra Poledne, Martin Staněk-Bill Hejli a Jirka Poledne.
Pavel Langer při ukázce rekvizit z kouzelnické pozůstalosti.
Kouzlí Tom Jelínek a přihlíží Jindra Malý.
Vláďa Babka "fušuje" do oblasti fakírům - odříznutí ruky!
Hezká kouzla předvedli i Jindra Malý a Honzík Čadil.

Další den, v úterý 3.4.2012, jsem prožil kouzelný večer v Magickém klubu Motorlet, kde jsem se dozvěděl zajímavé informace o rekvizitách TENYO od jejich, myslím největšího sběratele v České republice, Karla Vaverky. Dále jsem měl velmi zajímavou a poučnou rozmluvu s ing. Jardou Mallatem na téma mentálních kouzel a lidské paměti, což bylo pro mne velmi inspirativní. Jardo i Tobě za to děkuji!!

Všem přeji krásné prožití Velikonoc - zdravím Vláďa Babka

Kouzlení v Brně a v Praze

24. ledna 2012 v 12:03 | vladababka
V pátek 20. ledna 2012 jsem strávil příjemné chvíle při kouzlení v brněnském hotelu Sluneční dvůr. Hotel pořádal tradiční ples a zábava zde byla velmi příjemná a uvolněná. Živá hudba omocňovala plesovou atmosféru a dle kladných ohlasů jsem k tomu přispěl i svým parketovým a po zbytek večera i mikromagickým, hráčským a věšteckým vystoupením. Domů jsem odjížděl po půlnoci s dobrým pocitem slušně odvedené "práce". V pondělí 23. ledna 2012 proběhla pravidelná čtrnáctidenní schůzka Divadla kouzel Praha Jardy Randáčka. Tentokráte se zde sešlo méně členů než obvykle a byla to škoda pro nezúčastněné. Proč? Protože Igor Táborský při svém posledním stěhování zjistil, že má doma "hromadu" kouzel, které nashromáždil během své profesionální kariéry a která dnes již nevyužívá. Proto se je rozhodl nabídnout za velmi rozumné ceny k odkoupení. A bylo opravdu z čeho vybírat. Byly zde rekvizity, které jsem viděl poprvé v životě. Stejně tak se vyjádřil i Marvin, který toho zná z kouzelnického světa hodně. Během tříhodinové schůzky jsme stačili prohlédnout a seznámit se jen s částí těchto rekvizit a tak se budeme těšit na další večery v klubu s Igorem. Přes tuto "burzu" stačil ještě zakouzlit Vláďa Babka, Marvin, Bill Hejli, Jindra Malý i Honza Čadil, kterému se omlouvám, za zkomolení příjmení v minulém příspěvku. Honzo Čadile - PROMIŇ!! Jinak oba mladí adepti opět předvedli svá nová kouzla a je na nich vidět jak se zlepšují. Mají i patřičné sebevědomí a chtějí poprvé vystoupit v soutěži v mikromagii na festivalu u Pavla Kožíška v Líbeznici. Tak jim budu držet palce a rád jim, v případě zájmu, pomůžu. Jinak komunikuji s Tomem Jelínkem v Londýně o světových magických novinkách a v pátek 27.ledna 2012 se těším na mikrovečer v Motorletu na kterém kromě mne vystoupí ještě Tom Gryf, Ján Mazáč, Karel Vaverka,Pavel Langer, Pavel Maloš a moderuje Fanda Starý. Dnes večer t.j. 24.1.2012 je v Motorletu salonek, kde také jistě budou zajímavá kouzla. A nakonec tradičně pár fotografií.
Krásný hotel Sluneční dvůr v Brně. Na fotografii zalitý sluncem, při mé návštěvě byl kupodivu, při letošní "jarní" zimě, zapadán sněhem.
Igor Táborský v Divadle kouzel Praha připravuje rekvizity. Jindra s Honzou si ukazují nové karetní manipulace.
Schůzka v DKP pod vedením MARVINA.
To je v krátkosti vše. Zdravím Vláďa Babka


Divadlo kouzel Praha 14.3.2011

22. března 2011 v 16:43 | vladababka
V pondělí 14.3.2011 proběhla další schůzka Divadla kouzel Praha v klubovně U Hrocha v Salesiánském divadle. Účast byla průměrná a jako host se zúčastnil pan Jan Hron, dlouholetý pražský kouzelník a člen Unie pražských magiků. Zde je pár obrázků z tohoto setkání.
Nadějný kouzelník Aleš Hrdlička ukazuje kouzlo s novou rekvizitou.
Kouzlo se Alešovi povedlo a Jarda Randáček s Honzou Hronem prohlížejí zajímavou rekvizitu

Členové Divadla kouzel Praha čekají na další kouzla. Náš kolega Martin Staněk "Bill Haley" má pečlivě přichystaná svá kouzla na stole k jejich předvedení.
Schůzky se zúčastnil i viceprezident ČMS pan Tomáš Hrdlička.
Jirka a Ondra Polednovi společně s Pepou Klodnerem řeší kouzelnický problém.
Profesionální kouzelník Igor Táborský dává rady Billu Haleyemu (Martinu Staňkovi) ohledně správného držení karet při míchání.
Martin se usmívá a bere si rady svého staršího zkušeného kolegy k srdci a jistě nás na další schůzce překvapí novým kouzlem.

Tak to bylo pár postřehů ze setkání členů Divadla kouzel Praha - Zdravím Vláďa Babka

Kouzelný zámek v Schönfeldu a hrob Bartolomea Bosca a Marvelliho v Drážďanech 7.11.2010

8. listopadu 2010 v 14:59 | vladababka
Divadlo kouzel Praha uspořádalo v neděli 7. listopadu 2010 velmi zajímavý tématický výlet do Dráždan, kde 14 členů DKP a Motorletu zhlédlo hroby kouzelnických legend  - Bartolomea Bosca a Marveliho. Poté se přesunuli do nedalekého Schönfeldu, kde shlédlo v kouzelném zámku vynikající představení kouzelnické společnosti VERHEXT, kterou činí 5 kouzelníků a dva technici. V téměř tříhodinovém programu předvede VERHEXT velkou škálu různorodých kouzel. Přes klasická parketová kouzla, mentální, kouzelné scénky až po velké iluze si dovedou udržet pozornost téměř 100 diváků. Je to vynikající kouzelnická show pod vedením Karl Heinse Kaisera a Steffena Tauta. Dále jsou zde úžasní Torsten Pahl, Matthias Leubert a Kerstin Strasburgová. Celá akce se velmi vydařila a všichni jsme odjížděli domů plni dojmů z kouzel a příjemné atmosféry, které představení navodilo. 
Někteří členové DKP a MKM v Drážďanech - zleva - Jan Smikmátor, Ondra Poledne, Jarda Randáček, Zdeněk Mencl, Jožka Benko,Michal Nesveda,Tom Gryf, Jirka Poledne, a Merild-Pavel Maloš.
Na drážďanském hřbitově u hrobů Bosca a Marveliho nás MARVIN seznámil s životními osudy obou těchto kouzelnických velikánů.
Hrob Bartolomea Bosca o který se v současnosti stará Magische Zirkel Dresden.
Další kouzelnická legenda MARVELLI - Olof Becher.
Ani déšť nám v Drážďanech nevadil.
 Tom GRYF - památeční fotografie s Boscem
Pavel Langer s MARVELLIM
Jan Smikmátor, jazzový zpěvák a kouzelník, kamarád, drží deštník nad Boscem.
Dva velikání - BOSCO a Fanda Starý - malí postavou - velcí významem!!!!

Jirka a Ondra Polednových u hrobu BOSCA.

MARVELLI přinášel svým uměním údiv a úsměv mnoha divákům po celém světě -
proto ani já nemohu být u jeho hrobu smutný.
Předseda Divadla kouzel Praha MARVIN-Jarda Randáček a předseda Magického klubu Motorlet Pepa Vogl u hrobu Bartolomea BOSCA .
V Schönfeldu v prostorách zámku, kde je stálá výstava kouzelnických rekvizit.
Pavel Langer a Evička Vejšická u magického gongu.
Při prohlídce rekvizit.
Paul Merild u kouzelné knihy.
Vláďa Babka u Kubus Spielu.
TOM GRYF - nešahat !!!!
Kouzelníci u knihy kouzel - Jožka a Pavel.
Pepa Vogl a jeho oblíbené Bechry.
Ti všichni čekali na začátek představení.
A už to začalo. Steffen Taut zahájil mentálním kouzlem s pěti diváky.
Matthias Leubert a jeho vynikající kouzlo s nafouknutými balónky.
Stínová iluze, něco úžasného.
To je výsledek, ze stínu - žena - Kerstin Strasburgerová
Kerstin a metamorfoza - blesková výměna lidí.
Torsten Pahl s čínskými hůlkami - komické číslo.
Torsten a Kerstin při karetním Monte ve scénce z divokého západu.
Matthias Leubert jako hledaný desperát.
Trocha vzpomínek a elegance.
Naprosto profesionálně provedené kouzlo s kubus spielem od Torstena Pahla.
Kouzlo se sakem s náhodným divákem.
Mini cik cak - kam uvnitř zmizela ta velká ženská?????
Aáááá - a tady je zase z cik caku zpátky a dokonce převlečená!!!
Torsten Pahl a jeho úžasné, vynikající, neuvěřitelné - cestování bankovek mezi dvěma diváky - pro mne nejlepší kouzlo celého programu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Závěrečná děkovačka těchto pěti německých kouzelníků, kteří opravdu dovedou pobavit a kteří ukázali mnohem více dalších kouzel, než já na foto zachytil.

Cesta domů z Německa proběhla v naprosté pohodě a pozdní vynikající večeře v kruhu mých magických přátel umocnila hezký nedělní zážitek. Škoda pro Ty, kteří nebyli.

                                           Krásné dny Vám přeje Vláďa Babka

Schůzka DKP 24.5.2010

25. května 2010 v 12:50 | vladababka

V pondělí 24.5.2010 proběhla za potěšující účasti další schůzka Divadla kouzel Praha, která byla velmi úspěšná a dohodl se zde podzimní zájezd do Drážďan na vystoupení v kouzelném zámku a návštěva kouzelnického obchodu v Německu. Na schůzce si všichni dobře začarovali a domů jsme odcházeli spokojeni.
Na úvod předvedl Michal Klaus svoje karetní kouzlo a já mu asistoval.
MARVIN- Jarda Randáček zhotovil kouzlo - 9 kouzelníků -pro Honzu Vaidiše a hned ho všem přítomným i předvedl  s následným seminářem.
Pavel Langer nám udělal zajímavý seminář na kvadrát pětikorun- cestování pod čtyřmi kartami.
Viktor Nejedlý nás poučil a čerpal ze své dlouholeté sbírky karet o jejich využití při kouzlení se zaměřením na kouzelnické karty.
Igor Táborský nám prozradil zajímavý způsob vyhledání a určení náhodné karty v balíčku 52 karet - vybraná karta měla jako jediná i rozdílný reverz.
Honzík Vaidiš též předvedl velmi zajímavé karetní kouzlo s překvapivým koncem.
Nakonec Vláďa Babka předvedl premiéru malé iluze se spoutáním a osvobozením dámy z dřevěného rámu a provazové klece. Asistovali mu Zuzanka, co by odvážná svázaná dáma a Honza Vaidiš a Igor Táborský jako silní muži. Kouzlo se povedlo a Zuzanka byla osvobozena.

Tak skončilo setkání DKP a vzhůra do dalšího.  Zdravím Vláďa Babka

Schůzka DKP 12.4.2010

13. dubna 2010 v 13:13 | vladababka
V pondělí 12.4.2010 proběhla pravidelná schůzka Divadla kouzel Praha v klubovně U hrocha v Salesiánském divadle.  Bylo přítomno 11 členů a po delší zimní přestávce se zde opět objevil (a mile nás překvapil) Viktor Nejedlý se svojí Zuzankou. Schůzka byla jako vždy plodná a zajímavá a každý si jistě odnesl hezký zážitek.
Na požádání Marvina předvedl Viktor Nejedlý svůj vlastnoručně vyrobený, dnes již skoro nepředváděný, "Bluff trick", který se nám všem velmi líbil.
Při "Bluff tricku" Viktorovi asistovala Zuzanka.
Aleš Hrdlička nám předvedl co nového se naučil s Chicago koulema.


MARVIN - Jarda Randáček vysvětluje Michalu Nesvedovi jak pracovat s novou rekvizitou
Michal Klaus s karetním trikem se stoupající kartou z balíčku.
Opět usměvavý Jožka Benko při předvádení dalšího z jeho úžasných kouzel.
Jirka Poledne asistuje a přihlíží čím nás Jožka Benko zase překvapí ( a překvapil!!)
Vláďa Babka při vystoupení s "Horoskopem"
a kouzlo se povedlo. Když jde o peníze, tak se vždy líbí!!!
Ještě jedno kouzlo na konec - mentálka se čtyřmi barevnými kuličkami v sáčku.

A to byl konec a zase to uteklo jako voda a již se těšíme na další pondělí a setkání Divadla kouzel Praha.
                                                                 Hezké dny přeje Vláďa Babka

Divadlo kouzel Praha v Sibřině 22.3.2010.

23. března 2010 v 12:00 | vladababka
V pondělí 22.3.2010 se členové DKP netradičně sešli v Sibřině v Marvinově Magic castlu. Vzhledem k menšímu, ale o to příjemnějšímu, prostoru se zde sešlo pouze 7 členů Divadla kouzel. Celý večer proběhl v poklidné a příjemné atmosféře, kdy se vyprávělo, promítalo, hodovalo, kouzlilo, učilo a odhalovalo staré kouzelné umění. V poslední době se totiž často stalo, že počet členů na pondělní schůzce v klubovně U Hrocha je pouze takto komorní a tak Marvin nabídl, že občas může schůzka proběhnout u něj v jeho "Kouzelném zámku" zadarmo. Za tuto nabídku děkujeme.
Mistr České republiky z roku 2000 - Josef Holub pozoruje jak Marvinovi chutná pod dohledem Honzíka Vaidiše v pozadí
Pozadu nechtěl zůstat ani Tom Gryf, pouze Pepíček Benko držel štíhlou linii.
Své kafíčko si hlídal Jirka Poledne
a na všechny se zasněně v Magic castlu Sibřina usmívala moje maličkost.
Zdravím Vláďa Babka

Schůzka v Divadle kouzel Praha 1.března 2010

2. března 2010 v 14:20 | vladababka
V pondělí 1. března 2010 se uskutečnila další z pravidelných schůzek DKP v Salesiánském středisku v Kobylisích v klubovně U hrocha. Po delší době je na návštěvě v Praze Tom Jelínek, který nyní žije v Londýně. Na schůzce předvedl jeden z jeho hezkých, pro nás neznámých triků. V úvodu jsem pověděl členům divadla kouzel o mých zážitcích z Blackpoolu a Tom Jelínek doplnil dalšími zajímavými postřehy. Poté se již jako vždy horečně kouzlilo a než jsme se nadáli bylo 22,00 hodin a naše magická schůzka skončila. Na fotografování tentokrát nebyl vůbec čas, jak nás kouzla zaujala, - a to je dobře!!!!
MARVIN - Jarda Randáček se svojí kouzelnou karetní elektronickou ruletou.

Mimo něj dále kouzlili Michal Klaus, Vláďa Babka, Honza Vaidiš, Tom Jelínek a přítomni byli kluci Hrdličkovi t.j. viceprezident ČMS Tomáš a syn Aleš "Alesini" a dále Jirka Poledne, který jako pokladník ani chybět nemůže. Byl to příjemný večer plný hezkých kouzel.

Zdravím Vláďa Babka

Divadlo kouzel Praha 25.1.2010

26. ledna 2010 v 12:28 | vladababka
V pondělí 25.1.2010 proběhlo další zajímavé setkání členů Divadla kouzel Praha, které letos v lednu oslavilo již sedmý rok svého působení poté, co jej původní zakládající člen Jaroslav Randáček MARVIN znovu po 53 letech ( založeno 21.4.1953) 7. ledna 2003 vzkřísil. A co proběhlo na této dnešní schůzce - podívejte se :
Nadějný mladý kouzelník a žonglér Alessini - Aleš Hrdlička nám předvedl jak nacvičuje Chicago ball s velkými míčky a na závěr i své vystoupení s "Jo-Jo".
Jistě pro Aleše velmi cenné rady, ohledně této manipulace, dostal od profesionálního kouzelníka pana Pavla Langra.
Začínající kouzelník Michal Klaus nám ukázal "Kartu na provaze"
kde mu též velmi dobře poradil, jak na tuto prezentaci, opět Pavel Langer
Dále nás pobavil velmi pěkným vystoupením Paul Merild a jeho "Provaz a prsten". Asistují mu Honza Vaidiš a Michal Klaus.
Diváci - Pepa Benko, víceprezident ČMS Tomáš Hrdlička a Paul Merild pozorně sledují vystoupení
Vládi Babky při jeho karetní rodukci s "procvaknutou kartou".
Svými neuvěřitelnými "Benkovinami" nás opět uváděl v úžas kouzelník pan Jožka Benko
Nemůžu tomu kouzlu uvěřit a říkám Pepíčkovi Benkovi, že jsme sice také kouzelnící, ale že z nás úplné "tupce" dělat nemusí!!! No byla to paráda!!! Nakonec jsem si pana Benka nechal podepsat a doma jsem si dal jeho podpis do sbírky,hned vedle podpisu Davida Cooperfielda. Věřím, že jednou bude mít ohromnou cenu.

A s tím se s Vámi loučí Vláďa Babka

DKP 5. října 2009

8. října 2009 v 13:03 | vladababka
V pondělí 5. října 2009 jsme se opět sešli v Divadle Kouzel Praha na pravidelném setkání. Oslavili jsme 77. narozeniny Jardy Randáčka - MARVINA sladkými pozornostmi a poté se již začalo kouzlit:
Této schůzky se též zúčastnil náš kamarád a kouzelník z Německa Pavel, který se živí jako zlatník a přinesl a nabídl členům různé druhy dámských hodinek zdarma.
Samozřejmě si vybrali všichni zúčastnění
Sladké potěšení a oslava MARVINA
Chutnalo všem a poté se již začalo kouzlit
Jako první vystoupil s roztrhanou a sešitou kartou Honzík Vaidiš, který se stále ve svém kouzelnickém vystupování zlepšuje a má pěkná kouzla. Asistuje mu s opičkou na krku Ríša Zevel.
Poté vystoupil s karetním kouzlem Štěpán Vašíček, který je po svém kouzlu v živém rozhovoru s Ríšou.
Vrcholem večera bylo opět vystoupení Pepíčka Benka, který nám všem vzal dech svým kouzlem s telefonním číslem- prostě kouzelnická paráda. Moje maličkost mu asistuje.
A ještě jednou Pan kouzelník Jožka Benko
Dále kouzlil nový nadějný člen DKP Michal Klaus
Po Michalovi nastoupil sám MARVIN,
který následně asistoval Ondrovi Poledne při hezkém karetně-mentálním triku.
Franky-František-Long-Dlouhán-Old-Starý při optickém kouzlu podaném s jeho nenapodobitelným humorem. Františku díky, za Tvoji přítomnost a optimismus, který je vždy pro mne potěšující!!
Františka pozorně sledujeme při jeho vystoupení
Po Františkovi ještě jednou vystoupil MARVIN
Kouzlí Igor Táborský se skutečným zázrakem a Honza Vaidiš nevěří svým očím.
Vláďa Babka pohybuje předměty pouhou silou vůle - přetáčení klíče
a nakonec ještě jedno karetní kouzlíčko. Děkuji za hezký večer a loučím se s návštěvníky mého blogu- Vláďa Babka

Divadlo kouzel Praha-schůzka 21.září 2009

22. září 2009 v 17:19 | vladababka

V pondělí 21. září 2009 proběhla již druhá schůzka členů DKP po letních prázdninách. První schůzky se m.j. zúčastnil i náš milý člen Tom Jelínek, působící momentálně v Londýně. Tomáš nás seznámil s kouzelnickým děním v Anglii a opět nás uvedl v úžas svým mentálním vystoupením. Prvního setkání se též zúčastnil Viktor Nejedlý se svojí Zuzankou, který se však zároveň omluvil,že se delší dobu z "provozních" důvodů nebude moci schůzek klubu zúčastňovat.

Na druhé dnešní schůzce se sešlo je pár členů, ale zase bylo dost prostoru,aby si všichni zakouzlili a to následovně:
Jako první kouzlil nový kouzelnický učeň Michal Klaus, který předvedl mentálku o krok dopředu. Zde asistuje Paulu Merildovi
Paul Merild předvádí kouzlo Shoda-neshoda, jenž na svém semináři v MKM představil Standa Dvořák z Ostravy. Při tomto kouzlu jsme se všichni shodli na tom, že Paulovo předvedení bylo precizní a dokonce předčilo originál.
Pozorní diváci Jirka a Ondra Polednových a dlouhán Franky Old alis František Starý
MARVIN-Jarda Randáček se svým kouzelným monitorem
A ještě jednou MARVIN
Ondra Poledne bravurně kouzlí s kartami
Kouzlo se Ondrovi jako vždy povedlo
Pak jsem si zakouzlil i já s mými kouzelnými králíčky v mikro provedení
Nakonec ještě jednou Vláďa Babka s trojnásobnou karetní shodou.
PS: za pozornost stojí časopis Maxim na stole přede mnou ve kterém je hezký rozhovor s Karlem Vaverkou .

Setkání bylo příjemné.

Všechny nahlížitele do mého blogu opět po čase zdraví Vláďa Babka

Poslední večer před prázdninami v DKP

25. června 2009 v 13:19 | vladababka
Dne 22.června 2009 proběhlo poslední setkání před prázdninovou přestávkou členů Divadla kouzel Praha. Tohoto setkání se zúčastnili mladí kouzelníci DKP, kteří si hezky zakouzlili. Setkání bylo povedené a všichni se budeme těšit na druhé pondělí v září, kdy se zase sejdem. Průběh večera ve fotogalerii níže.
Zleva Mikuláš a Aleš Hrdličkovi, Ríša Zevel, Honzík Vaidiš a Michal Nesveda
Marvin-Jarda Randáček, Pepa Benko, Jirka Poledne a maminka Hrdličková
Pokladník Jirka Poledne, paní Hrdličková a pan Zevel
Aleš Hrdlička předvádí své nové kouzlo od fy.Tenyo, které koupil v Paříži
A ještě jednou Aleš Hrdlička s přeřezáváním Marvinovo credit karty
Michal Nesveda s kouzelnými hodinami
Michalovi asistuje paní Hrdličková
Kouzlo se povedlo!
Dále kouzlil s kartami Ríša Zevel
a přidal ještě kouzlo s Rubikovou kostkou
Všichni pozorně sledují jak to Ríšovi dobře jde.
Ríša ještě na závěr kouzlí pro Marvina
Poté již nastoupila nevyčerpatelná "studnice nápadů" a skrytá perla DKP - Jožka Benko a asistuje mu Honza Vaidiš
Pepíček opět předvedl jedno ze svých "kouzelných překvapení" až se z toho Michal radostí roztancoval
Na závěr svého vystoupení Pepíček Benko předvedl další svoji "PERLU" a Vláďa Babka byl z toho zase "PAF" a stejně tak i ostatní!!!!
Na závěr vystoupil Vláďa Babka se "starými" kouzelnickými rekvizitami
při kterých mu asistoval Michal Nesveda
který byl překvapen zmizením karty z rámečku.

Děkuji za další příjemné setkání DKP a již se těším na zářijové kouzlení!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vláďa Babka

DKP 9. března 2009

10. března 2009 v 9:38 | vladababka
V pondělí 9. března 2009 proběhla další schůzka DKP. Jarda Randáček se stále dává do pořádku v nemocnici a vzhledem k proběhnutým prázdninám se "mládí klubu" nedostavilo, protože se znovu připravují do školy. Přesto jsme se nenudili a proběhla další, velmi zdařilá rozprava a zajímavě se kouzlilo. Sešlo se nás pouze sedm, přesto byla pohoda a málem jsme přetáhli zavírací dobu". Jak se kouzlilo? Takto:

Elizabetha předvádí kouzlo se čtyřmi esy - jako divák Igor Táborský

Pozorně sledují (zleva) Jirka Poledne, Jožka Benko, Honzík Vaidiš, Paul Merild a Fanda Starý
Fanda Starý seminaří se sponge ball míčky
Paul Merild s asistujícím Igorem předvádí zajímavé kouzlo s ubrousky.

Igor Táborský se zajímavým seminářem na cestování tří barevných šátků

Jožka Benko při zajímavém karetním magickém čtverci a pozorně sleduje Honza Vaidiš, který sám předvedl hezké kouzlo s balíčkem karet "SVENGALI"

Pepa Benko při dalším kouzle s Paul Merildem

a nakonec Vláďa Babka s "devíti kouzelníky"

Prostě vydařený večer!!

DKP 2.3.2009 schůzka

3. března 2009 v 12:07 | vladababka
Pondělní schůzka DKP dne 2. března 2009 v klubovně U hrocha proběhla bez jejího předsedy Jardy Randáčka, kterého postihla zdravotní indispozice a byl hospitalizován v nemocnici. Všichni mu přejeme brzké uzdravení!!! Z tohoto důvodu schůzku DKP vedl jeho místopředseda Vláďa Babka, který zhodnotil uplynulý týden - akce narozeniny Honzíka Mazáče a Velkou cenu kouzel v Líbeznici pořádanou Pavlem Kožíškem. Členové DKP zde měli zastoupení v Jardovi Randáčkovi - mikromagie 2. místo. Aleš Hrdlička vyhrál 1. místo ve své kategorii v jednotlivcích a v kategorii Iluze se jako 3. umístili naši junioři ve složení Aleš Hrdlička, Mikuláš Hrdlička (nejmladší účastník festivalu) a Michal Nesveda se svojí povedenou scénkou Adams family. Takže všem patří dík a gratulace k pěknému umístění.
Samotná dnešní schůzka proběhla v pohodě a opět se hojně kouzlilo. Viktor Nejedlý nám ukázal opět své staré rekvizity na objevování cigaret, doutníků atd. Po delší době opět přišel Jirka Levínský který předvedl jeho speciality z oblasti karetní magie a Sergiy Gorash (Sérž) opět potvrdil,že jej kouzla chytli. Vláďa Babka předvedl mentálku v hádání bankovky a medailonu v zavřené ruce diváka a Michal Nesveda si nechal poradit s nově zakoupeném karetním triku Wild kart. Jirka Poledne se svědomitě staral o pokladnu a vše si pozorně zapisoval pro Ondru, který se doma připravoval na test z němčiny. Společně jsme schválili peníze na nákup kanárka pro Michala Nesvedu, který o něj přišel nešťastně na VCK v Líbeznici. Schůzka byla vydařená a všichni odcházeli domů spokojeni.
Viktor Nejedlý a jeho "stařešinky"
Objevování doutníků z prázdné ruky
Mládí DKP - zleva vice prezident ČMS Tomáš Hrdlička, Michal Nesveda, Aleš a Mikuláš Hrdličkovi a Sérž pozorně poslouchají výklad Viktora Nejedlého
Jirka Levínský - manipulace s cigaretou
Jirka Levínský kouzlí a Honza Vaidiš mu asistuje
Co bude příště?

DKP 23.února 2009

24. února 2009 v 13:28 | vladababka
V pondělí 23.února 2009 jsme se sešli v DKP pouze v obsazení Vláďa Babka, kluci Polednových t.j. Jirka a Ondra a přítel z Ukrajiny Sérž. Jarda Randáček měl zdravotní problém a tak ho Franta Starý doprovodil na pohotovost na Bulovku. Naštěstí vše dobře dopadlo a tak se oba v pořádku vrátili v průběhu schůzky ještě zpět do klubovny U hrocha. Později přišel i Paul Merild. V této komorní sestavě jsme probrali mnemotechniku na zapamatování si cca 10-15 předmětů v co nejkratším čase. Sérž předvedl jeho nové kouzlo se dvěma balíčky karet. Poté jsme postupně všichni kouzlili a celkem hezky jsme si kouzelně povídali, až nás majitel upozornil, že je již 22,00 hodin a proto musíme končit. Byl to příjemný večer a těšíme se na další setkání.

DKP 16.2.2009

17. února 2009 v 10:58 | vladababka
Dne 16.února 2009 se konalo další pondělní setkání Divadla kouzelPraha, nyní za početnější účasti. Přijel opět Viktor Nejedlý se svojí Zuzankou a předvedl další ze svých krásných "starých" kouzel. Celý večer se velmi vydařil a byl opravdu kouzelný.
Vystoupili: Adam Šmída s kartami a jeho velmi pěkným slovním doprovodem, dále Igor Táborský ukázal manipulace s cigaretou a šátkové uzle.Jarda Randáček předvedl svoji "šátkovou špacírku". Franta Starý doplnil manipulace s cigaretou o manipulace s mincí. Honza Vaidiš ukázal velmi pěkné "mikro kouzlo se zmizením minikarty v mini rámečku". Sérž předvedl karetní kouzlo s rozdělenými kartami a jedno manipulační s dublovanou kartou. Je na něm vidět zájem o kouzla a rychle se učí a to je dobře!Viktor Nejedlý se Zuzankou, v roli asistentky, ukázal krásné provedení "Karty mezi skly" s pistolí. Marvin ještě jednou předvedl dvě zajímavá karetní kouzla. Vláďa Babka ukázal kouzlo"Stále sedm karet" a mentálku se zámkem a čtyřmi klíči z nichž odemyká jen jeden. Ondra a Jirka Polednové si vše pozorně zapisovali a Elizabet nám přinesla ukázat kouzlo s papírovými kruhy uveřejněné v jejich učebnici češtiny. Maminka Adama vše pozorně sledovala a pořád "dýchala na nějaké barevné kolečko na cedulce". Michal Nesveda dnes nic nepředvedl, ale omluvil se a prozradil, že s Alešem Hrdličkou chystají ke Kožíškovi nové kouzlo ve dvojici. Pavlovi Langrovi jsme všichni popřáli brzké uzdravení a těšíme se na jeho návrat mezi nás. Velmi pěkný večer a myslím,že se nikdo nenudil.

Plný stůl v DKP
Igor Táborský se šátkama a manipulace s cigaretou
Franta Starý a Jirka a Ondra Polednovi zkouší dračí smyčku
Marvin a "Šátečková špacírka"
Honza Vaidiš a mini mikro karta a její zmizení v mini rámečku - krásná rekvizita
Viktor Nejedlý se Zuzankou a Adamem Šmídou při "Kartě na skle"
Karta na skle a rána z pistole
Vláďa Babka a "Stále sedm karet"

Pěkné kouzelné setkání!!!

DKP schůzka9.2.2009

17. února 2009 v 10:10 | vladababka
9. února 2009 jsme v DKP opět kouzlili. Franta Starý nás seznámil se starými kreslenými kouzly pro děti. Paul Merild udělal seminář svého krásného prodlužujícího se provazu. Sérž ukázal kouzlo s 21 kartami a sirkami v ruce. Michal Nesveda předvedl pěkné kouzlo s půlenými kartami a Elizabeta mentální kouzlo s barevnou kostkou v pouzdru-hádání barev. Jarda Randáček vymyslel nové kouzlo se zvláštní rekvizitou na Monte a hádáním třech karet, které nazval "Kámen mudrců". Vláďa Babka předvedl magický karetní čtverec ve kterém zůstanou otočeny pouze divákem vybrané karty. Poté se promítalo vystoupení Aleše Hrdličky, ke kterému si každý řekl praktické připomínky a Marvin promítl svoje číslo s ložem s hřebíky a propíchnutí partnerky - záznam vystoupení z Karlínského divadla. Další z podařených večerů.
Paul Merild při semináři s provazem-"prodlužující se provaz"
Sérž při karetní 21 a dále na tři hromádky
Michal Nesveda s půlenými kartami a Elizabet při mentálce s barevnou kostkou
Elizabeta při mentálce s kostkou

DKP klubový večer 2. února 2009

3. února 2009 v 16:22 | vláďababka
Dne 2. února 2009 proběhlo další z pravidelných setkání členů Divadla kouzel Praha v Salesiánském divadle v Praze 8. O úvod se postaral jeho předseda MARVIN - Jarda Randáček. Vláďa Babka vyřídil pozdravy od Pepíka Benka, který leží doma po úraze a všichni ho též pozdravují. Dále jsme již kouzlili. Franta Starý nám pověděl o kouzlení s "krákorkami", Paul Merild předvedl zajímavé karetní kouzlo s překvapivým koncem, Igor Táborský předvedl staré ruské "čínské hůlky" s jeho osobitým humorem. Honza Vaidiš ukázal karetní kouzlo s drátkem, který se pod ohněm zapalovače zkroutil do hodnoty vybrané karty. Mladý kolega Adam Šmída předvedl jedno ze svých karetních zajímavostí. Vláďa Babka předvedl kouzlo s dámou a pavoukem a se dvěma kouzelnickými mini cylindry "Stop kartu". Marvin Randáček vystoupil s propálenou kartou od rožhavné spirály a nový ruský kamarád Sérž nám ukázal zadření mince do předloktí. Poté Jirka Poledne nastavil přehrávač a velké plátno a byla promítnuta ukázka kouzel pana Elmanna z jeho působení ve Varieté u Drahoňovských a dále vystoupení Marvina s partnerkou Sašou z doby jeho profesionálního kouzlení. Tyto dobové unikáty zapůjčil ze své filmové sbírky Marvin. Byl to příjemný večer.

část členů DKPFanda Starý - krákorkypředseda Marvin-Jarda Randáček


Paul Merild, Adam a Sérž


Honza Vaidiš kouzlo s drátkem


Igor Táborský a ruské "čínské hůlky"

Vláďa Babka - slečna a pavouk

junior Adam Šmída a Bimbo Igor Táborský

Vláďa Babka mini cylindry a STOP karta


Jirka Poledne, Jan Vaidiš, paní Šmídová a Adam Šmída


Příjemně strávené klubové setkání členů Divadla kouzel Praha dne 2. února 2009
 
 

Reklama